1975 - 1978 Belgia 006 0(1)
1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2021 r

Paul Courant , urodzony dnia10 listopada 1949w Kersbeek-Miskom w spółce Kortenaken to międzynarodowy belgijski piłkarz aktywny od połowy lat sześćdziesiątych do połowy lat osiemdziesiątych XX wieku . Grał jako pomocnik i grał w belgijskiej pierwszej lidze z trzema różnymi klubami.

Kariera

Debiut w niższych ligach

Paul Courant trenuje w Racing Club Tirlemont . Do pierwszej drużyny klubu dołączył w 1966 roku , kiedy grał w Dywizji 3 . Brał udział w zdobywaniu tytułu w swoim pierwszym sezonie, synonimem awansu do Dywizji 2 . Klub spadł rok później, a po rozegraniu nowego sezonu w trzeciej lidze, Paul Courant został zwerbowany w 1969 przez RFC Liège , belgijską drużynę pierwszoligową .

Epidemia w Dywizji 1

Zaraz po dołączeniu do klubu Cité ardente , Paul Courant wywalczył miejsce w połowie rozgrywek. Mimo dość przeciętnych występów zespołu w lidze, kończących każdy sezon w drugiej połowie tabeli, występy zespołu gracz nie pozostaje niezauważony. Po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Belgii w dniu15 listopada 1975podczas meczu z Francją w ramach eliminacji do Euro 1976, ale nie zagra w meczu.

Lata sukcesów w Club Brugge

Latem 1976 roku przeniósł się do FC Bruges , klubu, który zdominował ligę belgijską w drugiej połowie lat 70 . W swoim pierwszym sezonie został podstawowym zawodnikiem drużyny i zdobył tytuł mistrza . Klub zdobył również Puchar Belgii, ale Paul Courant nie wziął udziału w finale. Został również powołany do reprezentacji narodowej i rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz z „  Czerwonymi Diabłami  ”5 września 1976przeciwko Islandii . W następnym roku zdobył nowy tytuł mistrza kraju i wziął udział w kampanii o Puchar Europy Mistrzów Krajowych, w której klub dotarł do finału rozgrywek, gdzie przegrał z Liverpoolem . Zdobył trzeci tytuł mistrzowski w 1980 roku, a rok później opuścił klub.

Koniec kariery w Cercle and Union

Następnie Paul Courant dołączył do rywala Cercle z Brugii . Zajął miejsce w XI bazie drużyny i utrzymywał je przez cztery lata, z wyjątkiem sezonu 1983-1984 , kiedy poważna kontuzja trzymała go z dala od boiska przez prawie rok. Z Circle zdobył Puchar Belgii w 1985 roku . W ostatniej minucie finału strzelił bramkarza przeciwko KSK Beveren, a następnie wykorzystał swój strzał na bramkę . Swój ostatni mecz rozegrał na Cercle podczas Belgian Supercup 1985 , przegrał 2: 1 ze Sporting Anderlecht . Następnie opuścił zespół Brugii, aby dołączyć do Union Saint-Gilloise , która walczy w Dywizji 2 . Klub spadł pod koniec sezonu, a po ostatnim sezonie w trzeciej lidze Paul Courant postanowił zakończyć karierę w 1987 roku .

Konwersja

Po swojej karierze zawodowej Paul Courant został zatrudniony przez FC Mechelen jako dyrektor sportowy. Pod jego kierownictwem klub przeżywa najlepsze lata, odnosząc zwycięstwa w Pucharze Belgii, Pucharze Zdobywców Pucharów i Superpucharze UEFA , a także tytułem ligi belgijskiej. W 1993 roku został zwerbowany przez Sporting Anderlecht na stanowisko menadżera ds. Rekrutacji klubu. Został zwolniony w grudniu 1998 r., A następnie został agentem zawodników .

Statystyka

Statystyki Paula Couranta
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (e) narodowy Puchar Superpuchar Konkurencja (-e)

Wybory międzynarodowe

Paul Courant był dziewięciokrotnie powołany do reprezentacji Belgii , rozegrał sześć występów i strzelił gola. Jego pierwszy wybór pochodzi z15 listopada 1975przeciwko Francji, ale nie awansuje do gry, pierwszy mecz rozegrał5 września 1976na Islandii . Strzelił swojego jedynego gola w reprezentacji3 września 1977przeciwko Islandii. Rozgrywa swój ostatni mecz międzynarodowy20 września 1978przeciwko Norwegii .

Poniższa tabela przedstawia wszystkie wybory Paula Couranta. Mecze, których nie gra, są zaznaczone kursywą . Wynik Belgii jest zawsze pogrubiony .

Międzynarodowe wybory Paula Couranta
Przestarzały Konkurencja Przeciwnik Lokalizacja Wynik Uwaga
15.11.1975 Kwalifikacje do Euro 1976 (Grupa 7) Francja Paryż 0- 0
5/09/1976 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Islandia Reykjavik 0- 1 Wymieniony po 75 minutach75 tys
10.11.1976 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Irlandia północna Korek 2 -0
26.01.1977 Przyjazna gra Włochy Rzym 2 - 1 Wymieniony po 60 minutach60 tys
26.03.1977 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Holandia Antwerpia 0 -2
03/09/1977 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Islandia Bruksela 4 -0 Gol zdobyty po 59 minutach59 tys
26.10.1977 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Holandia Amsterdam 1- 0
16.11.1977 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 1978 (Grupa 4) Irlandia północna Belfast 3- 0
20.09.1978 Kwalifikacje do Euro 1980 (Grupa 2) Norwegia Bruksela 1 -1 Wymieniony po 46 minutach46 tys