Trzeci Argentyna
Cele 91 (4,3 na mecz)
Król strzelców Carlos Raffo (6)

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1963 piłka nożna jest dwudziesta ósma edycja mistrzostw Ameryki Południowej z piłkarskich narodów, znany jako Copa America od 1975 roku, która miała miejsce w Boliwii z 10 na 31 marca 1963 .

Kraje uczestniczące to Argentyna , Boliwia , Brazylia , Kolumbia , Ekwador , Paragwaj i Peru .

Wyniki

Ranking ostateczny

Siedem uczestniczących drużyn walczy o mistrzostwo w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się ze swoimi przeciwnikami. Pod koniec zawodów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, zostaje mistrzem Ameryki Południowej.

Boliwijska drużyna grająca u siebie korzysta z powtarzania meczów na wysokości i w warunkach gry, do których ich przeciwnicy nie są przyzwyczajeni do łączenia zwycięstw (właśnie stracili punkt z remisu w otwarciu turnieju z Ekwadorem) ). Boliwia zdobywa tytuł po raz pierwszy i jedyny w swojej historii.

mecze

10 marca 1963 Boliwia 4 - 4 Ekwador Estadio Hernando Siles ( La Paz )
R. López Gol zdobyty po 16 minutach16 i
Castillo Gol zdobyty po 27 minutach27 e
Alcócer Gol zdobyty po 55 minutach55 i
Camacho Bramka zdobyta po 80 minutach80 e
( 2 - 2 ) Raffo Gol zdobyty po 30 minutach30 th
Raymondi Contreras Gol zdobyty po 44 minutach44 th , Gol zdobyty po 50 minutach50 th
Bolaños Gol zdobyty po 47 minutach47 th
Widzowie: 15 000.
Sędzia: Arturo Yamasaki
A. López - Torres , Cainzo - Camacho , Vargas , Espinoza - Ugarte , Castillo , Alcócer , R. López ( Aramayo ), QuinterosWymienionypomiędzy  Drużyny Mejía - Macías ( Johnson ), Lecaro - Reeves Patterson , Quijano , Galarza - Balseca ( Gando ), Bolaños , Raffo , Raymondi Contreras ( Palacios ), LarreaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
10 marca 1963 Argentyna 4 - 2 Kolumbia Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Sędziowie: João Etzel Filho
Andrada - Cardoso , Martín - Navarro , Albrecht ( 59 e Griguol ), Vázquez - Juárez , Menotti ( 75 e Rodríguez ), J. Fernández ( 46 i Rossi ), Savoy , R. ZárateWymienionyPrzyszedł po 59 minutach  WymienionyPrzyszedł po 75 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny Mosquera - Marín , J. González - Co. Arango , Aponte , López - Silva , Campillo , Gamboa , H. González , Aceros
10 marca 1963 Brazylia 1 - 0 Peru Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Flávio Gol zdobyty po 16 minutach16 tys ( 1 - 0 ) Widzowie: 18 000
Sędziowie: José Dimas Larrosa
Marcial - Jorge ( Massinha ), William - Procópio , Geraldino , Ílton Vaccari ( Hílton Chaves ) - Tião Macalé , Flávio ( Altamiro ), Almir , Marco Antônio , OswaldoWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Bazán - Campos , Elías - De la Vega , Donayre , Ruiz - Gallardo , Zegarra , León , Rostaing , N. Mosquera
13 marca 1963 Peru 2 - 1 Argentyna Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Tenemás Gol zdobyty po 62 minutach62 e
Gallardo Gol zdobyty po 76 minutach76 e
( 0 - 0 ) R. Zárate Gol zdobyty po 57 minutach57 tys Widzowie: 10000
Bazán - Campos ( Bravo ), Elías - De la Vega ( Ladrón de Guevara ), Donayre , Ruiz - Gallardo , Zegarra , León , Tenemás , N. MosqueraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Andrada - Navarro , Martín - Ditro , Griguol , Vázquez - Bernao ( 69 e Juárez ), Rossi ( 55 e Rodríguez ), Menotti , Savoy , R. Zárate ( 80 i Lallana ) WymienionyPrzyszedł po 69 minutach  WymienionyPrzyszedł po 55 minutach  WymienionyPrzyszedł po 80 minutach
14 marca 1963 Paragwaj 3 - 1 Ekwador Estadio Hernando Siles ( La Paz )
E. Zárate Gol zdobyty po 9 minutach9 e
Cabrera Gol zdobyty po 57 minutach57 e
Quiñónez Bramka zdobyta po 71 minutach71 e
( 1 - 1 ) Raffo Gol zdobyty po 28 minutach28 tys Widzowie: 15 000
Sędziowie: Luis Ventre
González - Breglia ( Osorio ), Bobadilla - A. Insfrán , Calonga , Lezcano - Arámbulo , Quiñónez , E. Zárate , Cabrera ( E. Insfrán ), Villamayor ( Ayala ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Mejía ( Ansaldo ) - Macías , Pineda - Lecaro , Quijano , Galarza - Gando , Bolaños , Raffo ( Azón ), Raymondi Contreras ( Balseca ), LarreaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
14 marca 1963 Brazylia 5 - 1 Kolumbia Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Flávio Gol zdobyty po 7 minutach7 e , Bramka zdobyta po 82 minutach82 e
Marco Antonio Gol zdobyty po 31 minutach31 e
Oswaldo Gol zdobyty po 56 minutach56 e
Fernando Bramka zdobyta po 83 minutach83 e
( 2 - 0 ) Gamboa Bramka zdobyta po 85 minutach85 tys Widzowie: 15 000 Sędziowie
: Tomás Antruejo
Marcial - Massinha , William - Procópio , Geraldino , Ílton Vaccari ( Hílton Chaves ) - Tião Macalé , Flávio , Almir , Marco Antônio ( Fernando ), Oswaldo ( Ari ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Vivas - López , Alzate - J. González , Aponte , Silva ( Serrano ) - Ca. Arango , Campillo ( Salla ), Gamboa , H. González , Aceros ( Botero ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
17 marca 1963 Boliwia 2 - 1 Kolumbia Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Alcocer Bramka zdobyta po 22 minutach22 nd , Gol zdobyty po 40 minutach40 th ( 2 - 1 ) Botero Gol zdobyty po 4 minutach4 th Widzowie: 18 000
Sędziowie: Arturo Yamasaki
A. López - Espinoza , Palenque - Camacho , Vargas , Ramírez - García , Aramayo ( Castillo ), Alcócer , R. López , AguirreWymienionypomiędzy  Drużyny Mosquera - J. González , Alzate - Coll ( Ca. Arango ), Aponte , G. González - Serrano , Campillo , Gamboa , H. González , BoteroWymienionypomiędzy
17 marca 1963 Peru 2 - 1 Ekwador Estadio Hernando Siles ( La Paz )
León Gol zdobyty po 34 minutach34 th
N. Mosquera Gol zdobyty po 43 minutach43 rd
( 2 - 1 ) Raffo Bramka zdobyta po 20 minutach20 tys Widzowie: 15 000
sędziów: Ovidio Orrego
Bazán - Bravo , Elías ( Yasetic ) - Ladrón de Guevara , Donayre , Ruiz - Gallardo , Zegarra ( Peláez ), León , Tenemás , N. MosqueraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Ansaldo ( Mejía ) - Macías , Lecaro - Johnson , Quijano ( Bustamante ), Galarza - Gando , Bolaños , Raffo , Raymondi Contreras ( Azón ), LarreaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
17 marca 1963 Paragwaj 2 - 0 Brazylia Estadio Hernando Siles ( La Paz )
E. Zárate Gol zdobyty po 17 minutach17 e
Ayala Bramka zdobyta po 83 minutach83 e
( 1 - 0 ) Widzowie: 8000 Sędziowie
González - Osorio , Bobadilla - A. Insfrán , Calonga , Lezcano - Arámbulo , Quiñónez , E. Zárate ( Valdez ), Amarilla , AyalaWymienionypomiędzy  Drużyny Marcial - Jorge , William - Procópio , Geraldino , Ílton Vaccari - Tião Macalé , Flávio , Almir ( Fernando ), Marco Antônio , Oswaldo ( Ari ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
20 marca 1963 Paragwaj 3 - 2 Kolumbia Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
E. Zárate Bramka zdobyta po 10 minutach10 th
Arámbulo Gol zdobyty po 50 minutach50 th
Valdez Bramka zdobyta po 89 minutach89 TH
( 1 - 1 ) Campillo Gol zdobyty po 19 minutach19 e
Calonga Bramka zdobyta po 90 minutach90 e ( csc )
Widzowie: 10000
González - Osorio , Bobadilla - A. Insfrán , Calonga , Lezcano - Arámbulo , Quiñónez , E. Zárate ( Valdez ), Cabrera , VillamayorWymienionypomiędzy  Drużyny Mosquera ( Vivas ) - Sánchez , Marín - López , Co. Arango , G. González - Ca. Arango , Campillo , F. González ( Gamboa ), Arias , Botero ( Salla ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
20 marca 1963 Argentyna 4 - 2 Ekwador Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Savoy Gol zdobyty po 34 minutach34 e , Bramka zdobyta po 53 minutach53 e , Bramka zdobyta po 90 minutach90 e
Rodríguez Bramka zdobyta po 58 minutach58 e
( 1 - 1 ) Pineda Bramka zdobyta po 32 minutach32 nd
Palacios Gol zdobyty po 49 minutach49 th
Widzowie: 20 000
Andrada - Navarro , Martín - Ditro ( 72 e Ferreiro ), Griguol , Vázquez - Juárez , Rodríguez , E. Fernández ( 89 e ), Savoy ( 84 i Rossi ), R. ZárateWymienionyPrzyszedł po 72 minutach  Wymieniony po 89 minutachWymienionyPrzyszedł po 84 minutach  Drużyny Mejía ( Ansaldo ) - Macías , Lecaro - Johnson , Pineda ( Galarza ), Bustamante - Gando , Palacios , Raffo , Raymondi Contreras , Larrea ( Cañarte ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
21 marca 1963 Boliwia 3 - 2 Peru Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Camacho Bramka zdobyta po 14 minutach14 e
Alcócer Gol zdobyty po 49 minutach49 e
García Gol zdobyty po 57 minutach57 e
( 1 - 1 ) Gallardo Gol zdobyty po 40 minutach40- ty
León Bramka zdobyta po 80 minutach80- ty
Sędzia: João Etzel Filho
A. López - I. Herbas , Cainzo - Camacho , Vargas , Ramírez - García , Blacut ( Aramayo ), Alcócer , Ugarte , CastilloWymienionypomiędzy  Drużyny Rubiños - Campos , Yasetic ( Elías ) - Ladrón de Guevara , Donayre , Ruiz - Gallardo , Zegarra , Peláez ( León ), De la Vega ( Tenemás ), N. MosqueraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
24 marca 1963 Peru 1 - 1 Kolumbia Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Gallardo Bramka zdobyta po 25 minutach25 tys ( 1 - 1 ) F. González Gol zdobyty po 33 minutach33 rd Widzowie: 10000
Bazán - Bravo , Yasetic - De la Vega , Donayre , Ruiz - Gallardo ( Peláez ), Zegarra , León , Tenemás ( Ladrón de Guevara ), N. MosqueraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Vivas - Sánchez , Marín - López ( Serrano ), Co. Arango ( J. González ), G. González - Ca. Arango , Salla ( Gamboa ), F. González , Arias , BoteroWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
24 marca 1963 Argentyna 30 Brazylia Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Rodriguez Bramka zdobyta po 3 minutach3 rd
Savoy Gol zdobyty po 33 minutach33 rd
Juarez Bramka zdobyta po 86 minutach86 th
( 2 - 0 ) Widzowie: 30000
Andrada - Navarro , Martín - Ditro ( 59 e Cardoso ), Griguol , Vázquez - Juárez , Rodríguez , E. Fernández , Savoy , R. ZárateWymienionyPrzyszedł po 59 minutach  Drużyny Marcial - Jorge , Mário Tito ( William ) - Procópio , Geraldino , Ílton Vaccari ( Ari ) - Amauri , Flávio , Hílton Chaves , Marco Antônio ( Amauri Silva ), OswaldoWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
24 marca 1963 Boliwia 2 - 0 Paragwaj Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Castillo Gol zdobyty po 17 minutach17 th
García Bramka zdobyta po 88 minutach88 th
( 1 - 0 ) Widzowie: 18 000
A. López - I. Herbas , Cainzo - Camacho , Zabalaga , Ramírez - García , Aramayo ( Blacut ), Alcócer , Ugarte ( R. López ), CastilloWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny González - Osorio , Bobadilla ( Tabarelli ) - A. Insfrán , Calonga ( Cabrera ), Lezcano - Arámbulo , E. Insfrán , E. Zárate ( Valdez ), Amarilla , MartínezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
27 marca 1963 Brazylia 2 - 2 Ekwador Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Oswaldo Bramka zdobyta po 5 minutach5 e , Gol zdobyty po 60 minutach60 e ( 1 - 0 ) Azon Bramka zdobyta po 84 minutach84 th
RAFFO Bramka zdobyta po 90 minutach90 th
Silas - Jorge , William - Procópio , Cláudio , Ílton Vaccari - Almir , Flávio , Amauri Silva , Marco Antônio ( Fernando ), OswaldoWymienionypomiędzy  Drużyny Mejía - Bustamante , Lecaro - Johnson , Quijano ( Macías ), Reeves Patterson ( Galarza ) - Gando , Palacios , Merizalde ( Raffo ), Azon , LarreaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
27 marca 1963 Paragwaj 4 - 1 Peru Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )
Martínez Bramka zdobyta po 5 minutach5 e , Bramka zdobyta po 25 minutach25 e
Cabrera Gol zdobyty po 45 minutach45 e
E. Zárate Gol zdobyty po 77 minutach77 e
( 3 - 0 ) Gallardo Gol zdobyty po 70 minutach70 tys Widzowie: 20 000
González - Breglia , Amarilla - A. Insfrán , Calonga , Lezcano - Quiñónez ( Tabarelli ), Cabrera , E. Zárate , Ayala ( Valdez ), MartínezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Bazán - Elías , Campos - De la Vega , Donayre , Ruiz - Gallardo , Zegarra ( Peláez ), León ( Vázquez ), Tenemás , EscobarWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
28 marca 1963 Boliwia 3 - 2 Argentyna Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Castillo Gol zdobyty po 12 minutach12 i
Blacut Bramka zdobyta po 32 minutach32 i
Camacho Bramka zdobyta po 88 minutach88 e
( 2 - 2 ) Rodriguez Gol zdobyty po 27 minutach27 th , Gol zdobyty po 34 minutach34 th Widzowie: 20 000
A. López - I. Herbas , Cainzo - Camacho , Vargas , Ramírez ( Ja Herbas. ) - García , Blacut , Alcocer , Ugarte , CastilloWymienionypomiędzy  Drużyny Andrada - Navarro , Martín ( 46 e Ferreiro ) - Cardoso , Griguol , Vázquez - Juárez , Rodríguez , E. Fernández ( 67 i J. Fernández ), Savoy , R. ZárateWymienionyPrzyszedł po 46 minutach  WymienionyPrzyszedł po 67 minutach
31 marca 1963 Ekwador 4 - 3 Kolumbia Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Widzowie: 15 000
Ansaldo ( Mejía ) - Macías , Lecaro - Johnson , Pineda ( ), Bustamante - Gando , Raymondi Contreras ( Palacios ), Raffo , Bolaños ( Azón ), LarreaWymienionypomiędzy  Czerwona kartkaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Vivas - Sánchez , Marín - López , Co. Arango ( Aponte ), G. González - Ca. Arango ( Coll ), Gamboa , Arias ( Aceros ), H. González , BoteroWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
31 marca 1963 Argentyna 1 - 1 Paragwaj Estadio Hernando Siles ( La Paz )
Lallana Bramka zdobyta po 58 minutach58 tys ( 0–1 ) Cabrera Gol zdobyty po 33 minutach33 rd Widzowie: 15 000.
Andrada - Navarro , Martín - Cardoso , Griguol , Bautista - Juárez ( Bernao ), J. Fernández , E. Fernández ( Rossi ), Savoy , R. Zárate ( Lallana ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny González - Breglia , Amarilla - A. Insfrán , Calonga , Osorio - Quiñónez ( Lezcano ), Cabrera , E. Zárate , Ayala , ArámbuloWymienionypomiędzy
31 marca 1963 Boliwia 5 - 4 Brazylia Estadio Félix Capriles ( Cochabamba )