Sport | Hokej na lodzie |
---|---|
Organizatorzy | IIHF |
Wydania | 3 rd |
Uczestnicy | 24 |
Zwycięzca | Metallurg Magnitogorsk |
---|
Nawigacja
European Hockey League 1998-1999 był 3 th edycja konkursu organizowanego przez Międzynarodową Federację . Miało to miejsce od15 września 1998 w 14 lutego 1999.
3 punkty przyznawane są za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 za zwycięstwo po dogrywce i 1 za przegraną w dogrywce. Pierwsi dwaj z każdej puli są kwalifikowani.
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Eisbären Berlin | 4: 2 | HC Dukla Jihlava |
Djurgårdens IF | 1: 3 | Jokerit Helsinki |
Eisbären Berlin | 4: 3 ( ap ) | Djurgårdens IF |
Jokerit Helsinki | 4: 3 | HC Dukla Jihlava |
Jokerit Helsinki | 1: 3 | Eisbären Berlin |
HC Dukla Jihlava | 5: 2 | Djurgårdens IF |
Eisbären Berlin | 5: 4 ( ap ) | Jokerit Helsinki |
Djurgårdens IF | 4: 1 | HC Dukla Jihlava |
Djurgårdens IF | 3: 1 | Eisbären Berlin |
HC Dukla Jihlava | 2: 4 | Jokerit Helsinki |
Jokerit Helsinki | 4: 3 | Djurgårdens IF |
HC Dukla Jihlava | 2: 4 | Eisbären Berlin |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | Eisbären Berlin | 13 |
---|---|---|
2 | Jokerit Helsinki | 13 |
3 | Djurgårdens IF | 7 |
4 | HC Dukla Jihlava | 3 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Färjestads BK | 4: 3 ( ap ) | HC Slovan Bratislava |
HIFK | 9: 3 | Frankfurckie Lwy |
Färjestads BK | 4: 3 ( ap ) | Frankfurckie Lwy |
HC Slovan Bratislava | 1: 2 ( ap ) | HIFK |
Frankfurckie Lwy | 4: 3 ( ap ) | HC Slovan Bratislava |
HIFK | 5: 3 | Färjestads BK |
Färjestads BK | 5: 1 | HIFK |
HC Slovan Bratislava | 5: 2 | Frankfurckie Lwy |
Frankfurckie Lwy | 4: 6 | Färjestads BK |
HIFK | 3: 2 | HC Slovan Bratislava |
Frankfurckie Lwy | 4: 7 | HIFK |
HC Slovan Bratislava | 3: 2 | Färjestads BK |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | HIFK | 14 |
---|---|---|
2 | Färjestads BK | 10 |
3 | HC Slovan Bratislava | 9 |
4 | Frankfurckie Lwy | 3 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
EV Zug | 7: 3 | Vålerenga |
VEU Feldkirch | 3: 2 ( ap ) | HK Dinamo Moskwa |
EV Zug | 5: 8 | HK Dinamo Moskwa |
Vålerenga | 4: 3 ( ap ) | VEU Feldkirch |
HK Dinamo Moskwa | 9: 4 | Vålerenga |
VEU Feldkirch | 3: 4 ( ap ) | EV Zug |
EV Zug | 7: 4 | VEU Feldkirch |
Vålerenga | 5: 6 ( ap ) | HK Dinamo Moskwa |
HK Dinamo Moskwa | 3: 1 | EV Zug |
VEU Feldkirch | 3: 1 | Vålerenga |
HK Dinamo Moskwa | 7: 4 | VEU Feldkirch |
Vålerenga | 5: 3 | EV Zug |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | HK Dinamo Moskwa | 15 |
---|---|---|
2 | EV Zug | 8 |
3 | VEU Feldkirch | 7 |
4 | Vålerenga | 6 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
HC Bolzano | 1: 4 | Leksands IF |
Manchester Storm | 4: 2 | Ilves tampere |
HC Bolzano | 1: 2 | Manchester Storm |
Ilves tampere | 2: 3 | Leksands IF |
HC Bolzano | 2: 6 | Ilves tampere |
Leksands IF | 2: 3 ( ap ) | Manchester Storm |
Manchester Storm | 2: 3 ( ap ) | Leksands IF |
Ilves tampere | 5: 2 | HC Bolzano |
Leksands IF | 2: 4 | Ilves tampere |
Manchester Storm | 2: 5 | HC Bolzano |
Leksands IF | 6: 3 | HC Bolzano |
Ilves tampere | 7: 3 | Manchester Storm |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | Ilves tampere | 12 |
---|---|---|
2 | Leksands IF | 12 |
3 | Manchester Storm | 9 |
4 | HC Bolzano | 3 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Metallurg Magnitogorsk | 4: 7 | HC Sparta Praga |
HC Fribourg-Gottéron | 2: 4 | Palniki Grenoble Wolf |
Palniki Grenoble Wolf | 2:12 | Metallurg Magnitogorsk |
HC Sparta Praga | 5: 1 | HC Fribourg-Gottéron |
HC Fribourg-Gottéron | 3: 6 | Metallurg Magnitogorsk |
Palniki Grenoble Wolf | 0: 3 | HC Sparta Praga |
HC Sparta Praga | 4: 3 | Palniki Grenoble Wolf |
Metallurg Magnitogorsk | 7: 0 | HC Fribourg-Gottéron |
HC Fribourg-Gottéron | 2: 6 | HC Sparta Praga |
Metallurg Magnitogorsk | 9: 3 | Palniki Grenoble Wolf |
Palniki Grenoble Wolf | 4: 3 ( ap ) | HC Fribourg-Gottéron |
HC Sparta Praga | 2: 3 | Metallurg Magnitogorsk |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | HC Sparta Praga | 15 |
---|---|---|
2 | Metallurg Magnitogorsk | 15 |
3 | Palniki Grenoble Wolf | 5 |
4 | HC Fribourg-Gottéron | 1 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Ayr Scottish Eagles | 3: 6 | Adler Mannheim |
HC Chemopetrol Litvínov | 1: 4 | Ak Bars Kazan |
Ak Bars Kazan | 5: 4 ( ap ) | Adler Mannheim |
Ayr Scottish Eagles | 4: 3 | HC Chemopetrol Litvínov |
Ak Bars Kazan | 2: 4 | Ayr Scottish Eagles |
Adler Mannheim | 6: 0 | HC Chemopetrol Litvínov |
Ayr Scottish Eagles | 3: 1 | Ak Bars Kazan |
HC Chemopetrol Litvínov | 5: 4 ( ap ) | Adler Mannheim |
Adler Mannheim | 2: 7 | Ak Bars Kazan |
HC Chemopetrol Litvínov | 5: 4 ( ap ) | Ayr Scottish Eagles |
Ak Bars Kazan | 3: 2 | HC Chemopetrol Litvínov |
Adler Mannheim | 6: 5 | Ayr Scottish Eagles |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | Ak Bars Kazan | 11 |
---|---|---|
2 | Adler Mannheim | 11 |
3 | Ayr Scottish Eagles | 10 |
4 | HC Chemopetrol Litvínov | 4 |
Zakwestionowano 5 i 12 stycznia 1999podróż w obie strony. Jeśli każda drużyna wygra mecz, niezależnie od wyniku, następuje dogrywka, a następnie prawdopodobnie rzut karny. Inną osobliwością przepisów jest to, że każdy kraj, który ma trzy kwalifikacje do baraży, zobaczy dwóch z nich koniecznie naprzeciw siebie.
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Metallurg Magnitogorsk | 4: 2 | Ak Bars Kazan |
Jokerit Helsinki | 2: 3 | HIFK |
Färjestads BK | 3: 5 | Eisbären Berlin |
Adler Mannheim | 6: 4 | HC Sparta Praha |
Leksands IF | 2: 1 | HK Dinamo Moskwa |
EV Zug | 3: 5 | Ilves tampere |
Ak Bars Kazan | 3: 2 ( karta 0: 1 ) | Metallurg Magnitogorsk |
HIFK | 7: 5 | Jokerit Helsinki |
Eisbären Berlin | 3: 1 | Färjestads BK |
HC Sparta Praha | 10: 4 ( karta 0: 1 ) | Adler Mannheim |
HK Dinamo Moskwa | 3: 1 ( ap ) | Leksands IF |
Ilves tampere | 6: 3 | EV Zug |
Ugoda pozwala Mannheim na kontynuację pomimo straty 10-4 w Pradze.
Grał od 22 do 24 stycznia 199w Berlinie (grupa A) i Helsinkach (grupa B). Pierwsi dwaj z każdej grupy kwalifikują się do Final Four.
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Eisbären Berlin | 5: 3 | Adler Mannheim |
Adler Mannheim | 1: 6 | HK Dinamo Moskwa |
Eisbären Berlin | 2: 2 | HK Dinamo Moskwa |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | HK Dinamo Moskwa | 3 |
---|---|---|
2 | Eisbären Berlin | 3 |
3 | Adler Mannheim | 0 |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
HIFK | 4: 5 | Ilves tampere |
Ilves tampere | 2: 2 | Metallurg Magnitogorsk |
HIFK | 1: 3 | Metallurg Magnitogorsk |
Ranga | Zespół | Zwrotnica |
1 | Metallurg Magnitogorsk | 3 |
---|---|---|
2 | Ilves tampere | 3 |
3 | HIFK | 0 |
Zakwestionowano 13 i 14 lutego 1999w Moskwie w Rosji.
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
HK Dinamo Moskwa | 3: 1 | Ilves tampere |
Metallurg Magnitogorsk | 5: 1 | Eisbären Berlin |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
Eisbären Berlin | 4: 1 | Ilves tampere |
Zespół nr 1 | Wynik | Drużyna nr 2 |
---|---|---|
HK Dinamo Moskwa | 1: 2 | Metallurg Magnitogorsk |
Zwycięzcy HK Metallurg Magnitogorsk |
Bramkarze: Sergei Zemchenok , Boris Tortunov Obrońcy: Vladimir Antipine , Vadim Glovatsky , Oleg Leontiev , Aleh Mikoultchyk , Valeri Nikulin , Andreï Sapojnikov , Igor Zemlianoï , Andriej Sokołow , Siergiej Tertychny Napastnicy: Mikhail Borodouline , Aleksandr Golts , Sergei Gomoliako , Ravil Gousmanov , Valeri Karpov , Aleksandr Korechkov , Yevgeny Korechkov , Andrei Koudinov , Sergei Osipov , Andrey Petrakov , Dmitri Popov , Andrey Razin , Alexei Stepanov , Konovstantin Chafran Główny trener: Valeri Belooussov |