Laurent Pokou (15)

Koszulki

Zestaw paski na ramię na lewym ramieniu czarne paski.png Zestaw pasków na ramię vneck.png Zestaw na prawe ramię paski na ramię czarne paski.png Kit shorts.png Zestaw socks.png Dom Zestaw paski na ramię na lewym ramieniu czarne paski.png Zestaw pasków na ramię vneck.png Zestaw na prawe ramię paski na ramię czarne paski.png Kit shorts.png Zestaw socks.png Na zewnątrz

Chronologia

1.974 - +1.975 sezon z klubu Stade Rennes rozpoczęła się 2 sierpnia 1974 roku w pierwszym dniu francuskiej Division 1 Championship , do końca dnia 3 czerwca 1975 roku o Spadek do Division 2 , siedemnaście lat po ostatnim wyścigu z klub na tym poziomie.

Stade Rennes FC bierze również udział w Coupe de France .

Podsumowanie sezonu

U progu sezonu 1974-1975 kibice Stade Rennes mają wiele powodów do optymizmu. Początek 1974 roku był najlepszy, w szczególności dzięki wkładowi Laurenta Pokou , a klubowi udało się przywrócić Raymonda Keruzoré , który nigdy nie przystosował się do Marsylii . Jednak odnotowujemy odejścia André Betty i niektórych byłych posiadaczy, takich jak Daniel David i Ricardo Cherini , ale klub może zacząć polegać na jego pokoleniu „Gambardella 1973”, wśród których przede wszystkim jest pomocnik Jean-Luc Arribart , i nadal rekrutuje w Afryce wraz z przybyciem marokańskiej Houssaine Anafal . René Cédolin, odnowiony w roli trenera, jest teraz wspierany przez Claude Dubaële, który wraca do klubu osiem lat po jego odejściu.

Na początku sezonu w Rennes zespół osiedlił się w pierwszej połowie tabeli. Jednak cierpi na chroniczną niezdolność do wygrywania na zewnątrz, z wyjątkiem dwóch wycieczek (do Czerwonej Gwiazdy i Angers ). Średnie mistrzostwo zajmuje dobre szóste miejsce, a klubowi udało się zdobyć dwa dodatkowe punkty dzięki dwóm dużym zwycięstwom nad Strasburgiem i Lille . Niedługo wcześniej Rennais zdołali nawet zniszczyć trasę AS Saint-Étienne de Lorient (3 - 1). Kilka miesięcy później „Zieloni” podwoją puchar - mistrzostwo i dojdą do półfinału mistrzostw Europy klubów ...

A potem, na początku fazy powrotu, wyniki są mniej doskonałe. Klub spadł na trzynastą pozycję w tabeli, kiedy 27 lutego , niespodzianka, René Cédolin został zwolniony przez kierownictwo klubu . Ten ostatni zaprzecza zwolnieniu swojego trenera, jedynie ogłaszając go „zawieszonym”, oferując mu stanowisko dyrektora technicznego i kierownika ds. Rekrutacji. W oczekiwaniu na powołanie nowego trenera, tymczasowe zastępstwo zapewnia Fredo Garel , menadżer sekcji amatorskiej klubu. Po Claude Dubaële odmówił post, Antoine Cuissard wreszcie wrócił do biznesu, kto już trenerem Stade Rennes między 1961 a 1964 r . SRFC daje sobie pierwszeństwo: nigdy, od czasu pojawienia się profesjonalizmu, trener Rennes nie został poproszony o opuszczenie swojego stanowiska w trakcie sezonu. Jedynym precedensem do tej pory był Philip McCloy , ale szkocki trener-zawodnik zdecydował się opuścić klub sam, w latach 1933-1934 .

Zastąpienie Cédolina przez Cuissarda nie przynosi oczekiwanych efektów. Powoli, ale pewnie klub pogrąża się w czeluściach tabeli, nie mogąc wygrać żadnego meczu od 26 stycznia . Pod koniec przedostatniego dnia, przerywanego nową porażką w Lille, SRFC wrócił do strefy spadkowej, co było wynikiem trzynastego z rzędu meczu bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Wszystko jest ostatecznie rozstrzygnięte w Metz , gdzie kilka miesięcy wcześniej klub został wyeliminowany bez chwały z Coupe de France, poważnie skorygował 5 bramek do 0. O świcie ostatniego dnia trzy kluby walczą o zawieszenie 17 e  zamiast tego. , zachowując synonim: Angers (33 punkty), Rennes (33 punkty) i Sochaux (32 punkty). Z mniejszą różnicą bramek niż w Angers, Stade Rennes musi wygrać, aby mieć nadzieję na pomyślny wynik.

Wszystko zaczęło się dobrze od otwarcia Guermeura , ale Metz szybko wyrównał i wykorzystał przewagę. Ten sam Guermeur wyprowadził SRFC na wyższy poziom tuż przed przerwą z rzutu karnego. Wysokość pecha, Metz zakończył się wygraną na dwóch zrządzenia losu: 67 th  minut, Rabier zdobytych przeciwko jego boku, wkrótce naśladowany przez Guermeur w 83 rd na strzał on odchylony. Oszołomiony Rennes stracił niepotwierdzonego, ale nie mniej upokarzającego piątego gola, co ostatecznie potwierdziło ich spadek do D2. Jedynym zwycięzcą wieczoru został ostatecznie Sochaux, który uratował sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Siedemnaście lat i dwa Puchary Francji później Stade Rennes wraca do drugiej ligi . Nadchodzą ciemne godziny.

Po dobrym początku sezonu Raymond Keruzoré stopniowo spotyka się ze swoimi menedżerami i większością kolegów z drużyny. Rzeczywiście, jest bardzo politycznie oddany skrajnej lewicy, przez jednych oskarżany o bycie lewakiem - maoistą, przez innych o kujonem, a jego aktywność przyniosła mu wrogość w klubie, a bardziej ogólnie w świecie piłki nożnej. Został wyrzucony ze Stade Rennes z wyrokiem skazującym za „złamanie umowy”, odrzucony w wyniku apelacji. Został zwerbowany w 1975 roku przez Stade Laval .

Skład sezonu

Opublikuj ¹ Nat. ² Nazwisko Narodziny Wybór ³ Mistrzostwo Puchar Francji Sezon całkowity
M ENG Yves Le Floch 26 września 1947 - 34 0 3 0 37 0
W Flaga Kamerunu (1961-1975) .svg CMR Charles Lea Eyoum 16 stycznia 1951 Flaga Kamerunu (1961-1975) .svg W 11 3 0 0 11 3

Typ drużynowy

To najczęściej spotykana formacja na mistrzostwach.

Puste boisko do piłki nożnej PNG

D. Bernard D. Bernard Rabier Rabier Kerbiriou Kerbiriou Rizzo Rizzo Cosnard Cosnard Keruzore Keruzore Floch Floch A. Bernard A. Bernard Guermeur Guermeur Pokou Pokou Redon Redon

Spotkania sezonu

Wymienianie kolejno

Mecz Przestarzały Konkurencja Wieża Przeciwnik Lokalizacja ¹ Wynik Klasa. Strzelcy dla Stade Rennes
1 2 sierpnia Dywizja 1 1 Metz re Symbol neutralny vote.svg 0-0 13
2 9 sierpnia Dywizja 1 2 Miły mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1–4 18 Lea Eyoum Strzelony gol
3 13 sierpnia Dywizja 1 3 Angers re Wsparcie dla symboli vot.svg 2-0 11 Redon Léa EyoumStrzelony gol Strzelony gol
4 16 sierpnia Dywizja 1 4 Obiektyw re Wsparcie dla symboli vot.svg 1–0 8 Redon Strzelony gol
5 23 sierpnia Dywizja 1 5 Lyon mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1–4 15 Pokou Strzelony gol
6 27 sierpnia Dywizja 1 6 Bastia re Symbol neutralny vote.svg 1-1 14 A. Bernard Strzelony gol
7 2 września Dywizja 1 7 Paris SG mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1-2 18 Redon Strzelony gol
8 13 września Dywizja 1 8 Marsylia re Wsparcie dla symboli vot.svg 1–0 15 Pokou Strzelony gol
9 24 września Dywizja 1 9 Nantes mi Symbol neutralny vote.svg 1–1 14 Pokou Strzelony gol
10 27 września Dywizja 1 10 Troyes re Symbol neutralny vote.svg 1–1 15 Lea Eyoum Strzelony gol
11 5 października Dywizja 1 11 czerwona gwiazda mi Wsparcie dla symboli vot.svg 2–0 14 Pokou A. BernardStrzelony gol Strzelony gol
12 18 października Dywizja 1 12 Nimes re Wsparcie dla symboli vot.svg 2-1 11 Anafal PokouStrzelony gol Strzelony gol
13 26 października Dywizja 1 13 bordeaux mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0-1 12
14 29 października Dywizja 1 14 Saint Etienne re Wsparcie dla symboli vot.svg 3–1 9 Pokou A. BernardStrzelony gol Strzelony gol Strzelony gol
15 1 st  listopad Dywizja 1 15 Monako mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0-2 13
16 9 listopada Dywizja 1 16 Strasburg re Wsparcie dla symboli vot.svg 5-1 7 Anafal Pokou A. BernardStrzelony gol Strzelony gol Strzelony gol Strzelony gol Strzelony gol
17 20 listopada Dywizja 1 17 Sochaux mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1-2 10 Pokou Strzelony gol
18 24 listopada Dywizja 1 18 Lille re Wsparcie dla symboli vot.svg 3–0 5 Guermeur Pokou A. BernardStrzelony gol Strzelony gol Strzelony gol
19 1 st  grudnia Dywizja 1 19 Reims mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1–2 6 Cosnard Strzelony gol
20 8 grudnia Dywizja 1 20 Miły re Symbol neutralny vote.svg 0–0 9
21 15 grudnia Dywizja 1 21 Angers mi Wsparcie dla symboli vot.svg 2-1 6 Anafal Dell'OsteStrzelony gol Strzelony gol
22 22 grudnia Dywizja 1 22 Obiektyw mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–1 10
23 12 stycznia Dywizja 1 23 Lyon re Symbol neutralny vote.svg 0–0 8
24 19 stycznia Dywizja 1 24 Bastia mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0-3 11
25 26 stycznia Dywizja 1 25 Paris SG re Wsparcie dla symboli vot.svg 2–1 10 Redon PokouStrzelony gol Strzelony gol
26 2 lutego Puchar Francji 1/32 finału Aulnoye NIE Wsparcie dla symboli vot.svg 1-0 Pokou Strzelony gol
27 9 lutego Dywizja 1 26 Marsylia mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 1-3 12 Pokou Strzelony gol
28 16 lutego Dywizja 1 27 Nantes re Symbol neutralny vote.svg 0–0 12
29 23 lutego Dywizja 1 28 Troyes mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0-2 13
30 1 st  marca Puchar Francji 1/16 finału pierwszego meczu Metz re Symbol neutralny vote.svg 2-2 A. Bernard GuermeurStrzelony gol Strzelony gol
31 7 Marca Puchar Francji 1/16 ostatecznego zwrotu Metz mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0-5
32 12 marca Dywizja 1 29 czerwona gwiazda re Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–2 13
33 15 Marca Dywizja 1 30 Nimes mi Symbol neutralny vote.svg 0-0 13
34 20 marca Dywizja 1 31 bordeaux re Symbol neutralny vote.svg 1–1 15 Keita Strzelony gol
35 1 st  kwiecień Dywizja 1 32 Saint Etienne mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–3 17
36 5 kwietnia Dywizja 1 33 Monako re Symbol neutralny vote.svg 1–1 16 Guermeur Strzelony gol
37 19 kwietnia Dywizja 1 34 Strasburg mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–2 16
38 30 kwietnia Dywizja 1 35 Sochaux re Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–1 17
39 3 maja Dywizja 1 36 Lille mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 0–1 19
40 30 maja Dywizja 1 37 Reims re Symbol neutralny vote.svg 2–2 18 Pokou A. BernardStrzelony gol Strzelony gol
41 3 czerwca Dywizja 1 38 Metz mi Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg 2–5 19 Guermeur Strzelony gol Strzelony gol

Szczegóły meczów

Dywizja 1 Iść Dywizja 1, dni 1 do 6 (sierpień)

Daniel Sanchez Gol zdobyty po 30 minutach30 th
Vahidin Musemić Bramka zdobyta po 32 minutach32 th Bramka zdobyta po 65 minutach 65 th

Michel Maillard Gol zdobyty po 54 minutach54 e
Loic Kerbiriou 84 e ( csc )Zarejestrowano się przeciwko własnemu obozowi po 84 minutach
( 2 - 1 ) Laurent Pokou Bramka zdobyta po 2 minutach2 nd Widzowie: 7393

Raport
6 dzień Stade Rennes FC 1 - 1 SEC Bastia Stade de la route de Lorient , Rennes
Wtorek 27 August +1.974
14 th miejsce 6 punktów
Alain Bernard Bramka zdobyta po 71 minutach71 tys ( 0 - 0 ) Michel Prost Bramka zdobyta po 88 minutach88 tys Widzowie: 15986

Raport
  Dywizja 1, dni 7 do 10 (wrzesień)
Dzień 7 Paris Saint Germain 2 - 1 Stade Rennes FC Parc des Princes w Paryżu
Poniedziałek 2 września 1974
18 th miejsce 6 punktów
Mustapha Dahleb Bramka zdobyta po 6 minutach6 th Bramka zdobyta po 82 minutach 82 nd ( 1 - 0 ) Philippe Redon Bramka zdobyta po 89 minutach89 tys Widzowie: 15195

Raport
Dzień 8 Stade Rennes FC 1 - 0 Olympic Marsylia Stade de la route de Lorient , Rennes

14 th miejsce 9 punktów
Gilles Rampillon Gol zdobyty po 26 minutach26 th ( 1 - 0 ) Laurent Pokou Gol zdobyty po 76 minutach76 tys Widzowie: 11919

Raport
10 dzień Stade Rennes FC 1 - 1 Troyes AF Stade de la route de Lorient , Rennes
Piątek 27 Wrzesień +1.974
15 th miejsce 10 punktów
Charles Lea Eyoum Gol zdobyty po 21 minutach21 th ( 1 - 1 ) Gérard Tonnel Gol zdobyty po 29 minutach29 tys Widzowie: 7023

Raport
12 dzień Stade Rennes FC 2 - 1 Olympic Nimes Stade de la route de Lorient , Rennes

Raport
Dzień 14 Stade Rennes FC 3 - 1 AS Saint-Etienne Stade de la route de Lorient , Rennes

13 th miejsce 16 punktów
Delio Onnis Gol zdobyty po 46 minutach46 th Gol zdobyty po 77 minutach 77 th ( 0 - 0 ) Widzowie: 1774

Raport
16 dzień Stade Rennes FC 5 - 1 RP Strasbourg-Meinau Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 9 listopad +1.974
7 th miejsce 19 punktów
Houssaine Anafal Gol zdobyty po 39 minutach39 th
Laurent Pokou Gol zdobyty po 44 minutach44 th Gol zdobyty po 56 minutach 56 th Bramka zdobyta po 84 minutach 84 th
Alain Bernard Bramka zdobyta po 74 minutach74 th
( 2 - 0 ) Alain Rizzo 87 th ( CSC )Zarejestrował się przeciwko swojemu obozowi po 87 minutach   Widzowie: 9,541

Raport
17 dzień FC Sochaux-Montbeliard 2 - 1 Stade Rennes FC Auguste-Bonal Stadium , Montbéliard

Raport
  Powrót Dywizja 1, dni od 20 do 22 (grudzień)

6 th miejsce, 25 punktów
André Ferri Gol zdobyty po 21 minutach21 th ( 1 - 1 ) Houcine anafal Bramka zdobyta po 8 minutach8 e

Dywizja 1, dni 23 do 25 (styczeń)
23 dzień Stade Rennes FC 0 - 0 Olympique lyonnais Stade de la route de Lorient , Rennes

Raport
Dzień 25 Stade Rennes FC 2 - 1 Paris Saint Germain Stade de la route de Lorient , Rennes
Niedziela 26 styczeń +1.975
10 th miejsce 28 punktów
Philippe Redon Gol zdobyty po 36 minutach36 tys.

Rejon 1, dni 29–31 (marzec)
Dzień 29 Stade Rennes FC 0 - 2 Red Star FC Stade de la route de Lorient , Rennes
Środa 12 marzec 1.975
( 0 - 0 ) Nestor Combin Gol zdobyty po 69 minutach69 e Bramka zdobyta po 87 minutach 87 e Widzowie: 5813

Raport
30 dzień Olympic Nimes 0 - 0 Stade Rennes FC Jean-Bouin Stadium , Nîmes
Sobota 15 marzec 1.975
13 th miejsce 30 punktów
Widzowie: 5000

Raport
Dzień 31 Stade Rennes FC 1 - 1 FC Girondins de Bordeaux Stade de la route de Lorient , Rennes
Czwartek 20 marzec 1.975
15 th miejsce 31 punktów
Fantamady Keita Gol zdobyty po 78 minutach78 th ( 0–1 ) Jean Gallice Bramka zdobyta po 24 minutach24 tys Widzowie: 4516

Raport
  Dywizja 1, dni 32 do 35 (kwiecień)
Dzień 32 AS Saint-Etienne 30 Stade Rennes FC Stadion Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne

16 th miejsce, 32 punktów
Hervé Guermeur Gol zdobyty po 55 minutach55 tys ( 0 - 0 ) Christian Dalger Gol zdobyty po 56 minutach56 tys Widzowie: 7473

Raport
35 dzień Stade Rennes FC 0 - 1 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la route de Lorient , Rennes

Raport
Dzień 37 Stade Rennes FC 2 - 2 Stadion w Reims Stade de la route de Lorient , Rennes
Piątek 30 May 1.975
18 th miejsce 33 punktów
Laurent Pokou Gol zdobyty po 60 minutach60 tys.
Alain Bernard Gol zdobyty po 67 minutach67 tys
( 0–1 ) César-Auguste Laraignée Gol zdobyty po 37 minutach37 th
Jean-François Jodar Bramka zdobyta po 82 minutach82 nd
Widzowie: 12.428

Raport
  Dywizja 1, kolejka 38 (czerwiec)
Dzień 38 FC Metz 5 - 2 Stade Rennes FC Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz
Wtorek 3 czerwca 1975
19 th miejsce, 33 punktów
Nico Braun Gol zdobyty po 28 minutach28 th
HUGO CURIONI Gol zdobyty po 33 minutach33 th
Jean-Paul Rabier Gol zdobyty po 67 minutach67 th ( CSC )
Herve Guermeur Bramka zdobyta po 83 minutach83 th ( CSC )
Patrick Remy Bramka zdobyta po 87 minutach87 th
( 2 - 2 ) Hervé Guermeur Gol zdobyty po 18 minutach18 e Gol zdobyty po 43 minutach 43 e ( Pen. ) Widzowie: 11079

Raport
  Puchar Francji Trzydziesta druga runda
1/32 finału Stade Rennes FC 1 - 0 AS Aulnoye Stadion Philippe-Roth, Saint-Quentin
Niedziela, 2 lutego 1975 r
Laurent Pokou Strzelony gol
  1/8 finału
1/16 pierwszego meczu Stade Rennes FC 2 - 2 FC Metz Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 1 st  marzec 1.975
Alain Bernard Hervé GuermeurStrzelony gol
Strzelony gol
? ?Strzelony gol
Widzowie: 14293
1/16 rewanżu FC Metz 5 - 0 Stade Rennes FC Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz
Piątek, 7 marca 1975
Razem: 7 - 2
? ? ? ? ?Strzelony gol
Widzowie: 13000

Raport z zawodów

Konkurencja Ostateczny zwycięzca Rozpoczyna się w zakręcie Miejsce lub runda finałowa Pierwsze spotkanie Ostatnie spotkanie Numer
Dywizja 1 AS Saint-Etienne 1 st  dni 19 th 2 sierpnia 1974 3 czerwca 1975 38
Puchar Francji AS Saint-Etienne 1/32 finału 1/16 finału 2 lutego 1975 7 marca 1975 3

Całkowity Dom Na zewnątrz
mecze Zwrotnica V NIE re BP pne Zróżn. V NIE re BP pne Zróżn. V NIE re BP pne Zróżn.
38 31 (+2) 10 11 17 38 52 -14 8 9 2 25 13 +12 2 2 15 13 39 -26

Wyniki dziennie
Dzień 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Ziemia re mi re re mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi re mi
Wyniki NIE re V V re NIE re V NIE NIE V V re V re V re V re NIE V re NIE re V re NIE re re NIE NIE re NIE re re re NIE re
Zwrotnica 1 1 3 5 5 6 6 8 9 10 12 14 14 16 16 19 19 22 22 23 25 25 26 26 28 28 29 29 29 30 31 31 32 32 32 32 33 33
Kwadrat 13 18 11 8 15 14 18 15 14 15 14 11 12 9 13 7 10 5 6 9 6 10 8 11 10 12 12 13 13 13 15 17 16 16 17 19 18 19

Źródło: Lista spotkań
Pole  : D = Strona główna; E = na zewnątrz. Wynik : D = porażka; N = brak; V = zwycięstwo.

Bibliografia

1. Claude Loire, Stade Rennes, okręt flagowy bretońskiej piłki nożnej 1901-1991 , Éditions Apogée, 1994, s. 366
  2. Claude Loire, op. cit. , s. 370
  3. Ranking pierwszego podziału na końcu 37 th  1974-1975 dzień na LFP.fr
  4. Prezydent Bernard Lemoux i trener Antoine Cuissard .
  5. Michel Jouneaux, The Stade Laval, historia , Siloam, 1994, str. 38.
  6. Z innymi „intelektualistami” klubu: Philippe Redon , Loïc Kerbiriou i Yves Le Floch .
  7. [1]
  8. Stade Rennes Wygrawszy z trzech bramek (lub więcej) z różnicy dostają premię 1 punkt w klasyfikacji