Oficjalna strona internetowa Wyniki (strona IOC)

Posiadacz tytułu Mężczyźni: Francja ( 2 ) Kobiety: Norwegia ( 2 )
Zwycięzca H.: Dania ( 1 ) F: Rosja ( 3 )
Najlepszy gracz H .: Mikkel Hansen F .: Anna Viakhireva
Król strzelców H.: Karol Bielecki (55) F .: Nora Mørk (62)

Nawigacja

Te męskie i kobiety „s konkursy piłki ręcznej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 odbyły się w Rio de Janeiro ( Brazylia ), odbywają się od 6 do21 sierpnia 2016.

W turnieju męskim , Dania zdobyła swój pierwszy tytuł olimpijski o detronizacji Francji , dwukrotny mistrz, broniącą 28-26 w finale21 sierpnia 2016. Niemcy wygrywa brązowy medal.

W turnieju kobiet , Rosja zdobyła swój trzeci tytuł olimpijski (pierwszy pod podmiotu Rosja) pokonując Francję w finale 22-19 z20 sierpnia. Norweski , który zdobył złoty medal w 2008 i 2012 roku i był tytuł mistrza świata, został wyeliminowany przez Rosję w półfinale przed zdobywając brązowy medal.

Lokalizacja

Wszystkie mecze zawodów rozgrywane są w jednym miejscu, Future Arena . To tymczasowa konstrukcja, która zostanie rozebrana po Igrzyskach Paraolimpijskich.

Format zawodów

Dwanaście kwalifikujących się krajów jest podzielonych na dwie grupy, z których każda składa się z sześciu drużyn. Po fazie grupowej cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do rundy pucharowej aż do finału.

Kwalifikacje

Turniej mężczyzn

Konkurencja Przestarzały Lokalizacja Miejsca Wykwalifikowany
Kraj organizujący 2 października 2009 - 1 Brazylia
Mistrzostwa Świata 2015 15 stycznia w 1 st lutego 2015 Katar 1 Francja
Igrzyska Panamerykańskie 2015 16 do 25 lipca 2015 Kanada 1 Argentyna
Azjatycki Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny 2015 9 do 20 listopada 2015 Katar 1 Katar
Mistrzostwa Europy 2016 17 do 31 stycznia 2016 r Polska 1 Niemcy
Mistrzostwa Narodów Afryki 2016 28 stycznia - 6 lutego 2016 Egipt 1 Egipt
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 1 6 do 10 kwietnia 2016 r Gdańsk ( Polska ) 2 Tunezja Polska
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 2 6 do 10 kwietnia 2016 r Malmö ( Szwecja ) 2 Słowenia Szwecja
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 3 6 do 10 kwietnia 2016 r Herning ( Dania ) 2 Dania Chorwacja
CAŁKOWITY 12 miejsc

Turniej kobiet

Mistrzostwa Europy 2014 7 do 21 grudnia 2014 Węgry Chorwacja
1 Hiszpania
Afrykański Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny 19 do 21 marca 2015 r Angola 1 Angola
Igrzyska Panamerykańskie 2015 15 do 24 lipca 2015 r Kanada 1 Argentyna
Azjatycki Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny 19 do 28 października 2015 Japonia 1 Korea Południowa
Mistrzostwa Świata 2015 5 do 20 grudnia 2015 Dania 1 Norwegia
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 1 17 do 20 marca 2016 r Metz 2 Holandia Francja
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 2 17 do 20 marca 2016 r Aalborg 2 Rumunia Czarnogóra
Światowy Turniej Kwalifikacyjny Olimpijski 2016 3 17 do 20 marca 2016 r Karakuł 2 Rosja Szwecja

Kalendarz imprez

Wszystkie daty odnoszą się do czasu brazylijskiego. ( UTC - 3 )

Dzień zawodów        Ostatni dzień    4    Liczba finałów
Kalendarz Igrzysk Olimpijskich 2016 w piłce ręcznej
Sierpnia 2016 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Gra w piłkę ręczną Piłka ręczna pictogram.svg Mężczyźni X X X X X X X 1
Kobiety X X X X X X X 1

Sędziowie

To jest 5 lipca 2016 rże IHF ujawniło piętnaście par sędziów wybranych do sędziowania meczów zawodów. Szesnastą parę, portugalskich sędziów, dodano po opublikowaniu listy 15 osób.

Seok Lee
Wybrzeże Kości Słoniowej Yalatima Nanga Coulibaly A / Chorwacja - Tunezja A / Czarnogóra - Norwegia

Remis

Losowanie kur odbyło się w dniu 29 kwietnia 2016 rna Future Arena w Barra da Tijuca . Losowanie kobiet zostało przeprowadzone przez Per Bertelsena (przewodniczącego komitetu organizacyjnego IFH) i byłą reprezentantkę Brazylii, Marię José Batistę de Sales  (pt) . Bruno Souza  (de) były brazylijski międzynarodowa wspierana przez Miguela Rocas Mas ( 1 st wiceprezes IHF), zadbał drużyn męskich.

Grupa A

Pomimo porażki w swoim pierwszym meczu z Katarem , wicemistrzem świata , Chorwacja wygrała grupę A z przekonującymi zwycięstwami z dwoma faworytami zawodów, Danią i Francją . Ten ostatni wygrał 33-30 z Duńczykami w ostatniej grupie, zajmując drugie miejsce. Katar nie potwierdziły jednak jego początkowe zwycięstwo i musiałem czekać, aby pokonać Argentynę w ostatnim meczu na 4 th i końcowy kwalifikacyjna spot.

Grupa B

W drugiej puli Niemcy , którzy właśnie odnieśli ogromny sukces, wygrywając Euro 2016 po 9 latach niedoborów od kontrowersyjnego tytułu mistrza świata zdobytego w 2007 roku , potwierdzają, zajmując pierwsze miejsce w swojej puli, remisując punktami ze Słowenią . Zajmując trzecie miejsce w „swoim” turnieju, Brazylia po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się obok Polski do ćwierćfinału olimpijskiego . Z drugiej strony Szwecja nie zdołała powtórzyć wyczynu osiągniętego w 2012 roku i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Faza końcowa

W ćwierćfinale pierwsze trzy mecze są zgodne z hierarchią ze zwycięstwami Francji z Brazylią (34-27 dzięki decydującemu 7-1 w połowie drugiej tercji, podczas gdy dwie drużyny remisowały 22-22) , Niemcy przeciwko rozczarowującemu Katarowi (34-22) i Dania przeciwko Słowenii (37-30). Z drugiej strony w ostatnim meczu Polacy, brązowi medaliści mistrzostw świata w 2015 roku , obalają Chorwatów, którzy po raz pierwszy tracą dostęp do półfinałów. Zakończyły się one dwoma bardzo wyrównanymi meczami: dzięki wyjątkowej bramce Daniela Narcisse w ostatniej sekundzie Francja wygrała z Niemcami 29-28, a Dania musiała przejść dogrywkę, aby wykluczyć Polskę (29-28). W finale faworytami są Francuzi: pokonali Duńczyków w fazie grupowej, a podczas ostatnich dwóch rywalizacji w finale (na Mistrzostwach Świata 2011, a następnie na Mistrzostwach Europy 2014 ) ubiegają się o trzeci tytuł olimpijski. … z rzędu i wygrali ostatnie dziesięć międzynarodowych finałów. Jednak Duńczycy i nie do utrzymania Mikkel Hansen (8 bramek) zniweczyli nadzieje Francuzów: prowadząc dwoma golami w pierwszej połowie, Dania zwiększyła swoją przewagę do 5 bramek na dziesięć minut przed końcem. Jeśli francuski udaje się podnieść cel (26-25, 57 th  minut), jest Dania , która wygrywa 28 do 26 i wygrywa swój pierwszy tytuł olimpijski. Francja przyznaje się do porażki, a jego pierwszy finał od jego pierwszy finał w 1993 roku Mistrzostw Świata  : Luc Abalo , Michael Guigou , Nikola Karabatić , Daniel Narcisse i Thierry Omeyer zatem nie spełniają Andriej Ławrow pozostaje tylko potrójny mistrz olimpijski piłka ręczna . Wreszcie, w ogólnie kontrolowanym meczu o trzecie miejsce, Niemcy zdobyły brązowy medal kosztem Polski.

Ćwierćfinały Półfinały Finał
 17 sierpnia , 20:30, Future Arena      19 sierpnia , 20:30, Future Arena      21 sierpnia , godz. 14:00, Future Arena

Grupa A

W turnieju kobiet, inauguracyjny mecz to zwycięstwo Brazylii nad dwukrotnymi mistrzami olimpijskimi i aktualnymi mistrzami świata Norwegią . Te dwie drużyny zajmują pierwsze ex-equao grupy A przed Hiszpanią i Angolą . Z drugiej strony, pomimo obecności Cristiny Neagu, która po raz trzeci zostanie wybrana najlepszym piłkarzem ręcznym roku 2016 na świecie , odpadnie Rumunia wraz z Czarnogórą, która nie zdołała powtórzyć wyczynu z 2012 roku.

Grupa B

W grupie B Rosja jest niepokonana po niewielkim zwycięstwie (26-25) z Francją, która zajmuje drugie miejsce przed Szwecją i Holandią. Ale Korea Południowa, której nigdy nie było mniej niż 4 -tego  miejsca, od 1984 roku, jest wyeliminowany w fazie grupowej.

14 sierpnia21:50 Argentyna 22 - 28 Korea Południowa

W ćwierćfinale, brazylijski pęknięcie twarz Holandia , która wyraźnie wymaga od 32 do 23. W obliczu Hiszpania, Francja zdominowany (12-5 do przerwy, 21-16 w 51 th  minut, 23 -20 w 58 th  minut), ale udaje mu się wyrwać rozszerzenie, które wygrywa 5: 4. Pozostałe dwa ćwierćfinały są bez niespodzianek dzięki dużemu zwycięstwu Norwegii nad Szwecją (33-20) i mistrzostwom Rosji nad Angolą (31-27). Podobnie jak w przypadku mężczyzn, dwa półfinały są znacznie bliższe: Francja wygrywa 24-23 golem z Holandią, a Rosja pokonuje Norwegię w dogrywce (38-37 ap ). Niemniej jednak, że składa się na nią wyraźnie dominuje w Holandii od 36 do 26, aby wygrać brązowy medal, a tym samym pozwalają Marit Malm Frafjord , Kari Aalvik Grimsbø , Katrine Lunde i Linn-Kristin Riegelhuth Koren dołączyć do Sowieci Larissa Karlova i Zinaida Tourtchina wśród najbardziej utytułowanych graczy . W finale Rosja zdobyła trzeci tytuł olimpijski (licząc te zdobyte pod egidą ZSRR w 1976 i 1980 roku ), przewyższając Francją 22-19.

16 sierpnia , godz. 10:00, Future Arena ( Rio de Janeiro )      18 sierpnia , 15:30, Future Arena ( Rio de Janeiro )      20 sierpnia , 15:30, Future Arena ( Rio de Janeiro )
 [A1] Brazylia  23
 [B4] Holandia  32
  Holandia  23
 16 sierpnia, 13:30, Future Arena (Rio de Janeiro)
    Francja  24
 [A3] Hiszpania  26
 [B2] Francja  27 AD
  Francja  19
 16 sierpnia, 17:00, Future Arena (Rio de Janeiro)
    Rosja  22
 [A2] Norwegia  33
 18 sierpnia, 20:30, Future Arena (Rio de Janeiro)
 [B3] Szwecja  20
  Norwegia  37
 16 sierpnia, 20:30, Future Arena (Rio de Janeiro) Trzecie miejsce
    Rosja  38 ne
 [A4] Angola  27  20 sierpnia, 11:30, Future Arena (Rio de Janeiro)