Brazylijska drużyna piłkarska na Mistrzostwach Świata 1970

Federacja Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej
Zaszeregowanie Złoty medal, Puchar Świata Zwycięzca
Organizator (e) Meksyk
Udział 9 th
Najlepsza wydajność Złoty medal, Puchar ŚwiataZłoty medal, Puchar ŚwiataZwycięzca w 1958 i 1962
Hodowca Mario Zagallo
Kapitan Carlos Alberto
Najlepszy napastnik Jairzinho (7)
Koszulki
Zestaw lewego ramienia greenborder.png Body kit greencollar.png Zestaw prawego ramienia greenborder.png Zestaw spodenki białe paski.png Zestaw skarpet brasil1954.png Rezydencja Zestaw lewe ramię.png Zestaw body nieznany.png Zestaw prawe ramię.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpetek.png Na zewnątrz
Brazylijska drużyna piłkarska na Mistrzostwach Świata

Brazylia Football Team wygrał mistrzostwa świata w piłce nożnej 1970 w Meksyku .

Brazylia polega na wyjątkowym pokoleniu napastników, takich jak Pelé , Gérson , Jairzinho , Rivelino i Tostão . To jeden z najbardziej spektakularnych Pucharów Świata.

19 Napastnik Edu ( 1949-8-6 )6 sierpnia 1949 (20 letni) 29 Santos
20 Napastnik Dada Maravilha ( 1946-3-4 )4 marca 1946 (24 lata) 3 Atlético Mineiro
21 Obrońca Zé Maria ( 18.05.1949 )18 maja 1949 (21 lat) 1 portugalski
22 Opiekun Leão ( 1949.07.11 )11 lipca 1949 r (20 letni) 2 Palmeiras

Faza końcowa

I runda, grupa III

Dwukrotni zwycięzcy Brazylii znajdują w swojej grupie odchodzących mistrzów Anglii , a także dwie mocne drużyny z Europy Wschodniej, Czechosłowacji i Rumunii . „Niezgoda mistrzów” między Brazylią a Anglią spełniła oczekiwania, Brazylia wygrała 1:0 po meczu jakościowym. Gordon Banks , bramkarz Anglii, wykonał jedną z najsłynniejszych bramek w historii, strzelając głową Pelé z sześciu metrów. Brazylia i Anglia bez zaskoczenia awansują do ćwierćfinału.

Ćwierćfinał

Brazylia pokonała Peru 4-2 po spektakularnym meczu dwóch atakujących drużyn.

Półfinał

W półfinałach znajdują się prestiżowe plakaty z czterema drużynami, które mają co najmniej jeden tytuł w swoim rekordzie. Brazylia pokonała Urugwaj 3:1 w finałowym półfinale, w którym pojawił się kolejny świetny moment ze strony króla Pelé: w debiucie z niskiego boiska staje twarzą w twarz z bramkarzem Urugwaju Ladislao Mazurkiewiczem . Przybywając z prawej strony z piłką lecącą po jego lewej, bramkarz przewiduje kontrolę i uderzenie piłki pod stopę Pelé. Brazylijczyk, pozwalając przemówić całemu swojemu geniuszowi, nie dotyka piłki i tym samym robi duży most na bramkarza. Niestety, ten genialny genialny genialny los nie spotka się z losem, na jaki zasługuje, ponieważ Pelé za bardzo dośrodkował w kierunku pustej bramki i piłka wbijała się w słupek. Dla wielu jest to jeden z najpiękniejszych gestów brazylijskiego twórcy i napastnika, ilustrujący instynkt i innowacyjność tego wyjątkowego zawodnika.

Finał

W ostatecznej, Brazylia uderza w pierwszy nagłówek Pele krzyż z Rivelino w 18 th  minut. Roberto Boninsegna wyrównał dla Włoch po pomyłce w brazylijskiej obronie. W drugiej połowie siła ognia i kreatywność Brazylii pokonały Włochy, które trzymały się ostrożnego systemu obronnego. Gérson podwoił zakład dla Brazylii potężnym strzałem z 20 metrów. Następnie trafia z rzutu wolnego z 40 m na Pelé, który prowadzi do wystrzelonego Jairzinho, który może tylko zdobyć bramkę. Po wspaniałym pokazie kolektywnego opanowania przeciwko zdezorientowanym Włochom, Pelé przenosi swojego kapitana Carlosa Alberto na prawą flankę w celu zdobycia ostatniego gola. Bramka Carlosa Alberto, po serii ruchów brazylijskiego zespołu od lewej do środka, to model konstrukcji. To zwycięstwo uświęciło pierwsze tri-campeão (potrójni mistrzowie) w historii futbolu. Na włoskiej stronie, żywa dyskusja przeniosła się o tytuł Golden Ball, Gianni Rivera , który jest wpisany w grze na 84 th  minut, po jakim jest Carlos Alberto .

Dzięki temu trzeciemu zwycięstwu po 1958 i 1962 Brazylia zdobyła prawo do definitywnego zatrzymania Pucharu Jules-Rimet (o ironio, został skradziony w 1983 w Rio de Janeiro i nigdy nie został odzyskany). Brazylijski trener Mário Zagallo był pierwszym piłkarzem, który został mistrzem świata jako piłkarz (1958, 1962) i trener, a Pelé jest nadal jedynym zawodnikiem, który wygrał 3 Puchary Świata.

21 czerwca 1970 Brazylia 4 - 1 Włochy Stadion Azteca , Meksyk
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Obrane Bramka zdobyta po 18 minutach18 e
Gérson Bramka zdobyta po 66 minutach66 e
Jairzinho Gol strzelony po 71 minutach71 e
Carlos Alberto Bramka zdobyta po 87 minutach87 e
Boninsegna Bramka zdobyta po 37 minutach37 tys Widzów: 107 412
Sędzia: Rudi Glöckner
Félix - Carlos Alberto , Brito , Piazza , Everaldo - Clodoaldo , Gérson - Jairzinho , Tostão , Pelé , Rivellino Drużyny Albertosi - Burgnich , Cera , Bertini ( 75 e Juliano ), Rosato , Facchetti - Domenghini , de Stisi , Mazzola - Boninsegna ( 84 e Rivera ), RivaZastąpionoPrzyszedł po 75 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 84 minutach

Trener:
Mario Zagallo
Trener:
Ferruccio Valcareggi

Najlepsi strzelcy

Znakomity brazylijski skrzydłowy Jairzinho strzelił przynajmniej jednego gola w każdym z sześciu meczów rozegranych przez Brazylię (w otwierającym meczu z Czechosłowacją strzelił dwie bramki), co nigdy nie zostało powtórzone.