Informacje kontaktowe 35 ° 46 ′ 35 ″ N, 10 ° 49 ′ 13 ″ E

Mustapha-Ben-Jennet stadion ( arabski  : ملعب مصطفى بن جنات ) to główny stadion piłkarski w Monastir ( Tunezja ).

Historia

Stadion nosi imię Mustafy Bena Jenneta, nacjonalistycznego bojownika straconego przez francuskich strażników, który zgromadził piłkarzy Monastiru wokół drużyny piłkarskiej: Union sportive monastirienne .

Stadion jest zintegrowany z kompleksem sportowym miasta Monastir, położonym kilkaset metrów od centrum miasta, który zajmuje jedenaście hektarów i obejmuje halę sportową, kryty basen , kompleks tenisowy oraz różne korty treningowe. Jest gospodarzem meczów drużyny rezydenta: Monastirian Sports Union.

Otwarty w 1958 roku stadion z podwieszanymi trybunami przy użyciu techniki „wspornikowego przegubu kulowego” stosowanego przez architekta Oliviera-Clémenta Cacouba początkowo oferuje pojemność 3000 miejsc. Z biegiem czasu przeprowadzono kilka prac rozbudowowych: pod koniec lat 90-tych XX wieku jego pojemność wzrosła do ponad 10 000 miejsc. Przy okazji organizacji Pucharu Narodów Afryki w 2004 roku nowa praca umożliwiła osiągnięcie pojemności 20 000 miejsc.

Dane liczbowe

• Łączna liczba miejsc: 20 000
  • Wymiary pola gry: 105 m (długość) na 68 m (szerokość)

Wydarzenia

• Puchar Narodów Afryki 2004 (w tym mecz o trzecie miejsce)

Mecze reprezentacji narodowych

Reprezentacja Tunezji rozegrała dwanaście meczów na stadionie Mustapha-Ben-Jennet, czyli dziewięć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Strzeliła w sumie 23 gole przeciwko ośmiu straconym.

Mecz Przestarzały Przeciwnik Res. Strzelcy Konkurencja
1 20 sierpnia 2008 Angola 1 - 1 Amine Chermiti Gol zdobyty po 35 minutach35 tys Przyjazna gra
2 10 sierpnia 2011 Mali 4 - 2 Allagui Gol zdobyty po 19 minutach19 th Gol zdobyty po 50 minutach 50 p , Jemal Gol zdobyty po 27 minutach27 th ( Pen. ) , Jemaa Bramka zdobyta po 82 minutach82 th
3 27 maja 2012 Rwanda 5 - 1 Jemal Gol zdobyty po 17 minutach17 e , Harbaoui Gol zdobyty po 50 minutach50 e Gol zdobyty po 52 minutach 52 e , Jemâa Gol zdobyty po 68 minutach68 e , Saihi Gol zdobyty po 78 minutach78 e
4 2 czerwca 2012 Gwinea Równikowa 3 - 1 Jemâa Bramka zdobyta po 51 minutach51 e , Harbaoui Gol zdobyty po 57 minutach57 e , Hammemi Bramka zdobyta po 88 minutach88 e Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2014
5 13 października 2012 Sierra Leone 0 - 0 - Kwalifikacja CAN 2013
6 6 września 2014 Botswana 2 - 1 Khazri Bramka zdobyta po 74 minutach74 th , Chikhaoui Bramka zdobyta po 89 minutach89 th ( pen. ) Kwalifikacja CAN 2015
7 15 października 2014 Senegal 1 - 0 Sassi Bramka zdobyta po 90 + 4 minutach90 + 4 th
8 19 listopada 2014 Egipt 2 - 1 Chikhaoui Gol zdobyty po 52 minutach52 ND , Khazri Bramka zdobyta po 80 minutach80 th
9 25 marca 2016 r Iść 1 - 0 Msakni Gol zdobyty po 47 minutach47 tys Kwalifikacja CAN 2017
10 4 września 2016 r Liberia 4 - 1 Khazri Bramka zdobyta po 5 minutach5 e , Khenissi Gol zdobyty po 35 minutach35 e , Khalifa Gol zdobyty po 72 minutach72 e , Lahmar Gol zdobyty po 76 minutach76 e
11 9 października 2016 r Gwinea 2 - 0 Abdennour Bramka zdobyta po 58 minutach58 th , Ben-Hatira Bramka zdobyta po 80 minutach80 th Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2018
12 24 marca 2017 r Kamerun 0 - 1 - Przyjazna gra