Wyniki
Mistrzostwo 4 i
57 punktów (16V, 9N, 13D)
(53 gole, 50 goli przeciw)
Najlepszy napastnik Mistrzostwa: Isco (9) Wszystkie konkurencje: Roque Santa Cruz (13)

Koszulki

Zestaw lewego ramienia malaga1213h.png Body kit malaga1213goodunesco.png Zestaw prawego ramienia malaga1213h.png Zestaw spodenki malagacf1213h.png Zestaw skarpetek.png Dom Zestaw lewego ramienia blackborder.png Body kit sanfrecce11g3.png Zestaw prawego ramienia blackborder.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpet malaga1213.png Na zewnątrz Zestaw lewego ramienia malaga201213la.png Body kit malaga1213b32.png Zestaw prawego ramienia malaga201213ra.png Zestaw spodenek malagacf1213s3.png Zestaw skarpet malaga1213so 3.png Inny

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2012 r.

Chronologia

Sezon 2012-2013 dla Málaga CF jest klub na 5 th  kolejny sezon w Liga BBVA . Wynika z tego sezonu 2011-2012 piły Malaga wykończenie w 4 th  miejsce w mistrzostwach zaliczające miejsce do Ligi Mistrzów . Pierwszy w historii klubu.

W sezonie 2012-2013, Malaga CF jest zaangażowany w trzech oficjalnych konkursach: Spanish League , Puchar Hiszpanii i Ligę Mistrzów .

Przed sezonem

Mecze towarzyskie

Przed pierwszym oficjalnym meczem w Lidze BBVA zaplanowanym na 18 sierpnia , Malaga zaplanowała siedem meczów towarzyskich. Rekord to trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki, łącznie trzynaście strzelonych bramek.

Przestarzały Przeciwnik Wynik Strzelcy
17.07.2012 UD Horadada Zwycięstwo 2-4 Seba Bramka zdobyta po 11 minutach11 e , Toulalan Bramka zdobyta po 25 minutach25 e , Rondón Gol strzelony po 37 minutach37 e , Duda Gol strzelony po 41 minutach41 e
21.07.2012 Xerez Pokonać 2-0
28.07.2012 Zamora CF Zwycięstwo 3-0 Buonanotte Bramka zdobyta po 50 minutach50 e Gol strzelony po 64 minutach 64 e , Jiménez Gol strzelony po 73 minutach73 e
29.07.2012 Caracas FC Nie 2-2 Rondón Gol strzelony po 13 minutach13 e , Weligton Gol strzelony po 41 minutach41 e
08.04.2012 Juventus Pokonać 2-0
08.07.2012 Olympiakos Nie 3-3 Papazoglou Bramka zdobyta po 3 minutach3 e (csc), Eliseu Bramka zdobyta po 81 minutach81 e , Seba Bramka zdobyta po 90 minutach90 e
08.11.2012 Everton Zwycięstwo 1-0 Weligton Bramka zdobyta po 74 minutach74 tys

Transfery

Z jego wspaniałym 4.  miejscem Malaga zakwalifikuje się do rundy wstępnej Ligi Mistrzów , andaluzyjski klub będzie starał się awansować do letniego okienka transferowego. Gracze tacy jak Antonio Cassano i Robinho , Alessandro Del Piero , Olivier Giroud czy Álvaro Negredo są natarczywie zgłaszani do klubu.

10 lipca 2012, Edinho po raz kolejny wypożyczony przez rok na Academica Coimbra .

19 lipca 2012bramkarz Iván Rubén zostaje wypożyczony do Rayo Vallecano .

26 lipca 2012, Hélder Rosário, który kończy kontrakt z klubem, jest zaangażowany w Ponferradinę .

Problemy finansowe powodują, że klub zostawia na wolności niektórych graczy, takich jak: Enzo Maresca i Joris Mathijsen w Feyenoord .

2 sie 2012, Santi Cazorla mistrz Europy z Hiszpanii , opuszcza klub dołączyć do Arsenalu .

3 sie 2012, Apoño nawiązuje współpracę z Realem Saragossa .

5 sie 2012Wenezuelczyk Salomón Rondón opuszcza klub, by dołączyć do rosyjskiego Rubina Kazań .

18 sierpnia 2012, Javier Malagueño rozwiązuje kontrakt z klubem.

31 sierpnia 2012, Javier Saviola, który został zwolniony przez Benfikę , jest zaangażowany na rok. Chilijczyk Manuel Iturra, w międzyczasie zwolniony przez Real Murcia , również jest zaangażowany na rok.

1 września 2012 roku Oguchi Onyewu i Roque Santa Cruz zostali wypożyczeni do klubu odpowiednio przez Sporting Portugal i Manchester City .

Mistrzostwo

Pora 2012-2013 Liga BBVA jest 82 th  edition hiszpańskiej pierwszej ligi. Dwadzieścia klubów biorących udział w mistrzostwach zmierzy się dwukrotnie z dziewiętnastoma innymi klubami. Konkurs rozpoczyna się w dniu18 sierpnia 2012i kończy się na 1 st czerwca 2013 r .

Najlepsi z tych mistrzostw kwalifikują się do europejskich pucharów, którymi są Liga Mistrzów i Liga Europy . Malaga startuje w tych zawodach po raz piąty z rzędu od sezonu 2008-2009.

Jak co sezon, Real Madryt i FC Barcelona są wielkimi faworytami do tytułu. Valencia CF i The Atletico Madryt są z kolei z Malagi Po jego 4 -tego  wykończenia miejsce w ubiegłym sezonie, outsiderem.

Spadający z poprzedniego sezonu Villarreal , Sporting Gijón i Racing Santander , zostaną zastąpieni przez Deportivo La Coruna , mistrzów Ligi Adelante , Celty Vigo i Realu Valladolid .

Sierpień: Dni 1 do 2

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się wygraną przeciwko Celta Vigo na wynik jednej bramki do zera w meczu zdominowany wyważone, Fabrice Olinga daje przewagę do własnych 84 th  minutę przy podaniu z argentyńskiej Diego Buonanotte . Co sprawia, że ​​młody Kamerun jest najmłodszym strzelcem w historii La Liga .

W następnym meczu u siebie Malaga nie mogła zrobić nic lepszego niż strzelenie gola w całości przeciwko Majorce . Tömer Hemed otworzył wynik strzałem głową dla Les Mallorcins, po czym Juanmi Jiménez wyrównał dla andaluzyjskiego klubu, asysta na korzyść Francisco Portillo . Ten mecz jest naznaczony wydaleniem Eliseu na sam koniec meczu.

Przestarzały JOT. Przeciwnik Lokalizacja Wynik Strzelcy
18.08.2012 1 re Celta de Vigo Stadion Balaídos , Vigo Zwycięstwo 0-1 Olinga Gol strzelony po 84 minutach84 tys
25.08.2012 2 nd RCD Majorka Stadion La Rosaleda , Malaga Nie 1-1 Jiménez Gol strzelony po 76 minutach76 tys
Wrzesień: Dni 3 do 6

3 dni po kwalifikacjach Malagi w barażach Ligi Mistrzów zawodnicy Pellegrini przenoszą się do Saragossy . I to na najmniejszych golach klub zdobędzie bramkę podpisaną przez Ignacio Camacho po podaniu Eliseu .

Następnego dnia klub pokonał Levante trzy gole do jednego. Z Javier Saviola wielkiej nocy (gola w 27 th  minutę po podaniu z Isco i asystę dla Joaquin znaków na godzinę). Portillo będą przypieczętować zwycięstwo klubu w 93 th  minutę.

Malaga zrobi mały przystanek po bezbramkowym remisie w Bilbao , ale powróci do zwycięstwa sześć dni później po miażdżącym zwycięstwie nad Sewillą Betis cztery gole do zera. W strzelcy są Joaquin do 13 th  akcja minut kara, Javier Saviola w 28 th  minut (wspomagana przez Portillo ), Amaya znaki przed jego obozie do 72 th  minut i Isco dwie minuty później (wspomagana przez przybysz Santa Cruz ).

1/09/2012 3 rd Real Saragossa La Romareda , Saragossa Zwycięstwo 0-1 Camacho Bramka zdobyta po 56 minutach56 tys
15.09.2012 4 th Levante Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 3-1 Saviola Gol strzelony po 27 minutach27 e Joaquin Bramka zdobyta po 58 minutach58 e Portillo Bramka zdobyta po 90 + 3 minutach90 + 3rd
23/09/2012 5 th Sportowe bilbao Stadion San Mamés , Bilbao Nie 0-0
29.09.2012 6 th Prawdziwa Betis Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 4-0 Joaquin Gol strzelony po 13 minutach13 th Saviola Gol strzelony po 28 minutach28 th Amayą Bramka zdobyta po 72 minutach72 th ( csc ) Isco Bramka zdobyta po 74 minutach74 th
Październik: dni od 7 do 9

Andaluzyjczycy przeżyją pierwszą porażkę na trawniku Atlético Madryt . Zaledwie pięć minut po meczu kolumbijski geniusz Falcao otworzył wynik dla Indios de Madrid. Dziesięć minut przed przerwą Roque Santa Cruz wyrówna dla Malagi. Wreszcie, kilka sekund przed końcem, Falcao ponownie da mu zwycięstwo swoim kolegom z drużyny. Malaga pozostaje 3 e  za rywalami.

Po tej porażce Andaluzyjczycy odnajdą uśmiech w następnym tygodniu przeciwko Valladolid . Pomimo początkowego gola gości, miejscowi zmienią bieg wydarzeń dzięki bramkom Isco i Joaquina, aktualnych graczy w formie.

Kolejny dzień zakończył się bezbramkowym remisem z Barceloną Espanyolem .

07/10/2012 7 th Atletico Madrid Stadion Vicente Calderón , Madryt Pokonać 2-1 Santa Cruz Gol strzelony po 36 minutach36 tys
20.10.2012 8 th Real Valladolid Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 2-1 Isco Gol strzelony po 37 minutach37 th Joaquin Bramka zdobyta po 87 minutach87 th
27.10.2012 9 th Espanyol Estadi RCDE , Barcelona Nie 0-0
Listopad: Dni 10 do 13

Listopad będzie bardzo skomplikowany dla Boquerones , po ośmiu miesiącach niepokonanej gry u siebie, klub dwa razy w tygodniu upadnie na stadionie La Rosaleda . Vallecano i Real Sociedad , kluby uważane jeszcze w zasięgu klubu, zwyciężyły wynikiem dwa gole do jednego.

Andaluzyjczycy wylosują wtedy zero na całym boisku w Osasunie . Ale w następnym tygodniu koledzy z zespołu Jesusa Gámeza odzyskają siły i zmiażdżą FC Valencia cztery gole do zera. Malaga zakończyła sześć kolejnych meczów bez zwycięstw we wszystkich rozgrywkach.

03.11.2012 10 th Rayo Vallecano Stadion La Rosaleda , Malaga Pokonać 1-2 Demichelis Gol strzelony po 49 minutach49 tys
10.11.2012 11 th Real Sociedad Stadion La Rosaleda , Malaga Pokonać 1-2 Saviola Gol strzelony po 37 minutach37 tys
17.11.2012 12 th Osasuna Reyno de Navarra , Pampeluna Nie 0-0
24.11.2012 13 tys Wartościowość Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 4-0 Portillo Bramka zdobyta po 7 minutach7 e Saviola Bramka zdobyta po 74 minutach74 e Santa Cruz Bramka zdobyta po 81 minutach81 e Isco Bramka zdobyta po 90 + 2 minutach90 + 2 n
Grudzień: Dni 14 do 17

Mimo błyskotliwego zwycięstwa nad Valencią, klub upadnie po raz czwarty w tym sezonie, trzeci raz w pięciu meczach z Getafe . Andaluzyjczycy stracili okazję, by wrócić do punktu za trzecim Realem Madryt .

W imieniu 15 th  dzień mistrzostw, Malaga będzie łatwo zdobyć trzy punkty, strzelając cztery więcej bramek u siebie z zespołem Granada całkowicie bezsilny.

15 grudnia klub pojedzie do Sewilli, aby potwierdzić zwycięstwo u siebie. Po rzucie rożnym przez Joaquina , Martin Demichelis oszuka bramkarza przeciwnika strzałem głową. Eliseu podwoi wtedy rzut karny z niewłaściwej stopy.

Na ostatni mecz w tym roku Malaga gości obrońców tytułu Realu Madryt . Andaluzyjczycy występujący w ostatnich meczach odniosą trzecie z rzędu zwycięstwo, pokonując Madryt 3-2. Warto zauważyć, że trener Realu, José Mourinho , zwolnił na ten mecz bramkarza reprezentacji Hiszpanii, Casillasa .

12.01.2012 14 th Getafe Koloseum Alfonso Pérez , Getafe Pokonać 1-0
08.12.2012 15 th Granat Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 4-0 Joaquin Bramka zdobyta po 26 minutach26 th Saviola Gol strzelony po 33 minutach33 th Camacho Bramka zdobyta po 75 minutach75 th Santa Cruz, Bramka zdobyta po 85 minutach85 th
12.12.2012 16 th Sewilla Sanchez Pizjuan , Sewilla Zwycięstwo 0-2 Demichelis Gol strzelony po 49 minutach49 th Eliseu Gol strzelony po 70 minutach70 th ( pióra. )
21.12.2012 17 th Real Madryt Stadion La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 3-2 Isco Bramka zdobyta po 48 minutach48 th Santa Cruz Gol strzelony po 73 minutach73 th Gol strzelony po 76 minutach 76 th
Ewolucja rankingu
Dzień 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dni w pamięci Liczba dni spadkowych
Ranga 8 7 5 3 5 3 3 3 3 5 5 5 4 5 4 4 4 4

Puchar Króla

1/16 finału
31.10.2012 16 th przejdź Cacereño Stadion Księcia Filipa , Cáceres Zwycięstwo 3-4 Onyewu Bramka zdobyta po 4 minutach4 XX Santa Cruz, Gol strzelony po 20 minutach20 th Gol strzelony po 73 minutach 73 rd Duda Gol strzelony po 59 minutach59 TH
28.11.2012 16 th  powrotem La Rosaleda , Malaga Pokonać 0-1
1/8 finału
19.12.2012 8 e iść Eibar Estadio Municipal de Ipurua, Eibar Nie 1-1 Onyewu Bramka zdobyta po 90 minutach90 tys
08.01.2012 8 th  powrotem La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 4-1 Buonanotte Bramka zdobyta po 74 minutach74 e Bramka zdobyta po 90 minutach 90 e Seba Gol strzelony po 77 minutach77 e Portillo Gol strzelony po 82 minutach82 n

Liga Mistrzów

Zapora

Málaga, nie rozstawiony w remisie barażowym z powodu niewystarczającego współczynnika UEFA , dziedziczy Panathinaikos , przeciwnika, którego oceniano w ich zasięgu w rundzie wstępnej Ligi Mistrzów. Jeśli klub przegra, zostanie przeniesiony do Ligi Europy , w przeciwnym razie awansuje do fazy grupowej C1 . Malaga zdobyła w pierwszym meczu dwa gole do zera dzięki bramce Martina Demichelisa i Eliseu i zapewniła sobie prowadzenie w rewanżu.

22.08.2012 Tama go Panathinaikos La Rosaleda , Malaga Zwycięstwo 2-0 Demichelis Gol strzelony po 17 minutach17 th Eliseu Bramka zdobyta po 34 minutach34 th
28.08.2012 Powrót tamy Olympic Stadium , Ateny Nie 0-0
Faza grupowa
18.09.2012 Dopasuj 1 Zenit Petersburg La Rosaleda Zwycięstwo 3-0 Isco Bramka zdobyta po 3 minutach3 e Gol strzelony po 76 minutach 76 e Saviola Gol strzelony po 13 minutach13 e
3.10.2012 Dopasuj 2 RSC Anderlecht Stałe zapasy Vanden Zwycięstwo 0-3 Eliseu Bramka zdobyta po 45 minutach45 e Gol strzelony po 64 minutach 64 e Joaquín Bramka zdobyta po 45 minutach45 e ( pióro )
24.10.2012 Dopasuj 3 AC Mediolan La Rosaleda Zwycięstwo 1-0 Joaquin Gol strzelony po 64 minutach64 tys
6.11.2011 Dopasuj 4 AC Mediolan San Siro Nie 1-1 Eliseu Bramka zdobyta po 40 minutach40 tys
21.11.2012 Dopasuj 5 Zenit Petersburg Stadion Pietrowski Nie 2-2 Buonanotte Bramka zdobyta po 8 minutach8 th Seba Bramka zdobyta po 9 minutach9 th
12.04.2012 Dopasuj 6 RSC Anderlecht La Rosaleda Nie 2-2 Duda Bramka zdobyta po 45 minutach45 e Gol strzelony po 61 minutach 61 e

Raport
Zestaw lewego ramienia blackborder.png Body kit sanfrecce11g3.png Zestaw prawego ramienia blackborder.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpet malaga1213.png Malaga CF Zestaw lewego ramienia zenit11h.png Body kit zenit11h.png Zestaw prawego ramienia zenit11h.png Zestaw spodenki zenit11h.png Zestaw skarpetek.png Zenit Petersburg
2 th  dni RCS Anderlecht 0 - 3 Malaga CF Stadion Constant Vanden Stock , Bruksela
środa 3 października 2012
20:45
Gillet 16 th Kouyaté 56 th Mbokani 58 th Wasilewski 59 THOstrzeżenie po 16 minutach
Ostrzeżenie po 56 minutach
Ostrzeżenie po 58 minutach
Ostrzeżenie po 59 minutach
( 0-1 ) Bramka zdobyta po 45 minutach45 e Gol strzelony po 64 minutach 64 e Eliseu
Bramka zdobyta po 56 minutach56 e ( pióro ) Joaquín 58 e Demichelis 71 e Sánchez 87 e Iturra
Ostrzeżenie po 71 minutach
Ostrzeżenie po 87 minutach
Widzów: 15 711
Sędzia: Viktor Kassai
Raport
Zestaw lewego ramienia rscanderlecht20122013home.png Body kit rscanderlecht20122013home.png Zestaw prawego ramienia rscanderlecht20122013home.png Zestaw spodenek rscanderlecht20122013home.png Zestaw skarpetek.png RCS Anderlecht Zestaw lewego ramienia malaga1213h.png Body kit malaga1213goodunesco.png Zestaw prawego ramienia malaga1213h.png Zestaw spodenki malagacf1213h.png Zestaw skarpetek.png Malaga CF
3 th  dni Malaga CF 1 - 0 AC Mediolan Stadion La Rosaleda , Malaga
środa 24 października 2012
20:45
Joaquín Gol strzelony po 64 minutach64 th
Iturra 67 thOstrzeżenie po 67 minutach
( 0-0 ) Ostrzeżenie po 12 minutach 12 e Montolivo 43 e Mexès 43 e Stała 69 e Bonera
Ostrzeżenie po 43 minutach
Ostrzeżenie po 69 minutach
Widzów: 27 683
Sędzia: Pedro Proença
Raport
Zestaw lewego ramienia malaga1213h.png Body kit malaga1213goodunesco.png Zestaw prawego ramienia malaga1213h.png Zestaw spodenki malagacf1213h.png Zestaw skarpetek.png Malaga CF Zestaw lewego ramienia acm1213h.png Body kit acm1213h.png Zestaw prawego ramienia acm1213h.png Zestaw spodenek acm1213h.png Zestaw skarpet acm1213h.png AC Mediolan
4 th  dni AC Mediolan 1 - 1 Malaga CF Stadion San Siro , Mediolan
wtorek 6 listopada 2012
20:45
Pato Gol strzelony po 73 minutach73 e
de Jong 34 e Emanuelson 43 e Montolivo 53 eOstrzeżenie po 34 minutach
Ostrzeżenie po 53 minutach
( 0-1 ) Bramka zdobyta po 40 minutach40 e Eliseu 59 e Iturra 64 e Sanchez 64 e Weligton
Ostrzeżenie po 64 minutach
Widzów: 30 891
Sędzia: Howard Webb
Raport
Zestaw lewego ramienia acm1213h.png Body kit acm1213h.png Zestaw prawego ramienia acm1213h.png Zestaw spodenek acm1213h.png Zestaw skarpet acm1213h.png AC Mediolan Zestaw lewego ramienia malaga1213h.png Body kit malaga1213goodunesco.png Zestaw prawego ramienia malaga1213h.png Zestaw spodenki malagacf1213h.png Zestaw skarpetek.png Malaga CF
5 th  dni Zenit Petersburg 2 - 2 Malaga CF Stadion Pietrowski , Sankt Petersburg
środa 21 listopada 2012
18:00
Danny Gol strzelony po 49 minutach49 th
Fayzulin Gol strzelony po 86 minutach86 th 28 th Anyukov 66 th Alves 70 th Bystrow 90 THOstrzeżenie po 28 minutach
Ostrzeżenie po 66 minutach
Ostrzeżenie po 70 minutach
Czerwona kartka
( 0-2 ) Bramka zdobyta po 8 minutach8 th 36 th Buonanotte 9 th 45 th Seba 14 TH Demichelis 90 th WeligtonOstrzeżenie po 36 minutach
Bramka zdobyta po 9 minutach Ostrzeżenie po 45 minutach
Ostrzeżenie po 14 minutach
Ostrzeżenie po 90 minutach
Widzów
: 18 347 Sędzia : Olegário Benquerença
Raport
Zestaw lewego ramienia zenit11h.png Body kit zenit11h.png Zestaw prawego ramienia zenit11h.png Zestaw spodenki zenit11h.png Zestaw skarpetek.png Zenit Petersburg Zestaw lewego ramienia blackborder.png Body kit sanfrecce11g3.png Zestaw prawego ramienia blackborder.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpet malaga1213.png Malaga CF
6 th  dni Malaga CF 2 - 2 RCS Anderlecht Stadion La Rosaleda , Malaga
wtorek 4 grudnia 2012
20:45
Duda Bramka zdobyta po 45 minutach45 i Gol strzelony po 61 minutach 61 i 8 tysOstrzeżenie po 8 minutach ( 1-0 ) Bramka zdobyta po 50 minutach50 e Jovanović
Gol strzelony po 89 minutach89 e 77 e Mbokani 33 e Kljestan 63 e SafariOstrzeżenie po 77 minutach
Ostrzeżenie po 33 minutach
Ostrzeżenie po 63 minutach
Widzów: 21 769
Sędzia: Deniz Aytekin
Raport
Zestaw lewego ramienia malaga1213h.png Body kit malaga1213goodunesco.png Zestaw prawego ramienia malaga1213h.png Zestaw spodenki malagacf1213h.png Zestaw skarpetek.png Malaga CF Zestaw lewego ramienia rscanderlecht20122013home.png Body kit rscanderlecht20122013home.png Zestaw prawego ramienia rscanderlecht20122013home.png Zestaw spodenek rscanderlecht20122013home.png Zestaw skarpetek.png RCS Anderlecht