1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2020 r.

Juan Bernat Velasco , ur.1 st marzec 1993w Cullera , w społeczności Walencji , jest hiszpański międzynarodowy piłkarz . Obecnie gra z Paris SG .

Biografia

Kariera klubowa

Walencja CF (2011-2014)

Juan Bernat pochodzi z centrum treningowego Valencia CF ( Ciudad Deportiva de Paterna ), podobnie jak jego koledzy z drużyny Vicente Guaita i Paco Alcácer .

Brał udział w przedsezonowych meczach klubu „Ché” i strzelił 2 gole przeciwko Hamburgowi i Benfice Lizbona . Po dobrym wrażeniu i odejściu Juana Maty do Chelsea podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt (5 lat) i zadebiutował drugiego dnia La Liga przeciwko Racing de Santander (zwycięstwo4 stycznia 2012, w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Copa del Rey z Levante , Juan Bernat zaliczył swój pierwszy start w oficjalnym meczu. Miesiąc później16 lutego 2012, jest po raz pierwszy wezwany do rozegrania meczu Pucharu Europy ze Stoke City . On nawet zagrał swój pierwszy europejski grę ponieważ chodzi w 86 th  minutę, zastępując Pablo Piatti (1-0).

Bayern Monachium (2014-2018)

Z inicjatywy Pepa Guardioli , który przyszedł nadzorować młodego Hiszpana podczas poprzedniego ćwiczenia, został przeniesiony do7 lipca 2014za 10 mln euro dla Bayernu Monachium, z którym podpisuje pięcioletni kontrakt. Narzucony przez katalońskiego trenera stopniowo tracił miejsce na rzecz lepszej od niego Alaby i tego, gdy wracał po kontuzji.

Paris Saint-Germain (od 2018)

31 sierpnia 2018, współpracuje z Paris Saint-Germain przez trzy lata, kupiony za pięć milionów euro.

6 listopada 2018 r.Otworzył wynik spotkania w Champions League przeciwko Neapol Dzięki przejściu od Kylian Mbappé tuż przed przerwą. Paryżanie dołączyli w końcu w drugiej połowie, z rzutem karnym od Lorenzo Insigne i spotkanie zakończyło się remisem (1-1), podobnie jak w pierwszym meczu (2-2).

Zrobił to ponownie w Parc des Princes przeciwko Liverpoolowi w dniu28 listopada 2018 r.otwierając partyturę prawą stopą. Paryżanie ostatecznie wygrali ten mecz (2-1).

W 1/8 finału rewanżu Ligi Mistrzów wyrównali z Manchesterem United (1-3). To za mało, by paryżanie awansowali do ćwierćfinału (2-0; 1-3).

W dniu 11 marca 2020 roku, w klimacie kryzysu zdrowotnego ze względu na koronawirusa pandemii , która szaleje na świecie, zdobywa gole, tuż przed przerwą, celem 2-0 przeciwko Borussii Dortmund w rundzie 16 rewanżowym Liga Mistrzów , zapewniająca awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Zostanie również wybrany na zawodnika meczu.

19 sierpnia 2020 r. ponownie strzelił gola w Lidze Mistrzów , tym razem przeciwko RB Lipsk , ostatniego gola tego meczu (3:0) i pozwolił PSG po raz pierwszy w swojej historii dotrzeć do finału tych rozgrywek.

Ofiara izolowanego zerwania więzadła przedniego lewego kolana 16 września 2020 r. podczas meczu rozgrywanego z PSG przeciwko FC Metz , Juan Bernat musi przegapić kilka miesięcy rywalizacji. 16 marca 2021 roku podpisał czteroletnie przedłużenie umowy do 2025 roku.

W selekcji

Juan Bernat jest finalistą mistrzostw Europy do lat 17 2010 z Hiszpanią i zwycięzcą edycji 2012 z drużyną do lat 19.

Statystyka

Statystyki Juana Bernata z 16 września 2020 r.
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar narodowy Puchar Ligue Superpuchar Konkurencja (y)

W klubie

Juan Bernat zdobył mistrzostwo Niemiec w 2015 , 2016 , 2017 i 2018 roku podczas swojego pobytu w Bayernie Monachium . W Paris Saint-Germain na sezon 2018-2019 jest dwukrotnym mistrzem Francji w 2019 i 2020 roku oraz zwycięzcą Champions Trophy w 2019 roku . Jest finalistą w Coupe de France 2019 przeciwko Stade Rennes .

Rekord klubu Juana Bernata
Bayern Monachium (4) Paryż Saint-Germain (3)

W selekcji

Hiszpania - 19 lat

Osobiste wyróżnienie

Juan Bernat zostaje wybrany do drużyny typu Liga Mistrzów UEFA w 2020 roku .

Jest także częścią typowego zespołu ligi 1 na sezon 2019-2020.

Uwagi i referencje

1. „  Personel  ” , na fcbayern.de (dostęp 12 lipca 2014 ) .
  2. „  Transfer: Juan Bernat (FC Valence) znaki dla Bayernu Monachium  ” , na eurosport.fr ,7 lipca 2014(dostęp 23 sierpnia 2014 )
  3. „  Juan Bernat w PSG, to oficjalne  ” , na leparisien.fr ,31 sierpnia 2018
  4. Alexis Pereira, „  PSG: cena Juana Bernata ujawniona w Niemczech  ” , na Foot Mercato ,10 października 2018 r.(dostęp 24 stycznia 2021 r . ) .
  5. "  cios dla PSG z kontuzją Bernat - Fil info - Ligue 1 - Football  " na Sport24 , 2020-09-17cest13: 12: 08 + 0200 (dostęp 17 września 2020 )
  7. "  Plik Juana Bernata  " , na footballdatabase.eu
  8. „  LoC: UEFA przedstawia typową drużynę sezonu  ” , na Foot Mercato (dostęp 25 sierpnia 2020 r. )