Piąty rząd Nowej Kaledonii
Piąty rząd Nowej Kaledonii utworzone od Nouméa Accord , znany również jako drugi rząd Thémereau , został wybrany na24 czerwca 2004przez Kongres wynikające z wojewódzkiego głosowaniu z9 maja 2004iw ten sposób wyprowadził Nową Kaledonię z kryzysu instytucjonalnego, w jakim znalazła się od aborcji rządu Pierwszego Thémereau w dniu10 czerwca 2004. Dopiero 29 czerwca udało się uzgodnić członkom rządu tylko nazwiska prezydenta ( Marie-Noëlle Thémereau , która wspólnie uzyskuje głosy przyszłości oraz Rassemblement-UMP ) i wiceprezydenta ( Déwé Gorodey ). 2 lipca ustalone zostają kompetencje różnych członków rządu. Po wyborach parlamentarnych w 2007 r. , Które były pewnym niepowodzeniem na przyszłość, biorąc pod uwagę fakt, że żadnemu z jej kandydatów nie udało się przejść do drugiej tury w żadnym z okręgów wyborczych, Marie-Noëlle Thémereau złożyła rezygnację23 lipca 2007, A tym samym z udziałem całego rządu, który pozostaje na stanowisku do czasu wyboru wykonawczej sukcesu go na6 sierpnia 2007. Jak dotąd jest to najdłuższy rząd, jaki kiedykolwiek powstał od czasu ustanowienia Statutu Porozumienia Noumea .
Poprzedni rząd
Pierwszy rząd Thémereau .
Następny rząd
Pierwszy rząd Martina .
Nominacje i wybory
Listy
Kandydaci wskazani pogrubioną czcionką to członkowie Kongresu , wybrani w 2004 roku .
UNI -
FLNKS
-
Déwé Gorodey ( Palika , Nord , Ponérihouen ) - Wiceprzewodniczący ustępującego rządu ( Kultura - Młodzież - Sport )
-
Charles Washetine ( Palika , Loyalty Islands , Maré ) - Stara wybrany do Kongresu i montaż Loyalty Islands Prowincja ( 1995 - 2004 )
-
Aloísio Sako ( RDO , Sud , Dumbéa ) - Faipule (Wielki szef Wallisian) w dzielnicy Hihifo w Nowej Kaledonii - Prezes RDO - Stara wybrany do Kongresu i do Zgromadzenia prowincji Southern ( 1999 - 2004 )
-
Victor Tutugoro ( UPM , Północna , Ponerihouen ) - Rzecznik Biura Politycznego FLNKS - 2 th Wiceprezesa Zgromadzenia Prowincji Północnej
-
Jacques Lalié ( UC Renouveau , Loyalty Islands , Lifou )
-
Ilaïsaane Lauouvéa ( RDO , południe , Mont-Dore ) - radny gminy Mont-Dore
-
Valentine Eurisouké ( Palika , North , Houaïlou )
-
Danielle Guaenere ( Palika , Wyspy Lojalności , Maré ) - wybrana w 2004 do Zgromadzenia Prowincji Wysp Lojalności - radna miejska Maré
-
Adolphe Digoué ( Palika , Południowa , yate ) - Burmistrz z yate
-
Angéla Manakofaiva ( RDO , North , Poindimié )
-
Bonifacy Unu ( Palika , Loyalty Islands , Ouvea ) - 1 st Wiceprezes Zgromadzenia Loyalty Islands prowincji - Burmistrz z Ouvea
- Jules Neköeng ( Palika , Południowa , Nouméa )
-
Joseph Goromido ( Palika , Północna , Koné ) - Burmistrz z Koné
-
Wassissi Konyi ( Palika , południe , Nouméa )
UC
-
Gérald Cortot ( Południe , Nouméa ) - Członek ustępującego rządu ( Drogi - Transport lądowy ) - radny miasta Nouméa
-
Pierre Ngaiohni ( Wyspy Lojalności , Maré )
-
Gilbert Tyuienon ( Północna , Canala ) - Burmistrz z Canala
-
Charles Pidjot ( Sud , Mont-Dore ) - Stara wybrany do Kongresu i Zgromadzenia prowincji Southern ( 1999 - 2004 )
-
Nicole Waïa ( South , Nouméa ) - Stara wybrany do Kongresu i Zgromadzenia Prowincji Południowej ( 1999 - 2004 )
- Adèle Buama ( Wyspy Lojalności , Maré ) - członek 150 After Committee
-
Cézelin Tchoeaoua ( Północna , Ouégoa ) - Burmistrz z Ouégoa
- Marcel Nedia ( Nord , Koné ) - Były burmistrz z Koné ( 1994 - 2001 )
-
Damien Yeiwéné ( Wyspy Lojalności , Maré ) - wybrany do Zgromadzenia Prowincji Wysp Lojalności
- Gaston Poiroi ( południe , Boulouparis )
-
Neko Hnepeune ( Wyspy lojalnościowe , Lifou ) - Przewodniczący Zgromadzenia prowincji Loyalty Islands - Burmistrz z Lifou
-
Gérard Reignier ( południe , Mont-Dore ) - radny gminy Mont-Dore
-
Raymond Pabouty ( Północna , Touho ) - Były burmistrz z Touho ( +1.983 - 1.989 )
-
Jacqueline Deteix ( Wyspy Lojalności , Ouvéa )
Gathering-UMP -
FCCI
-
Pierre Frogier ( Rassemblement-UMP , Południowa , Mont-Dore ) - Prezes ustępującego rządu - MP ( 2 th dzielnica , RPR ) - Były burmistrz z Mont-Dore ( 1987 - 2001 )
-
Marianne Devaux ( Gathering-UMP , południe , Numea )
-
Jean-Claude Briault ( Rassemblement-UMP , Sud , Nouméa ) - Stara wybrany do Kongresu i Zgromadzenia prowincji Southern ( 1989 - 2004 )
-
Maurice Ponga ( Rassemblement-UMP , Nord , Kouaoua ) - członek ustępującego rządu ( rolnictwo - morze ) - wybrany w 2009 r. Do Zgromadzenia Prowincji Północnej
-
Alain Lazare ( Rassemblement-UMP , Sud , Bouloupari ) - członek ustępującego rządu ( sprawy gospodarcze - uproszczenia administracyjne - Poprawa usług publicznych - Stosunki z instytucjami i Gmin ) - Burmistrz z Bouloupari
-
Cono Hamu ( FCCI , Wyspy lojalnościowe , Lifou ) - 3 TH Wiceprezesa Zgromadzenia Loyalty Islands prowincji - Były burmistrz z Lifou ( 1.989 - 1.992 )
- Christiane Waneissi ( Gathering-UMP , południe , Numea )
-
Corinne Fuluhea ( Rassemblement-UMP , Sud , Païta ) - Członek ustępującego rządu ( kształcenie zawodowe - sprawy społeczne )
-
Cynthia Ligeard ( Gathering-UMP , południe , Numea )
-
Éric gay ( Rassemblement-UMP , Sud , Mont Dore ) - Burmistrz z Mont-Dore
- Maryline Sinewami ( Gathering-UMP , południe , La Foa )
- Laurent Cassier ( Gathering-UMP , South , Nouméa )
-
Guyèdre Wamedjo ( Gathering-UMP , Północna , Poya ) - Burmistrz z Poya
- Eddie Lecourieux ( Gathering-UMP , południe , Mont-Dore )
Wspólna przyszłość
-
Marie-Noëlle Thémereau (wcześniej RPCR , South , Nouméa )
-
Didier Leroux (wcześniej Alliance , South , Nouméa )
-
Éric Babin (wcześniej RPCR , Nord , Voh )
-
Alain Song ( związkowiec CFE-CGC , były RPCR , Sud , Nouméa ) - doradca ekonomiczny i społeczny
-
Bernard Nénou (wcześniej RPCR , Nord , Poindimié )
-
Hélène Iekawé (społeczeństwo obywatelskie, południe , Numéa ) - wybrana do Zgromadzenia Prowincji Południowej
-
Anne-Marie Siakinuu (społeczeństwo obywatelskie, południe , Païta )
- Christian Desprez (dawny RPCR , Północna , Poindimié ) - 1 st Zastępca burmistrza z Poindimié
- Jacques Wawanabu (społeczeństwo obywatelskie, Wyspy Lojalności , Maré )
- Emmanuel Hernu (społeczeństwo obywatelskie, południe , Bourail )
- Françoise Harbulot (społeczeństwo obywatelskie, południe , Numea )
-
Thierry Song (społeczeństwo obywatelskie, południe , Thio )
- Maéva Boyer (społeczeństwo obywatelskie, południe , Numéa )
- Nicaise Ouillemon (dawniej Alliance , South , Mont-Dore )
Wyniki
Prezydencja i wiceprzewodnicząca
Kompozycja
Członek UC
Bibliografia
-
[PDF] „PEŁNY RAPORT Z PIĄTEJ SESJI Z CZWARTKU, 24 CZERWCA 2004 R. (RANEK)”, JONC nr 45-C, 08.09.2004, str. 37-39
-
Wybrany na miejsce Jacquesa Lafleura , który złożył rezygnację dzień po wyborach, w Kongresie .
Zobacz też
Powiązane artykuły
Linki zewnętrzne