przeciwko Barcelonie (0-2) (1-2)
Najlepszy napastnik Barclays PL: Yaya Touré (25) Wszystkie rozgrywki: Yaya Touré (30)

Najlepszy podający Barclays PL: David Silva (9) Wszystkie rozgrywki: David Silva (13)

Chronologia

Sezon 2013-2014 z Manchester City jest 12 th  kolejny sezon w klubie angielskiej Premier League. Ten sezon po zeszłorocznym drugim miejscu za rywalem Manchesterem United .

Manuel Pellegrini , były trener Malagi, gdzie w poprzednim sezonie zabrał swoją drużynę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów , jest trenerem Manchesteru City. Chilijczyk wygrał z Obywatelami swój pierwszy podwójny (ligowy i ligowy puchar) trenerskiej kariery w wielkiej lidze. Zostaje także pierwszym trenerem, który poprowadzi Manchester City do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, co jest jednym z celów właścicieli klubu. Jest także pierwszym trenerem spoza Europy, który wygrał Premier League.

W tym sezonie klub grają Championship , którego wygrał w ostatnim dniu po pojedynku z Liverpoolem , w FA Cup , gdzie zostały one wyeliminowane w ćwierćfinale broniąc mistrz Wigan , w Carling Cup , które również wygrał z Sunderlandem. I Champions League , gdzie został on wyeliminowany w rundzie 16 przez hiszpańskiego klubu FC Barcelona .

Zawody

Mistrzostwo

Klasyfikacja oparta jest na klasycznej skali punktowej (zwycięstwo na 3 punktach, remis na 1, przegrana na 0).

Aby zdecydować o remisach, najpierw bierzemy pod uwagę ogólną różnicę bramek, następnie liczbę strzelonych bramek, następnie bezpośrednie konfrontacje i na koniec, jeśli stawką są kwalifikacje lub degradacja, obie drużyny grają mecz wsparcia na neutralnym terenie.

20 Cardiff City FC P 30 38 7 9 22 32 74 -42
Kwalifikacje europejskie Liga Mistrzów 2014-2015 Liga Europy 2014-2015 Relegacja Skróty

Faza grupowa

Zajmujący trzecie miejsce Manchester City dziedziczy grupę złożoną z Bayernu Monachium , zdobywcy mistrzostw Niemiec w latach 2012-13 i zdobywczyni tytułu Europy, Viktorii Pilzno, zwyciężczyni poprzednich mistrzostw Czech i CSKA Moskwa .

Manchester City ma bardzo dobry rekord na koniec fazy grupowej z 5 zwycięstwami i jedną porażką z broniącym tytułu Bayernem Monachium. Jedno z największych zwycięstw Obywateli przypadło na Bawarczyków na Allianz Arena po przegranej 2: 0. Manchester City zajął drugie miejsce w grupie z taką samą liczbą punktów jak Bayern Monachium, który ma jednak największą różnicę bramek.

Ranga Zespół Pkt jot sol NIE P. Bp Pne Zróżn Wyniki (▼ dom., ► zew.)
Raport
2 th  dni Manchester 1 - 3 Bayern Monachium Stadion City of Manchester , Manchester
2 października 2013
Negredo Bramka zdobyta po 79 minutach79 tys ( 0–1 ) Gol zdobyty po 7 minutach7 th Ribérym
18:00 ( CEST )
Tošić Bramka zdobyta po 32 minutach32 nd ( 1 - 2 ) Gol zdobyty po 34 minutach34 e Gol zdobyty po 42 minutach 42 e Agüero Widzowie: 14 000
sędziów: Ovidiu Haţegan
Raport
4 th  dni Manchester 5 - 2 CSKA Moskwa Stadion City of Manchester , Manchester
5 listopada 2013
20:45 ( CET )
Agüero Bramka zdobyta po 3 minutach3 e ( Pen. ) Bramka zdobyta po 20 minutach20 e
Negredo Gol zdobyty po 30 minutach30 e Bramka zdobyta po 51 minutach 51 e Bramka zdobyta po 90 + 2 minutach 90 + 2 e
( 3 - 1 ) Gol zdobyty po 45 + 1 minutach45 + 1 e Bramka zdobyta po 71 minutach 71 e ( pen. ) Doumbia Widzów: 38,512
Sędzia: Carlos Velasco Carballo
Raport
5 th  dni Manchester 4 - 2 Viktoria Plzeň Stadion City of Manchester , Manchester
27 października 2013
Agüero Gol zdobyty po 33 minutach33 th ( Pen. )
  Faza końcowa 1/8 finału

Manchester City, umieszcza się w naczyniu n o  2, wychodzi na FC Barcelona , zwycięzca poprzedniej ligi hiszpańskiej , w czwartej rundzie.

W pierwszym meczu Manchester City wita FC Barcelonę na stadionie Etihad . Po dość zrównoważone pierwszym okresie citoyens obrońca Martín Demichelis wysłany i powoduje karę w 53 th  minutę po gwałtownym zajęcia się jego rodak Lionel Messi . Messi zmienia karę. Barça będzie nawet pogorszyć wynik późno w grze, żeby wyciąć wszystko dzięki nadzieja Manchesteru bramką od Dani Alves .

W rewanżu Manchester City przenosi się na Camp Nou . The Citizens musi zdobyć trzy bramki i przyznać zera wyrwać miejsce w ćwierćfinale. Ale Lionel Messi decyduje się na 67 th  minutę potwierdzić kwalifikację FC Barcelona, otwierając wynik spotkania. W panikuje koniec gry i Manchester City ma nic do stracenia: Pablo Zabaleta jest wykluczone w 79 th  minutę, Vincent Kompany wyrównał w 89 th i Dani Alves wykonane odzyskać przewagę Barca w doliczonym czasie gry.

Manchester City zakończył swój wyścig w Lidze Mistrzów w 1/8 finału, uzyskując wynik 4 do 1. Jest to jednak najlepszy kurs City w C1.

Uwagi i odniesienia

2. "  Manchester City 0-2 FC Barcelona, ​​podsumowanie, Liga Mistrzów - 1/8 finału, pierwszy mecz, piłka nożna  " , na lequipe.fr (dostęp 16 września 2020 ) .
  3. „  FC Barcelona 2-1 Manchester City, podsumowanie, Liga Mistrzów - powrót 1/8 finału , piłka nożna  ” , na lequipe.fr (dostęp 16 września 2020 ) .
  4. tylko narodowość sportowa . Gracz może mieć kilka narodowości, ale ma prawo grać tylko w jednej selekcji narodowej.
  5. Pokazany jest tylko najważniejszy wybór.