Festiwal Filmowy w Cannes 2021 | ||||||||
74 th Cannes Festiwal | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Detale | ||||||||
Daktyle | 6 do 17 lipca 2021 | |||||||
Miejsce | Palais des Festivals , Cannes , Francja, | |||||||
Przewodniczący Jury | Spike Lee | |||||||
Film otwierający | Annette | |||||||
Film zamykający | OSS 117: Czerwony alert w czarnej Afryce | |||||||
Stronie internetowej | www.festival-cannes.com | |||||||
Streszczenie | ||||||||
Złota Palma | Tytan | |||||||
Nagroda główna |
Komora bohatera nr 6 (remis) |
|||||||
Nagroda Jury |
Kolano Ahed Memoria (związane) |
|||||||
Chronologia | ||||||||
| ||||||||
Na festiwalu w Cannes 2021 , 74 th Edition, biegnie od6 do 17 lipca 2021w Palais des Festivals w Cannes .
Jury ds. filmów fabularnych w konkursie przewodniczy Spike Lee . Mistrzynią ceremonii jest aktorka Doria Tillier .
Ten 74 th znaki wydanie powrót festiwalu w Cannes po roku obciążone pandemii Covid-19 . Biały rok 2020 umożliwia pewne folie wstępnie wybrana za odwołany edycji do zmiany ich daty wydania należeć do wyboru 2021 r. Taka sytuacja ma na przykład Benedetta przez Paula Verhoevena , który według oświadczenia Thierry Fremaux , będzie pierwszy film z gwarancją udziału w konkursie.
ten 29 września 2020 r., daty kolejnego festiwalu są odsłonięte: będzie 11 do 22 maja 2021.
ten 8 października 2020 r., Spike Lee odkrywa, że będzie prezydentem edycji 2021.
ten 27 października 2020 r., Thierry Frémaux , dyrektor festiwalu, wskazuje, że planowane są dwie daty wymiany na wypadek, gdyby stan zdrowia nie pozwalał na dotrzymanie terminów początkowych (od 11 do22 maja 2021). Proponowane terminy wymiany to pierwsze dwa tygodnie lipca i pierwsze dwa tygodnie sierpnia.
Rejestracja filmów do oficjalnej selekcji rozpoczyna się w dniu 1 st grudzień 2020 i kończy się na 15 lutego 2021dla filmów szkolnych ( Cinefondation ), do 1 st marca do filmów krótkometrażowych i5 marcado filmów fabularnych . Rejestracje na odcinki równoległe rozpoczęły się dnia2 listopada 2020 r. i zakończą się w marcu 2021 r.
ten 27 stycznia 2021festiwal zostaje przełożony przez organizatorów na dwa tygodnie z godz. 6 na 17 lipca 2021.
ten 3 marca 2021ogłoszono, że przewodniczącym jury Queer Palm będzie francuski aktor i reżyser Nicolas Maury .
ten 16 marca 2021, Spike Lee potwierdza, poprzez rozmowy FaceTime z Thierry Fremaux , przewodniczyć jury konkursu o Złotą Palmę .
ten 19 kwietnia 2021, film otwierający zostaje odsłonięty. Jest to muzyczna Annette przez Leos Carax . Film zostanie również pokazany w konkursie o Złotą Palmę .
ten 5 maja 2021Przyczepa do filmu Benedetta przez Paula Verhoevena jest odsłonięty, potwierdzając tym samym swoją obecność w konkursie o Złotą Palmę .
ten 15 maja 2021, ogłoszono, że termin konferencji prasowej ukazującej oficjalną selekcję, pierwotnie zaplanowany na 27 maja, jest przełożone na 3 czerwca 2021 ze względu na dużą liczbę filmów fabularnych przedstawionych komisjom selekcyjnym.
ten 26 maja 2021ogłoszono, że Złotą Karetę otrzyma amerykański dokumentalista Frederick Wiseman .
ten 27 maja 2021Jest to przełom w filmie Francuski Dispatch przez Wesa Andersona , aby potwierdzić swoją obecność w konkursie o Złotą Palmę .
ten 2 czerwca 2021, dzień przed konferencją prasową zapowiadającą selekcję, ogłoszono, że amerykańska aktorka i reżyserka Jodie Foster otrzyma Złotą Palmę . Tego samego dnia ogłoszono, że rumuński reżyser Cristian Mungiu będzie przewodniczącym jury Tygodnia Krytyków .
ten 3 czerwca 2021, oficjalna selekcja jest ogłaszana na konferencji prasowej w UGC Normandie ( Paryż ).
ten 7 czerwca 2021, zostaje odsłonięty wybór Tygodnia Krytyków . Tego samego dnia zostaje odsłonięty przebój planowany do oficjalnej selekcji: to Fast and Furious 9 .
ten 8 czerwca 2021, to właśnie wybór Directors' Fortnight zostaje odsłonięty.
ten 11 czerwca 2021, Pierwszy juror oficjalnego konkursu jest odsłonięty: to koreański aktor Kang-ho Song , znana po zagraniu w szczególności w Parasite przez Joon-ho Bong , który zdobył Złotą Palmę w 2019 roku .
ten 14 czerwca 2021Część filmu otwarcia Un Certain Regard jest odsłonięty: ten film Onoda od Arthur Harari . Tego samego dnia zostaje odsłonięte jury, któremu przewodniczy brytyjski reżyser Andrea Arnold . Była laureatką trzech Nagród Jury (w 2006 za Red Road , w 2009 za Fish Tank iw 2016 za American Honey ) oraz członkiem jury w 2012 , pod przewodnictwem Nanni Moretti .
ten 15 czerwca 2021ogłoszono, że mistrzynią ceremonii będzie aktorka Doria Tillier . Tego samego dnia zostaje odsłonięte jury konkursu Cinéfondation i filmów krótkometrażowych. Po raz pierwszy jury nie ma przewodnictwa.
ten 17 czerwca 2021, zostaje odsłonięty plakat edycji 2021: opowiada on o dwóch palmach otaczających Spike'a Lee , przewodniczącego jury oficjalnego w tym roku Konkursu.
ten 22 czerwca 2021, ogłoszono, że włoski reżyser Marco Bellocchio otrzyma Złotą Palmę za całą swoją karierę. Był członkiem jury w 2007 roku , pod przewodnictwem Stephena Frearsa . Tego samego dnia zostaje odsłonięte jury Złotego Oka, któremu przewodniczy Ezra Edelman .
ten 24 czerwca 2021zostaje odsłonięte jury oficjalnego konkursu. W ten sposób jury, któremu przewodniczy Spike Lee , będzie się składać z piosenkarki Mylène Farmer ; aktorki Mati Diop , Maggie Gyllenhaal i Mélanie Laurent ; przez reżysera Jessicę Hausner ; reżysera Klebera Mendonça Filho oraz aktorów Tahara Rahima i Song Kang-ho .
Spike Lee, przewodniczący jury, odsłania Złotą Palmę festiwalu na samym początku ogłoszenia listy nagród, wbrew tradycji, która chce, aby to objawienie miało miejsce na końcu listy nagród. Następnie przeprosi za swój „błąd”.
Nazwisko | Jakość | Narodowość | |
---|---|---|---|
Spike Lee (przewodniczący jury ) |
Reżyser , scenarzysta , aktor i producent | Stany Zjednoczone | |
Mati Diop | Aktorka , scenarzystka i reżyserka |
Francja Senegal |
|
Mylene Farmer | Piosenkarka , piosenkarka - autorka tekstów i aktorka | Francja | |
Maggie Gyllenhaal | Aktorka i reżyser | Stany Zjednoczone | |
Jessica Hausner | Reżyser i scenarzysta | Austria | |
Melanie Laurent | Aktorka i reżyser | Francja | |
Kleber Mendonca Filho | Reżyser , scenarzysta i inżynier dźwięku | Brazylia | |
Tahar Rahim | Aktor | Francja | |
Piosenka kang-ho | Aktor | Korea Południowa |
Nazwisko | Jakość | Narodowość |
---|---|---|
Mélanie Thierry ( przewodnicząca jury ) |
Aktorka | Francja |
Audrey Abiven | Dyrektor Tri-Track ( firma postsynchronizacyjna ) | Francja |
Eric Caravaca | Aktor i reżyser | Francja |
Romain Cogitore | Reżyser, scenarzysta i fotograf | Francja |
Laurent Dailand | Dyrektor Fotografii | Francja |
Pierre-Simon Gutman | Krytyk i zastępca redaktora naczelnego L'Avant-scène Cinéma | Francja |
Nazwisko | Jakość | Narodowość |
---|---|---|
Andrea Arnold ( przewodniczący jury ) |
Reżyser i scenarzysta | Wielka Brytania |
Daniel Burman | Reżyser, producent i scenarzysta | Argentyna |
Michał Anioł Covino | Reżyser, producent i aktor | Stany Zjednoczone |
Mounia Meddour | Reżyser, scenarzysta i producent | Algieria |
Elsa Zylberstein | Aktorka | Francja |
Nazwisko | Jakość | Narodowość |
---|---|---|
Same ala | Reżyser, producent i scenarzysta | Egipt |
Kaouther Ben Hania | Reżyser i scenarzysta | Tunezja |
Carlos Muguiro | Filmowiec i naukowiec | Hiszpania |
Tuwa Nowotny | Reżyser, scenarzysta i aktorka | Szwecja |
Nicolas pariser | Reżyser i scenarzysta | Francja |
Alicja Winocour | Reżyser i scenarzysta | Francja |
Tytuł | Realizacja | Scenariusz | Kraj |
---|---|---|---|
Moneyboys (walczący o Złotą Kamerę i Queer Palm ) |
CB Yi | CB Yi | Austria |
Niebieskie bayou | Justin chon | Justin chon | Stany Zjednoczone |
Freda (walcząca o Złotą Kamerę ) |
Gessica Geneus | Gessica Geneus | Haiti |
Delo (Дело) | Aleksiej Aleksiejewicz Guerman | Rosja | |
Onoda, 10 000 nocy w dżungli (film otwierający) |
Artur Harari | Artur Harari, Vincent Poymiro | Francja |
Dobra matka | Hafsia Herzi | Hafsia Hersi | Francja |
Noche de Fuego | Tatiana Huezo | Tatiana Huezo | Meksyk |
Lamb (Dýrið) (walczący o Złotą Kamerę ) |
Valdimar Johansson | Sjón , ValdimarJóhannsson | Islandia |
Obietnice Hasana (Bağlılık Hasan) | Semih kaplanogu | Semih kaplanogu | indyk |
Po Yang | Kogonada | Kogonada | Stany Zjednoczone |
I był poranek (תן לזה להיות בוקר) | Eran Kolirin | Eran Kolirin | Izrael |
Luźne Pięści (Разжимая кулаки - Razzhimaja kulaki) |
Kira Kovalenko | Kira Kovalenko | Rosja |
Moi bracia i ja (konkurujący o Złotą Kamerę ) |
Yohan Manca | Yohan Manca | Francja |
Women Do Cry (Жените плачат - Zhenite plachat) (walcząc o Queer Palm ) |
Mina Mileva i Vesela Kazavoka | Bilana Kazakova, Mina Mileva i Vesela Kazakova | Bułgaria |
Rehana Maryam Noor (রেহানা নূর) | Abdullah Mohammad Saad | Bangladesz | |
Wielka Wolność (konkurencja o Queer Palm ) |
Sebastian Meise | Sebastian Meise, Thomas Reider | Austria |
La Civil (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Teodora Ana Mihai | Hebacuc Antonia De Rosario, Teodora Ana Mihai | Rumunia |
Gaey Wa'r (walczący o Złotą Kamerę ) |
Na Jiazuo | Chiny | |
Niewinni (De uskyldige) | Eskil Vogt | Eskil Vogt | Norwegia |
Świat (konkurujący o Złotą Kamerę ) |
Laura Wandel | Laura Wandel | Belgia |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Za jego życia | Emmanuelle Bercot | Francja |
Gdzie jest Anna Frank! | Ari Folman | Izrael |
Aksamitne Podziemie | Todd Haynes | Stany Zjednoczone |
Deklaracja awaryjna ( 비상 선언 - Bisangseongeon ) |
Han Jae-rim | Korea Południowa |
BAC Północ | Cedric Jimenez | Francja |
Aline | Valerie Lemercier | Francja Kanada |
Nie zmącona woda | Tom McCarthy | Stany Zjednoczone |
OSS 117: Czerwony alarm w Czarnej Afryce (Ostatni pokaz | Film zamykający) |
Nicolas Bedos | Francja |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Krwawe pomarańcze | Jean-Christophe Meurisse | Francja |
Najwyższy | Audrey Estrougo | Francja |
Tralala | Arnaud i Jean-Marie Larrieu | Francja |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Przytul mnie mocno | Mathieu Amalric | Francja |
Krowa | Andrea Arnold | Wielka Brytania |
Marks może czekać (Marks può aspettare) | Marco Bellocchio | Włochy |
Ta muzyka nie gra dla nikogo | Samuel Benetrit | Francja |
Oszustwo | Arnaud Desplechin | Francja |
Jane by Charlotte (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Charlotte z Gazburga | Francja |
Przed twoją twarzą ( 당신 의 얼굴 앞에서 ) | Hong Sang-soo | Korea Południowa |
Piękny | Mamoru hosoda | Japonia |
Niedziela macierzyńska | Ewa Husson | Francja |
Ewolucja (Evolúció) | Kornel Mundruczó | Węgry |
Wir | Gaspar Noé | Francja |
Val | Ting Poo , Leo Scott | Stany Zjednoczone |
Tytuł | Realizacja | Szkoła | Kraj |
---|---|---|---|
Bestie wśród nas (Bestie wokół nas) | Natalia Durszewicz | Łódzka Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa | Polska |
Bill i Joe idą na polowanie na kaczki | Auden Lincoln-Vogel | Uniwersytet w Iowa | Stany Zjednoczone |
Billy Boy (walczący o Queer Palm ) |
Sacha Amaral | Universidad Nacional de las Artes | Argentyna |
Upadek jerzyka (La Caída del vencejo) (walczący o Queer Palm ) |
Gonzalo Quincoces | Escola Superior de Cinema i Audiowizualne de Catalunya | Hiszpania |
Cantareira | Rodrigo Ribeyro | Academia International de Cinema | Brazylia |
Cykada (walcząca o Queer Palm ) |
Yoon Daewoen | Koreański Narodowy Uniwersytet Sztuki | Korea Południowa |
Dziecko Salamandry | Theo Degen | Narodowy Wyższy Instytut Sztuk Performatywnych i Technik Nadawczych | Belgia |
Wolni ludzie (Frie Mænd) | Óskar Kristinn Vignisson | Duńska Narodowa Szkoła Filmowa | Dania |
Fonica M-120 | Oliver Rudolf | Uniwersytet Sztuki Dramatycznej i Kinematograficznej | Węgry |
Frida (walcząca o Queer Palm ) |
Aleksandra Odic | Niemiecka Akademia Filmu i Telewizji Berlin | Niemcy |
Nocna wizyta (Habikur) | Mya Kaplan | Szkoła Filmowa i Telewizyjna im. Steve'a Tischa | Izrael |
King Max (walczący o Queer Palm ) |
Adele Vincenti-Crasson | Femis | Francja |
Druga połowa | Lina Kalczewa | Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna | Wielka Brytania |
Kot z głębin (Oyogeruneko) | Huang Menglu | Uniwersytet Artystyczny Musashino | Japonia |
Historie miłosne w ruchu (Prin oraş circulă scurte poveşti de dragoste) |
Carina- Gabriela Daşoveanu | Narodowy Uniwersytet Sztuki Teatralnej i Kinematograficznej Ion Luca Caragiale | Rumunia |
Czerwone buty (niegrzeczny chłopak) | Anna Podskalská | Praska Akademia Filmowa | Czechy |
Święty android | Lukas Von Berg | Akademia Filmowa Badenii-Wirtembergii | Niemcy |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Wszystkie wrony na świecie | Tang Yi | Hongkong |
Sierpniowe niebo (Céu de Agosto) | Jasmine Tenucci | Brazylia Islandia |
Det Er i Jorden | Casper Kjeldsen | Dania |
Haut les coeurs (konkurencja o Queer Palm ) |
Adrian Moyse Dullin | Francja |
Przez mgłę (Noite Turva) | Diogo Salgado | Portugalia |
Ortodoncja | Mohammadreza Mayghani | Iran |
Przemieszczone (Pa Vend) | Samir karahoda | Kosowo |
Biegun Północny (Severen Pol) | Marija Apczewska | Macedonia Północna Serbia |
Gwiezdny | Carlos Drugi | Brazylia Francja |
Nieobecność (Xue Yun) | Wang Lu | Chiny |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Czy jesteś dziś samotny? (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Wen Shipei | Chiny |
Babi Jar. kontekst | Siergiej Łoznica | Ukraina |
Czarne zeszyty | Szlomi Elkabec | Izrael |
H6 (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Tak Tak | Francja |
The Heroics (konkurencja o Złotą Kamerę ) |
Maxime Roy | Francja |
Znowu JFK: Przez zwierciadło | Kamień Olivera | Stany Zjednoczone |
Marine of the Mountains (O Marinheino das Montanhas) |
Karim Ainouz | Brazylia |
Mi iubita, mon amour (walcząc o Złotą Kamerę ) |
Noemie Merlant | Francja |
Nowe światy, kolebka cywilizacji | Andrzej Muscato | Grecja Stany Zjednoczone |
Rok Wiecznej Burzy | Anthony Chen , David Lowery , Jafar Panahi , Laura Poitras , Dominga Sotomayor , Malik Vitthal , Apichatpong Weerasethakul | Chile Chiny Stany Zjednoczone Iran Singapur Tajlandia |
Efemeryczny wybór filmów o środowisku.
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Zwierzę | Cyryl Dion | Francja |
Większy od nas | Flore Vasseur | Francja |
Krucjata | Louis Garrel | Francja |
Tak mi przykro | Zhao Liang | Francja Chiny |
Niewidzialne demony | Rahul dżin | Indie |
Chodzić po wodzie | Aïssa Maïga | Niger Francja |
Śnieżna Pantera | Marie Amiguet | Francja |
Tytuł | Dyrektor | Kraj |
---|---|---|
Buñuel, surrealistyczny filmowiec | Javier Espada | Hiszpania |
I uwielbiam się wściekać | André Bonzel | Francja |
Montand jest nasz | Yves Jeuland | Francja |
Oscar Micheaux — superbohater czarnego kina | Francesco Zippel | Włochy |
Satoshi Kon, iluzjonista | Pascal-Alex Vincent | Francja Japonia |
Burze Jeremy Thomas ( Burze Jeremy'ego Thomasa ) |
Mark kuzyni | Wielka Brytania |
Historia filmu: nowe pokolenie | Mark kuzyni | Wielka Brytania |
Swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeniach w 21 h 30 o Mace zakresie od Croisette 43 ° 33 '01 „N, 7 ° 01' 19" E
Tytuł | Realizacja | Kraj | Rok | Przestarzały |
---|---|---|---|---|
W nastroju miłości ( Fa yeung nin wa ) | Wong kar-wai | Hongkong | 2000 | Wtorek 6 lipca |
Strach na Wróble ( Strach na Wróble ) | Jerry Schatzberg | Stany Zjednoczone | 1973 | Środa 7 lipca |
Tom medina | Tony Gatlif | Francja | 2021 | Czwartek 8 lipca |
Czarny kot, biały kot ( Crna mačka, beli mačor ) |
Emir Kusturica | RF Jugosławia | 1998 | piątek 9 lipca |
Szczyt Bogów | Patryk Imbert | Francja | 2021 | sobota 10 lipca |
JFK (wersja reżyserska) | Kamień Olivera | Francja | 1991 | niedziela 11 lipca |
Szybcy i Wściekli 9 | Justin lin | Stany Zjednoczone | 2021 | poniedziałek 12 i wtorek 13 lipca |
Kochankowie Rock | Steve Mcqueen | Wielka Brytania | 2020 | Czwartek 15 lipca |
Bajeczne przeznaczenie Amelie Poulain | Jean-Pierre Jeunet | Francja | 2001 | piątek 16 lipca |
Amerykańska utopia Davida Byrne'a (en) | Spike Lee | Stany Zjednoczone | 2020 | sobota 17 lipca |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
w Chiara | Jonas Carpignano | Włochy |
Noc nic nie wiedząc (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Payal Kapadia | Indie Francja |
Ali i Ava | Clio Barnard | Wielka Brytania |
Clara Sola (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Nathalie Álvarez Mesen | Szwecja Kostaryka |
Niski poziom (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Yassine Qnia | Francja |
Dziennik Tûoa ( Diarios de Otsoga ) | Maureen Fazendeiro , Miguel Gomes | Portugalia |
Pracodawca i Pracownik ( El Empleado y El Patrón ) |
Manuel Nieto Zas | Urugwaj |
Między falami | Anaïs Volpe | Francja |
Europa | Haidera Rashida | Włochy |
Futura | Pietro Marcello , Alice Rohrwacher , Francesco Munzi | Włochy |
Hit The Road ( Jadde Khaki ) ( w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Panahi | Iran |
ntregalde | Radu Muntean | Rumunia |
Wzgórze, na którym ryczą lwice ( Luaneshat e kodrës ) ( w konkursie o Złotą Kamerę i Queer Palm ) |
Luàna Bajrami | Francja Kosowo |
Les Magnétiques (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Vincent Maël Cardona | Francja |
Meduza | Anita Rocha da Silveira | Brazylia |
Mój legionista (film zamykający) |
Rachel Lang | Francja |
Murina (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Antoneta Alamat Kusijanović | Chorwacja Stany Zjednoczone Słowenia |
Neptune Frost (walczący o Queer Palm ) |
Saul Williams , Anisia Uzeyman | Stany Zjednoczone |
Ouistreham (film otwierający) |
Emmanuel Carrere | Francja |
Legenda o Królu Krabów ( Re Granchio ) | Alessio Rigo de Righi , Matteo Zoppis | Włochy |
Return to Reims (Fragmenty) (w rywalizacji o Queer Palm ) |
Jean-Gabriel Périot | Francja |
Pamiątka część II | Joanna | Wielka Brytania |
Fale życia ( Yong an zhen gu shi ji ) | Wei Shujun | Chiny |
Twarzą w stronę morza ( البحر أمامكم ) (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Ely Dagher | Liban |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Monrowia, Indiana | Fryderyk Wisman | Stany Zjednoczone |
Pamiątka | Joanna | Wielka Brytania |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Niespokojne ciało | Yoriko Mizushiri | Japonia Francja |
Przestrzeń gwiezdna ( sideral El Espacio ) | Sebastian Schjaer | Argentyna |
Simone odeszła (walcząc o Queer Palm ) |
Matylda Chavanne | Francja |
Sykoraks | Lois Patiño, Matías Piñeiro | Hiszpania |
Dom rodziców ( Pokój rodziców ) | Diego Marco | Włochy |
Wandal | Eddie Alcazar | Stany Zjednoczone |
Żmija przedniej szyby | Alberto Mielgo | Hiszpania |
Trenuj ponownie | Piotr Tscherkassky | Austria |
Kiedy noc spotyka świt ( Kiedy noc spotyka świt ) |
Andrea Cristina Bor Cristun | Rumunia |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Amparo (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Szymon Mesa Soto | Kolumbia |
Pióra (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Omar El Zohairy | Egipt |
Kobieta Grabarz ( Żona Grabarza ) (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Khadar Ayderus Ahmed | Finlandia |
Libertad (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Klara Roquet | Hiszpania |
Olga (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Elie Grappe | szwajcarski |
Małe Ciało ( Piccolo Corpo ) ( w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Laura Samani | Włochy |
Nie obchodzi mnie to (konkurowanie o Złotą Kamerę ) |
Julie Lecoustre , Emmanuel Marre | Francja |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Brutalia, dni pracy ( Brutalia, Dni Pracy ) (w konkursie o Queer Palm ) |
Manolis Mavris | Grecja |
Lili, całkiem sama ( duo li ) | Zou Ling | Chiny |
Zaproszenie ( Fang ke ) | Hao Zhao , Yeung Tung | Chiny |
Nieodłączny | Nicolai GH Johansen | Dania |
Domofon 15 ( Interfon 15 ) | Andrei Epure | Rumunia |
Jeśli to nie jest złamane ( Ma Shelo Nishbar ) | Elinor Nechemia | Izrael |
Czarne słońce | Marie Larrivee | Francja |
Bezpieczny | Ian Barling | Stany Zjednoczone |
Czarny żołnierz | Jimmy Laporal-Trésor | Francja |
Out of the Water ( Über Wasser ) ( konkurujący o Queer Palm ) |
Jela Hasler | szwajcarski |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Robuste (film otwierający, w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Konstancja Meyer | Francja |
Les Amours d'Anaïs (pokaz 60-lecia, w konkursie o Złotą Złotą Kamerę i Queer Palm ) |
Charline Bourgeois-Tacquet | Francja |
Bruno Reidal (w konkursie o Złotą Kamerę i Queer Palm ) |
Vincent Le Port | Francja |
Petite Nature (konkurencja o Queer Palm ) |
Samuel Theis | Francja |
Młoda dziewczyna, która dobrze sobie radzi (w konkursie o Złotą Kamerę ) |
Sandrine Kiberlain | Francja |
Historia miłości i pożądania (film zamykający) |
Leyla Bouzid | Francja |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Biszó | Pablo Giles | Meksyk |
Oscuridad | Jorge Sistos Moreno | Meksyk |
Obietnica Różowy ( Pinky Obietnica ) | Indra Villasenor Amador | Meksyk |
Twarz pokryta pocałunkami ( Un rostro cubierto de besos ) |
Mariano Rentería Garnica | Meksyk |
Tytuł | Realizacja | Kraj |
---|---|---|
Aja | Simon Coulibaly Gillard | Belgia Francja |
ja kometa | Pascal Tagnati | Francja |
Precz z królem! | Diego Ongaro | Stany Zjednoczone Francja |
Ghost Song (konkurencja o Queer Palm ) |
Nicolas peduzzi | Francja |
Mała Palestyna, dziennik oblężenia | Abdallah Al-Chatib | Liban Francja Katar |
Komunalny | Tomasz Paulot | Francja |
Bez soi | Laure Portier | Francja |
Wyróżniony | Claudine Bories , Patrice Chagnard | Francja |
Przyjdź do brzegu (walcząc o Queer Palm ) |
Lin Wang | Chiny |
Cena | Przypisane do | Kraj |
---|---|---|
Złota Palma | Tytan autorstwa Julii Ducournau | Francja |
Nagroda główna (remis) | Bohater autorstwa Asghara Farhadi | Iran |
Komora nr 6 z Juho Kuosmanen | Finlandia | |
Nagroda za reżyserię | Leos Carax dla Annette | Francja |
Nagroda dla najlepszego aktora | Caleb Landry Jones dla Nitram | Stany Zjednoczone |
Nagroda dla najlepszej aktorki | Renate Reinsve dla Julie (w 12 rozdziałach) | Norwegia |
Nagroda za scenariusz | Ryūsuke Hamaguchi i Takamasa Oe za Drive My Car (ド ラ イ ブ ・ マ イ ・ カ ー ) | Japonia |
Nagroda Jury (remis) | Kolano Ahed – Nadav Lapid | Izrael |
Memoria autorstwa Apichatponga Weerasethakul | Tajlandia | |
Złota Palma za film krótkometrażowy | Wszystkie wrony świata z Tang Yi | Chiny |
Specjalne wyróżnienie za film krótkometrażowy | Sierpniowe niebo ( Céu De Agosto ) Jasmin Tenucci | Brazylia / Stany Zjednoczone |
Palma honorowa | Jodie Foster | Stany Zjednoczone |
Marco Bellocchio | Włochy |
Cena | Przypisane do | Kraj |
---|---|---|
Złoty aparat | Murina przez Antoneta Alamat Kusijanovic | Serbia / Chorwacja |
Cena | Przypisane do | Kraj |
---|---|---|
Cena Bez pewnych względów | Luźne pięści ( Разжимая кулаки - Razzhimaja kulaki ) autorstwa Kiry Kovalenko | Rosja |
Nagroda Jury | Wielka Wolność ( Große Freiheit ) Sebastiana Meise | Austria |
Nagroda zespołowa | Dobra matka z HAFSIA HERZI | Francja |
Nagroda Śmiałości | Cywilny od Teodora Ana Mihai | Rumunia |
Nagroda za oryginalność | Baranek ( Dýrið ) – Valdimar Johansson | Islandia |
Wyróżnienie | Noche de Fuego autorstwa Tatiany Huezo | Meksyk |
Cena | Przypisane do | Szkoła |
---|---|---|
1 st nagroda | The Salamandra Child autorstwa Théo Degen | National Institute of Performing Arts and Broadcasting Techniques , Belgia |
2 e cena | Cykada autorstwa Yoon Daewoen | Koreański Narodowy Uniwersytet Sztuki , Korea Południowa |
3 e cena | Historie miłosne w ruchu (Prin oraş circulă scurte poveşti de dragoste) autorstwa Cariny-Gabrieli Daşoveanu | Narodowy Uniwersytet Sztuki Teatralnej i Kinematograficznej im. Iona Luca Caragiale , Rumunia |
Cantareira autorstwa Rodrigo Ribeyro | Academia Internacional de Cinema, Brazylia |
Cena | Przypisane do | Kraj |
---|---|---|
Nagroda SACD | Elementów magnetycznych z Vincent Maël Cardona | Francja |
Wytwórnia Europa Cinemas | Chiara autorstwa Jonasa Carpignano | Włochy |
Złoty powóz | Fryderyk Wisman | Stany Zjednoczone |
Cena | Przypisane do | Kraj |
---|---|---|
Główna Nagroda Tygodnia Krytyków Nespresso | Pióra – Omar El Zohairy | Egipt |
Nagroda im. Louisa Roederera za objawienie | Sandra Melissa Torres dla Amparo autorstwa Simóna Mesy Soto | Kolumbia |
Nagroda SACD | Olga autorstwa Elie Grappe | szwajcarski |
Pomoc Fundacji Gan w rozpowszechnianiu | Nie pierdoli o Julie Lecoustre i Emmanuel Marre | Francja |
Nagroda Leitz Cine Discovery za film krótkometrażowy | Lili, zupełnie sama ( Duo li ) autorstwa Zou Jing | Chiny |
Kanał + Nagroda Filmu Krótkometrażowego | Brutalia, Dni Pracy ( Brutalia, Dni Pracy ) autorstwa Manolisa Mavris | Grecja |
Cena | Przypisane do | Kraj | |
---|---|---|---|
Nagroda FIPRESCI | Zawody | Napęd My Car (ドライブ·マイ·カー, Doraibu mai kā ) Przez Ryusuke Hamaguchi | Japonia |
Z pewnej perspektywy | Świat od Laura Wandel | Belgia | |
Tydzień Krytyków | Pióra – Omar El Zohairy | Egipt | |
Nagroda Jury Ekumenicznego | Nagroda Jury Ekumenicznego | Napęd My Car (ドライブ·マイ·カー, Doraibu mai kā ) Przez Ryusuke Hamaguchi | Japonia |
Wyróżnienie | Przedział nr 6 ( Hytti Nro 6 ) autorstwa Juho Kuosmanen | Finlandia | |
Złote Oko | Złote Oko | Noc nic nie wiedząc , Payal Kapadia | Indie |
Nagroda Specjalna Jury | Babi Jar. Tło autorstwa Siergieja Łoznicy | Ukraina | |
Nagroda François-Chalais | Nagroda François-Chalais | Bohater (قهرمان - Ghahreman ) autorstwa Asghara Farhadi | Iran |
Wyróżnienie specjalne | Freda autorstwa Gessiki Géneus | Haiti | |
Dziwaczna palma | Dziwaczna palma | Złamanie – Catherine Corsini | Francja |
Queer Palm za krótki film związany | Upadek jerzyka (La Caída del vencejo) Gonzalo Quincoces | Hiszpania | |
Frida autorstwa Aleksandry Odić | Niemcy | ||
Cena AFCAE | Cena AFCAE | Napęd My Car (ドライブ·マイ·カー, Doraibu mai kā ) Przez Ryusuke Hamaguchi | Japonia |
Wyróżnienie | Złamanie – Catherine Corsini | Francja | |
Nagroda za ścieżkę dźwiękową Cannes | Złoty krawat krążkowy | Rone na Igrzyska Olimpijskie | Francja |
Ron Mael i Russell Mael dla Annette | Stany Zjednoczone | ||
Nagroda obywatelstwa | Bohater (قهرمان - Ghahreman ) autorstwa Asghara Farhadi | Iran | |
Nagroda Pozytywnego Kina | Haut et Fort autorstwa Nabila Ayouch | Maroko | |
Nagroda Artysty-Technika CST | Nagroda Artysty-Technika CST | Vladislav Opeliants za zdjęcie gorączki Pietrowa (Петровы в гриппе - Petrovy v flu) | Rosja |
Nagroda Młodego Technika Filmowego | Armance Durix za dźwięk Mi iubita, moja ukochana | Francja | |
Dłoń psa | Dłoń psa | Rosie, Dora i Niedźwiedź Śnieżny w Pamiątce Część II | Wielka Brytania |
Nagroda jury ex-aequo | Sophie w czerwonej rakiecie | Stany Zjednoczone | |
Panda w jagnięcinie | Islandia | ||
Cena Pierre Angénieux | Agnieszka Godard | Francja | |
Trofeum Choparda | Kobiece objawienie | Jessie Buckley | Irlandia |
Męskie objawienie | Kingsley Ben-Adir | Wielka Brytania |