1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 2 lipca 2021 r.

Leonardo Spinazzola , urodzony dnia25 marca 1993w Foligno ( Włochy ), jest włoski międzynarodowy piłkarz , grający na lewej stronie lub pomocnika w klubie AS Roma .

Po treningu w Sienie został zwerbowany przez Juventus w 2010 roku, gdzie zakończył trening. Następnie rozpoczął serię pożyczek w Serie B . Najpierw w Empoli FC i Lanciano w dwóch połowach sezonu 2012-2013, gdzie gra niewiele. W następnym ćwiczeniu starsza pani odsyła go z powrotem do jego klubu treningowego, który gra w Serie B, gdzie Spinazzola jest posiadaczem.

Latem 2014 roku wrócił do Juventusu po bankructwie Sieny i został przekierowany, nadal w formie pożyczki, do Atalanty . Jak na pierwsze doświadczenie w Serie A, gracz gra niewiele. Zna dwie nowe dostawy w drugiej lidze w Vicenzy i Perugii, gdzie wygrywa, zanim zostanie wypożyczony z powrotem do Bergamo. Obrońca wygrywa w Serie A i zostaje reprezentantem Włoch, do tego stopnia, że ​​Juve chce go odzyskać w połowie jego dwuletniego wypożyczenia. Bianconeri w końcu znalazł go, aby sezon w Piemoncie 2018-2019. Następnie udał się do Romów, gdzie wygrał.

Biografia

Dzieciństwo i szkolenie

Leonardo Spinazzola urodził się w Foligno w prowincji Perugia .

Po treningu w Sienie latem 2010 roku Leonardo Spinazzola został zwerbowany przez Juventus FC za 400 000  euro . Gracz spędza w primaverze dwa sezony .

Pożyczki z serii B

Pochodzący z Foligno wtedy znany sześć klubów w ciągu czterech lat pomiędzy 2012 i 2016 roku, zawsze w formie pożyczek w Serie B .

Spinazzola trafił najpierw do Empoli FC, a następnie do Lanciano , konno przez dwie połowy sezonu 2012-2013 , gdzie za każdym razem grał niewiele.

W następnym ćwiczeniu starsza pani odsyła go z powrotem do jego klubu treningowego, który gra w Serie B , tym razem Spinazzola jest posiadaczem AC Siena i rozgrywa około dwudziestu meczów.

Latem 2014 roku Spinazzola powrócił do Juventusu po bankructwie Sieny. Jest gotowy do bezpośredniego przejścia do Atalanty na pierwsze doświadczenie w Serie A . Zaczął z Dea w pucharze i strzelił swojego pierwszego gola w tym meczu z Pizą. Pod koniec sezonu Spinazzola wrócił do Juventusu i udał się do Vicenzy po rozegraniu tylko jednego spotkania w czasie swojego pobytu w Atalanta.

Rewelacja wtedy międzynarodowa w Atalanta

Na sezon 2016-2017 Spinazzola wraca do Atalanty Bergamo , wypożyczonej na dwa sezony przez Juventus. Po pełnym pierwszym sezonie Bianconeri wychodzą do przodu, aby spodziewać się powrotu nowego dwudziestoczteroletniego reprezentanta Włoch. Pomimo chęci zawodnika powrotu do Turynu, Atalanta zablokował ruch i pozostał w Bergamo na sezon 2017-2018.

W maju 2018 r. Spinazzola doznał zerwania więzadeł krzyżowych.

Kupiony przez klub dziewięć lat wcześniej, Leonardo debiutuje na Juventus FC na12 stycznia 2019w Bologna FC , w 1/8 finału Pucharu Włoch 2018-2019, zdobywca lewego obrońcy (0-2 zwycięstwo). 21 stycznia, zadebiutował w Serie A w koszulce Bianconeri przeciwko Chievo, zastępując Federico Bernardeschiego w 86. minucie (3-0 zwycięstwo). Trzyma2 lutegow zremisowanym 3:3 meczu z Parmą i ponownie miesiąc później w wygranym 4:1 meczu z Udinese. Zaczął swój pierwszy w Lidze Mistrzów gra na12 marca 2019 r.w drugim meczu 1/8 finału przeciwko Atletico Madryt , zastępując Alexa Sandro . W meczu rewanżowym spisał się znakomicie (3:0), zanim w 67. minucie został zastąpiony przez Paulo Dybalę .

Potwierdzenie w Roma

1 st lipca 2019, podczas letniego okienka transferowego Leonardo podpisał kontrakt z AS Rome do 2023 roku za kwotę 29,5 miliona euro. W zamian Rzymianie oddają Luca Pellegriniego Juve za czek na 22 mln €. Spinazzola podpisuje pięcioletni kontrakt z Romą i wygasa z końcem sezonu 2024.

W sezonie 2020-2021 Spinazzola miał cztery problemy z mięśniami w 17 nieudanych meczach. Pod koniec maja 2021 roku drużyna znalazła się wśród 23 najlepszych graczy w Lidze Europy, kończących się w półfinale dla Rzymian. Pomimo zbiorowych wzlotów i upadków, obrońca jest jednym z najbardziej zadowolonych z ery Fonseca ze swoimi dwoma bramkami i ośmioma asystami w 39 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Po udanym starcie do Euro 2020 (rozegrany w 2021), jego nazwisko ogłaszane jest w kilku dużych europejskich drużynach ( Paris SG , Real Madryt ). Ale jego zerwane ścięgno Achillesa podczas międzynarodowych zawodów, w tym kilkumiesięczna nieobecność, stawia pod znakiem zapytania jego odejście.

Kariera selekcji

W 2012 roku Leonardo został wezwany przez trenera drużyny do lat 20 , Luigiego Di Biagio , do rozegrania serii sparingów. Spinazzola gra swój pierwszy mecz z selekcją Under-20 na5 września 2012skierowana do Turcji po wymianie Giammario Piscitella  (w) na 68 -go  minutą gry (2-2 na stadionie Armando Picchi- ).

Swój pierwszy mecz dla włoskiej drużyny rozegrał na28 marca 2017W towarzyskim przeciwko Holandii po wymianie Davide Zappacosta z 62 th minut w meczu (wygrana 1-2 na Amsterdam ArenA ).

W wieku 28 lat Leonardo został wybrany przez Roberto Manciniego na swój pierwszy duży turniej i Euro 2020 , rozegrane latem 2021 roku. Posiadacz na lewym pasie włoskiej obrony, w konkurencji z Emersonem Palmierim , Spinazzola wyróżniał się swoimi udanymi usługami i jego aktywność na swoim skrzydle. W pierwszych dwóch meczach gracz Roma gra ofensywnie na swojej linii. W meczu otwarcia przejął Celika w starciu z Turcją , pchnął jego uderzenie ma drugiego gola Włocha do Immobile i został wybrany przez UEFA na zawodnika meczu . Również przeciwko Szwajcarii jego perkusja zrobiła różnicę (3:0). W 1/8 finału Spinazzola zdobył swojego drugiego najlepszego zawodnika pucharu meczowego, w szczególności dzięki kolejnemu decydującemu podaniu na otwieracza przeciwko Austrii (2-1 ap ). Dwukrotnie wybrany zawodnikiem meczu w pierwszych czterech spotkaniach, bierze udział w dobrym kursie włoskiej formacji i jest jednym z dwóch najszybszych zawodników pierwszych 44 meczów Euro, rozbłysnął z prędkością 33,8 km/h według UEFA . W ćwierćfinałowym przeciwko Belgii (2-1), to boli tylko lewą nogę na sprint do 79 th  minut i wyszedł we łzach na noszach przez trenerów. Badania wykazały zerwanie ścięgna Achillesa , odrywając je od podłoża na kilka miesięcy.

Styl gry

Oburęczny i wyszkolony na prawego skrzydłowego Leonardo Spinazzola to wszechstronny zawodnik, który może grać po obu stronach defensywy . Szybko jest postrzegany jako utalentowany, wszechstronny, wybuchowy element zdolny do wysiłku przez 90 minut. Ale jego liczne kontuzje zepsuły mu wczesną karierę.

Przed Euro 2020 trener Włoch Roberto Mancini mówi: „Jest tak silny i wybuchowy, że może grać w obronie pięcioosobowej lub czteroosobowej. Nie ma problemu z dostosowaniem się. Ważne, że jest dobry” .

Statystyka

Według sezonu

Statystyki Leonarda Spinazzoli na dzień 4 lipca 2021 r
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (y) Konkurencja (y)

# Przestarzały Lokalizacja Przeciwnik Wynik Konkurencja Uwaga
1 28 marca 2017 r. Amsterdam Holandia 1-2 Przyjazna gra Przyszedł po 62 minutach62 nd
2 7 czerwca 2017 r. Miły Urugwaj 3-0 Przyjazna gra
3 11 czerwca 2017 r. Udine Liechtenstein 5-0 kwalifik. Mistrzostwa Świata 2018
4 2 września 2017 r. Madryt Hiszpania 3-0 kwalifik. Mistrzostwa Świata 2018
5 9 października 2017 r. Scutari Albania 0-1 kwalifik. Mistrzostwa Świata 2018
6 23 marca 2019 r. Udine Finlandia 2-0 kwalifik. Euro 2020 Wejście po 90 + 1 min90 + 1 euro
7 26 marca 2019 r. Parma Liechtenstein 6-0 kwalifik. Euro 2020
8 12 października 2019 r. Rzym Grecja 2-0 kwalifik. Euro 2020
9 7 września 2020 r. Amsterdam Holandia 0-1 2020-2021 League of Nations - 1 st runda
10 14 października 2020 r. Bergamo Holandia 1-1 2020-2021 League of Nations - 1 st runda
11 25 marca 2021 Parma Irlandia północna 2-0 kwalifik. Globalny 2022 Przyszedł po 75 minutach75 tys
12 28 marca 2021 Sofia Bułgaria 0-2 kwalifik. Globalny 2022
13 31 marca 2021 Wilno Litwa 0-2 kwalifik. Globalny 2022 Przyszedł po 55 minutach55 tys
14 4 czerwca 2021 Bolonia Czechy 4-0 Przyjazna gra Wymiana po 63 minutach63 tys
15 11 czerwca 2021 Rzym indyk 0-3 Euro 2020 - 1 st runda
16 16 czerwca 2021 Rzym szwajcarski 3-0 Euro 2020 - 1 st runda
17 26 czerwca 2021 Londyn Austria 2-1 ap Euro 2020 - 8 th finały
18 2 lipca 2021 Monachium Belgia 1-2 Euro 2020 - ćwierćfinał Wymiana po 79 minutach79 tys