Oficjalna strona internetowa Oficjalna strona

Nagrody
Zwycięzca AJ Auxerre Maszyny (6)

Nawigacja

Gambardella Cup 1999-2000 jest 46 th  edycja imprezy organizowanej przez francuską Związku Piłki Nożnej i lig regionalnych. Konkurs jest otwarty dla młodzieżowych drużyn piłkarskich w kategorii 18-latków. Konkurs obejmuje pierwszą fazę regionalną, po której następuje faza krajowa składająca się z ośmiu rund.

Zwycięzca edycji 1998-1999, AJ Auxerre, zdobył w finale podwójne zwycięstwo, pokonując LOSC Lille Métropole .

Trzydziesta druga runda

Mecze odbywają się w weekend 12 i 13 lutego 2000 roku na terenie pierwszego wymienionego klubu.

1/8 finału

Spotkania odbywają się w weekend 4 i 5 marca 2000 roku na terenie pierwszego wymienionego klubu.

1/8 finału

Runda 16 odbędzie się 18 i 19 marca na terenie pierwszego wymienionego klubu.

Ćwierćfinały

Ćwierćfinały odbędą się 5 kwietnia na terenie pierwszego wymienionego klubu.

Montpellier HSC 1-1 AJ Auxerre 3-4
LOSC Lille Metropolis 3-1 Paris SG
Le Havre AC 3-1 Le Mans UC
AS Nancy-Lorraine 2-0 FC Nantes

Półfinał

Spotkania odbędą się 26 kwietnia na stadionie Maurice-Postaire w Cherbourgu . To pierwszy raz, kiedy mecze odbywają się w tym samym miejscu tego samego dnia, a celem Federacji Francuskiej było promowanie zawodów.

LOSC Lille Metropolis 2-1 AS Nancy-Lorraine
AJ Auxerre 1-1 Le Havre AC 6-5

Finał

Finał odbył się na Stade de France 7 maja 2000 r., Kiedy kurtyna unosiła się przed finałem Coupe de France Football Club de Nantes - Calais RUFC . Wygrał 1: 0 AJ Auxerre, wyprzedzając Lille OSC.

LOSC Lille Metropolis 0-1 AJ Auxerre

To szóste zwycięstwo AJ Auxerre w imprezie, która zachowała trofeum zdobyte w poprzednim roku. To także drugie z rzędu zwycięstwo Philippe'a Mexèsa , Richarda Suriano i Sébastiena Cocheta.

Arkusz meczowy
7 maja 2000 LOSC Lille Metropolis 0-1 AJ Auxerre Stade de France
( 0–1 ) Benoît Leroy Gol zdobyty po 43 minutach43 rd Sędziowanie: Patrice Mittelbronn (Lorraine League)
Raport
Sprawa - Bourgeois, Advice, Pierru Van de Wiele - Saez , Zenguinian Wymieniony(Pennacchio Przyszedł po 80 minutach80 e  ) Debackere Essaka Wymieniony(Hamadi Przyszedł po 81 minutach81 e  ) - Moussilou , Djemba.
Trener: Jean-Noël Dusé .
Drużyny Chabert Wymieniony(Nevers Przyszedł po 84 minutach84 e  ) - M'Bock , Lecacheur Wymieniony(Bertha Przyszedł po 77 minutach77 e  ) Mexès , Ratinet - Suriano, Cochet (czapka), Llop, Girard - Sabatier, Leroy .
Trener: Alain Fiard .

Uwagi i odniesienia

Bibliografia

1. zbiorowej "  Bilan 1999-2000 Jeunes  ", Francja nożnej , n O  2830,4 lipca 2000, s.  54 ( ISSN  0015-9557 )
  2. "  Samolot na końcu pasa startowego  " , na fff.fr , FFF ,27 kwietnia 2005(dostęp 10 lutego 2012 )
  3. Antonio Mesa, „  Od Pucharu Gambardella-CA do Pucharu Francji!  » , Na fff.fr , FFF ,13 maja 2003(dostęp 10 lutego 2012 )