Lista posłów z Haut-Rhin
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Edmond Borocco | UNR | 9 grudnia 1958 | 9 października 1962 | |
2 th dzielnica | Georges Bourgeois | UNR | 9 grudnia 1958 | 9 października 1962 | |
3 th dzielnica | Joseph Perrin | UNR | 9 grudnia 1958 | 9 października 1962 | |
4 th okręg wyborczy | Emile Muller | SFIO | 9 grudnia 1958 | 9 października 1962 | |
5 th okręg wyborczy | Henri ulrich | MRP | 9 grudnia 1958 | 6 stycznia 1959 | |
Henri ulrich | MRP | 22 lutego 1959 | 9 października 1962 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Edmond Borocco | UNR-UDT | 6 grudnia 1962 | 2 kwietnia 1967 | |
2 th dzielnica | Georges Bourgeois | UNR-UDT | 6 grudnia 1962 | 2 kwietnia 1967 | |
3 th dzielnica | Joseph Perrin | UNR-UDT | 6 grudnia 1962 | 2 kwietnia 1967 | |
4 th okręg wyborczy | Raymond Zimmermann | UNR-UDT | 6 grudnia 1962 | 2 kwietnia 1967 | |
5 th okręg wyborczy | Charles Kroepflé | UNR-UDT | 6 grudnia 1962 | 2 kwietnia 1967 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Edmond Borocco | UD-V e | 3 kwietnia 1967 | 30 maja 1968 | |
2 th dzielnica | Georges Bourgeois | UD-V e | 3 kwietnia 1967 | 30 maja 1968 | |
3 th dzielnica | Alphonse jenn | UD-V e | 3 kwietnia 1967 | 30 maja 1968 | |
4 th okręg wyborczy | Raymond Zimmermann | UD-V e | 3 kwietnia 1967 | 30 maja 1968 | |
5 th okręg wyborczy | Raymond Scholer | UD-V e | 3 kwietnia 1967 | 30 maja 1968 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Edmond Borocco | UDR | 11 lipca 1968 | 1 st kwiecień 1973 | |
2 th dzielnica | Georges Bourgeois | UDR | 11 lipca 1968 | 1 st kwiecień 1973 | |
3 th dzielnica | Alphonse jenn | UDR | 11 lipca 1968 | 1 st kwiecień 1973 | |
4 th okręg wyborczy | Raymond Zimmermann | UDR | 11 lipca 1968 | 1 st kwiecień 1973 | |
5 th okręg wyborczy | Antoine Gissinger | UDR | 11 lipca 1968 | 1 st kwiecień 1973 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Justin Hausherr | Płyta CD | 2 kwietnia 1973 | 2 kwietnia 1978 | |
2 th dzielnica | Georges Bourgeois | UDR | 2 kwietnia 1973 | 2 kwietnia 1978 | |
3 th dzielnica | Pierre Weisenhorn | UDR | 2 kwietnia 1973 | 2 kwietnia 1978 | |
4 th okręg wyborczy | Emile Muller | PSD | 2 kwietnia 1973 | 2 kwietnia 1978 | |
5 th okręg wyborczy | Antoine Gissinger | UDR | 2 kwietnia 1973 | 2 kwietnia 1978 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Jean-Paul Fuchs | UDF | 3 kwietnia 1978 | 22 maja 1981 | |
2 th dzielnica | Charles Haby | RPR | 3 kwietnia 1978 | 22 maja 1981 | |
3 th dzielnica | Pierre Weisenhorn | RPR | 3 kwietnia 1978 | 22 maja 1981 | |
4 th okręg wyborczy | Emile Muller | płyta DVD | 3 kwietnia 1978 | 22 maja 1981 | |
5 th okręg wyborczy | Antoine Gissinger | RPR | 3 kwietnia 1978 | 22 maja 1981 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Jean-Paul Fuchs | UDF | 2 lipca 1981 | 1 st kwiecień 1986 | |
2 th dzielnica | Charles Haby | RPR | 2 lipca 1981 | 1 st kwiecień 1986 | |
3 th dzielnica | Pierre Weisenhorn | RPR | 2 lipca 1981 | 1 st kwiecień 1986 | |
4 th okręg wyborczy | Jean-Marie Bockel | PS | 2 lipca 1981 | 23 sierpnia 1984 | Gvt |
Jean Grimont | PS | 24 sierpnia 1984 | 1 st kwiecień 1986 | ||
5 th okręg wyborczy | Antoine Gissinger | RPR | 2 lipca 1981 | 1 st kwiecień 1986 |
7 posłów wybranych w wyborach proporcjonalnych:
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Edmond Gerrer | CDS | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
2 th dzielnica | Jean-Paul Fuchs | CDS | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | RPR | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
4 th okręg wyborczy | Jean Ueberschlag | RPR | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
5 th okręg wyborczy | Jean-Marie Bockel | PS | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
6 th dzielnica | Jean-Jacques Weber | CDS | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 | |
7 th dzielnica | Jean-Pierre Baeumler | PS | 23 czerwca 1988 | 1 st kwiecień 1993 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Gilbert Meyer | RPR | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
2 th dzielnica | Jean-Paul Fuchs | UDF | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | RPR | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
4 th okręg wyborczy | Jean Ueberschlag | RPR | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
5 th okręg wyborczy | Joseph klifa | UDF | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
6 th dzielnica | Jean-Jacques Weber | UDF | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 | |
7 th dzielnica | Michel habig | RPR | 2 kwietnia 1993 | 21 kwietnia 1997 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Gilbert Meyer | RPR | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 | |
2 th dzielnica | Marc Dumoulin | płyta DVD | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | RPR | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 | |
4 th okręg wyborczy | Jean Ueberschlag | RPR | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 | |
5 th okręg wyborczy | Jean-Marie Bockel | PS | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 | |
6 th dzielnica | Jean-Jacques Weber | UDF | 1 st czerwiec 1997 | 24 października 1997 | ELP (anulowanie) |
Jean-Jacques Weber | UDF | 14 grudnia 1997 | 5 maja 2000 | ELP (impeachment) | |
Francis Hillmeyer | UDF | 25 czerwca 2000 | 18 czerwca 2002 | ||
7 th dzielnica | Jean-Pierre Baeumler | PS | 1 st czerwiec 1997 | 18 czerwca 2002 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Gilbert Meyer | RPR, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
2 th dzielnica | Jean-Louis Christ | UDF, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | RPR, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
4 th okręg wyborczy | Jean Ueberschlag | RPR, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
5 th okręg wyborczy | Arlette Grosskost | RPR, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
6 th dzielnica | Francis Hillmeyer | UDF | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 | |
7 th dzielnica | Michel sordi | RPR, a następnie UMP | 19 czerwca 2002 | 19 czerwca 2007 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Eric Straumann | płyta DVD | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
2 th dzielnica | Jean-Louis Christ | UMP | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | UMP | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
4 th okręg wyborczy | Jean Ueberschlag | UMP | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
5 th okręg wyborczy | Arlette Grosskost | UMP | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
6 th dzielnica | Francis Hillmeyer | NC | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 | |
7 th dzielnica | Michel sordi | UMP | 20 czerwca 2007 | 19 czerwca 2012 |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Eric Straumann | UMP | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r | |
2 th dzielnica | Jean-Louis Christ | UMP | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | UMP | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r | |
4 th okręg wyborczy | Michel sordi | UMP | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r | |
5 th okręg wyborczy | Arlette Grosskost | UMP | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r | |
6 th dzielnica | Francis Hillmeyer | NC | 20 czerwca 2012 | 20 czerwca 2017 r |
Okręg wyborczy | Tożsamość | Lewo | Z | Aż do | Uwaga |
---|---|---|---|---|---|
1 re jazda | Eric Straumann | LR | 21 czerwca 2017 r | W trakcie | |
2 th dzielnica | Jacques Cattin | LR | 21 czerwca 2017 r | W trakcie | |
3 th dzielnica | Jean-Luc Reitzer | LR | 21 czerwca 2017 r | W trakcie | |
4 th okręg wyborczy | Raphael Schellenberger | LR | 21 czerwca 2017 r | W trakcie | |
5 th okręg wyborczy | Olivier Becht | płyta DVD | 21 czerwca 2017 r | W trakcie | |
6 th dzielnica | Bruno Fuchs | LREM | 21 czerwca 2017 r | W trakcie |
Wybory odbywały się w systemie list proporcjonalnych, z możliwością powiązań między kilkoma listami. Listy MRP i CNIP-republikanie socjalni (ex-RPF) otrzymali wszystkie sześć miejsc w grze w wyniku sojuszu między nimi, który przekroczył bezwzględną większość oddanych głosów.
Lista MRP , prowadzona przez burmistrza Colmar Josepha Reya , otrzymała pięciu wybranych urzędników:
Lista CNIP-Socjalni Republikanie otrzymała tylko jednego wybranego:
Wybory odbywały się w systemie list proporcjonalnych, z możliwością powiązań między kilkoma listami. Ponieważ mecze między niektórymi listami nie przekraczały bezwzględnej większości głosów, podział miejsc odbywał się proporcjonalnie.
Lista RPF , która zajęła pierwsze miejsce, uzyskała trzech wybranych:
Lista MRP , która zajęła drugie miejsce, uzyskała dwóch wybranych:
Ostatecznie lista SFIO uzyskała jednego wybranego:
Wybory odbywały się w systemie list proporcjonalnych, bez możliwości dopasowania kilku list.
Lista MRP znalazła się na szczycie i została wybrana w czterech:
Lista Union Gaullistów, prekonfigurująca RPF , zajęła drugie miejsce i została wybrana:
Wreszcie lista SFIO uzyskała również wybranego przedstawiciela:
Wybory zorganizowane w celu wyborów nowego zgromadzenia konstytucyjnego odbyły się po fiasku referendum, w którym zaproponowano pierwszy projekt konstytucyjny, popierany przez RPW i SFIO, w Maj 1946. Wybory odbywały się w systemie list proporcjonalnych, bez możliwości dopasowania kilku list.
Lista MRP znalazła się na szczycie i została wybrana w czterech:
Lista SFIO uzyskała dwóch wybranych:
Wybory do pierwszego zgromadzenia konstytucyjnego zostały zorganizowane zgodnie z wydziałową proporcjonalnością, bez możliwości afiliacji. Projekt konstytucji sporządzony przez to większościowe zgromadzenie PCF / SFIO został odrzucony w referendum w rMaj 1946, co prowadzi do wyborów nowego zgromadzenia konstytucyjnego w Czerwiec 1946.
Lista MRP znalazła się na szczycie i została wybrana w trzech:
Lista SFIO uzyskała dwóch wybranych:
Wreszcie lista Gaullist Union, popierająca konstytucyjne propozycje generała de Gaulle'a, uzyskała wybranego przedstawiciela:
Wybory parlamentarne odbywały się większością okręgową w dwóch turach od 1928 do 1936 roku. W latach 1919-1928 deputowani byli wybierani w departamentalnym głosowaniu proporcjonalnym.
Okręg wyborczy | Wybrany zastępca | Partia polityczna | Inny mandat |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Radny generalny Wintzenheim |
2 nd : Mulhouse Miasto | Alfred Wallach | Demokrata | Radny miasta Mulhouse |
3 rd : Mulhouse kampanii | Edouard Fuchs | UPR | Radny Generalny Habsheim |
4 th : Guebwiller | Joseph Gullung | UPR | Burmistrz Ensisheim |
5 th : Thann | Charles Hartmann | UPR | Radny Generalny Saint-Amarin |
6 th : Ribeauville | Maurice Burrus | Niezależna aplikacja UPR | Radny Generalny Sainte-Marie-aux-Mines |
7 th : Altkirch | Marcel Stürmel | UPR | Radny Generalny Dannemarie |
Okręg wyborczy | Wybrany zastępca | Partia polityczna | Inne upoważnienie |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Radny generalny Wintzenheim |
2 nd : Mulhouse Miasto | Alfred Wallach | Demokrata | Radny miasta Mulhouse |
3 rd : Mulhouse kampanii | Medard Brogly | UPR | Radny Generalny Huningue |
4 th : Guebwiller | Camille Bilger | UPR | Radny Generalny Soultz |
5 th : Thann | Joseph brom | UPR | Radny Generalny Hirsingue |
6 th : Ribeauville | Maurice Burrus | Niezależna aplikacja UPR | Radny Generalny Sainte-Marie-aux-Mines |
7 th : Altkirch | Marcel Stürmel | UPR | Radny Generalny Dannemarie |
Okręg wyborczy | Wybrany zastępca | Partia polityczna | Inny mandat |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Radny Generalny Colmar |
2 nd : Mulhouse Miasto | Solomon Grumbach | SFIO | Burmistrz Miluzy |
3 rd : Mulhouse kampanii | Medard Brogly | UPR | Radny Generalny Huningue |
4 th : Guebwiller | Camille Bilger | UPR | Radny Generalny Soultz |
5 th : Thann | Joseph brom | UPR | Radny Generalny Hirsingue |
6 th : Ribeauville | Joseph Pfleger | UPR, a następnie APNA | |
7 th : Altkirch | Eugene Ricklin | UPR | Radny Generalny Dannemarie |
Wybór posłów Josepha Rossé i Eugène Ricklin , obaj autonomistów bliskich katolickiej partii UPR, zostaje unieważniony po ich skazaniu (później unieważnionym) podczas procesu w Colmar . Marcel Stürmel , autonomistyczny członek UPR, został wybrany w Altkirch w miejsce i przy poparciu Eugène'a Ricklina . Podobnie w Colmar René Hauss , autonomistyczny członek Landespartei (en) ( Unabhängige Landespartei für Elsaß-Lothringen ), został wybrany przy poparciu Josepha Rossé .
Poseł Joseph Pfleger , członek "narodowej" katolickiej partii APNA od czasu jej wyodrębnienia się z UPR pod koniec 1928 r., Został wybrany na senatora w 1929 r. W wyborach uzupełniających zorganizowanych w celu obsadzenia mandatu kandydat APNA Joseph Rieder wygrywa z kandydatem UPR.
Wybory parlamentarne w 1924 r. Zorganizowano według systemu list proporcjonalnych. Na szczeblu krajowym zaznaczają zwycięstwo kartelu centrolewicowej lewicy . W regionie Haut-Rhin wszystkie miejsca zdobyła lista państw bloku składająca się z UPR i Partii Demokratycznej.
W związku z tym lista krajowa Bloku uzyskuje wszystkie 7 odnośnych miejsc:
Wybory parlamentarne w 1919 r. Zostały zorganizowane według systemu list proporcjonalnych. Na szczeblu krajowym oznaczają zwycięstwo centroprawicowego Bloku Narodowego . W regionie Haut-Rhin wszystkie miejsca zdobyła lista państw bloku składająca się z UPR i Partii Demokratycznej.
W związku z tym lista krajowa Bloku uzyskuje wszystkie 7 odnośnych miejsc:
Nazwisko | Departament |
Data wyborów uzupełniającychPowód |
Wcześniejsza data wygaśnięciaPowód | Etykieta / impreza |
---|---|---|---|---|
Louis Chauffour (1816-1888) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Lewicowy poseł protestancki |
Jules Grosjean (1830-1901) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Frédéric Hartmann (1822-1880) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Alfred Koechlin-Steinbach (1825-1872) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Marie Antoine Edouard Rencker (1827-1888) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Pierre Albert Tachard (1826-1919) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Frédéric Titot (1811-1888) | Haut-Rhin | 8 lutego 1871 |
1 st marzec 1.871 (Rezygnacja) |
Poseł protestancki |
Wybory powszechne w wyborach męskich od 1848 r