2020 - Francja -19 lat 001 0(0)
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 2 maja 2021 r.

Willem Geubbels, urodzony dnia16 sierpnia 2001 r.w Villeurbanne , to francuski piłkarz grający na pozycji napastnika  do AS Monaco w Ligue 1 .

Kariera klubowa

Lyon

Geubbels szkolił się w akademii Olympique Lyonnais . 18 lipca 2017 Geubbels gra w towarzyskim meczu z Ajaxem i asystuje Amine Gouiri w wygranym 2-0 meczu. Zdobył hat-tricka przeciwko Schiltigheimowi z rezerwą OL w National 2 .

Profesjonalny debiut

Zadebiutował w pierwszej drużynie, 23 września 2017 r., w zremisowanym meczu (końcowy wynik 3-3) u siebie z  Dijon w Ligue 1 . Wszedł na boisko w 84 minucie zastępując Lucasa Tousarta . Z tego wpisu, Geubbels stał się pierwszym graczem urodzone w XXI -go  wieku, aby wygląd w Ligue 1, a piąty najmłodszym graczem, aby pojawienie się w Ligue 1 do 16 lat, jeden miesiąc i siedem dni. 7 grudniatego samego roku, Geubbels wszedł do gry, aby zastąpić  kontuzjowanego Maxwela Corneta na 45+1 minuta podczas meczu (1:0) z Atalanta Bergamo  w  Lidze Europy . Z tego wpisu, Geubbels stał się pierwszym graczem urodzone w XXI th  wieku pojawił się w tej konkurencji, a także najmłodszego gracza do udziału, zaledwie 16 lat i 113 jours.Geubbels wchodzi w grę w ciągu ostatnich 26 minut obliczu gry w Amiens i ostatnie 12 minut meczu z Montpellier .

AS Monako

Latem 2018 roku został przeniesiony do Rocka za prawie 20 milionów euro . Geubbels jest strzelcem gola w wygranym 3:0 meczu towarzyskim z Ruchem Chrozów.

sezon 2018/2019

24 sierpnia 2018 roku Willem Geubbels doznał kontuzji uda podczas spotkania z rezerwowym zespołem AS Monaco. Stawia pierwsze kroki pod nowymi kolorami na18 września 2019 r.przychodząc do gry 8 minut od zakończenia meczu z Lille liczenia do 2 -go  dnia Ligue 1 . 19 grudnia 2018Występuje w 20 minut od zakończenia 16 th  końcowego cięcia lidze przeciwko FC Lorient . Geubbels ma pierwszy sezon w AS Monaco nękany przez kontuzje. Rzeczywiście, dozna kontuzji pięć razy w ciągu sezonu, co spowoduje, że jego trener nie będzie umieszczał go na liście graczy do gry w Lidze Mistrzów .

sezon 2019/2020 Sezon 2020/2021

Swojego pierwszego gola dla ASM przeciwko Nantes strzelił 13 września 2020 r., oferując zwycięstwo swojej drużynie (2-1). 2 maja 2021 wchodzi do gry przeciwko swojej byłej drużynie, Olympique Lyonnais . Pod koniec meczu potknął się o Anthony'ego Lopesa, a po akcji, która nastąpiła, Lyonnais strzelił gola 3-2. Nagromadzona frustracja sprawiła, że ​​pobił się z graczami Lyonu i wreszcie po meczu otrzymał czerwoną kartkę, pierwszą w swojej karierze.

W selekcji

Po raz pierwszy został wybrany z U16 25 października 2016 roku, strzelił dwa gole i zaliczył asystę. 30 maja 2017 r. strzelił hat-tricka przeciwko Niemcom.

W grudniu 2017 został po raz pierwszy wezwany z drużyną Francji U17. 1 st lutego 2017, zagrał swój pierwszy mecz z Belgią i zaliczył asystę, a dwa dni później przeciwko temu samemu przeciwnikowi strzelił pierwszego gola i strzelił dwa gole. Pod koniec sezonu 2016-17 brał udział w Euro U17 z drużyną Francji. W tym euro rozegrał trzy mecze z Węgrami , Szkocją i Hiszpanią . Podczas mundialu do lat 17 asystował w pierwszym meczu z Nową Kaledonią.

Swojego pierwszego gola w U18 strzelił 30 sierpnia 2017 roku przeciwko Polsce.

Życie prywatne

Geubbels urodził się we Francji jako syn Holendra i matki z Afryki Środkowej . Jego wujkowie, Amos Youga i Kelly Youga , są międzynarodowymi piłkarzami CAR .

Statystyka

Kariera zawodowa

Statystyki Willema Geubbelsa z 2 maja 2021 r
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar narodowy Puchar Ligue Konkurencja (y)

Bibliografia

1. "  Prześcieradło Willema Geubbelsa  " , na soccerway.com .
  2. „  Przyjazny: prowadzony przez młodych ludzi, OL kontynuuje bezbłędną akcję przeciwko Ajaxowi  ” [wideo] , na RMC SPORT , RMC SPORT (dostęp 2 sierpnia 2020 r . ) .
  3. "  Lyon kontra Dijon  ” , na soccerway.com ,23 września 2017 r..
  4. "  Geubbels, pierwszy zawodnik urodzony w XXI wieku, który grał w Ligue 1  " , na Le Figaro ,24 września 2017 r.(dostęp 24 września 2017 r . ) .
  5. "  Lyon: Willem Geubbels, pierwszy zawodnik urodzony w XXI wieku, który grał w Ligue 1  " , na L'Équipe ,24 września 2017 r.(dostęp 24 września 2017 r . ) .
  6. (w) „  Chłopiec z XXI wieku – młody chłopak z Lyonu, Geubbels tworzy historię Ligue 1  ” na beIN Sports ,24 września 2017 r.(dostęp 7 grudnia 2017 r . ) .
  7. "  Atalanta kontra Lyon  ” , na soccerway.com ,7 grudnia 2017.
  8. David Michel, „  Lyon przegrał z Atalantą Bergamo i zajął drugie miejsce w swojej grupie  ” , na L'Équipe ,7 grudnia 2017(dostęp 7 grudnia 2017 r . ) .
  9. (w) „  Podręcznik statystyczny Ligi Europy UEFA 2017/18  ” [PDF] na UEFA.com , Union of European Football Associations (dostęp 13 grudnia 2017 ) .
  10. "  Transfer: napastnik Lyonu Willem Geubbels, 16 lat, w Monako za 20 milionów euro  " , na lepoint.fr ,19 czerwca 2018 r.(dostęp 12 czerwca 2019 ) .
  11. "  Monako rozgrywa się przeciwko Ruchowi Chorzów -- Foot - Friendly  " , na lequipe.fr , L'Équipe ,8 lipca 2018(dostęp 2 sierpnia 2020 r . ) .
  12. Fabien Pigalle, „  Geubbels wychodzi kontuzjowany w udo z rezerwą AS Monaco przeciwko Grasse  ” , na stronie Nice-Matin (dostęp 2 sierpnia 2020 r . ) .
  14. "  Willem Geubbels (Monako) nadal kontuzjowany  " , na football365.fr ,19 lutego 2019 r.(dostęp 12 czerwca 2019 ) .
  15. Yann Pécheral, „  Dlaczego Monako nie zarejestrowało Geubbelsa do Ligi Mistrzów  ” , na rmcsport.bfmtv.com ,3 września 2018 r.(dostęp 12 czerwca 2019 ) .
  17. „  Lyon: Aulas potępia agresję Monegasques  ” , na www.maxifoot.fr (dostęp 3 maja 2021 r. )
  18. „  Wybory: Willem Geubbels przywołany z U17  ” , na www.OL.fr (dostęp 2 sierpnia 2020 r . ) .
  20. Christian Lanier, „  OL: o 15. Geubbels wchodzi frontowymi drzwiami  ” , na leprogres.fr ,13 lipca 2017 r..
  21. Dahbia Hattabi, „  Kim jest Willem Geubbels, nowy fenomen OL  ” , na footmercato.net ,2 października 2017 r..