Najlepszy przechodzień Andressa Sofia Jakobsson (6 asyst)

Koszulki

Zestaw lewego ramienia MHSC Dom 2015.png Body kit MHSC Dom 2016.png Zestaw prawego ramienia MHSC Dom 2015.png Zestaw spodenek MHSC Dom 2011 .png Zestaw skarpet espanha2h.png Dom Zestaw lewe ramię.png Zestaw karoserii MHSC Ext 2015.png Zestaw prawe ramię.png Zestaw spodenek MHSC Dom 2011 .png Zestaw skarpetek.png Na zewnątrz

Chronologia

Sezon 2015-2016 Montpellier Sport Club w części damskiej jest dziewiętnasty z rzędu sezon dla klubu Hérault w pierwszej lidze francuskiej mistrzostwach i klubu dwudziestym trzecim sezonie na tym poziomie od 1985 roku .

Jean-Louis Saez jest szefem sztabu Montpellier w tym nowym sezonie, który następuje po kilku sezonach w czołówce klubu, jednak nie udało mu się zdobyć tytułu krajowego. Cele na ten sezon są zatem identyczne jak w poprzednich sezonach, liderzy mają nadzieję, że przynajmniej jedna europejska kwalifikacja uniknie bólu przez pięć sezonów. Niestety, po bardziej niż zachęcającym początku sezonu, ponieważ Montpellier utrzymywało dystans z Olympique Lyon do połowy sezonu, ulegli słabszym zespołom, degradując ich na trzecie miejsce, zaledwie kilka punktów od celu .

Montpellier HSC gra również w sezonie Coupe de France i przegapia swój czwarty tytuł w rozgrywkach, tracąc dwa gole do jednego przeciwko Olympique Lyon .

Przed sezonem

Transfery

Liderzy Pailladins byli aktywni od początku okienka transferowego i zrekrutowali trzech graczy, aby zrekompensować w szczególności odejście Claire Lavogez, która przeszła do Olympique Lyon , Meryll Wenger, która dołączyła do FC Metz i Iryny Zvarych . To dwie międzynarodowe nadzieje w wieku poniżej 19 lat: Marion Romanelli, która grała w ASPTT Albi i Marie-Charlotte Léger, która grała w FC Metz, a także reprezentantka Hiszpanii Virginia Torrecilla, która pochodzi z FC Barcelona . Pod koniec czerwca liderzy pailladins uderzyli na rynku transferowym, podpisując kontrakt z młodą reprezentantką Brazylii od 20 lat, Andressą Alves da Silva, która ma już 39 występów w kadrach i 10 goli w swojej selekcji. Pod koniec lipca klub ogłosił powrót Laury Agard z Toulouse FC, a także odejście Mariny Makanza z FFC Turbine Potsdam i wypożyczenie Lindsey Thomas do FC Basel .

W przerwie zimowej liderzy Montpellier realizują swoje ambicje, rekrutując reprezentantkę Holandii Anouk Dekker z FC Twente .

Przygotowanie przedsezonowe

Gracze Montpellier rozgrywają swój pierwszy mecz przygotowawczy 7 sierpniaw Carcassonne , naprzeciwko ASPTT Albi .

Mecze przygotowawcze do sezonu 2015-2016
Przestarzały Przeciwnik Lokalizacja Wynik Strzelcy MHSC Zamożność
08.07.2015 ASPTT Albi ( Dywizja 1 ) Carcassonne 2-1 Bramka zdobyta po 2 minutach2 ND Valerie Gauvin
Gol strzelony po 33 minutach33 rd Marie-Charlotte Léger
-
13.08.2015 AS Montarnaud (PH mężczyzna) Montpellier Nieznany wynik -
19.08.2015 FC Barcelona ( Primera Division ) Montpellier 1-1 Bramka zdobyta po 90 minutach90 th Sofia Jakobsson -
22.08.2015 Olympique Marsylia ( Dywizja 2 ) Saint-Martin-de-Crau 4-1 Bramka zdobyta po 34 minutach34 e Viviane Asseyi

11 MHSC 0-0 Olympique Lyonly 2 II (-2)
Legenda: () = różnica punktów na pierwszym lub, jeśli MHSC jest pierwszy, na drugim.

Sezon zaczyna się dla córek Jeana-Louisa Saeza na dobrych warunkach, wygrywając łatwo na początku sezonu z FF Nîmes MG z wynikiem siedmiu bramek do zera z hat-trickiem Valérie Gauvin, przed d 'kontynuacją na swój pierwszy mecz u siebie z EA Guingamp z wynikiem trzech bramek do zera i trzymają Paris Saint-Germain w szachu na trawniku przed pierwszym szokiem sezonu. Następnego dnia pailladines zwyciężyli z najmniejszym marginesem z AS Saint-Étienne dzięki Lindie Sembrant , a następnie z łatwością podążyli za ESOFV La Roche-sur-Yon z wynikiem dwóch bramek do zera, a następnie z ASPTT Albi , trzy gole do zera. Kiedy szok 7 -go  dnia, córki Jean-Louis Saez zakładają ich biegacz status Olympique Lyon zwycięstwem na trawniku Juvisy FCF na wynik dwóch bramek do jednego, a następnie potwierdzone na następnego dnia przez zgniatanie Rodez AF cztery gole do zera, ASJ Soyaux dziewiątego dnia z wynikiem sześciu goli do zera i VGA Saint-Maur następnego dnia z wynikiem pięciu goli do zera. Ostatni dzień pierwszego meczu przyniósł szok na szczycie między pailladines a Olympique Lyon, który zakończył się bezbramkowym remisem od zera do zera. Montpellier był pierwszym, który nie przegrał z Lyonem w tym sezonie.

21 MHSC 5-0 VGA Saint-Maur 3 III (-11)
22 Olympique Lyonly 1-1 MHSC 3 III (-11)

Pierwszego dnia meczów rewanżowych córki Jean-Louisa Saeza z bólem nałożyły się na FF Nîmes MG, który jednak zginął jako ostatni w mistrzostwach, strzelając tylko jedną bramkę, a następnie odniósł cenny sukces na trawniku EA Guingamp dwa gole do jednego. Czternastego dnia pailladines skłoniło się wąsko przeciwko Paris Saint-Germain na wynik dwa gole do jednego, pozostawiając drugie miejsce przeciwnikowi dnia, komplikując również kwalifikacje do Ligi Mistrzów . Montpellier nie wykorzystało następnego dnia pomyłki swoich głównych rywali w walce o tytuł, tracąc punkty w starciu z AS Saint-Étienne , która była golem wszędzie. Niemniej ressaisissent oni bardzo następny dzień przed ESOFV La Roche-sur-Yon , zdobywając dwa gole do zera, ale na prowadzeniu występ na 17 th  dni, kłaniając się na trawniku z ASPTT Albi dwóch bramek do jednego, dzięki czemu dopasowanie następnego dnia przeciwko FCF Juvisy zadecydował o przyznaniu trzeciego miejsca w mistrzostwach. Ale córki Jean-Louisa Saeza są na śliskim zboczu i stracą u siebie trzy gole do jednego, pozostawiając miejsce na podium przeciwnikowi dnia, tym samym przypieczętowując koniec mistrzostw, które teraz nie są dla nich interesujące. . W héraultaises mimo reagować w najlepszy sposób podczas następnego dnia, wygrywając na 5 th , w Rodez AF , dzięki temu odzyska swój koniec sezonu głównie do kwalifikacji do finału Coupe de France , że się kilka dni później. 20 th i 21 st  dni są oczywiście zdrowia dla drużyny z Laetitia Tonazzi , autor hat-trick przeciwko ASJ Soyaux zgnieciony siedem bramek do zera wtedy przeciwko VGA Saint-Maur pobity tak łatwo pięciu goli do zera przed podwójna konfrontacja z Olympique Lyonnais . W ostatnim meczu sezonu pailladines wykonują większość pracy, zapewniając sobie trzecie miejsce dzięki dobremu remisowi (1-1) na trawniku mistrza.

Klasyfikacja końcowa i statystyki

Montpellier HSC zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu z 15 zwycięstwami, 4 remisami i 3 porażkami. Zwycięstwo zdobywając cztery punkty, remis dwa punkty i porażkę jeden punkt, MHSC osiągnął 71 punktów, o jedenaście punktów mniej niż koronowany klub mistrzowski Olympique Lyon . Montpellier ma trzeci najlepszy atak w mistrzostwach i drugą obronę.

Olympique Lyonnais zakwalifikowanych do finału Ligi Mistrzów latach 2016-2017 i Paris SG , który jest drugim. Trzy kluby, które spadły do 2. ligi to ESOFV La Roche-sur-Yon , FF Nîmes Métropole Gard i VGA Saint-Maur po roku na najwyższym poziomie.

Koniec. MHSC 1-2 Ol. Lyon D1

Coupe de France 2015-2016 jest 15 th  edycja France Cup , zawodów nokaut wżerową klubów piłkarskich w całej Francji metropolitalnej i terytoriów zamorskich . Jest organizowany przez FFF i jego ligi regionalne.

Podczas 1/32 nd ostateczna, pailladines czynienia z drugim zespołem podziału , AS Véore-Montoison i wygrać z wynikiem dwunastu goli na zero w szczególności poczwórne z Marie-Charlotte Légera i hat-trick Laetitia Tonazzi . Córki Jean-Louisa Saeza kontynuują swój rzut w następnej rundzie, miażdżąc Toulouse z wynikiem pięć goli do jednego, ponownie dzięki hat - trickowi Marie-Charlotte Léger , a następnie FC Vendenheim z wynikiem trzech bramek do zera. Podczas ćwierćfinału pailladines powitali VGA Saint-Maur i zwyciężyli w trudnej sytuacji wynikiem trzech goli do jednego, aw półfinale znaleźli inną drużynę Ile-de-France, Paris Saint-Germain . W tym szoku na szczycie Montpellier staje na wysokości zadania, prowadząc dwa gole do zera, zanim zobaczą powrót Paryżan na koniec meczu. W końcu to Solène Durand ratuje ją podczas rzutów karnych , powstrzymując uderzenie byłej pailladine Marie-Laure Delie . Montpellier mści się w finale rywalizacji z Olem. Lyon , ale ustąpią tak jak w poprzednim sezonie po otwarciu gola przez Andressę , zanim stracą dwa gole na rzecz jednego, pozostawiając tytuł, aby ponownie przejść do ogra Lyon.

Oficjalne mecze sezonu

Poniższa tabela przedstawia oficjalne mecze rozgrywane przez Montpellier HSC w trakcie sezonu. Strzelcom towarzyszy wskazanie minuty gry, w której bramka została zdobyta oraz, w przypadku niektórych osiągnięć, jej charakteru ( kara lub obóz).

Podsumowanie oficjalnych meczów według zawodów
Konkurencja Zacznij na kolanach Miejsce lub runda finałowa Rozegrane mecze Wygrała rysuje Stracony Cele dla Bramki przeciwko Różnica
Dywizja 1 - 3 rd 22 15 4 3 58 11 +47
Puchar Francji 1/32 finał Finał 6 4 1 1 26 6 +20
Całkowity - - 28 19 5 4 84 17 +67
Oficjalne mecze sezonu 2015-2016
Przestarzały Konkurencja Przeciwnik Lokalizacja Wynik Strzelcy MHSC Kwadrat Zamożność
30.08.2015 Dzień 1 FF Nîmes Metropole Gard Zewn. 7-0 Bramka zdobyta po 11 minutach11 e Valerie Gauvin
Bramka zdobyta po 15 minutach15 th Sofia Jakobsson
Gol strzelony po 30 minutach30 th Valerie Gauvin
Bramka zdobyta po 50 minutach50 th Valerie Gauvin
Bramka zdobyta po 58 minutach58 e Andressa Alves da Silva
Bramka zdobyta po 90 minutach90 th Marie-Charlotte Leger
2 nd 800
05/09/2015 Dzień 2 EA Guingamp Dom. 3-0 Gol strzelony po 86 minutach86 th Marie-Charlotte Léger
Gol strzelony po 89 minutach89 th Valérie Gauvin
Bramka zdobyta po 90 minutach90 th Sofia Jakobsson
2 nd 250
13.09.2015 Dzień 3 Paryż SG Zewn. 0-0 - 2 nd 1066
27.09.2015 Dzień 4 AS Saint-Etienne Dom. 1-0 Gol strzelony po 86 minutach86 th Linda Sembrant 2 nd 150
03.10.2015 Dzień 5 ESOFV La Roche-sur-Yon Zewn. 2-0 Gol strzelony po 49 minutach49 th Marie-Charlotte Leger
Gol strzelony po 76 minutach76 th Marie-Charlotte Leger
2 nd 513
10.10.2015 Dzień 6 ASPTT Albi Dom. 3-0 Bramka zdobyta po 14 minutach14 th Sofia Jakobsson
Gol strzelony po 32 minutach32 th Marie-Charlotte Leger
Bramka zdobyta po 81 minutach81 th Valérie Gauvin
2 nd 191
18.10.2015 Dzień 7 FCF Juvisy Zewn. 2-1 Bramka zdobyta po 42 minutach42 ND Sofia Jakobsson
Bramka zdobyta po 60 minutach60 th Viviane Asseyi
2 nd 972
01.11.2015 Dzień 8 Rodez AF Dom. 4-0 Gol strzelony po 30 minutach30 e Andressa Alves da Silva
Bramka zdobyta po 53 minutach53 e Sakina Karchaoui
Bramka zdobyta po 66 minutach66 e ( Pis . ) Viviane Asseyi
Bramka zdobyta po 90 minutach90 e Sofia Jakobsson
2 nd 150
07/11/2015 Dzień 9 ASJ Soyaux Zewn. 6-0 Bramka zdobyta po 3 minutach3 e Marie-Charlotte Léger
Bramka zdobyta po 23 minutach23 e laetitia tonazzi
Bramka zdobyta po 34 minutach34 e laetitia tonazzi
Bramka zdobyta po 53 minutach53 e Marie-Charlotte Léger
Gol strzelony po 61 minutach61 e Andressa Alves da Silva
Bramka zdobyta po 72 minutach72 e Andressa Alves da Silva
2 nd 600
22.11.2015 Dzień 10 VGA Saint-Maur Zewn. 5-0 Bramka zdobyta po 16 minutach16 e Andressa Alves da Silva
Bramka zdobyta po 40 minutach40 e Laetitia tonazzi
Bramka zdobyta po 56 minutach56 e Andressa Alves da Silva
Bramka zdobyta po 60 minutach60 e Marie-Charlotte Léger
Bramka zdobyta po 74 minutach74 e Linda Sembrant
2 nd 142
06/12/2015 Dzień 11 Olympique Lyonly Dom. 0-0 - 2 nd 897
13.12.2015 Dzień 12 FF Nîmes Metropole Gard Dom. 1-0 Bramka zdobyta po 40 minutach40 th Laetitia Tonazzi 2 nd 230
20.12.2015 Dzień 13 EA Guingamp Zewn. 2-1 Bramka zdobyta po 11 minutach11 th Laëtitia tonazzi
Bramka zdobyta po 14 minutach14 th Marie-Charlotte Leger
2 nd 500
01.10.2016 1/ 32 th Finał
Pucharu Francji
AS Véore-Montoison ( Dywizja 2 ) Dom. 12-0 Bramka zdobyta po 6 minutach6 e Sakina Karchaoui