2017 - FC Porto 156v 30n 32d
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja :19 maja 2021

Sérgio Conceição , pod pełnym nazwiskiem Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição , urodzony dnia15 listopada 1974w Coimbrze , jest zawodowym portugalskim piłkarzem od 1993 do 2009 roku . Ten pomocnik był portugalski międzynarodowa między 1996 i 2004 roku i zakończył karierę w 2009 roku w PAOK Saloniki , gdzie został dyrektorem sportowym. Jest trenerem od 2010 roku . Zaczynał w Standard de Liège jako asystent. Stał z technikiem z Football Club de Nantes od końca 2016 roku doczerwiec 2017. On został trenerem FC Porto odczerwiec 2017.

Kariera

Kariera zawodnika

FC Penafiel (1993-1994)

Conceição rozpoczął karierę zawodową w skromnym zespole FC Penafiel w 1993 roku.

Leça FC (1994-1995)

W 1994 roku dołączył do Leça FC

FC Felgueiras (1995-1996)

W 1995 dołączył do FC Felgueiras .

FC Porto (1996-1998)

W 1996 roku klub FC Porto . Przebywał tam przez 2 sezony i zdobył 2 tytuły Mistrza Portugalii oraz puchar.

Lacjum (1998-2000)

W 1998 roku podpisał kontrakt z Włochami w Lazio Rzym za 9,1 miliona euro, klubem, z którym zdobył tytuł Serie A w 2000 roku.

Parma AC (2000-2001)

W tym samym roku przeniósł się do AC Parma i służył w zamian za przejęcie przez Lazio argentyńskiego gracza Hernána Crespo .

Inter Mediolan (2001-2003)

W 2001 roku dołączył do swojego trzeciego włoskiego klubu, Interu Mediolan .

Powrót do Lacjum (2003-2004)

Latem 2003 wrócił do Lazio. Ale jego drugie doświadczenie w tym klubie było mniej owocne, rozegrał tylko 10 meczów, aż do zimy, kiedy wrócił do Portugalii, do FC Porto . Kontuzjowany przez większą część sezonu, grał tam niewiele i jego kariera zdawała się kończyć.

Standard Liège (2004-2007)

Nie licząc na jego transfer w 2004 do Standard de Liège, gdzie szybko stał się gwiazdą belgijskiego klubu. Otrzymał Złotego Buta 2005, nagradzając najlepszego zawodnika w mistrzostwach Belgii w ciągu roku kalendarzowego.

Al Kadisiya Kuwejt (2007-2008) PAOK Saloniki (2008-2009)

Kariera trenerska

Dyrektor sportowy PAOK Saloniki (2009-2010)

14 listopada 2009, zakończył karierę i został dyrektorem sportowym PAOK Saloniki, w którym grał przez 2 lata.

Standard de Liège (2010-2011)

1 st czerwiec 2010, podpisał roczny kontrakt jako asystent trenera Standard de Liège. Wspiera swojego byłego trenera Dominique'a D'Onofrio . Standard de Liège zakończył sezon o pół punktu za KRC Genk i zdobył Puchar Belgii.

Olhanense (2011-2013) Akademia w Coimbrze (2013-2014) SC Braga (2014-2015)

Podczas swojego pobytu w Bradze zabrał klub do finału Pucharu Portugalii przeciwko Sportingowi. Po 2 punktach wszędzie, klub w końcu skłoni się do rzutów karnych (3-1). Podziękuje mu pod koniec sezonu.

Vitória Guimarães (2015-2016) FC Nantes (2016-2017)

8 grudnia 2016podpisuje dwusezonowy kontrakt z FC Nantes . Obejmując klub na dziewiętnastym miejscu, prostuje klub z rekordem 12 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek, czyli 35 punktów zdobytych w lidze od czasu swojego przybycia. 19 kwietnia 2017 r.przedłuża umowę o 2 lata, czyli do 2020 roku.

30 maja 2017 r., serwis 20 Minut ogłasza, że ​​chce opuścić klub z "powodów osobistych".

FC Porto (od 2017)

W czerwiec 2017Stał się nowy trener FC Porto wyzwaniem, ponieważ klub z północnej Portugalii wyłania się z 4 th biały sezonu. Jego przedsezon jest co najmniej obiecujący, poza wynikami, Sergio Conceição wydaje się nadać Smokom zupełnie nowy impuls. Nacisk, intensywność, gra, zawodnicy natychmiast przywiązują się do stylu portugalskiego technika.

W drużynie narodowej

W latach 1996 i 2004 , został wezwany 56 razy. W sumie strzelił 12 bramek. W szczególności odcisnął swoje piętno na spotkaniu Euro 2000 , strzelając trzy gole w meczu grupowym: Portugalia - Niemcy  : 3 - 0.

Kontrowersje

Portugalczyk często był znany z braku opanowania w pewnych sytuacjach. 21 marca 2006 r., podczas meczu o Puchar Belgijski Liège - Zulte-Waregem pluje na zawodnika drużyny przeciwnej ( Stijn Meert ), który go sprowokował. Sędzia Peter Vervecken zauważa to i pokazuje mu czerwoną kartkę. Conceiçao, sfrustrowany, zdejmuje koszulkę i wysyła ją bezpośrednio do głowy sędziego. Ten gest zobowiązuje komisję belgijskiego związku piłkarskiego do pozbawienia go jakiegokolwiek spotkania na 4 miesiące od11 kwietnia 2006. Ta sankcja ma zastosowanie również na poziomie międzynarodowym.

Jednak w okresie zawieszenia został ambasadorem antyrasistowskiej kampanii „nie bądź małpą”. Organizuje również sprzedaż koszulek w swoim imieniu i zbiera tysiące euro funduszy dla wielu stowarzyszeń, których jest sponsorem. Od czasu przybycia do Standard de Liège sponsoruje również młodego chłopca chorego na raka i nigdy nie przepuszcza okazji, by go odwiedzić.

Jego imię nosi stadion klubu piłkarskiego União de Coimbra .

Lista celów selekcji Sérgio Conceição
00 Przestarzały Lokalizacja Konkurencja Wynik Przeciwnik Szczegół Sól.
1 st 11 października 1997 r. Estádio da Luz (1954) , Lizbona , Portugalia Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1998 V 1-0 Irlandia północna Gol strzelony po 17 minutach17 th głowy 1 -0 8 th
2 nd 26 marca 1999 r. Stadion im. D. Afonso Henriquesa , Guimarães , Portugalia Eliminacje do Euro 2000 V 7-0 Azerbejdżan Gol strzelony po 76 minutach76 tys lewa stopa 5 -0 13 tys
3 rd 20 czerwca 2000 r. De Kuip , Rotterdam , Holandia Pierwsza runda z Euro 2000 V 3-0 Niemcy Bramka zdobyta po 35 minutach35 th głowy 1 -0 27 th
4 th Gol strzelony po 54 minutach54 tys lewa stopa 2 -0
5 th Gol strzelony po 71 minutach71 tys prawa noga 3 -0
6 th 7 października 2000 Estádio da Luz (1954) , Lizbona , Portugalia Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2002 N 1-1 Irlandia Bramka zdobyta po 57 minutach57 tys lewa stopa 1 -0 30 th
7 th 11 października 2000 r. De Kuip , Rotterdam , Holandia V 0-2 Holandia Bramka zdobyta po 10 minutach10 th lewa stopa 0- 1 31 tys
8 th 1 st Wrzesień 2.001 Camp d'Esports  (en) , Lleida , Hiszpania V 1-7 Andora Bramka zdobyta po 58 minutach58 tys lewa stopa 1- 6 37 tys
9 th 5 września 2001 Stadion Antonis-Papadopoulos , Larnaka , Cypr V 1-3 Cypr Gol strzelony po 71 minutach71 tys prawa noga 1- 3 38 tys
10 th 27 marca 2002 r. Stadion Bessa XXI , Porto , Portugalia Przyjazna gra P 1-4 Finlandia Bramka zdobyta po 40 minutach40 th lewa stopa 1 -2 40 th
11 th 17 kwietnia 2002 r. Estádio José Alvalade (1956) , Lizbona , Portugalia N 1-1 Brazylia Bramka zdobyta po 60 minutach60 th prawa noga 1 -0 41 tys
12 th 16 października 2002 r. Ullevi , Göteborg , Szwecja V 2-3 Szwecja Bramka zdobyta po 35 minutach35 th sp 2- 1 48 tys