1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.

Rogerio Moreira to urodzony brazylijski piłkarz13 marca 1972w Diadema ( Brazylia ).

Biografia

Francuska publiczność odkryła Rogerio Moreirę w FC Rouen , gdzie przybył w sezonie 1995-1996 z FC Saint-Leu . Grał część sezonu 1997-1998 w Olympique d'Alès, a następnie wrócił do klubu Górnej Normandii w latach 1998-2000. Stade Brest , wówczas w National, zwerbował go na sezon 2000-2001.

Pierwszą szwajcarską dywizję odkrył z FC Sion w latach 2001-2002. W latach 2002-2004 osiągnął statystycznie dwa najlepsze sezony w swojej karierze: z ASOA Valence , który mimo wszystko grał w utrzymanie w Ligue 2, strzelił 22 gole w 62 meczach we wszystkich rozgrywkach. W sumie zespół spadł do National wiosną 2004 roku.

Moreira znajduje bazę w US Créteil , gdzie liderzy chcą rekrutować elementy doświadczenia, aby kojarzyć je z młodymi graczami. Podczas pierwszego meczu i pomimo rozczarowującego występu (1 gol) Jean-Michel Bridier, a następnie Guy David, utrzymali do niego zaufanie, ustanawiając go 15 razy. Nawet zwyczajnych na 8 th  runda SC Schiltigheim jest on kontuzjowany i musi zrobić miejsce dla przerwie Abou Maïga . Drużyna zostaje wyeliminowana w rzutach karnych przez Alzatów. Podczas fazy powrotnej jest używany tylko trzy razy i jako zmiennik, przez łączny czas gry 28 minut. Rzeczywiście, to Rui Pataca jest na szczycie listy, strzelając 10 goli w lidze. W sezonie 2005-2006, zaczął jako rezerwowy w pierwszym dniu z SM Caen i jego pierwszy mecz w sezonie jest groteskowe: boisko w 81 th  minutę zdobył zwycięskiego gola 3 -2 trzy minuty później na jego pierwszy piłka. Został jednak odesłany łokciem do obrońcy Caen Aziza Bena Askara . Mając tylko 3 kadencje w 11 dni, nie jest to już częścią planów Huberta Veluda .

Z tego powodu w sezonie 2005-2006 został przeniesiony do narodowego klubu Nîmes Olympique , gdzie nie odnotował więcej bramek (2 na 22 mecze).

W 2006 roku dołączył do FC Bagnols-Pont , gdzie w latach 2011-2014 został nawet trenerem zawodników.