Klub Voroshilovgrad dynamo
Zdobyte medale
Igrzyska Olimpijskie 1 0 0
Mistrzostwa Świata 0 1 1

Viktor Arkadyevich Bryzhin (po angielsku ), często Bryzgin jak po rosyjsku, po ukraińsku  : Віктор Аркадійович Бризгін , Viktor Arkadiïovytch Bryzhine  ; w języku rosyjskim  : Виктор Аркадьевич Брызгин , Viktor Arkadievich Bryzgin , ur.22 sierpnia 1962w Woroszyłowgradzie jest ukraińskim sportowcem, który startował w biegu na 100 metrów dla Związku Radzieckiego .

Kariera

Viktor Bryzhin zadebiutował na arenie międzynarodowej w sezonie 1983 na pierwszych plenerowych mistrzostwach świata, które odbyły się w Helsinkach . Wyeliminowany w ćwierćfinale na 100 m, zdobył brązowy medal w sztafecie 4 × 100 m na koniec zawodów wraz ze swoimi sowieckimi kolegami z drużyny Andreyem Prokofyevem , Nikolay Sidorov i Vladimir Muravyov .

Na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce 1986 zajął ósme i ostatnie miejsce w finale na 100 mw czasie 10 s 38 i zdobył tytuł mistrza kontynentu w sztafecie 4 × 100 m z czasem 38 s 29. L 'W następnym roku Bryzhin zakończył na szóstej pozycji w turnieju królowej Mistrzostw Świata w Rzymie, ale został przeklasyfikowany na piąte (najlepsze miejsce radzieckiego na 100 m) po dyskwalifikacji Kanadyjczyka Bena Johnsona za doping . W zawodach zbiorowych drużyna ZSRR w składzie Aleksandr Jewgienij , Wiktor Bryzhin, Vladimir Muravyov i Vladimir Krylov zdobyła srebrny medal w biegu 4 × 100 m ustanawiając nowy rekord Europy w tej dyscyplinie w 38 s 02.

Bryzhin zdobył międzynarodowe uznanie w 1988 roku , zdobywając tytuł olimpijski w sztafecie 4 × 100 m na igrzyskach w Seulu , z udziałem Vladimira Kryłowa, Vladimira Muravyova i Vitaliya Savina . ZSRR prowadzi w Wielkiej Brytanii i Francji z 38 s 19 , Viktor Bryzhin startuje w wyścigu.

Viktor Bryzgin jest mężem Olhy Bryzhiny , 400-metrowej biegaczki z wieloma tytułami olimpijskimi i mistrzostw świata oraz ojcem Elizavety Bryzhiny i Anastasiya Bryzhina .