Test damskiej indywidualnego miecza z Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie odbędzie się w ExCel London ,30 lipca 2012.

Przestarzały Harmonogram Uchwyt
poniedziałek 30 lipca 2012 11:30 Kwalifikacje i faza końcowa

Półfinałowa kontrowersja Shina-Heidemanna

streszczenie

W półfinałowym meczu Niemiec Britta Heidemann i Koreańczyka Shin A-lam narodził się pierwszy skandal związany z sędziowaniem tych igrzysk olimpijskich.

Bliskie spotkanie zakończyło się remisem, 5-5 na koniec 3 okresów regulacyjnych. Wydawało się, że stawka ciążyła na agresywności dwóch strzelców, którzy przyjęli bierne zachowanie. Pierwsza runda jest skrócona ze względu na niewalczność i, zgodnie z regulaminem technicznym FIE, w przypadku braku walki, druga runda nie odbywa się. Dwaj bohaterowie pilnują się nawzajem na ostatni okres 3 minut. Wynik to 2-1 dla Niemca. Spotkanie jest nieco nieokiełznane, a dwaj przeciwnicy zdobywają punkty w pojedynkę, bez podwójnych trafień, jeden po drugim. Heidemann traci prowadzenie jednym dotknięciem trzy razy, ale z każdym remisem przejmuje prowadzenie, prowadząc 5-4. Shinowi po raz ostatni udaje się wyrównać. Pod koniec regulaminowego czasu, wszędzie jest 5 punktów.

Do regulaminowego czasu doliczane jest jednominutowe przedłużenie w celu podjęcia decyzji między dwoma szermierzami. W remisie pierwszeństwo ma Koreanka: jeśli dwóch szermierzy będzie remisowych na koniec dogrywki, zakwalifikuje się do finału.

Heidemann jest wtedy zmuszony do przyjęcia bardziej ofensywnej postawy, aby coś zmienić, ale Shinowi udaje się przeciwstawić przeciwnikowi. W ostatnich sekundach Heidemann kilkakrotnie próbował szczęścia, ale nie był w stanie samodzielnie trafić. Dwóch przeciwników wykonuje serię 6 podwójnych trafień , odpowiednio 24, 15, 9, 5, 4 i 1 sekundę od zakończenia dogrywki.

Dwóch strzelców zostaje z powrotem zawieszonych. Ostatnia „sekunda” dodatkowego czasu będzie liczyć 3 akcje:

• Trafienie strzałą Heidemanna, kontratak Shina: podwójne trafienie. Stoper pokazuje 1 sekundę pozostałą do końca akcji
  • Nowa strzała od trafienia Heidemanna, kontratak od trafienia Shina: podwójne trafienie. Stoper wskazuje koniec czasu. Austriacki sędzia, M me Caesar, dodaje sekundę stoper, a publiczność, wierząc, że atak się zakończyła, oklaskiwała zwycięstwo Koreańczyka.
  • Wypad i stromy start od Heidemanna, który uderza sam. Stoper wskazuje 1 sekundę do końca, dotyk jest zatwierdzony, Britta Heidemann zostaje zwycięzcą.

Spór i skarga

Trener z Korei Południowej i Shin natychmiast zakwestionowali decyzję, wierząc, że te trzy akcje nie mogą trwać w ciągu jednej sekundy. (Całkowity czas używany na te trzy frazy szermiercze znacznie przekracza sekundę). Shin ze łzami w oczach odmawia zejścia z toru. W wielkim zamieszaniu trenerzy i działacze będą debatować na skraju toru przez około dwadzieścia minut. Strzelcy ze swojej strony pozostali na torze. Długa dyskusja zaowocowała zachowaniem dotyku Heidemanna. Podczas gdy Niemiec schodzi z toru, klan koreański podtrzymuje swój protest. Shin odmawia opuszczenia toru, jego trener przejmuje katalog techniczny, a następnie składa oficjalną skargę.

Obrady dyrekcji technicznej potrwają około godziny, podczas których Shin, niepocieszony, pozostanie na torze pokłoniony okrzykiem publiczności. Po tym długim oczekiwaniu Zarząd Techniczny potwierdza decyzję M me Caesar i kończy nadzieje Koreańczyka na finał. Mimo odmowy opuszczenia toru zostaje wyprowadzona z sali przez urzędników, do owacji publiczności, która tę decyzję postrzega jako niesprawiedliwą i błaga ją o pozostanie.

Dziesięć minut po wyjściu Koreanka wraca do walki o brązowy medal przeciwko chińskiemu Sun Yujie . Widocznie poruszony i pomimo publicznego poparcia dla jego sprawy, Shin A-lam nie wygrał tego spotkania i przegrał 15-11. Britta Heidemann przegrywa również w finale z Ukrainką Yaną Shemyakiną , po spotkaniu, którego decyzja zapadnie po raz kolejny na nagłą śmierć (9-8).