Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2014 | |||||||||||
Kod CIO | ENG | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komisja | Francuski Narodowy Komitet Olimpijski i Sportu | ||||||||||
Lokalizacja | Żółtawy | ||||||||||
Udział | 2 z | ||||||||||
Sportowcy | 82ru | ||||||||||
Nosiciel flagi | Sacha Valleau (rugby) | ||||||||||
|
|||||||||||
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży | |||||||||||
| |||||||||||
Francja uczestniczy w Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2014 w Nanjing od 16 sierpnia do 28 sierpnia 2014 roku.
Drużyna francuska składa się z 82 zawodników, którzy rywalizują w 24 dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka, wioślarstwo, badminton, koszykówka, siatkówka plażowa, boks, kajakarstwo, szermierka, golf, gimnastyka artystyczna, podnoszenie ciężarów, judo, zapasy, pływanie, pięciobój nowoczesny, nurkowanie, siódemki rugby, taekwondo, tenis stołowy, strzelectwo, łucznictwo, trampolina, triathlon, żeglarstwo.
Francja zakwalifikowała 18 sportowców.
Mężczyźni WyścigiSportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Baptiste Mischler | 1500 m | 3:47:38 | 4 th | 3:47:22 | 6 th |
Mohamed-Amine El Bouajaji | 3000 m | 8:16:43 | 6 th | - | DSQ |
Victor Coroller | 400 m przez płotki | 51 s 91 | 4 th | 51 s 19 | 3 rd |
Anthony Pontier | 2000 m z przeszkodami | 5:45:35 | 6 th | 5:48:69 | 5 th |
Sportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Ranga | Dystans | Ranga | ||
Alex Rousseau-Jamard | Długi skok | 7,20 m | 4 th | 7,32 m | 4 th |
Pierre Cottin | Skok o tyczce | 4,80 m | 9 tys | - | - |
Ludovic Besson | Pchnięcie kulą | 16,63 m | 15 tys | - | - |
Lukas Mustard | Rzucić oszczepem | 72,03 m | 5 th | 74,48 m | 1 ul |
Sportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Cynthia Leduc | 100 m | ||||
Fanny Peltier | 200 m | ||||
Lyndra-Sareena Carti | 400 m | ||||
Laura Valletta | 100 m przez płotki | ||||
Coralie Gassama | 400 m przez płotki | ||||
Lea Navarro | 2000 m z przeszkodami | ||||
Szynka Axelle | 5 km pieszo |
Sportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Ranga | Dystans | Ranga | ||
Yanis-Esmeralda David | Potrójny skok | ||||
Nawal meniker | Wysoki skok | ||||
Thiziri Daci | Skok o tyczce |
Legenda dotycząca kwalifikacji: Q = Finał A (medal); qB = końcowe B; qC = końcowe C; qD = końcowe D; qE = końcowe E
Francja zakwalifikowała 2 łodzie na podstawie ich wyników na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w 2013 roku
Sportowiec | Test | Seria | Wersja robocza | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Maxime Ducret | Męski skiff | 3:29:94 | 2/6 R | 3:23:96 | 3/5 pół C / D | ||||
Camille July | Kobieta skiff | 3:52:62 | 2/6 R | 3:51:31 | 1/5 połowy A / B |
Legenda o kwalifikacjach: FA = finał A (medal); fB = Final B; fC = końcowe C; fD = końcowe D; półfinały A / B = półfinały A / B; półfinały C / D = półfinały C / D; R = wersja robocza
Francja zakwalifikowała 2 sportowców zgodnie ze światowym rankingiem juniorów Międzynarodowej Federacji Badmintona z dnia 2 maja 2014 r.
ProstyFrancja zakwalifikowała drużynę mężczyzn dzięki występom na Mistrzostwach Świata U18 w 2013 roku.
Wybór
W finale została pokonana przez Litwę.
Francja zakwalifikowała drużynę kobiet i mężczyzn.
Sportowcy | Test | Faza grupowa | Ranga | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
||||
Arnaud Gauthier Rat / Arnaud Loiseau |
Mężczyźni |
Amissah / Tetteh 0 - 2 (9-21 / 11-21) |
|||||||
Rosa / Sweeney 0-2 (4-21 / 9-21) | |||||||||
Shobeiri / Sahneh | |||||||||
Lézana Placette / Alexia Richard |
Kobiety |
Giron / Bethancourt 2 - 0 (21-12 / 21-17) |
|||||||
Mongelos Bobadilla / Valiente | |||||||||
Radl / Gesslbauer | |||||||||
Francja zakwalifikowała sportowca.
KobietySportowiec | Test | Kwalifikacje | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Davina michel | -75 kg |
Francja zakwalifikowała cztery łodzie.
MężczyźniSportowiec | Test | Kwalifikacja | Wersja robocza | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Lucas Roisin | C1, mężczyźni (slalom) | NC | |||||||
C1, mężczyźni (sprint) | NC | ||||||||
Arthur Taubner | K1 Mężczyźni (slalom) | ||||||||
K1, mężczyźni (sprint) |
Sportowiec | Test | Kwalifikacja | Wersja robocza | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Lucie Prioux | C1 Kobiety (slalom) | NC | |||||||
C1 Kobiety (sprint) | NC | ||||||||
Camille Prigent | K1 Kobiety (slalom) | ||||||||
K1 Kobiety (sprint) |
Francja zakwalifikowała dwóch sportowców.
MężczyźniSportowiec | Test | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Enguerrand Roger | Folia |
Sportowiec | Test | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Merédith Guillaume | Folia |
Karin Miyawaki ( 7-15 ) (6-14 / 1-1) |
- | - | - |
Sportowcy | Test | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały / Małe półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Mieszany zespół |
Francja zakwalifikowała drużynę złożoną z dwóch sportowców.
IndywidualnySportowiec | Test | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Całkowity | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Całkowity | Ranga | Wynik | Całkowity | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Paul Elissalde | Mężczyźni | ||||||||||
Marion Veysseyre | Kobiety |
Sportowcy | Test | Runda 1 |
Runda 2 |
Runda 3 |
Całkowity | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Całkowity | Ranga | Człowiek | Kobiety | Całkowity | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Paul Elissalde Marion Veysseyre |
Mieszany |
Dwie gimnastyczki zakwalifikowały się do Francji.
MężczyźniSportowiec | Test | Aparat | Całkowity | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | TO | W | SC | BP | BF | ||||
Zachari Hrimèche | Kwalifikacja | 13,850 | 12,650 | 13.350 | 13,850 | 13,100 | 13,500 | 80,500 |
Sportowiec | Test | Aparat | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
S | SC | BA | P. | ||||
Camille Bahl | Kwalifikacja | 12,450 | 13,850 | 12,300 | 10 tys |
Francja miała pewną liczbę mężczyzn dzięki randze zespołu po Mistrzostwach Europy Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów 2014.
MężczyźniSportowiec | Test | Porwany | Wyczyść i szarpnij | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Anthony Coullet | +85 kg |
Francja zakwalifikowała dwóch sportowców do Mistrzostw Świata Kadetów w 2013 roku.
IndywidualnySportowiec | Test | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinał | Przedstawiciel 1 | Przedstawiciel 2 | Przedstawiciel 3 | Przedstawiciel 4 | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Jolan Florimont | Mniej niż 66 kg - mężczyźni |
Vandric Jon Castro 000 - 100 |
Hifumi Abe 010 - 000 |
||||||||
Marie-Eve Gahié | Mniej niż 78 kg - kobiety | NC | NC |
Sportowcy | Test | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Mieszany zespół | ||||||
Mieszany zespół |
Francja zakwalifikowała sportowca dzięki swoim występom na Mistrzostwach Europy Kadetów 2014.
KobietySportowiec | Test | Faza grupowa | Finał / mały finał | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
|||
Koumba Larroque | Mniej niż 60 kg |
Francja zakwalifikowała 8 pływaków.
MężczyźniSportowiec | Test | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Rahiti De Vos | 400 m stylem dowolnym | 3:56 88 | 8/8 | NC | - | - | |
800 m stylem dowolnym | NC | ||||||
Geoffroy Mathieu | 200 m stylem grzbietowym | NC | |||||
Jean Dencausse | 50 m stylem klasycznym | ||||||
100 m stylem klasycznym | 1:03:57 | 2/8 | 1:03:94 | 8/8 | - | - | |
200 m stylem klasycznym | NC | ||||||
Guillaume Laure | 4 x 50 m składanka | 2:06:13 | 4/7 | NC | - | - |
Sportowiec | Test | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Emma Terebo | 50 m stylem dowolnym | ||||||
50 m wstecz | |||||||
100 m wstecz | 1:04 87 | 8/8 | - | - | - | - | |
Camille Wishaupt | 400 m stylem dowolnym | NC | |||||
100 m motyl | |||||||
Motyl 200 m | 2:16:31 | 4/7 | NC | - | - | ||
Pauline Mahieu | 50 m wstecz | ||||||
Chloe Cazier | 50 m stylem klasycznym | 33 s 27 | 7/8 | - | - | - | - |
100 m stylem klasycznym |
Francja zakwalifikowała dwóch sportowców.
Francja zakwalifikowała 2 nurków.
Sportowiec | Test | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Alexis Jandard | Trampolina 3 m - Mężczyźni | ||||
Platforma 10-metrowa - Mężczyźni | |||||
Alaïs Kalonji | Platforma 10-metrowa - kobiety | ||||
Zespół mieszany | NC |
Francja zakwalifikowała drużynę chłopców po występach na Mistrzostwach Świata w Rugby Sevens 2013 . Po pokonaniu Argentyny w finale drużyna zostaje mistrzem olimpijskim.
WybórFrancja zakwalifikowała dwóch sportowców po ich występach w turnieju kwalifikacyjnym.
MężczyźniSportowiec | Zdarzenie | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Stephane Audibert | Mniej niż 48 kg |
Kipre Christ Emmanuel Logbo 10 - 6 |
Fahad Alsamih 5 - 10 |
Mahdi Eshaghi 0 - 16 |
- |
3 rd |
Yoann Miangue | Ponad 73 kg | - |
Igor Glisin 12 - 5 |
Jintao Liu 10 - 9 |
Denys Voronovskyy 6 - 4 |
1 ul |
Francja zakwalifikowała dwóch sportowców w terminie kwalifikacji europejskich.
ProstySportowiec | Test | Faza grupowa | Ranga | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinał | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
||||
Can Akkuzu | Single Men | Kirill Gerassimenko | ||||||
Abhishek Yadav 3 - 2 (9 - 11/13 - 11/9 - 11.11 - 6/11 - 8) | ||||||||
Krishnateja Avvari | ||||||||
Audrey Zarif | Single Kobiety |
Lily Zhang 3 - 1 (9 - 11.11 - 3/11 - 4/11 - 8) |
||||||
Seri Park 1 - 3 (7 - 11.06 - 11.12 - 10.07 - 11) | ||||||||
Regina kim |
Sportowcy | Test | Faza grupowa | Ranga | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
||||
Francja Audrey Zarif Can Akkuzu |
Zespół mieszany | |||||||
Legenda o kwalifikacjach: Q = runda główna (medal); qB = runda pocieszenia
Francja zakwalifikowała strzelca dzięki jego występom na Mistrzostwach Europy w Łucznictwie 2014.
IndywidualnySportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Edouard Dortomb | Pistolet na sprężone powietrze o długości 10 metrów | 576 | 3 e / 20 | 178,6 |
3 rd |
Sportowcy | Test | Kwalifikacja | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinał | Finał / mały finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
10-metrowy pistolet pneumatyczny - Zespoły mieszane |
Francja zakwalifikowała dwóch łuczników po ich wynikach na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata 2013.
IndywidualnySportowiec | Test | Kwalifikacje | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Thomas koenig | Indywidualni mężczyźni | ||||||||
Melanie Gaubil | Indywidualne kobiety |
Sportowcy | Test | Kwalifikacje | 1/8 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / mały finał | Ranga | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Mieszany zespół | |||||||||
Mieszany zespół |
Francja zakwalifikowała gimnastyczkę.
Sportowiec | Test | Kwalifikacja | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rutyna 1 | Rutyna 2 | Całkowity | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Lea Labrousse | Trampolina - dla kobiet |
Francja zakwalifikowała sportowca.
IndywidualnySportowiec | Test | Pływanie (750 m) | Przejście 1 | Jazda na rowerze (20 km) | Przejście 2 | Wyścig (5 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emilie Morier | Triathlon - kobiety | 10 min 29 s (12) 10 min 29 s |
11:15 (8) 46 |
42:37 (6) 31:22 |
27 (14) 46 |
1 godz. 00 min 55 s (4) 17 min 51 s |
1 godz. 00 min 55 s (+59) |
3 rd |
Sportowiec | Test | Czas na sportowca (przepłynięcie 250 m, rower 6,6 km, bieg 1,8 km) |
Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|
Przekaźnik mieszany |
Francji udało się zakwalifikować 4 łodzie w 3 różnych międzynarodowych konkursach.
Sportowiec | Test | Wyścigi | Suma netto | Ostateczna pozycja |
||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Romen Richard | BYTE C II Mężczyźni | |||||||||||||
Tom Monnet | Bic 293 mężczyzn | 4 | 9 | 4 | ||||||||||
Louise Cervera | BYTE C II Kobiety | |||||||||||||
Lucie Pianazza | Bic 293 Kobiety | 2 | 3 | 4 |