Wybory departamentalne 2015 w Val-de-Marne
|
|
Wybory departamentalne 2015 w Val-de-Marne
|
50 miejsc w radzie wydziałowej
|
---|
22 i 29 marca 2015 r. |
|
Typ wyborów
|
Wybory resortowe
|
---|
Czas trwania kampanii
|
Z 9 marca 2015 r. w 21 marca 2015 r. Z 23 marca 2015 w 28 marca 2015 |
---|
Organ wyborczy i wyniki |
---|
|
Populacja
|
1 333 702 mieszk.
|
---|
Zarejestrowany
|
760 152
|
---|
Głosowanie na 1 st rundę
|
279,952
|
---|
|
36,83%
|
Głosów w 1 st rundzie
|
268 334
|
---|
Puste głosów do 1 st rundzie
|
8 389
|
---|
Null głosów do 1 st rundzie
|
3 229
|
---|
Wyborcy w dwóch z wieży
|
259 740
|
---|
|
34,17%
|
Głosów w dwóch z wieży
|
232 142
|
---|
Puste głosy do 2, aby włączyć
|
20 765
|
---|
Null głosów do 2, aby włączyć
|
6 833
|
---|
|
|
UMP - Olivier Capitanio
|
---|
Wymienianie kolejno
Dysk DVD z modemem UMP UDI
|
Głosy w 1 st rundzie
|
124 230
|
|
37,07%
|
|
Głos 2 E wieża
|
146 587
|
|
51,84%
|
|
Uzyskane miejsca
|
22
|
▲ +4
|
|
|
PCF - Christian Favier
|
---|
Większość departamentalna
PCF FG EÉLV
|
Głosy w 1 st rundzie
|
78,469
|
|
23,41%
|
|
Głos 2 E wieża
|
65 583
|
|
23,19%
|
|
Uzyskane miejsca
|
18
|
▼ -3
|
|
|
Partia Socjalistyczna - Isabelle Santiago
|
---|
Związek Lewicy
PS PRG MRC DVG
|
Głosy w 1 st rundzie
|
87 134
|
|
21,95%
|
|
Głos 2 E wieża
|
51 904
|
|
18,36%
|
|
Uzyskane miejsca
|
10
|
► 0
|
|
|
Front Narodowy
|
---|
Wymienianie kolejno
Front narodowy Rassemblement bleu Marine SIEL
|
Głosy w 1 st rundzie
|
57,665
|
|
17,21%
|
|
Głos 2 E wieża
|
18 685
|
|
6,61%
|
|
Uzyskane miejsca
|
0
|
► 0
|
Mapa osób wybranych w wyborach resortowych w 2015 r. |
---|
|
Rada Wydziału |
---|
|
|
|
|
Przewodniczący rady departamentu Val-de-Marne
|
---|
|
Towarzyski
|
Wybrany
|
Christian Favier PCF
|
Christian Favier PCF
|
|
W wyborach wydziałowych utrzymywane były 22 i29 marca 2015 r..
Kontekst wydziałowy
Wychodzące zgromadzenie wydziałowe
Przed wyborami radzie generalnej Val-de-Marne przewodniczy Christian Favier ( Francuska Partia Komunistyczna ). Obejmuje 49 radnych generalnych z 49 kantonów Val-de-Marne . Po redystrybucji kantonów w 2014 roku 50 radnych departamentów zostanie wybranych z 25 nowych kantonów Val-de-Marne .
Wybrany zespół wydziałowy
Wyniki dla całego działu
Wyniki według niuansów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
Zastosowane przez MSW niuanse nie uwzględniają aliansów lokalnych.
Wyniki działu
Dwumiany
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
Siedzenia
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
|
Lewy przód
|
56,925
|
16.98
|
65 583
|
23.19
|
18
|
|
Związek Lewicy
|
35,004
|
10.44
|
39 964
|
14.13
|
8
|
|
partia Socjalistyczna
|
26 635
|
7,95
|
6439
|
2,28
|
0
|
|
Europa Ekologia Zieloni
|
20 818
|
6.21
|
|
|
Różne po lewej
|
11 934
|
3,56
|
5,501
|
1,95
|
2
|
|
Partia Lewicy
|
726
|
0,22
|
|
|
Lewo
|
152.042
|
45,36
|
117 487
|
41,55
|
28
|
|
|
Unia Prawicy
|
111,698
|
33,33
|
140 911
|
49,83
|
22
|
|
Różne prawo
|
10 854
|
3,24
|
5 676
|
2.01
|
0
|
|
Wstań Francja
|
1678
|
0,50
|
|
|
Dobrze
|
124 230
|
37.07
|
146 587
|
51,84
|
22
|
|
|
FN
|
57,665
|
17.21
|
18 685
|
6,61
|
0
|
|
Różnorodny
|
1214
|
0,36
|
|
|
Zarejestrowany
|
778,276
|
100,00
|
742.903
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
432 431
|
55,56
|
435,894
|
58,67
|
Wyborcy
|
345,845
|
44,44
|
307,009
|
41,33
|
Upławy
|
7406
|
2.14
|
17,157
|
5,59
|
rysuje
|
3288
|
0,95
|
7093
|
2,31
|
Wyrażone
|
335,151
|
96,91
|
282,759
|
92,10
|
Wyniki według kantonu
* Ustępujący radni generalni nie reprezentujący się
Wyniki według kantonu
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015z miasteczka Alfortville
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Genevieve Billard
|
|
SE
|
368
|
3.60
|
|
David Laurent
|
|
SE
|
2
|
Mohamed Chikouche *
|
|
PS
|
4483
|
43,84
|
5 456
|
58,84
|
Isabelle Santiago
|
|
PS
|
3
|
Pascale Louis
|
|
FG
|
1212
|
11,85
|
|
Joel Schnapp
|
|
FG
|
4
|
Francois Tanguy
|
|
UMP
|
2 324
|
22,73
|
3816
|
41,16
|
Debora Zabounian
|
|
UMP
|
5
|
Francoise Blot
|
|
FN
|
1839
|
17.98
|
|
Pierre Fouchard
|
|
FN
|
|
Zarejestrowany
|
23 646
|
100,00
|
23 646
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
12 976
|
54,88
|
13 640
|
57,68
|
Wyborcy
|
10 670
|
45.12
|
10,006
|
42,32
|
Upławy
|
263
|
2,46
|
463
|
4,63
|
rysuje
|
181
|
1,7
|
271
|
2,71
|
Wyrażone
|
10 226
|
95,84
|
9272
|
92,66
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Cachan
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Sarah Ganne-Levy
|
|
Modem
|
2629
|
22.09
|
3,593
|
34,21
|
Sebastien Trouillas
|
|
UMP
|
2
|
Manon de Saint-Just d'Autingues
|
|
FN
|
1 885
|
15,84
|
|
Denis truffaut
|
|
FN
|
3
|
Carine Delahaie
|
|
FG
|
1588
|
13.34
|
Plan Claude
|
|
FG
|
4
|
Daniel Breuiller *
|
|
EELV
|
5073
|
42,63
|
6909
|
65,79
|
Helena de Comarmond Co
|
|
PS
|
5
|
Dominik Lanoe
|
|
PG
|
726
|
6.10
|
|
Maryvonne Legourd-Rocheteau
|
|
PG
|
|
Zarejestrowany
|
28 641
|
100,00
|
28 641
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
16 215
|
56,61
|
17.309
|
60,43
|
Wyborcy
|
12 426
|
43,39
|
11 332
|
39,57
|
Upławy
|
407
|
3,28
|
666
|
5.88
|
rysuje
|
118
|
0,95
|
164
|
1,45
|
Wyrażone
|
11 901
|
95,77
|
10 502
|
92,68
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Champigny-sur-Marne, 1
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Anne-Marie Hotze
|
|
FN
|
1941
|
16.08
|
|
Jean-Marie Rougier
|
|
FN
|
2
|
Chrześcijanin Favier *
|
|
FG
|
5 511
|
45,64
|
6 227
|
51,88
|
Jeannick Le Lagadec
|
|
FG
|
3
|
Aline Luksemburg-Delacour
|
|
DVG
|
409
|
3,39
|
|
Patryk
|
|
DVG
|
4
|
Laurent Jeanne
|
|
UMP
|
4213
|
34,89
|
5 776
|
48.12
|
Aurora Thiroux
|
|
UMP
|
|
Zarejestrowany
|
28 322
|
100,00
|
28 322
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
15,892
|
56.11
|
15 912
|
56.18
|
Wyborcy
|
12.430
|
43,89
|
12 410
|
43,82
|
Upławy
|
237
|
1,91
|
270
|
2.18
|
rysuje
|
119
|
0,96
|
137
|
1,1
|
Wyrażone
|
12,074
|
97,14
|
12,003
|
96,72
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Champigny-sur-Marne, 2
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Jean-Pierre Barnaud *
|
|
Modem
|
2493
|
27.26
|
4448
|
48,24
|
Isilda de Amorin
|
|
UMP
|
2
|
Alain Audheon
|
|
FG
|
2746
|
30.03
|
4 772
|
51,76
|
Mary Kennedy
|
|
FG
|
3
|
Thierry devige
|
|
FN
|
1,843
|
20.15
|
|
Szukaj Virginie
|
|
FN
|
4
|
Caroline adomo
|
|
PS
|
1,307
|
14.29
|
Jean Djebara
|
|
PS
|
5
|
Carine Borduy
|
|
płyta DVD
|
756
|
8.27
|
Bernard Haemmerle
|
|
płyta DVD
|
|
Zarejestrowany
|
24,274
|
100,00
|
24,274
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
14 778
|
60,88
|
14 543
|
59,91
|
Wyborcy
|
9496
|
39,12
|
9731
|
40,09
|
Upławy
|
236
|
2,49
|
354
|
3.64
|
rysuje
|
115
|
1,21
|
157
|
1,61
|
Wyrażone
|
9145
|
96,3
|
9 220
|
94,75
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton Charenton le Pont
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Emilie Bertrand
|
|
FG
|
1645
|
8.98
|
|
Claude Nicolas
|
|
FG
|
2
|
Jean-Francois Clair
|
|
PS
|
3 393
|
18,51
|
5907
|
35,98
|
Alison Uddin
|
|
PS
|
3
|
Warda Abdelkader
|
|
EELV
|
1,303
|
7.11
|
|
Fryderyk Leonzi
|
|
EELV
|
4
|
Sylvie Mercier
|
|
NC |
1 107
|
6.04
|
Thierry vimal
|
|
NC |
5
|
Chantal Durand
|
|
UMP
|
8 312
|
45,36
|
10 511
|
64.02
|
Herve Gicquel
|
|
UMP
|
6
|
Maria Gomez-Pardo
|
|
FN
|
2566
|
14.00
|
|
Edmond Pinloche
|
|
FN
|
|
Zarejestrowany
|
40,498
|
100,00
|
40,498
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
21.719
|
53,63
|
23,183
|
57,24
|
Wyborcy
|
18 779
|
46,37
|
17,315
|
42,76
|
Upławy
|
311
|
1,66
|
579
|
3,34
|
rysuje
|
142
|
0,76
|
318
|
1,84
|
Wyrażone
|
18 326
|
97,59
|
16 418
|
94,82
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Choisy-le-Roi
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Elise Lyfoung
|
|
NC |
642
|
5.47
|
|
Mustafa Thiam
|
|
NC |
2
|
Chloe Metahri
|
|
UMP
|
2412
|
20,55
|
Tonino panetta
|
|
UMP
|
3
|
Michelle gillet
|
|
DLF
|
259
|
2,21
|
Emmanuelly Gougougnan-Zadigue
|
|
DLF
|
4
|
Marema Gaye
|
|
PS
|
1300
|
11.08
|
Vincent Tisler
|
|
PS
|
5
|
Kolacja Natalii *
|
|
FG
|
3320
|
28,29
|
7043
|
63,15
|
Didier Guillaume
|
|
FG
|
6
|
Lucie Dos Santos
|
|
FN
|
2735
|
23.30
|
4109
|
36,85
|
Dominik joly
|
|
FN
|
7
|
Malika Benkahla
|
|
EELV
|
1,069
|
9.11
|
|
Birol Biyik
|
|
EELV
|
|
Zarejestrowany
|
26 923
|
100,00
|
26 923
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
14 830
|
55.08
|
14 667
|
54,48
|
Wyborcy
|
12 093
|
44,92
|
12 256
|
45,52
|
Upławy
|
233
|
1,93
|
749
|
6.11
|
rysuje
|
123
|
1,02
|
355
|
2,9
|
Wyrażone
|
11 737
|
97,06
|
11 152
|
90,99
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Creteil-1
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Katarzyna de Luca
|
|
EELV
|
882
|
9,62
|
|
Frédéric houel
|
|
EELV
|
2
|
Maryse Auger
|
|
FN
|
1,661
|
18.11
|
Gaétan Marzo
|
|
FN
|
3
|
Sylvie Smaniotto-Gruska
|
|
UMP
|
2 206
|
24.05
|
3,586
|
42,60
|
Sylvain Thezard
|
|
UMP
|
4
|
Mehedi Henry
|
|
FG
|
1230
|
13.41
|
|
Tatjana Tesanovic
|
|
FG
|
5
|
Abraham Johnson *
|
|
PS
|
3 192
|
34,81
|
4 832
|
57,4
|
Josette Sol
|
|
PS
|
|
Zarejestrowany
|
23 614
|
100,00
|
23 614
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
13 983
|
59,21
|
14 523
|
61,5
|
Wyborcy
|
9 631
|
40,79
|
9091
|
38,5
|
Upławy
|
314
|
3,26
|
446
|
4,91
|
rysuje
|
146
|
1,52
|
227
|
2,5
|
Wyrażone
|
9171
|
95,22
|
8418
|
92,6
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Creteil-2
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Jean Amar
|
|
FG
|
1,383
|
13.98
|
|
Ouarda Iratni-Gasmi
|
|
FG
|
2
|
Michel Amar
|
|
EELV
|
880
|
8.90
|
Marianne Boulc'h
|
|
EELV
|
3
|
Marie-Agnes Houck
|
|
FN
|
1 878
|
18,99
|
Rafał Quinart
|
|
FN
|
4
|
Anioł Cadot
|
|
UMP
|
2550
|
25,78
|
3 995
|
44,18
|
Thierry Hebbrecht
|
|
UMP
|
5
|
Bruno Helin
|
|
PS
|
3201
|
32,36
|
5047
|
55,82
|
Brigitte Jeanvoine
|
|
PS
|
|
Zarejestrowany
|
23 975
|
100,00
|
23 975
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
13,624
|
56,83
|
14 222
|
59,32
|
Wyborcy
|
10 351
|
43.17
|
9753
|
40,68
|
Upławy
|
299
|
2,89
|
486
|
4,98
|
rysuje
|
160
|
1,55
|
225
|
2,31
|
Wyrażone
|
9892
|
95,57
|
9042
|
92,71
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Fontenay-sous-Bois
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Laura Herbert
|
|
PS
|
2469
|
14.34
|
|
Florian Jakub
|
|
PS
|
2
|
Sokona Niachate
|
|
FG
|
5059
|
29,39
|
9206
|
55,01
|
Gilles Saint-Gal
|
|
FG
|
3
|
Christophe Mathieu
|
|
DVG
|
794
|
4,61
|
|
Murielle Michoń
|
|
Czapka21
|
4
|
Jeanne Humeau
|
|
FN
|
2 296
|
13.34
|
Gilles Parmentier
|
|
FN
|
5
|
Marc Brunet
|
|
EELV
|
1540
|
8.95
|
Ourdia Sadoudi
|
|
EELV
|
6
|
Brigitte Chambre-Martin
|
|
UMP
|
5055
|
29,37
|
7530
|
44,99
|
Gildas Lecoq
|
|
UMP
|
|
Zarejestrowany
|
38,398
|
100,00
|
38,398
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
20.756
|
54.05
|
20 992
|
54,67
|
Wyborcy
|
17 642
|
45,95
|
17.406
|
45,33
|
Upławy
|
275
|
1,56
|
475
|
2.73
|
rysuje
|
154
|
0,87
|
195
|
1.12
|
Wyrażone
|
17.213
|
97,57
|
16 736
|
96.15
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie L'Haÿ-les-Roses
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Stała Abessolo-Mvé
|
|
EELV
|
1,094
|
7,41
|
|
Marie Leclerc-Bruant
|
|
EELV
|
2
|
Jean-Claude Denolle
|
|
FN
|
2037
|
13.80
|
Jeannine Viaud
|
|
FN
|
3
|
Fabienne Heilbronn
|
|
PS
|
3244
|
21.98
|
6 229
|
44,33
|
Philippe Vafiades
|
|
PS
|
4
|
Stephane Coloneaux
|
|
DVG
|
2 242
|
15.19
|
|
Brigitte Tironneau *
|
|
DVG
|
5
|
Mireille Gillet
|
|
płyta DVD
|
517
|
3,50
|
Remi Rondelet
|
|
płyta DVD
|
6
|
Vincent Jeanbrun
|
|
UMP
|
5 623
|
38,1
|
7 824
|
55,67
|
Frederique Pradier
|
|
UDI
|
|
Zarejestrowany
|
34 654
|
100,00
|
34 654
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
19 508
|
56,29
|
19 843
|
57,26
|
Wyborcy
|
15 146
|
43,71
|
14 811
|
42,74
|
Upławy
|
278
|
1,84
|
506
|
3,42
|
rysuje
|
111
|
0,73
|
252
|
1,7
|
Wyrażone
|
14 757
|
97,43
|
14 053
|
94,88
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Ivry-sur-Seine
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Tariq Ajt Amara
|
|
EELV
|
1,083
|
9.34
|
|
Sabrina Sebaihi
|
|
EELV
|
2
|
Sigrid Baillon
|
|
PS
|
1835
|
15,83
|
Wycofanie
|
Simon devoucoux
|
|
PS
|
3
|
Valentin Aubry
|
|
UMP
|
1,732
|
14.94
|
|
Julie Lefevre
|
|
UMP
|
4
|
Lydie Bremont
|
|
FN
|
1,692
|
14.60
|
Alex Brument
|
|
FN
|
5
|
Maria Aleksandra Colmado
|
|
ND |
464
|
4.00
|
Dominik Coujard
|
|
ND |
6
|
Lamya Kirouani
|
|
FG
|
4 786
|
41,29
|
6,632
|
100,00
|
Pascal Savoldelli
|
|
FG
|
|
Zarejestrowany
|
27 737
|
100,00
|
27 737
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
15,841
|
57.11
|
19 410
|
69,98
|
Wyborcy
|
11,896
|
42,89
|
8327
|
30.02
|
Upławy
|
182
|
1,53
|
1,037
|
12.45
|
rysuje
|
122
|
1,03
|
658
|
7,9
|
Wyrażone
|
11 592
|
97,44
|
6,632
|
79,64
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Kremlin-Bicêtre
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Bernarda Chappelliera
|
|
EELV
|
939
|
9.86
|
|
Nadine Herrati
|
|
EELV
|
2
|
Laid Hadjidj
|
|
płyta DVD
|
89
|
0,93
|
Barbara Pompignac
|
|
płyta DVD
|
3
|
Fatiha Aggoune
|
|
FG
|
3033
|
31,84
|
5 142
|
100,00
|
Alain Desmarest
|
|
FG
|
4
|
Aleksander Romenski
|
|
FN
|
1461
|
15.34
|
|
Elisabeth Vuillard
|
|
FN
|
5
|
Sarah benbelkacem
|
|
MRC
|
2003
|
21.03
|
Wycofanie
|
Jerome Giblinbli
|
|
PS
|
6
|
Nadia chiboub
|
|
Modem
|
2000
|
21.00
|
|
Benoît Crespin
|
|
UMP
|
|
Zarejestrowany
|
24 556
|
100,00
|
24 556
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
14 703
|
59,88
|
17 594
|
71,65
|
Wyborcy
|
9 853
|
40,12
|
6 962
|
28,35
|
Upławy
|
234
|
2,37
|
1485
|
21,33
|
rysuje
|
94
|
0,95
|
335
|
4,81
|
Wyrażone
|
9 525
|
96,67
|
5 142
|
73,86
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Maisons-Alfort
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
---|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Xavier Cohard
|
|
PS
|
2683
|
15,94
|
Sophie Gallais
|
|
PS
|
2
|
Gerard Castre
|
|
FN
|
2434
|
14,46
|
Paulette Honquert
|
|
FN
|
3
|
Bernard Bouche
|
|
EELV
|
1,104
|
6.56
|
Katarzyna Perdukat
|
|
EELV
|
4
|
Olivier Capitanio *
|
|
UMP
|
8997
|
53,45
|
Sponsor Marie-Francja *
|
|
UMP
|
5
|
Alain Berthelot
|
|
FG
|
1199
|
7.12
|
Marie Tiphagne
|
|
FG
|
6
|
Isabelle Cussac
|
|
DVG
|
415
|
2,47
|
Franck Monfort
|
|
DVG
|
|
Zarejestrowany
|
35,378
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
18 132
|
51,25
|
Wyborcy
|
17 246
|
48,75
|
Upławy
|
283
|
1.64
|
rysuje
|
131
|
0,76
|
Wyrażone
|
16 832
|
97,60
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Nogent-sur-Marne
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Marc Arazi
|
|
płyta DVD
|
1365
|
7.19
|
|
Lysian Brasset
|
|
płyta DVD
|
2
|
Fabienne Gysel
|
|
PS
|
3 385
|
17,83
|
5584
|
33,37
|
Patrick Mouge
|
|
PRG
|
3
|
Claude Ledion
|
|
FN
|
3066
|
16.15
|
|
Marie Lepeuve
|
|
FN
|
4
|
Annie Lahmer
|
|
EELV
|
1519
|
8.00
|
Józef straszny
|
|
EELV
|
5
|
Paul Bazin
|
|
UMP
|
8260
|
43,51
|
11 152
|
66,63
|
Debora Münzer
|
|
UMP
|
6
|
Caroline Lafon
|
|
FG
|
1,388
|
7,31
|
|
Alain Piglione
|
|
FG
|
|
Zarejestrowany
|
44 635
|
100,00
|
44 638
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
25 190
|
56,44
|
26,892
|
60,24
|
Wyborcy
|
19 445
|
43,56
|
17 746
|
39,76
|
Upławy
|
322
|
1,66
|
696
|
3,92
|
rysuje
|
140
|
0,72
|
314
|
1,77
|
Wyrażone
|
18,983
|
97,62
|
16 736
|
94,31
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Orly
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Daniel Guerin *
|
|
MRC
|
4927
|
45,39
|
5,501
|
50,35
|
Krystyna Janodet
|
|
DVG
|
2
|
Claudio Pissarra
|
|
FN
|
1 985
|
18.28
|
|
Marie Riesemann
|
|
FN
|
3
|
Nicole Duru Berrebi
|
|
UMP
|
3 944
|
36,33
|
5 425
|
49,65
|
Didier Gonzales
|
|
UMP
|
|
Zarejestrowany
|
24 665
|
100,00
|
24 665
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
13 328
|
54.04
|
13 164
|
53,37
|
Wyborcy
|
11 337
|
45,96
|
11 501
|
46,63
|
Upławy
|
379
|
3,34
|
454
|
3,95
|
rysuje
|
102
|
0,9
|
121
|
1,05
|
Wyrażone
|
10 856
|
95,76
|
10 926
|
95
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Plateau briarda
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Corinne Durand
|
|
PS
|
2 855
|
17.31
|
|
Zakaria Zaidane
|
|
PS
|
2
|
Karine Bastier
|
|
UMP
|
5171
|
31,35
|
10 369
|
68,8
|
Pierre-Jean Gravelle
|
|
UMP
|
3
|
Martine Aubry
|
|
FG
|
2075
|
12.58
|
|
Philippe Chretien
|
|
FG
|
4
|
Jean Chagny
|
|
EELV
|
987
|
5.98
|
Julie służy
|
|
EELV
|
5
|
Nadieżda Babu
|
|
DLF
|
1,046
|
6,34
|
Daniel Gasnier
|
|
DLF
|
6
|
Christian Klimzak
|
|
FN
|
4 359
|
26.43
|
4702
|
31,2
|
Beatrice Marquant
|
|
FN
|
|
Zarejestrowany
|
37 214
|
100,00
|
37 214
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
20 240
|
54,39
|
20 455
|
54,97
|
Wyborcy
|
16 974
|
45,61
|
16 759
|
45.03
|
Upławy
|
347
|
2,04
|
1246
|
7,43
|
rysuje
|
134
|
0,79
|
442
|
2,64
|
Wyrażone
|
16 493
|
97,17
|
15 071
|
89,93
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Saint-Maur-des-Fossés-1
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Jacques Cocquelin
|
|
EELV
|
1642
|
7,93
|
|
Danielle Villaumié
|
|
EELV
|
2
|
Anna Auvrignon
|
|
NC |
4 123
|
19,92
|
5 676
|
39,15
|
Jacques Leroy *
|
|
NC |
3
|
Elisabeth Bouffard-Savary
|
|
PS
|
3515
|
16.98
|
|
Lucas Eldin
|
|
PS
|
4
|
Antoun Elkik
|
|
FN
|
3027
|
14,62
|
Isabelle Huguenin-Richard
|
|
FN
|
5
|
Laurence Coulon
|
|
UMP
|
7271
|
35,13
|
8 823
|
60,85
|
Jean-Francois Le Helloco
|
|
UMP
|
6
|
Claire Giardelli
|
|
FG
|
1,121
|
5,42
|
|
Laurent Havre
|
|
FG
|
|
Zarejestrowany
|
41 790
|
100,00
|
41 790
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
20 496
|
49.05
|
24 766
|
59,26
|
Wyborcy
|
21.294
|
50,95
|
17.024
|
40,74
|
Upławy
|
384
|
1,8
|
1788
|
10,5
|
rysuje
|
211
|
0,99
|
737
|
4,33
|
Wyrażone
|
20 699
|
97,21
|
14 499
|
85,17
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Saint-Maur-des-Fossés-2
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Christine Moreau
|
|
PS
|
2519
|
13.41
|
|
Smaine Ouseddik
|
|
PS
|
2
|
Valerie Gervois
|
|
FN
|
3733
|
19.88
|
3871
|
24.26
|
Aleksandra Pallaresa
|
|
FN
|
3
|
Jean-Daniel Amsler *
|
|
UMP
|
7 854
|
41,82
|
12 088
|
75,74
|
Marie-Christine Segui
|
|
UMP
|
4
|
Patryk Douet *
|
|
FG
|
3 194
|
17.01
|
|
Micheline Gervelas
|
|
FG
|
5
|
Jean-Paul Grange
|
|
EELV
|
1481
|
7,89
|
Linda Laforge
|
|
EELV
|
|
Zarejestrowany
|
40 317
|
100,00
|
40 317
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
20 902
|
51,84
|
22 425
|
55,62
|
Wyborcy
|
19 415
|
48,16
|
17 892
|
44,38
|
Upławy
|
451
|
2,32
|
1,439
|
8.04
|
rysuje
|
183
|
0,94
|
494
|
2,76
|
Wyrażone
|
18 781
|
96,73
|
15 959
|
89,2
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015z kantonu Thiais
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Marie-Therese Gervais
|
|
FN
|
2 326
|
16.79
|
|
Francis Plainchant
|
|
FN
|
2
|
Richard Dell'Agnola
|
|
UMP
|
4409
|
31,82
|
7 336
|
57,32
|
Patricia Korchef-Lambert
|
|
UMP
|
3
|
Christian Hervy *
|
|
FG
|
3 110
|
22.44
|
5 463
|
42,68
|
Laurence Le Souffaché
|
|
EELV
|
4
|
Bruno Tran *
|
|
płyta DVD
|
2069
|
14.93
|
|
Sylvie Zerbib
|
|
płyta DVD
|
5
|
Patricia jonnet
|
|
PS
|
1943
|
14.02
|
Yacine Ladjici
|
|
PS
|
|
Zarejestrowany
|
30 561
|
100,00
|
30 561
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
16 278
|
53,26
|
16 957
|
55,49
|
Wyborcy
|
14 283
|
46,74
|
13 604
|
44,51
|
Upławy
|
299
|
2,09
|
529
|
3,89
|
rysuje
|
127
|
0,89
|
276
|
2,03
|
Wyrażone
|
13 857
|
97,02
|
12 799
|
94.08
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015z miasteczka Villejuif
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Malika Kacimi
|
|
PS
|
1 972
|
17.38
|
|
Nassufdine Mohamed
|
|
PS
|
2
|
Aleksandre gaborit
|
|
FN
|
1824
|
16.07
|
Juliette Lauzza
|
|
FN
|
3
|
Marc Badel
|
|
MRC
|
335
|
2,95
|
Jury Laurence
|
|
PRG
|
4
|
Alain Lipietz
|
|
EELV
|
960
|
8.46
|
Alicja Stagnetto Onana
|
|
EELV
|
5
|
Pierre Garzon
|
|
FG
|
2569
|
22,64
|
6023
|
55,11
|
Flora Munck
|
|
FG
|
6
|
Elisabeth Arend
|
|
PG
|
565
|
4,98
|
|
Djamel Arrouche
|
|
PG
|
7
|
Annie Ducellier
|
|
UDI
|
3 122
|
27,51
|
4906
|
44,89
|
Thierry jeset
|
|
płyta DVD
|
|
Zarejestrowany
|
29 195
|
100,00
|
29 195
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
17 510
|
59,98
|
17 728
|
60,72
|
Wyborcy
|
11 685
|
40,02
|
11 467
|
39,28
|
Upławy
|
229
|
1,96
|
358
|
3.12
|
rysuje
|
109
|
0,93
|
180
|
1,57
|
Wyrażone
|
11 347
|
97,11
|
10 929
|
95,31
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Villeneuve-Saint-Georges
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Mohamed Benali
|
|
PS
|
1,572
|
16.61
|
|
Cecile Nsoga
|
|
PS
|
2
|
Anastasia Marie de Ficquelmont
|
|
DLF
|
373
|
3,94
|
Lionel Mazur
|
|
DLF
|
3
|
Francoise Lecoufle
|
|
UMP
|
2624
|
27,73
|
4707
|
51,18
|
Metin Yavuz
|
|
UMP
|
4
|
Muriel Couleard
|
|
FN
|
2 123
|
22.44
|
|
Artur Landon
|
|
FN
|
5
|
Daniel Henryk
|
|
FG
|
2 295
|
24.25
|
4490
|
48,82
|
Claude Simon
|
|
FG
|
6
|
Larbi Aït-Hamma
|
|
DVG
|
475
|
5.02
|
|
Tiaba Bruni
|
|
DVG
|
|
Zarejestrowany
|
23 267
|
100,00
|
23 267
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
13 431
|
57,73
|
13 497
|
58,01
|
Wyborcy
|
9 836
|
42,27
|
9770
|
41,99
|
Upławy
|
255
|
2,59
|
333
|
3,41
|
rysuje
|
119
|
1,21
|
240
|
2,46
|
Wyrażone
|
9462
|
96,2
|
9197
|
94,14
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Villiers-sur-Marne
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Nathalie Lemaire
|
|
FG
|
1,863
|
11.07
|
|
Marc Norguez
|
|
FG
|
2
|
Jacques Grenier
|
|
EELV
|
1341
|
7.97
|
Josette Sauvage
|
|
EELV
|
3
|
Emmanuel Gilles de La Londe
|
|
UMP
|
6696
|
39,78
|
11 138
|
74,3
|
Sabine Patoux
|
|
Modem
|
4
|
Francja Duchesne
|
|
FN
|
3833
|
22,77
|
3 853
|
25,7
|
Jean-Philippe Lévêque
|
|
FN
|
5
|
Frédéric Massot
|
|
PS
|
3098
|
18.41
|
|
Dominik testuz
|
|
PS
|
|
Zarejestrowany
|
39 359
|
100,00
|
39 359
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
21 884
|
55,6
|
22 470
|
57.09
|
Wyborcy
|
17.475
|
44,4
|
16 889
|
42,91
|
Upławy
|
525
|
3
|
1518
|
8.99
|
rysuje
|
119
|
0,68
|
380
|
2,25
|
Wyrażone
|
16 831
|
96,31
|
14 991
|
88,76
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w kantonie Vincennes
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Jasia Soui
|
|
SIEL |
2017
|
10,63
|
|
Christian Tollari
|
|
SIEL |
2
|
Michel Maherou
|
|
FG
|
1418
|
7.47
|
jabłko Charlotte
|
|
FG
|
3
|
Dominique Le Bideau *
|
|
SE
|
8 937
|
47.09
|
10 762
|
62,57
|
Julien weil
|
|
UMP
|
4
|
Hugo Kadet
|
|
PS
|
3 990
|
21.03
|
6439
|
37,43
|
Patricia guiguet
|
|
PS
|
5
|
Karelle Pernot
|
|
EELV
|
1,769
|
9.32
|
|
Christophe Ribet
|
|
EELV
|
6
|
Herve Balle
|
|
Czapka21
|
846
|
4,46
|
Marie-Odile Perru
|
|
Czapka21
|
|
Zarejestrowany
|
41 335
|
100,00
|
41 335
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
21 930
|
53,05
|
23 221
|
56.18
|
Wyborcy
|
19,405
|
46,95
|
18 114
|
43,82
|
Upławy
|
312
|
1,61
|
633
|
3,49
|
rysuje
|
116
|
0,6
|
280
|
1,55
|
Wyrażone
|
18 977
|
97,79
|
17 201
|
94,96
|
* doradca wychodzący
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Vitry-sur-Seine, 1
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Filipa Bayarda
|
|
PS
|
1475
|
16.74
|
|
Bernadette Ebode Ondobo
|
|
PS
|
2
|
Frédéric Bourdon
|
|
DVG
|
1 105
|
12.54
|
Martine Lachaud
|
|
DVG
|
3
|
Rached Tombari
|
|
DVG
|
203
|
2.30
|
Nadia zidane
|
|
DVG
|
4
|
Corinne Barre
|
|
FG
|
2679
|
30,4
|
5182
|
62,37
|
Pierre Bell-Lloch
|
|
FG
|
5
|
Angelique Lachaume
|
|
FN
|
1588
|
18.02
|
|
Remi Lefebvre
|
|
FN
|
6
|
Alain Afflatet
|
|
UMP
|
1,762
|
20.00
|
3 126
|
37,63
|
Anne-Laure Paulet
|
|
UMP
|
|
Zarejestrowany
|
22 998
|
100,00
|
22 998
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
13.900
|
60,44
|
14 222
|
61,84
|
Wyborcy
|
9098
|
39,56
|
8776
|
38,16
|
Upławy
|
187
|
2,06
|
313
|
3,57
|
rysuje
|
99
|
1,09
|
155
|
1,77
|
Wyrażone
|
8 812
|
96,86
|
8308
|
94,67
|
Wyniki wyborów resortowych 22 i 29 marca 2015w Canton z Vitry-sur-Seine, 2
Kandydaci
|
Odszedł
|
Pierwsza runda
|
Druga runda
|
---|
Głos
|
%
|
Głos
|
%
|
---|
1
|
Valerie Paquiom
|
|
płyta DVD
|
186
|
2,43
|
|
Remy Ramassamy
|
|
płyta DVD
|
2
|
Evelyne Rabardel *
|
|
FG
|
2 501
|
32,64
|
5403
|
71,53
|
Hocine Tmimi
|
|
FG
|
3
|
Bernadeta Herault
|
|
UMP
|
1102
|
14.38
|
|
Emmanuel Njoh
|
|
UMP
|
4
|
Lionel ackiana
|
|
PS
|
1,132
|
14,77
|
Sarah Taillebois
|
|
PS
|
5
|
Laurence Dexavary
|
|
EELV
|
1225
|
15,99
|
Jacques Perreux *
|
|
EELV
|
6
|
Francois Paradol
|
|
FN
|
1516
|
19.79
|
2 150
|
28.47
|
Teresa Patry
|
|
FN
|
|
Zarejestrowany
|
22 324
|
100,00
|
22 326
|
100,00
|
Wstrzymało się
|
14 385
|
64,44
|
14 259
|
63,87
|
Wyborcy
|
7 939
|
35,56
|
8067
|
36,13
|
Upławy
|
164
|
2,07
|
334
|
4.14
|
rysuje
|
113
|
1,42
|
180
|
2,23
|
Wyrażone
|
7 662
|
96,51
|
7553
|
93,63
|
* doradca wychodzący
|
Zobacz również
Powiązane artykuły
Linki zewnętrzne
Uwagi i referencje
-
Zgodnie z artykułami 47 i 51 ustawy n ö 2013-403 z dnia 17 maja 2013 roku w sprawie wyboru radnych, radnych powiatowych i radnych Wspólnoty oraz zmieniające kalendarza wyborczego .
-
[1]
-
„ Wybory resortowe 2015 ” , o Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
-
Wyniki w kantonie Alfortville na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Cachan na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Champigny-sur-Marne-1 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Champigny-sur-Marne-2 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Charenton-le-Pont na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Lista kandydatów My Obywatele w wydziale 2015
-
Wyniki w kantonie Choisy-le-Roi na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Créteil-1 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Créteil-2 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Fontenay-sous-Bois na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie L'Haÿ-les-Roses na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Ivry-sur-Seine na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Lista kandydatów New Deal na wydział 2015
-
Wyniki w kantonie Kreml-Bicêtre na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Maisons-Alfort na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Nogent-sur-Marne na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Orly na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Plateau Briard na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Saint-Maur-des-Fossés-1 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Saint-Maur-des-Fossés-2 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Thiais na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Villejuif na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Villeneuve-Saint-Georges na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Villiers-sur-Marne na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Vincennes na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Lista kandydatów SIEL na wydziałowe 2015
-
Wyniki w kantonie Vitry-sur-Seine-1 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
-
Wyniki w kantonie Vitry-sur-Seine-2 na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.