Sport | lekkoatletyka |
---|---|
Organizatorzy | EAA |
Wydania | 8 tys |
Miejsca) | Zagrzeb , Jugosławia |
Przestarzały | 15 i16 sierpnia 1981 |
Witryny | Stadion Maksimira |
Zwycięzca | NRD (mężczyźni i kobiety) |
---|
Nawigacja
Do 8 th Puchar Europy w Lekkoatletyce narody odbywa się 15 i16 sierpnia 1981w Zagrzebiu w Jugosławii , na stadionie Maksimira .
NRD wygrywa 2 wyścigi, męskie i żeńskie.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 128 |
2 | związek Radziecki | 124,5 |
3 | UK | 106,5 |
4 | Zachodnie Niemcy | 97 |
5 | Włochy | 75 |
6 | Polska | 74 |
7 | Francja | 71 |
8 | Jugosławia | 41 |
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 108,5 |
2 | związek Radziecki | 97 |
3 | Zachodnie Niemcy | 74 |
UK | 74 | |
5 | Bułgaria | 72 |
6 | Polska | 53.5 |
7 | Węgry | 41 |
8 | Jugosławia | 20 |
Test | 1 ul | 2 nd | 3 rd | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (wiatr: - 0,9 m / s) |
Allan Wells 10:17 |
Frank Emmelmann 10 lat 21 |
Hermann Panzo 10 lat 29 |
|||
200 m (wiatr: 0,3 m / s) |
Frank Emmelmann Lata 20.33 (CR) |
Allan Wells 20 lat 35 |
Patrick Barré lata 20 60 |
|||
400 m |
Hartmut Weber 45s 32 |
Mauro Zuliani 45 lat 35 |
Andreas Knebel 45s 76 |
|||
800 m |
Coe 1 min 47 s 03 |
Willi Wülbeck 1 min 47 s 72 |
Olaf Beyer 1 min 47 s 73 |
|||
1500 m |
Olaf Beyer 3 min 43 s 52 |
Nikolay Kirov 3 min 43 s 68 |
Steve Cram 3 min 43 s 72 |
|||
5000 m |
Dave Moorcroft 13 min 43 s 18 |
Valeriy Abramov 13 min 43 s 69 |
Hansjörg Kunze 13 min 43 s 72 |
|||
10000 m |
Werner Schildhauer 28 min 45 s 89 |
Julian Goater 28 min 55 s 04 |
Karl Fleschen 28 min 57 s 74 |
|||
3000 m z przeszkodami |
Mariano Scartezzini 8 min 13 s 32 (CR) |
Bogusław Mamiński 8 min 17 s 23 |
Patriz Ilg 8 min 21 s 13 |
|||
110 m przez płotki (wiatr: - 0,6 m / s) |
Mark Holtom 13 lat 79 |
Andreas Schlisske 13s 85 |
Romuald Giegiel 13 lat 88 |
|||
400 m przez płotki |
Volker Beck 48s 94 |
Harald Schmid 49s 12 |
Dmitriy Shkarupine 49 s 71 |
|||
4 × 100 m |
Polska Krzysztof Zwoliński Zenon Licznerski Leszek Dunecki Marian Woronin 38 s 66 |
Związek Radziecki Andrey Shlyapnikov Nikolay Sidorov Aleksandr Aksinin Vladimir Muravyov 38s 80 |
Francja Philippe Lejoncour Bernard Petitbois Antoine Richard Herman Panzo 38 s 83 |
|||
4 × 400 m |
Włochy Stefano Malinverni Alfonso Di Guida Roberto Ribaud Mauro Zuliani 3 min 1 s 42 |
Związek Radziecki Pavel Roshchin Vitaliy Fedotov Viktor Burakov Viktor Markin 3 min 1 s 69 |
Wielka Brytania Roy Dickens Garry Cook Steve Scutt David Jenkins 3 min 2 s 93 |
|||
Wysoki skok |
Valeriy Sereda 2,30 m |
Gerd Nagel 2,28 m |
Massimo Di Giorgio 2,26 m |
|||
Skok o tyczce |
Jean-Michel Bellot Konstantin Volkov 5,40 m |
Magazyn Keith 5,30 m |
||||
Długi skok |
Uwe Lange 7,98 m |
Shamil Abbyasov 7,93 m |
Joachim Busse 7,82 m (szer.) |
|||
Potrójny skok |
Jaak Uudmäe 16,97 m |
Aston Moore 16,86 m |
Miloš Srejovic 16,54 m |
|||
Pchnięcie kulą |
Udo Beyer 21,41 m |
Yevgeniy Mironov 20,33 m |
Ralf Reichenbach 19,70 m |
|||
Rzut dyskiem |
Armin Lemme 64,06 m |
Dmitriy Kovtsun 59,60 m |
Alwin Wagner 59,16 m |
|||
Rzut młotem |
Jurij Siedych 77,68 m |
Karl-Hans Riehm 75,86 m |
Roland Steuk 73,34 m |
|||
Rzut oszczepem |
Detlef Michel 90,86 m (CR) |
Dainis Kūla 88,40 m |
Michał Wacławik 88.26 m |
|||
Rekord AR Kontynentalny ( rekord obszaru ) • Mistrzostwa CR Record ( rekord mistrzostw ) • DNF Nie ukończył ( nie ukończył ) • DNS Nie wystartował ( nie wystartował ) • DQ DQ ( dyskwalifikacja ) • Rekord spotkania MR ( rekord zawodów ) • Rekord krajowy NR ( rekord kraju ) • OR Rekord olimpijski ( rekord olimpijski ) • Rekord życiowy PB ( rekord życiowy ) • Najlepsze wyniki osobiste SB w sezonie ( najlepszy w sezonie ) • Najwyższy rekord świata w WL ( światowy lider ) • Rekord świata WJR Junior ( rekord świata juniorów ) • WR world record ( rekord świata ) |
Test | 1 re | 2 nd | 3 rd | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (wiatr: - 1,0 m / s) |
Marlies Göhr 11 s 17 |
Kathy Smallwood 11 s 27 |
Olga Zolotaryova 11 s 36 |
|||
200 m (wiatr: - 1,6 m / s) |
Bärbel Wöckel 22 s 19 |
Kathy Smallwood 22 lata 65 |
Natalya Bochina 23 s 08 |
|||
400 m |
Marita Koch 49s 43 |
Gaby Bussmann lata 50 83 |
Irina Nazarova 51s 31 |
|||
800 m |
Martina Steuk 1 min 57 s 16 |
Ludmiła Weselkowa 1 min 57 s 25 |
Jolanta Januchta 1 min 58 s 50 |
|||
1500 m |
Tamara Sorokina 4 min 1 s 37 (CR) |
Ulrike Bruns 4 min 2 s 21 |
Anna Bukis 4 min 4 s 38 |
|||
3000 m |
Angelika Zauber 8 min 49 s 61 (CR) |
Yelena Sipatova 8 min 49 s 99 |
Paula Fudge 8 min 54 s 59 |
|||
100 m przez płotki (wiatr: - 2,4 m / s) |
Tatyana Anisimova 12 lat 91 |
Kerstin Knabe 13s 08 |
Lucyna Langer 13 s 20 |
|||
400 m przez płotki |
Ellen Neumann 54s 90 |
Ana Kasteckaja 56s 34 |
Genowefa Blaszak 57s 21 |
|||
4 × 100 m |
Niemcy Wschodnie Annelies Walter Bärbel Wöckel Gesine Walther Marlies Göhr 42 s 53 |
Wielka Brytania Wendy Hoyte Kathy Smallwood Bev Goddard Shirley Thomas 43 s 03 |
Związek Radziecki Olga Zolotaryeva Olga Nasonova Lyudmila Kondratyeva Natalya Bochina 43 s 26 |
|||
4 × 400 m |
Niemcy Wschodnie Dagmar Neubauer Martina Steuk Bärbel Wöckel Marita Koch 3 min 19 s 83 |
Związek Radziecki Natalya Alyoshina Tatyana Litvinova Irina Baskakova Irina Nazarova 3 min 24 s 85 |
Wielka Brytania Linda Forsyth Michelle Scutt Verona Starszy Joslyn Hoyte-Smith 3 min 27 s 27 |
|||
Wysoki skok |
Ulrike Meyfarth 1,94 m |
Ludmiła Zhecheva 1,92 m |
Yelena Popkova 1,86 m |
|||
Długi skok |
Sigrid Ulbricht 6,86 m |
Anna Włodarczyk 6,66 m |
Tatyana Kolpakova 6,59 m |
|||
Pchnięcie kulą |
Ilona Słupianek 21,12 m |
Verzhinia Veselinova 20,77 m |
Galina Isayeva 18,15 m |
|||
Rzut dyskiem |
Maria Petkova 69,08 m |
Galina Savinkova 68,46 m |
Evelin Jahl 67,32 m |
|||
Rzut oszczepem |
Antoaneta Todorova 71,88 m ( WR ) |
Tessa Sanderson 65,94 m |
Ingrid Thyssen 63,86 m |
|||
Rekord AR Kontynentalny ( rekord obszaru ) • Mistrzostwa CR Record ( rekord mistrzostw ) • DNF Nie ukończył ( nie ukończył ) • DNS Nie wystartował ( nie wystartował ) • DQ DQ ( dyskwalifikacja ) • Rekord spotkania MR ( rekord zawodów ) • Rekord krajowy NR ( rekord kraju ) • OR Rekord olimpijski ( rekord olimpijski ) • Rekord życiowy PB ( rekord życiowy ) • Najlepsze wyniki osobiste SB w sezonie ( najlepszy w sezonie ) • Najwyższy rekord świata w WL ( światowy lider ) • Rekord świata WJR Junior ( rekord świata juniorów ) • WR world record ( rekord świata ) |
Ostateczna „B” był grany na 3 -go czasu. Pozwala to zespoły sklasyfikowane 3 rd i 4 th w półfinale mieć możliwość zakwalifikowania się do finału. Odbywa się 1 st i2 sierpnia 1981w Atenach . Francja awansuje do finału w Zagrzebiu.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | Francja | 85 |
2 | Węgry | 78.5 |
3 | Czechosłowacja | 73.5 |
4 | Finlandia | 70 |
5 | Hiszpania | 62 |
6 | Grecja | 48 |
Finał "B" odbywa się w dniu 2 sierpnia 1981w Pescara . Polska awansuje do finału w Zagrzebiu.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | Polska | 64.5 |
2 | Czechosłowacja | 60 |
3 | Włochy | 57 |
4 | Rumunia | 55 |
5 | Holandia | 46 |
6 | Finlandia | 32.5 |
Trzy półfinały, kwalifikujące się do finału (dwie pierwsze drużyny), odbyły się na 4 i 5 lipca 1981w Villeneuve-d'Ascq , Helsinkach i Warszawie . Dwie pierwsze drużyny kwalifikują się bezpośrednio do finału, nadrabiając zaległości w finale „B”.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 143 |
2 | Włochy | 125 |
3 | Francja | 109 |
4 | Czechosłowacja | 95.5 |
5 | Belgia | 80.5 |
6 | Holandia | 63 |
7 | Grecja | 57 |
8 | Dania | 44 |
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | UK | 134 |
2 | związek Radziecki | 128 |
3 | Finlandia | 115,5 |
4 | Jugosławia | 88 |
5 | Bułgaria | 83.5 |
6 | Szwecja | 75 |
7 | Norwegia | 64 |
8 | indyk | 20 |
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | Polska | 128 |
2 | Zachodnie Niemcy | 127 |
3 | Węgry | 126 |
4 | Hiszpania | 102 |
5 | szwajcarski | 84 |
6 | Austria | 64 |
7 | Portugalia | 51 |
8 | Irlandia | 40 |
Dnia odbyły się trzy półfinały 5 lipca 1981w Bodø , Edynburgu i Frankfurcie . Dwie pierwsze drużyny kwalifikują się bezpośrednio do finału, nadrabiając zaległości w finale „B”.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | związek Radziecki | 107 |
2 | Węgry | 86 |
3 | Włochy | 80 |
4 | Rumunia | 75 |
5 | Norwegia | 60 |
6 | Belgia | 55.5 |
7 | szwajcarski | 49.5 |
8 | Grecja | 27 |
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | UK | 111 |
2 | Bułgaria | 83 |
3 | Holandia | 82.5 |
4 | Finlandia | 66.5 |
5 | Francja | 66.5 |
6 | Jugosławia | 51 |
7 | Hiszpania | 41 |
8 | Dania | 38.5 |
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 112 |
2 | Zachodnie Niemcy | 97 |
3 | Czechosłowacja | 81 |
4 | Polska | 79 |
5 | Szwecja | 66 |
6 | Austria | 43 |
7 | Irlandia | 38 |
8 | Portugalia | 24 |
Runda wstępna była konieczna 20 i 21 czerwca 1981, w Esch-sur-Alzette ( Luksemburg ). Pierwsze trzy drużyny kwalifikują się do półfinałów.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | Dania | 71 |
2 | indyk | 69 |
3 | Irlandia | 64 |
4 | Islandia | 58 |
5 | Luksemburg | 37 |
Runda wstępna odbyła się w dniu 20 czerwca 1981, w Barcelonie . Pierwsze trzy drużyny kwalifikują się do półfinałów.
Kwadrat | Kraj | Zwrotnica |
---|---|---|
1 | Hiszpania | 44 |
2 | Grecja | 44 |
3 | Portugalia | 34 |
4 | Islandia | 28 |