1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).

Michael Orozco Fiscal , urodzony dnia7 lutego 1986na pomarańczowy w Kalifornii , jest graczem Międzynarodowy amerykański z Soccer , który odgrywa rolę centralnego obrońcy Club Tijuana .

Biografia

Kurs klubowy

Rodzice Michaela pochodzą z Meksyku i jego imię pochodzi od jego ojca, Orozco, i jego matki, Fiscal. Wstąpił do centrum wyszkolenia zespołu Primera A z San Luis FC w 2006 roku.

Orozco zadebiutował w reprezentacji San Luis podczas mistrzostw Apertury w 2006 roku, kiedy wszedł w drugiej połowie przeciwko UANL Tigers, ale wrócił do szatni dwie minuty później po ukaraniu go przez sędziego czerwoną kartką.

W styczeń 2010, Orozco opuszcza San Luis, aby dołączyć do Major League Soccer i franczyzy Philadelphia Union . Pod koniec sezonu Filadelfia postanawia nie skorzystać z opcji kupna zawodnika i w związku z tym wraca do San Luis.

Następnie Orozco został ponownie wypożyczony, ale do Puebla FC na sezon 2013 Clausura . Transfer jest ostateczny latem, gdy San Luis porusza się i zmienia tożsamość.

Kariera międzynarodowa

Orozco zostaje powołany na obóz przygotowawczy dla reprezentacji USA U-23 na Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie . W ten sposób pomaga drużynie U-23 w zakwalifikowaniu się do Igrzysk Olimpijskich 2008 z doskonałymi występami w obronie i jest uznawany za najlepszy XI w kwalifikacjach CONCACAF na Igrzyska Olimpijskie 2008 ( najlepszy XI w kwalifikacjach olimpijskich mężczyzn CONCACAF 2008 w All-Tournament Team) ). Plik17 lipca 2008jest zatem logicznie wezwany do reprezentowania swojego kraju na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Zaczął wszystkie trzy mecze, ale otrzymuje czerwoną kartkę w 3 th  minucie meczu pomiędzy Amerykanami w Nigerii , że będą one wygrać.

Plik 28 sierpnia 2008Michael po raz pierwszy zostaje wezwany do kadry narodowej na zgrupowanie przygotowujące do kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2010 przeciwko Kubie oraz Trynidadzie i Tobago . Rozpoczyna się podczas ostatniego spotkania15 października 2008, grając przez 90 minut tego meczu, Amerykanie przegrają 2-1. Po tej porażce nie było daleko od trzech lat, zanim ponownie zobaczył Orozco w reprezentacji. Wraca z okazji meczu towarzyskim z Meksyku , które jest publikowane w związku z debiutem nowego trenera Jankesi , Jürgen Klinsmann . Rok później ponownie zmierzył się z Meksykiem15 sierpnia 2012, strzelając jedynego gola spotkania, który jest synonimem pierwszego zwycięstwa Amerykanów na meksykańskiej ziemi. Meksykanie tylko wtedy zarabiają ich 9 th  porażki w legendarnym Azteca Stadium .

Cele międzynarodowe

Statystyka

Statystyki Michaela Orozco na dzień 16 czerwca 2014 r
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (e) narodowy Konkurencja (-e)

Uwagi i odniesienia

1. (w) USA pokonują Meksyk w Meksyku po raz pierwszy jeden późny gol „archiwalnej kopii” Orozco Fiscal (wersja z 17 sierpnia 2012 r. W Internet Archive )