2007 - 2014 Brazylia 020 0(5)
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2021 r

João Alves de Assis Silva , nazywany Jô , urodzony dnia23 marca 1987do Sao Paulo w Brazylii jest międzynarodowym piłkarzem Brazylijczykiem, który przenosi się na pozycję środkowego napastnika klubu Brazilian of Corinthians .

Biografia

W SC Corinthians

Założony w brazylijskim klubie SC Corinthians w 1997 roku, został powołany do młodzieżowej reprezentacji Brazylii, aw tym samym roku w 2002 roku i wygrał brazylijski puchar młodzieżowy. Plik29 czerwca 2003, w końcu zadebiutował w pierwszej drużynie Koryntian w meczu z Guarani w wieku zaledwie 16 lat, co jest nowym rekordem klubu. Jego pierwszy gol padnie w sierpniu tego samego roku. W 2005 roku Jô jest mistrzem Brazylii i po ponad trzech sezonach w tym klubie rozegrał 106 meczów i zdobył 17 bramek.

W CSKA Moskwa

W grudniu 2005 roku opuścił ojczysty kraj i na cztery lata dołączył do rosyjskiego klubu CSKA Moskwa . Jô pokazał swój talent w sezonie 2006, kończąc tytuł króla strzelców CSKA, z którym zdobył mistrzostwo Rosji . Wśród jego 14 goli, pierwsza jest przeciwko FC Chakhtar Doniecku i czterech innych bramek strzeli przed Chinnik na26 marca 2006 (zwycięstwo 5-1).

W 2007 roku startował ze swoją reprezentacją, grając ostatni towarzyski mecz roku z Turcją (0: 0). W sezonie 2007 strzelił 13 goli i po raz drugi w swojej karierze został najlepszym strzelcem CSKA Moskwa z kolegą z drużyny Vágnerem Love . Jô zdobywa 44 gole dla CSKA Moskwa , tyle samo co Ivica Olić .

Do Manchesteru City

Plik 2 lipca 2008Jô podpisuje czteroletni kontrakt na rzecz Manchesteru City . Opłata za transfer wynosi 18 mln funtów , czyli około 24 mln euro, co w tamtym czasie było rekordem klubu (pobitym wówczas przez przybycie Robinho za 42 mln euro). Wstyczeń 2009Po średnich występach (1 gol w 9 meczach) i ograniczonym czasie gry zostaje wypożyczony do Evertonu na sześć miesięcy.

Zaczyna od Evertonu 7 lutego 2009przeciwko Bolton i udaje mu się strzelić swojego pierwszego występu na 49 th przed dokonaniem podwójna do 90 th of kary . Strzelił pięć innych goli dla Toffees w sezonie, ale klub Evertonu go nie zatrzymał.

W styczeń 2010Jô jest wypożyczony do tureckiego klubu Galatasaray na okres 4 miesięcy. Klub w Stambule nie ma możliwości zakupu zawodnika. On zdobywa swoją pierwszą bramkę przeciwko Denizlispor na31 stycznia 2010 w ruchu i poprowadź swój klub do zwycięstwa.

Powrót do Brazylii

Plik 20 lipca 2011, Jô wraca do Brazylii i podpisuje kontrakt z SC Internacional . Rok później Jô opuścił International do Atlético Mineiro . Pozostały cztery lata w klubie Galo, których kulminacją było zwycięstwo Copa Libertadores w 2013 roku . Jest najlepszym strzelcem zawodów z siedmioma bramkami.

W Emiratach, potem w Chinach

W lipiec 2015podpisuje w klubie Al Shabab . Plik5 lutego 2016 rdołączył do Mistrzostw Chin , podpisując kontrakt z Jiangsu Suning .

Koryntianie

Plik 2 listopada 2016 rJô wraca do swojego klubu treningowego, zobowiązując się do trzech lat pracy w Koryntianach .

Nagoya Grampus

Plik 3 stycznia 2018 r, Jô nawiązuje współpracę z Nagoya Grampus i bije rekord transferu do Japonii kwotą jedenastu milionów euro.

Wracając do Koryntian

Plik 18 czerwca 2020 r, Jô wraca do Corinthians , swojego klubu treningowego, podpisując kontrakt na trzy i pół roku.