Trzeci Chile
Cele 49 (3,2 na mecz)
Król strzelców Luis Artime (5)

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1967 piłka nożna jest dwudziesta dziewiąta edycja Mistrzostw Ameryki Południowej w piłkę nożną narodów, znany jako Copa America od 1975 roku, która odbyła się w Montevideo w Urugwaju od 17 stycznia do 2 lutego 1967 r .

Po raz pierwszy runda eliminacyjna rozgrywana jest między listopadem a grudniem 1966 roku . Dotyczy to tylko czterech krajów: Chile i Paragwaj przechodzą tę rundę kosztem Kolumbii i Ekwadoru .

Brazylia i Peru pakiet stwierdzenie, liczba uczestników w mistrzostwach jest zatem zmniejszona z 8 do 6. Są więc ostatecznie Argentyna The Boliwia , Chile, Paragwaj, Urugwaj i Wenezuela (który uczestniczy po raz pierwszy w konkursie) .

Wyniki

Runda wstępna

30 listopada 1966 Chile 5 - 2 Kolumbia Estadio Nacional de Chile , Santiago
Araya Gol zdobyty po 7 minutach7 th
Campos Bramka zdobyta po 23 minutach23 rd
Prieto Gol zdobyty po 40 minutach40 th ( pen. ) , Gol zdobyty po 49 minutach49 th

Ranking ostateczny

Sześć uczestniczących drużyn walczy o mistrzostwo w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się ze swoimi przeciwnikami. Pod koniec zawodów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, zostaje mistrzem Ameryki Południowej. To Urugwaj zdobywa tytuł (jedenasty w swojej historii), kończąc z punktem przewagi, dzięki zdecydowanemu zwycięstwu ostatniego dnia z Argentyną (1: 0), które zajmuje drugie miejsce.

mecze

17 stycznia 1967 Urugwaj 4 - 0 Boliwia Stadion Centenario ( Montevideo )
Rocha Bramka zdobyta po 5 minutach5 e
Montero Castillo Gol zdobyty po 44 minutach44 e
Troncoso Gol zdobyty po 55 minutach55 e ( csc )
Oyarbide Gol zdobyty po 81 minutach81 e
( 2 - 0 ) Widzowie: 15 000
sędziów: Isidro Ramírez
Bazzano - Baeza , Varela - Cincunegui , Montero Castillo , Caetano - Pérez ( 24 e Salvá ), Oyarbide , Vera , Rocha , UrruzmendiWymienionyPrzyszedł po 24 minutach  Drużyny Cobo - Maldonado , Troncoso - Zabalaga , Quiroga , Ja. Herbas - Blacut , Camacho ( Vargas ), Agreda , López ( Quinteros ), CortezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
18 stycznia 1967 Chile 2 - 0 Wenezuela Stadion Centenario ( Montevideo )
Marcos Gol zdobyty po 12 minutach12 e , Gol zdobyty po 41 minutach41 e ( 2 - 0 ) Widzowie: 7000
Olivares - Adriazola , Cruz - Figueroa , Villanueva , Hodge - Prieto , Araya , Marcos , Campos ( Gallardo ), Saavedra ( Castro ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Fasano - Mota , Elie , Zarzalejo , Vidal ( G. González ) - Ravelo , Gala ( Naranjo ), Tortolero , Mendoza - Scovino , SantanaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
18 stycznia 1967 Argentyna 4 - 1 Paragwaj Stadion Centenario ( Montevideo )
Más Bramka zdobyta po 23 minutach23 e
Bernao Bramka zdobyta po 71 minutach71 e
Artime Bramka zdobyta po 73 minutach73 e
Albrecht Bramka zdobyta po 89 minutach89 e ( pen. )
( 1 - 0 ) Mora Gol zdobyty po 67 minutach67 tys Widzowie: 12 000
Sędziowie: Mario Gasc
Roma - Ovejero , Marzolini - Acevedo , Albrecht , Calics - Bernao , González ( 75 e Sarnari ), Artime , Rojas ( 75 e Raffo ), MásWymienionyPrzyszedł po 75 minutach  WymienionyPrzyszedł po 75 minutach  Drużyny Núñez ( Villanueva ) - Patiño , Bobadilla - S. Rojas , Insfrán ( R. González ), Miranda - JC Rojas , Apocada , Valdez , A. González ( Del Puerto ), MoraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
21 stycznia 1967 Urugwaj 4 - 0 Wenezuela Stadion Centenario ( Montevideo )
Urruzmendi Bramka zdobyta po 5 minutach5 e , Gol zdobyty po 34 minutach34 e
Oyarbide Gol zdobyty po 62 minutach62 e , Gol zdobyty po 68 minutach68 e
( 2 - 0 ) Widzowie: 7000
Sędziowie: Eunápio de Queiroz
Bazzano - Baeza ( 55 e Martínez ), Varela - Cincunegui , Montero Castillo , Mujica - Salvá , Oyarbide , Vera ( 81 e Acuña ), Rocha , UrruzmendiWymienionyPrzyszedł po 55 minutach  WymienionyPrzyszedł po 81 minutach  Drużyny Fasano - Mota , Elie , Zarzalejo , G. González , Naranjo - Gala , Tortolero , Mendoza ( P. González ) - Ravelo ( Vidal ), SantanaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
22 stycznia 1967 Argentyna 1 - 0 Boliwia Stadion Centenario ( Montevideo )
Bernao Gol zdobyty po 67 minutach67 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 6000
Roma - Ovejero , Marzolini - Acevedo , Albrecht , Calics - Bernao , González , Artime , Rojas ( 65 e Veira ), MásWymienionyPrzyszedł po 65 minutach  Drużyny Issa - Palenque , Quiroga - Zabalaga , Agreda , I. Herbas - Blacut , Vargas , García , López , Quinteros
22 stycznia 1967 Chile 4 - 2 Paragwaj Stadion Centenario ( Montevideo )
Gallardo, Gol zdobyty po 9 minutach9 th , Gol zdobyty po 44 minutach44 th
Araya Gol zdobyty po 72 minutach72 e , Gol zdobyty po 81 minutach81 e
( 2 - 1 ) Riveros Gol zdobyty po 11 minutach11 th
Apocada Gol zdobyty po 78 minutach78 TH
Widzowie: 6000
Sędziowie: Roberto Goicoechea
Olivares - Adriazola , Cruz - Figueroa , Villanueva ( Herrera ), Hodge - Prieto , Araya , Marcos , Gallardo , CastroWymienionypomiędzy  Drużyny Villanueva - Patiño , Bobadilla - S. Rojas , Insfrán , Miranda - JC Rojas ( Martínez ), Apocada , Valdez ( Delgadillo ), Riveros ( Del Puerto ), MoraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
25 stycznia 1967 Paragwaj 1 - 0 Boliwia Stadion Centenario ( Montevideo )
Del Puerto Gol zdobyty po 49 minutach49 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 5000
Sędziowie: Enrique Marino
Judis - R. Colmán , Bobadilla ( Patiño ) - S. Rojas , R. González , Miranda - Martínez , Delgadillo , Del Puerto , Riveros , MoraWymienionypomiędzy  Drużyny Issa - Palenque ( Maldonado ), Quiroga - Zabalaga , Agreda ( I. Herbas ), Ja. Herbas - Blacut , Vargas , García , López , QuinterosWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
25 stycznia 1967 Argentyna 5 - 1 Wenezuela Stadion Centenario ( Montevideo )
Artime Gol zdobyty po 18 minutach18 e , Bramka zdobyta po 65 minutach65 e , Bramka zdobyta po 88 minutach88 e
Carone Gol zdobyty po 26 minutach26 e
Marzolini Gol zdobyty po 50 minutach50 e
( 2 - 0 ) Santana Gol zdobyty po 72 minutach72 nd Widzowie: 2500
Roma - Ovejero ( 62 e Viberti ), Marzolini - Acevedo ( 66 e Rosl ), Albrecht , Calics - Bernao , González , Artime , Sarnari , CaroneWymienionyPrzyszedł po 62 minutach  WymienionyPrzyszedł po 66 minutach  Drużyny Fasano ( Colmenares ) - Mota , Elie , Zarzalejo , G. González , Naranjo - Tortolero ( P. González ), Mendoza - Scovino ( Gala ), Ravelo , SantanaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
26 stycznia 1967 Urugwaj 2 - 2 Chile Stadion Centenario ( Montevideo )
Rocha Gol zdobyty po 15 minutach15 e ( Pen. )
Oyarbide Gol zdobyty po 68 minutach68 e
( 1 - 2 ) Gallardo, Bramka zdobyta po 2 minutach2 nd
Marcos Gol zdobyty po 37 minutach37 th
Widzowie: 30 000
Bazzano - Martínez , Varela - Cincunegui ( 82 e Forlán ), Montero Castillo ( 46 e Techera ), Caetano - Salvá , Oyarbide , Vera ( 61 e Pérez ), Rocha , UrruzmendiWymienionyPrzyszedł po 82 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  WymienionyPrzyszedł po 61 minutach  Drużyny Olivares - Adriazola , Cruz - Figueroa , Herrera , Hodge - Prieto , Araya , Marcos ( Tobar ), Gallardo , CastroWymienionypomiędzy
28 stycznia 1967 Wenezuela 30 Boliwia Stadion Centenario ( Montevideo )
Scovino Gol zdobyty po 59 minutach59 th
Santana Gol zdobyty po 67 minutach67 th
Ravelo Bramka zdobyta po 84 minutach84 TH
( 0 - 0 ) Widzowie: 11 000
Colmenares - Mota , Elie , Zarzalejo , G. González , Naranjo - Tortolero ( P. González ), Mendoza - Scovino ( Gala ), Ravelo , SantanaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Issa ( Cobo ) - Agreda , Quiroga - Zabalaga , Camacho , Ja. Herbas - Blacut ( Urdidínea ), Vargas , García , Flores , Sánchez ( Quinteros ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
28 stycznia 1967 Argentyna 2 - 0 Chile Stadion Centenario ( Montevideo )
Sarnari Gol zdobyty po 36 minutach36 th
Artime Bramka zdobyta po 80 minutach80 th
( 1 - 0 ) Widzowie: 14 000
Roma - Ovejero ( 55 e Viberti ), Marzolini - Acevedo , Albrecht , Calics - Bernao , González , Artime , Sarnari , MásWymienionyPrzyszedł po 55 minutach  Drużyny Olivares - Adriazola , Cruz - Figueroa , Herrera , Hodge ( Moris ) - Prieto , Araya , Marcos , Gallardo , CastroWymienionypomiędzy
29 stycznia 1967 Urugwaj 2 - 0 Paragwaj Stadion Centenario ( Montevideo )
Pérez Bramka zdobyta po 32 minutach32 ND
Urruzmendi Gol zdobyty po 66 minutach66 th
( 1 - 0 ) Widzowie: 17 000
Mazurkiewicz - Baeza ( 73 e Paz ), Varela - Cincunegui , Montero Castillo ( 43 e Techera ), Mujica - Pérez , Oyarbide ( 46 e Vera ), Salvá , Rocha , UrruzmendiWymienionyPrzyszedł po 73 minutach  WymienionyPrzyszedł po 43 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny Judis - R. Colmán , Patiño - S. Rojas , R. González , Miranda - JC Rojas , Apocada ( Delgadillo ), Del Puerto ( Riveros ), Valdez , MoraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
1 st  luty 1.967 Chile 0 - 0 Boliwia Stadion Centenario ( Montevideo )
( 0 - 0 ) Widzowie: 1500.
Arbitraż: Roberto Goicoechea
Olivares - Adriazola ( Castañeda ), Cruz - Figueroa , Herrera , Hodge ( Tobar ) - Prieto , Araya , Marcos , Gallardo , CastroWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Issa - Agreda , Quiroga - Zabalaga , Camacho , I. Herbas - Blacut , Vargas , García ( Urdidínea ), Ja. Herbas , SánchezWymienionypomiędzy
1 st  luty 1.967 Paragwaj 5 - 3 Wenezuela Stadion Centenario ( Montevideo )
Widzowie: 1500
Judis ( Núñez ) - R. Colmán , Bobadilla - Patiño , R. González ( M. Colmán ), Miranda - JC Rojas , Apocada , A. González , Valdez ( Garay ), MoraWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Colmenares ( Fasano ) - Mota , Elie , Zarzalejo , G. González , Naranjo - Gala ( Scovino ), Tortolero ( O. González ), Mendoza - Ravelo , SantanaWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
2 lutego 1967 Urugwaj 1 - 0 Argentyna Stadion Centenario ( Montevideo )
Rocha Bramka zdobyta po 74 minutach74 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 65 000
Mazurkiewicz - Baeza , Varela - Cincunegui ( 82 e Forlán ), Paz , Mujica - Pérez , Oyarbide ( 46 e Vera ), Salvá ( 63 e Techera ), Rocha , UrruzmendiWymienionyPrzyszedł po 82 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  WymienionyPrzyszedł po 63 minutach  Drużyny Roma - Rattín , Marzolini - Acevedo , Albrecht , Calics - Bernao ( 75 e Raffo ), González , Artime , Sarnari ( 80 e Rojas ), Más ( 75 e Carone ) WymienionyPrzyszedł po 75 minutach  WymienionyPrzyszedł po 80 minutach  WymienionyPrzyszedł po 75 minutach