(6 bramek)
Najlepszy przechodzień Laurie Saulnier
(3 asysty)

Chronologia

Sezon Damski Football Nîmes Métropole Gard 2015-2016 to pierwszy sezon w klubie Gard w pierwszej lidze francuskiej mistrzostw .

Emmanuel Gros stoi na czele sztabu Nîmes od 2008 roku i w duecie z Gillesem Agnielem od 2012 roku w tym nowym sezonie, który następuje po rozwoju klubu od 2000 roku, pozwalając mu po raz pierwszy dotrzeć do elity. Celem na ten sezon jest więc osiągnięcie tego w bardzo trudnych mistrzostwach dla awansowanych. Jednak Nîmes zawiodło, podobnie jak pozostali dwaj awansowali i zajęli ostatnie miejsce w mistrzostwach, co jest równoznaczne z spadkiem.

FF Nîmes Métropole Gard również gra w sezonie w Coupe de France i odpada w 1/8 finału przez Rodez AF (0-2).

Przed sezonem

Transfery

Dwóch graczy z zewnątrz dołączyło do grupy w tym sezonie, Audrey Gaillardet, obrońca FCF Monteux , a także Laurie Saulnier , ofensywny pomocnik, który 19 razy miał międzynarodowe doświadczenie w drużynach młodzieżowych.

Symbol sprzeciwia się głosowaniu.svg Odloty
Laetitia Massies Francja Transfer Stany Zjednoczone Villeneuve-lès-Maguelone Wydział Honorowy
Marie-Pierre Girod Francja Koniec kontraktu
Laetitia Roque Francja Koniec kontraktu
Melanie Bussi Francja Koniec kontraktu
Laura Debaty Francja Koniec kontraktu
Ellena Callegher Francja Koniec kontraktu
Stephanie Richy Francja Stop (macierzyński)

Przygotowanie przedsezonowe

Nîmes rozgrywają swój pierwszy mecz przygotowawczy 8 sierpniaw Nîmes , naprzeciwko Olympique Lyonnais .

Mecze przygotowawcze do sezonu 2015-2016
Przestarzały Przeciwnik Lokalizacja Wynik Strzelcy MHSC Zamożność
08.08.2015 Olympique Lyonnais ( Dywizja 1 ) Nimes 0-10 - -
15.08.2015 Olympique Marsylia ( Dywizja 2 ) Méjannes-le-Clap 3-4 Bramka zdobyta po 16 minutach16 e Élodie Ramos
Gol strzelony po 73 minutach73 e Agnes Oura Kouamé
Bramka zdobyta po 90 minutach90 e Agnes Oura Kouamé
-
18.08.2015 AS Saint-Etienne ( oddział 1 ) Wartościowość 0-2 -
22.08.2015 AS Véore-Montoison ( Dywizja 2 ) Piolenc 3-0 Bramka zdobyta po 10 minutach10 e Agnes Oura Kouamé

JOT. Spotykać się Kwadrat
1 FFNMG 0-7 HSC w Montpellier 11 th (-3)
2 Olympique Lyonly 9-0 FFNMG 12 th (-6)
3 VGA Saint-Maur 3-1 FFNMG 12 th (-9)
4 FFNMG 0-2 EA Guingamp 12 th (-12)
5 Paryż SG 8-0 FFNMG 12 th (-15)
6 FFNMG 1-2 AS Saint-Etienne 12 th (-18)
7 ESOFV La Roche 1-3 FFNMG 12 th (-21)
8 FFNMG 1-1 ASPTT Albi 12 th (-23)
9 FCF Juvisy 5-0 FFNMG 12 th (-26)
10 FFNMG 2-4 Rodez AF 12 th (-29)
11 ASJ Soyaux 0-0 FFNMG 12 th (-29)
Legenda: () = różnica punktów na pierwszym lub, jeśli MHSC jest pierwszy, na drugim.

Uczenie się wysoki poziom jest trudny do córki Gilles Agniel, którzy tracą mocno w swoim pierwszym elitarnej meczu z Montpellier HSC z wynikiem siedmiu goli do zera, przed czym poprawił w ciągu dnia. Obok broniąc mistrz tego, Olympique Lyonnais na wynik dziewięć bramek do zera. W pierwszym meczu przeciwko drużynie znajdującej się w ich zasięgu Nmes przegrali wynikiem trzech bramek do jednego z VGA Saint-Maur , a następnie dwoma bramkami do zera na trawniku z EA Guingamp . Gardoises po raz kolejny zatonęli w meczu z Paris SG z wynikiem osiem goli do zera, zanim ponownie poddali się u siebie przeciwko przeciwnikowi w ich wysokości, AS Saint-Étienne z wynikiem dwa gole do jednego. Podczas 7 -go  dnia, córki Gilles Agniel po raz kolejny zawieść na promowane przez inne tracąc trzy bramki do jednego na trawniku ESOFV La Roche , a następnie odbywają się odprawy na swoim trawniku podczas następnego dnia celem wszędzie ASPTT Albi . Dziewiątego dnia Gardoises zatonęli na trawniku FCF Juvisy , jednego z czterech faworytów rozgrywek z wynikiem pięć goli do zera, a następnie zatonęli u siebie przeciwko Rodez AF z wynikiem cztery gole do dwóch, przed zakończeniem mecz w pierwszym meczu z zachęcającym remisem w ASJ Soyaux .

Faza powrotu - Dzień 12 do 22 Dni mistrzostw od 12 do 22
12 HSC w Montpellier 1-0 FFNMG 12 th (-32)
13 FFNMG 0-10 Olympique Lyonly 12 th (-35)
14 FFNMG 3-2 VGA Saint-Maur 12 th (-35)
15 EA Guingamp 1-0 FFNMG 12 th (-37)
16 FFNMG 0-5 Paryż SG 12 th (-40)
17 AS Saint-Etienne 2-2 FFNMG 11 e (-42)
18 FFNMG 2-4 ESOFV La Roche 11 th (-45)
19 ASPTT Albi 2-1 FFNMG 11 e (-48)
20 FFNMG 0-3 FCF Juvisy 11 e (-48)
21 Rodez AF 3-1 FFNMG 11 th (-51)
22 FFNMG 2-2 ASJ Soyaux 12 th (-53)

W pierwszym dniu meczów rewanżowych córki Gillesa Agniela radziły sobie dobrze z Montpellier HSC, które jednak w tym sezonie były nie do pokonania, tracąc tylko jednego gola do zera, ale następnego dnia upadły w meczu z Olympique Lyon z końcowym wynikiem dziesięciu bramek do zero. Czternastego dnia Krokodyle odnieśli pierwsze w swojej historii zwycięstwo w pierwszej lidze, wygrywając trzy gole do dwóch z VGA Saint-Maur , pozostawiając niewiele nadziei na uratowanie sezonu, ale ich złudzenia szybko opadły. gola do zera przeciwko EA Guingamp , a następnie przez nowe upokorzenie przeciwko Paris SG, który zdobył pięć bramek do zera w costières. Dziewczyny Gilles Agniel występ dobre w 17 th  podejmowania dni Wyjazd The AS Saint-Etienne dwa cele wszędzie po czołowym strzałem dwie bramki do zera, ale popełnić faux pas zbyt następnego dnia przed ESOFV La Roche one utracone cztery gole, tym samym przypieczętowując ich przyszłość na przyszły sezon, który będzie rozgrywany na niższym poziomie. Pod koniec sezonu bez stawki, Gardoises kontynuowali porażkę z ASPTT Albi , a następnie przegrali u siebie z FCF Juvisy z wynikiem trzy gole do zera, zanim przegrali z Rodez.AF trzy gole do jednego. Nîmes zakończyli swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej dobrym remisem na trawniku ASJ Soyaux (2-2), ale nadal zajęli ostatnie miejsce w mistrzostwach i powrócą do dywizji 2 w przyszłym roku.

Klasyfikacja końcowa i statystyki

FF Nîme MG zakończył mistrzostwo na dwunastym miejscu z 1 zwycięstwem, 4 remisami i 16 porażkami. Zwycięstwo zdobywając cztery punkty, remis dwa punkty i porażkę jeden punkt, MHSC ma łącznie 28 punktów, czyli pięćdziesiąt trzy punkty mniej niż koronowany mistrz klubu Olympique Lyon . Nîmes mają najgorszy atak mistrzostw i złą obronę.

Olympique Lyonnais zakwalifikowanych do finału Ligi Mistrzów latach 2016-2017 i Paris SG , który jest drugim. Trzy kluby, które spadły do 2. ligi to ESOFV La Roche-sur-Yon , FF Nîmes Métropole Gard i VGA Saint-Maur po roku na najwyższym poziomie.

1/ 8 e FFNMG 0-2 Rodez AF D1

Coupe de France 2015-2016 jest 15 th  edycja France Cup , zawodów nokaut wżerową klubów piłkarskich w całej Francji metropolitalnej i terytoriów zamorskich . Jest organizowany przez FFF i jego ligi regionalne.

Podczas 1/32 nd ostateczna, Nîmes obliczu drugiego zespołu podziału , Olympique Marsylia i wygrał w rzutach karnych po trzymaniu w ryzach przez bramki wszędzie. W następnej rundzie Gardoises miażdżą swoich głównych rywali z departamentów z wynikiem trzech bramek do zera, AS Saint-Christol-lez-Alès. Ale w następnej rundzie przegrali u siebie z inną elitarną drużyną, Rodez AF , z wynikiem dwóch bramek do zera.

Oficjalne mecze sezonu

Poniższa tabela przedstawia oficjalne mecze rozgrywane przez Football Féminin Nîmes Métropole Gard w trakcie sezonu. Strzelcom towarzyszy wskazanie minuty gry, w której bramka została zdobyta oraz, w przypadku niektórych osiągnięć, jej charakteru ( kara lub obóz).

Podsumowanie oficjalnych meczów według zawodów
Konkurencja Zacznij na kolanach Miejsce lub runda finałowa Rozegrane mecze Wygrała rysuje Stracony Cele dla Bramki przeciwko Różnica
Dywizja 1 - 12 th 22 1 4 17 17 79 -62
Puchar Francji 1/32 finał 1/8 finału 3 1 1 1 4 3 +1
Całkowity - - 25 2 5 18 21 82 -61
Oficjalne mecze sezonu 2015-2016
Przestarzały Konkurencja Przeciwnik Lokalizacja Wynik Strzelcy MHSC Kwadrat Zamożność
30.08.2015 Dzień 1 HSC w Montpellier Dom. 0-7 - 11 th 800
06/09/2015 Dzień 2 Olympique Lyonly Zewn. 0-9 - 12 th 1000
13.09.2015 Dzień 3 VGA Saint-Maur Zewn. 1-3 Gol strzelony po 59 minutach59 e Jastrząb morski 12 th 160
26.09.2015 Dzień 4 EA Guingamp Dom. 0-2 - 12 th 100
04/10/2015 Dzień 5 Paryż SG Zewn. 0-8 - 12 th 529
11.10.2015 Dzień 6 AS Saint-Etienne Dom. 1-2 Gol strzelony po 76 minutach76 th Sabrina Oumeur 12 th 100
18.10.2015 Dzień 7 ESOFV La Roche-sur-Yon Zewn. 1-3 Bramka zdobyta po 53 minutach53 e Sabrina Oumeur 12 th 304
01.11.2015 Dzień 8 ASPTT Albi Dom. 1-1 Bramka zdobyta po 35 minutach35 th Élodie Ramos 12 th 100
08.11.2015 Dzień 9 FCF Juvisy Zewn. 0-5 - 12 th 252
22.11.2015 Dzień 10 Rodez AF Dom. 2-4 Bramka zdobyta po 60 minutach60 e Élodie Ramos
Gol strzelony po 61 minutach61 e Sabrina Oumeur - -
17.01.2016 Dzień 14 VGA Saint-Maur Dom. 3-2 Bramka zdobyta po 39 minutach39 th Sabrina Oumeur
Bramka zdobyta po 56 minutach56 th Ludivine Diguelman
Bramka zdobyta po 81 minutach81 th Élodie Ramos
12 th 100
31.01.2016 1/ 16 th Finał
AS Saint-Christol-lez-Alès (DH) Zewn. 3-0 Gol strzelony po 47 minutach47 th Samira Tebbi
21.02.2016 Dzień 16 Paryż SG Dom. 0-5 - 12 th 355
13.03.2016 Dzień 17 AS Saint-Etienne Zewn. 2-2 Gol strzelony po 36 minutach36 th Elodie Ramos
Bramka zdobyta po 45 minutach45 th Laurie Saulnier
11 th 100
27.03.2016 Dzień 18 ESOFV La Roche-sur-Yon Dom. 2-4 Bramka zdobyta po 7 minutach7 th Elodie Ramos
Bramka zdobyta po 50 minutach50 th Laurie Saulnier
11 th 100
03.04.2016 Dzień 19 ASPTT Albi Zewn. 1-2 Gol strzelony po 44 minutach44 e Élodie Ramos 11 th -
24.04.2016 Dzień 20 FCF Juvisy Dom. 0-3 - 11 th 95
05/08/2016 Dzień 21 Rodez AF Zewn. 1-3 Bramka zdobyta po 12 minutach12 th Laurie Saulnier 11 th 348
21.05.2016 Dzień 22 ASJ Soyaux Dom. 2-2 Gol strzelony po 59 minutach59 th Sabrina Oumeur
Bramka zdobyta po 75 minutach75 th Laurie Saulnier
12 th 135

Gracze i wsparcie techniczne

Pomoc techniczna

Drużynę trenuje Gilles Agniel, który pełni funkcję pocztową od lata 2012 roku, a przed przyjazdem do stolicy Gard trenował w FC Bagnols-Pont i FCF Monteux . Asystuje mu Emmanuel Gros, w klubie od lata 2008 roku, gdzie był głównym trenerem, gdy przybył Gilles Agniel.