2018 - Włochy 019 0(0)
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2021 r.

Emerson Palmieri dos Santos , znany jako Emerson , urodzony dnia3 sierpnia 1994do Santos w Brazylii , to piłkarz włoski - brazylijski grający na pozycji obrońcy w klubie angielskim z Chelsea i reprezentująca Włochy międzynarodowym.

Biografia

FC Santos (2012-2015)

Urodzony w Santos w Sao Paulo Emerson ukończył treningi w lokalnych kategoriach młodzieżowych Santos i zadebiutował w pierwszym zespole 17 kwietnia 2011 roku, zastępując Keirrisona w późnym meczu w wygranym 3:0 meczu Campeonato Paulista z Paulistą. Jego pierwszy mecz jako starter miał miejsce 21 stycznia 2012 roku, w zremisowanym 1:1 wyjeździe z drużyną Piracicaba. W lutym wrócił do kadry młodzieżowej, ale został powołany na mecz z Mogi Mirim w następnym miesiącu. Gra również przeciwko Ituano i Paulista, gdzie klub po raz trzeci z rzędu zostaje mistrzem Paulistão.

17 czerwca Emerson zadebiutował w Serie A w przegranej 0-1 z Flamengo . Swojego pierwszego gola strzelił 5 września 2013 roku, ale w przegranym 1:2 z Atlético Paranaense .

Palermo (pożyczka)

25 sierpnia 2014 r. Emerson został wypożyczony do Serie A w Palermo z klauzulą ​​wykupu. Zadebiutował w zawodach 24 września, zastępując Fabio Daprelà w drugiej połowie z remisem 3:3 na wyjeździe z Napoli.

Emerson zaliczył dziewięć ligowych występów dla klubu, w większości zastępując Achrafa Lazaara , kolejny nowy nabytek.

AS Romowie (2015-2018)

31 sierpnia 2015 r. Emerson dołączył do AS Roma na rocznej pożyczce. Drugi za Lucasem Digne , zadebiutował w klubie 4 października w wygranym 4-2 wyjazdowym meczu z byłym klubem Palermo.

Emerson strzelił swojego pierwszego gola we włoskiej Premier League 14 maja 2016 roku, w wygranym 3:1 meczu z Mediolanem. Po wymianie Stephan El Shaarawy w 78 th minutę zdobył trzeciego gola swojego zespołu po odzysku. Jego pożyczka zostaje przedłużona na nowy sezon 7 lipca.

5 grudnia 2016 roku, po rozegraniu 12 meczów w pierwszej połowie sezonu, Emerson został wykupiony za 2 mln euro.

Emerson brakuje dużo pierwszej połowie sezonu 2017-18 z powodu uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego doznał w maju 2017 roku nakręcił swój powrót na 1 st grudnia 2017 r wejściu z ławki w ostatnich 15 minutach w Serie A gra przeciwko SPAL , który okazał się jego jedynym występem w AS Roma w tym sezonie.

Chelsea FC (od 2018)

sezon 2017-2018

30 stycznia 2018 roku zapisał się do Chelsea FC do 2022 roku. Według Romów opłaty transferowe wynoszą 20 mln euro plus 9 mln euro premii. Zadebiutował przeciwko Hull City w piątej rundzie FA Cup , asystując koledze z drużyny Olivierowi Giroudowi w strzeleniu swojego pierwszego gola dla Chelsea w styczniu. The Blues wygrali 4-0 na Stamford Bridge .

Emerson zadebiutował w Premier League 4 marca 2018 roku jako rezerwowy w drugiej połowie w przegranym 1:0 meczu z Manchesterem City . Jego pierwszy mecz w Premier League odbył się 19 kwietnia w Burnley. Emerson otwiera wynik dla Victora Mosesa, gdy Chelsea wygrywa 2:1.

sezon 2018-19

26 września 2018 roku, w swoim pierwszym występie w sezonie, Emerson strzelił swojego pierwszego gola dla Chelsea, tymczasowego wyrównującego w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Liverpoolem w trzeciej rundzie Pucharu EFL . 29 maja 2019 asystował przy bramce Oliviera Girouda w wygranym 4:1 meczu z Arsenalem w finale Ligi Europy 2018-2019 .

Kariera selekcji

Emerson reprezentował Brazylię w U-17 na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-17 2011 i Mistrzostwach Świata FIFA U-17 2011 , gdzie został mistrzem. Jest niekwestionowanym starterem w obu turniejach, strzelając bramkę przeciwko Chile 16 marca 2011 roku.

W marcu 2017 roku, po uzyskaniu włoskiego obywatelstwa, Emerson był ścigany przez włoskiego trenera Gian Piero Venturę z zamiarem zmiany jego przynależności międzynarodowej do Włoch . Oficjalnie zmienia swoją przynależność do Włoch na29 marca 2017 r.. Emerson został powołany przez Venturę na mecze z Urugwajem i Liechtensteinem w czerwcu 2017 roku, ale wycofał się z powodu kontuzji i został zastąpiony przez Andreę Conti .

19 maja 2018 r.Nowy menedżer Włoch Roberto Mancini wzywa go na majowe i czerwcowe mecze towarzyskie z Arabią Saudyjską , Francją i Holandią , ale wycofuje się z powodu kolejnej kontuzji. We wrześniu 2018 został odwołany do kadry na pierwsze mecze Włoch w Lidze Narodów z Polską i Portugalią jeszcze w tym miesiącu. Zadebiutował w seniorskiej reprezentacji we Włoszech 10 września, w meczu Ligi Narodów z Portugalią , zastępując w drugiej połowie Domenico Criscito w przegranym 0:1 wyjeździe.

Pomimo rozegrania tylko 2 meczów Premier League w sezonie 2020-2021, Emerson został wybrany do Euro 2020, zawodów, które rozpoczyna jako rezerwowy. Po kontuzji swojego kolegi z drużyny Spinazzoli w ćwierćfinale przeciwko Belgii, Emerson zaczął jako starter w półfinale i finale Euro 2020. Wygrał zawody ze swoim zespołem, pokonując „Anglię (w rzutach karnych) w lipcu 11, 2021.

Statystyka

Statystyki Emersona na dzień 5 czerwca 2021 r.
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar narodowy Puchar Ligue Superpuchar Konkurencja (y)