2014 - Norwegia 002 0(0)
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2020 r

Abdisalam Ibrahim , bardziej znany jako Abdi Ibrahim , urodził się dnia1 st May 1991w Mogadiszu , Somalia , to norweski międzynarodowy piłkarz z somalijskiego pochodzenia grający na pozycji defensywnego pomocnika .

Biografia

Start przewoźnika

Abdisalam Ibrahim opuścił Somalię w 1998 roku wraz z rodziną do Norwegii. Karierę rozpoczął jako junior w Øyer-Tretten, zanim przeniósł się do Lørenskog . Następnie gra dla Fjellhamara . Zadebiutował w pierwszej drużynie w trzeciej lidze.

Manchester

W 2007 roku Ibrahim podpisał czteroletni kontrakt z Manchesteru centrum szkoleniowym , skuteczna1 st lipca 2007. Wiosną 2008 roku znalazł się w zwycięskiej drużynie finału FA Youth Cup , w którym Manchester City pokonał Chelsea (4-2).

W wieku 18 lat jego styl gry jest przez niektórych w klubie porównywany do stylu kolegi z drużyny Patricka Vieiry .

Ibrahim zadebiutował w pierwszym zespole 24 stycznia 2010podczas meczu Pucharu Anglii ze Scunthorpe United (zwycięstwo 4: 2). Jest na ławce rezerwowych w przegranym 3: 1 meczu z Manchesterem United w półfinale Pucharu Ligi na Old Trafford , a także w meczu z Portsmouth na Fratton Park na31 stycznia.

Plik 21 lutego 2010, zadebiutował w Premier League przeciwko Liverpoolowi . Wszedł do 75 th  minutę zamiast Stephen Ireland (0-0). Ibrahim zostaje nagrodzony nowym kontraktem7 kwietnia 2010, wiążąc go z klubem do 2014 roku. Ibrahim zadebiutował w Pucharze Ligi przeciwko West Bromwich Albion (przegrana 2: 1),22 września 2010.

Plik 14 stycznia 2011, dołącza do Scunthorpe United na miesięcznym wypożyczeniu, który następnie zostaje przedłużony do połowy lutego do końca sezonu. W Championship rozegrał jedenaście meczy .

Plik 31 lipca 2011, angażuje się w Eredivisie z NEC Nijmegen w sezonie wypożyczonym. Ibrahim rozegrał dwa mecze pucharowe i osiem meczów ligowych, strzelając jednego gola. Pożyczka wygasa w dniu22 marca za obopólną zgodą, ponieważ Ibrahim nie chce już stale pozostawać z boku.

Ibrahim spędził drugą połowę sezonu 2012 na wypożyczeniu w Strømsgodset , zanim został ponownie wypożyczony do tego samego klubu na sześć miesięcy wStyczeń 2013. W sezonie 2013 Ibrahim rozegrał 27 meczów dla Strømsgodset. Zespół zdobył Tippeligaen , który był ich pierwszym tytułem zawodowym.

Plik 22 stycznia 2014, Ibrahim zostaje zwolniony z kontraktu z Manchesterem City .

Olympiacos

Plik 24 stycznia 2014Ibrahim dołącza do greckiego klubu Olympiakos na trzy i półrocznym kontrakcie do końca sezonu 2016-17. Zostaje natychmiast wypożyczony do końca sezonu Ergotelis Heraklion

Ibrahim debiutuje ERGOTELIS w Superleague przeciwko Panionios na2 lutego 2014 (Zwycięstwo 1-0).

drużyna narodowa

Abdisalam Ibrahim jest powołany po raz pierwszy przez trenera krajowy Per-Mathias Høgmo dla towarzyskim meczu z Mołdawią na15 stycznia 2014. Wszedł do 63 th  minutę zamiast Harmeet Singh (2-1).

W norweskiej drużynie od 2014 roku ma dwa występy i zero bramek .

Statystyka

Statystyki klubu

Statystyki Abdisalama Ibrahima z 7 lutego 2014 r
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (e) narodowy Konkurencja (-e)

3. (nie) Debt er Abdis nye lekegrind on rb.no
  4. (w) Scunthorpe Utd v Manchester City - tak jak to się stało na theguardian.com
  5. (en) Ibrahim podpisuje nowy kontrakt na mcfc.co.uk
  6. (w) West Brom 2-1 Man City na bbc.co.uk
  7. (en) Scunthorpe udziela pożyczki Abdisalam Ibrahim na bbc.co.uk
  8. (w) Ibrahim pożyczył Nijmegan na mcfc.co.uk
  9. (nl) Abdisalam Ibrahim vertrekt per direct bij NEC on nec-nijmegen.nl
  10. (nie) Abdi Ibrahim skriver under for Godset igjen na dagbladet.no
  11. (w) Oglądanie pożyczki miejskiej: Ibrahim wygrywa tytuł gola w porównaniu z loanees wyniki są dostępne na manchestereveningnews.co.uk