Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |||||||||||
Kod CIO | ANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lokalizacja | Rio de Janeiro | ||||||||||
Udział | 25 tys | ||||||||||
Sportowcy | 62 (w 13 dyscyplinach) | ||||||||||
Nosiciel flagi | Ole Kristian Bryhn ( we ) | ||||||||||
|
|||||||||||
Norwegia na letnich igrzyskach olimpijskich | |||||||||||
| |||||||||||
Norwegia bierze udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w Brazylii od 5 sierpnia do 21 sierpnia . To jego 25 th udział w Letnich Igrzysk.
Sportowcy | Zawody | Seria | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jaysuma Saidy Ndure | 200 metrów | 20s 78 | 7 th | Wyłączony | |||
Henrik Ingebrigtsen | 1500 metrów | 3:38:50 | 5 th | 3:42:51 | 11 tys | Wyłączony | |
Filip Ingebrigtsen | DSQ | / | Wyłączony | ||||
Sondre Nordstad Moen | Maraton | NC | 2 godz. 14 min 17 s | 19 th | |||
Karsten Warholm | 400 metrów przez płotki | 48 s 49 | 1 ul | 48s 81 | 4 th | Wyłączony | |
Erik Tysse | 20 km pieszo | NC | 1 godz. 26 min 06 s | 48 tys | |||
Havard Haukenes | 50 km pieszo | NC | 3 godz. 46 min 33 s | 7 th |
Sportowcy | Zawody | Seria | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Sven Martin Skagestad | Rzut dyskiem | 62,45 m | 13 tys | Wyłączony |
Sportowcy | Zawody | Seria | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ezinne Okparaebo | 100 metrów | 11s 43 | 4 th | Wyłączony | |||
Hedda Hyne | 800 metrów | 2: 01,64 | 5 th | Wyłączony | |||
Karoline Bjerkeli Grøvdal | 5000 metrów | 15: 17,83 | 4 th | NC | 14: 57,53 | 7 th | |
10000 metrów | NC | 31: 14.07 | 9 tys | ||||
Isabelle Pedersen | 100 metrów przez płotki | 12,86 | 3 rd | 12,88 | 3 rd | Wyłączony | |
Amalie Iuel | 400 metrów przez płotki | 56,75 | 5 th | Wyłączony | |||
Ingeborg Lovnes | 3000 metrów z przeszkodami | 9: 44,85 | 13 tys | NC | Wyłączony |
Legenda: FA = finał A (medal); FB = finał B (bez medalu); FC = C finał (bez medalu); FD = D finał (bez medalu); FE = E finał (bez medalu); FF = F finał (bez medalu); SA / B = półfinały A / B; SC / D = półfinały C / D; SE / F = półfinały E / F; QF = ćwierćfinały; R = szkic
MężczyźniSportowiec | Konkurencja | Seria | Wersja robocza | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Nils Jakob Hoff | Skiff men | 7:17:47 | 1 QF | Zwolniony | 6:57 94 | 3 SA / B | 7:39:12 | 6 FB | 7:02:66 | 11 | |
Kjetil Borch Olaf Tufte |
Dwóch z par mężczyzn | 6:30:58 | 2 SA / B | Zwolniony | NC | 6:13:50 | 2 FA | 6:53:25 | |||
Kristoffer Brun Are Strandli |
Dwóch z kilku lekkich mężczyzn | 6:24:81 | 1 SA / B | Zwolniony | NC | 6:38:65 | 2 FA | 6:31:39 |
Sportowiec | Konkurencja | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Sven Erik Bystrøm | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie ukończone | NC |
Edvald Boasson Hagen | Wyścig szosowy mężczyzn | Nie ukończone | NC |
Jazda na czas mężczyzn | 1 godz. 21 min 12 s 35 | 30 tys | |
Vegard Stake Laengen | Wyścig szosowy mężczyzn | 6:30:05 | 50 tys |
Lars Petter Nordhaug | 6:30:05 | 48 tys | |
Vita Heine | Kobiety wyścigowe | 3 godz. 58 min 44 s | 33 tys |
Sportowiec | Konkurencja | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Gunn-Rita Dahle Flesjå | Kobiety cross-country MTB |
Sportowiec | Konkurencja | Kwalifikacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Tore Navrestad | BMX mężczyzn |
Przez zespół piłki ręcznej norweskich kobiet zarabia swoje miejsce na Igrzyskach jako zwycięzca Piłka Ręczna Mistrzostwa Świata Kobiet 2015 .
Sportowiec | Test | Seria | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Henrik christiansen | 400 m wolna | 3 min 47 s 90 | 17 th | NC | Wyłączony |
Sportowiec | Konkurencja | Runda wstępna | 1 st runda | 2 p okrągły | 3 p okrągły | Ćwierćfinały | Półfinały | Mecz o brązowy medal | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Bård Nesteng | Indywidualny | 663 | 23 rd | Bat Yu Guan-lin 5 - 5 |
Pokonany przez Takaharu Furukawa 6 - 0 |
niekwalifikowany | 26 tys |
Sportowcy | Konkurencja | Pływanie (1,5 km ) | Przejście 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Przejście 2 | Wyścig (10 km) | Czas | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||||||
Kristian blummenfelt | Mężczyźni | 17:39 | 49 s | 56:12 | 34 s | 32:17 | 1 godz. 47 min 31 s | 13 tys |