1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).

Hamdi Salihi jest albański nożna gracz , urodzony19 stycznia 1984w Szkodrze . Hamdi Salihi, obecnie grający w SC Wiener Neustadt . Mierzy 185  cm i 76  kg . Napastnik albańskiej selekcji , nazywany Bomberem .

Kariera

Hamdi Salihi to albański zawodnik, który rozpoczął karierę w Albanii w swoim rodzinnym klubie KS Vllaznia Shkodër, w którym grał od 2002 do 2004 roku . Grając tylko 2 mecze w swoim pierwszym zawodowym sezonie, zabłysnął w sezonie 2003-2004, strzelając aż 14 bramek w 33 meczach. Jego zespół zajął trzecie miejsce w tabeli w tym roku za SK Tirana i Dinamo Tirana . Zaczął edycję 2004-2005 z hukiem, który zdobył 16 bramek w zaledwie 20 meczach do przerwy. Wtedy ogłosił wyjazd do Grecji.

Dlatego w 2004 roku dołączył do Aten i Panionios, gdzie tak naprawdę nie miał szans. Po zażądaniu tylko 6 razy decyduje się na koniec sezonu wrócić do swojego kraju, do KF Tirana . Ten powrót to sukces Salihi, który wygrał Albański Superpuchar , Puchar Albanii i tytuł najlepszego strzelca w kraju z 29 golami. Po dobrym początku mistrzostw (17 bramek w 24 meczach), Salihi ponownie zdecydował się na eksport zimą 2006 roku.

Zapisuje się styczeń 2007dla austriackiego klubu SV Ried i pomógł im osiągnąć drugie miejsce w tabeli w pierwszej połowie sezonu, strzelając 6 bramek. Po jego bramki, strzelił 12 goli w 33 meczach ( 4 th najlepszym strzelcem w kraju), w drużynie walczy w lidze ( 7 th z 10). Po zadowalającej edycji 2008-2009 (14 bramek), Salihi dołączył do zespołu Rapid Vienna latem 2009 roku po zaledwie 6 meczach.

Plik 31 sierpnia 2009, dlatego podpisuje kontrakt z Rapid Vienna , austriackim wicemistrzem tytułu na okres 3 lat. W swoim pierwszym meczu z biało-zielony, wrócił do 83 th minuty i zdobył gola, który umożliwia jego wyrwać punkt remis z Red Bull Salzburg (2-2). Z 17 goli, był 5 th najlepszym strzelcem w kraju podczas sezonu 2009-2010, 3 jednostki za Steffen Hofmann , jego szybkiego kolega . Jego klub zajął wtedy trzecie miejsce w tabeli, za Salzburgiem i Austrią Wiedeń . W następnym sezonie napastnik z Albanii spisał się jeszcze lepiej, strzelając 29 bramek w 49 meczach we wszystkich rozgrywkach (18 bramek w lidze).

Plik 2 lutego 2012, podpisuje kontrakt z DC United jako wyznaczony gracz .

Plik 14 lipca 2015, podpisał kontrakt w wygranym 4: 1 drużynie KF Skënderbeu Korçë, która liczy się do pierwszego meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Wybory

Hamdi Salihi swoją pierwszą selekcję miał w 2006 roku, grając w KF Tirana . Pierwszego gola z reprezentacją Albanii strzelił 22 sierpnia 2007 przeciwko Malcie w towarzyskim meczu (zwycięstwo 3: 0).