1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).

Kelechi Nwakali , urodzona dnia5 czerwca 1998w Owerri , to nigeryjski piłkarz, który gra jako pomocnik w AD Alcorcón , wypożyczony z SD Huesca .

Biografia

W klubie

Nwakali znaki do SD Huesca na2 września 2019 r przez trzy sezony.

Nie udało mu się zintegrować profesjonalnej siły roboczej przez cały sezon, nie pojawia się na żadnych kartach gry. Ale po przerwaniu mistrzostw z powodu Covid-19 , Nigeryjczyk korzysta z wznowienia, aby zostać wezwanym przez Míchela na12 czerwca 2020 r, pozostając na ławce rezerwowych przeciwko Maladze . Nwakali debiuty w Segunda División na18 czerwca 2020 r, zastępując Sergio Gómeza pod koniec drugiej połowy przeciwko CD Mirandés (porażka 1: 2). Z pięcioma meczami rozegranymi pod koniec sezonu, bierze udział w koronacji Huesca w lidze, wygrywając różnicą punktów nad Kadyksem .

Plik 13 września 2020 r, Nwakali zagrać swój pierwszy mecz Liga przychodząc do gry podczas remis 1-1 u siebie z Villarreal . Jest zatrudniony na stałe31 październikaprzeciwko Realowi Madryt (porażka 4-1).

Plik 1 st lutego 2021, Nwakali jest wypożyczony do AD Alcorcón do końca sezonu. Na swój pierwszy mecz8 lutegoTo mianowanych na SD Ponferradina na 24 -tego dnia Segunda División .

W drużynie narodowej

Kelechi Nwakali gra na Mistrzostwach Świata do lat 17 2015 w Chile z broniącą drużyną Nigerii . Plik20 październikaNwakali strzela gola w siedemnastej minucie przeciwko gospodarzowi Chile w drugiej fazie grupowej. Złote Orły zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z sześcioma punktami. Plik28 października, Kelechi strzela swojego drugiego gola, gdy jego drużyna dominuje w meczu z Australią , 6-0. Nwakali zapewnia również dwie asysty na tym spotkaniu. Jego drużyna następnie opanowała ćwierćfinały z Brazylią (3: 0). W półfinale z Meksykiem Kelechi strzelił nowego gola i również asystował (4-2). Nigeria wygrywa turniej, pokonując Mali w finale (2-0). Kelechi zostaje uznany za najlepszego zawodnika zawodów.