Sport |
Pływanie • Sporty Pływanie • Pływanie synchroniczne • Nurkowanie • |
---|---|
Organizatorzy | Europejska Liga Pływacka |
Wydania | 13 tys |
Miejsca) |
Wiedeń Austria |
Przestarzały |
18 sierpnia 1974 w 25 sierpnia 1974 |
Nawigacja
13 th edycja Europejskich pływackich mistrzostw odbędzie się od 18 do25 sierpnia 1974w Wiedniu w Austrii . Stolica Austrii jest gospodarzem tego wydarzenia organizowanego przez Europejską Ligę Pływacką po raz drugi po edycji z 1950 roku . Cztery dyscypliny pływania - pływanie sportowe , pływanie synchroniczne , piłka wodna i nurkowania - są na program, składający się z 37 prób.
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 17 | 15 | 4 | 36 |
2 | Zachodnie Niemcy | 6 | 5 | 4 | 15 |
3 | UK | 5 | 3 | 3 | 11 |
4 | Węgry | 3 | 1 | 4 | 8 |
5 | związek Radziecki | 2 | 7 | 11 | 20 |
6 | Włochy | 2 | 2 | 1 | 5 |
7 | Szwecja | 2 | 1 | 3 | 6 |
8 | Holandia | 0 | 3 | 5 | 8 |
9 | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
9 | Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Całkowity | 37 | 37 | 37 | 111 |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | wschodnie Niemcy | 17 | 14 | 4 | 35 |
2 | Zachodnie Niemcy | 6 | 3 | 3 | 12 |
3 | związek Radziecki | 2 | 4 | 7 | 13 |
4 | UK | 2 | 3 | 3 | 8 |
5 | Węgry | 2 | 1 | 4 | 7 |
6 | Holandia | 0 | 2 | 3 | 5 |
7 | Szwecja | 0 | 1 | 3 | 4 |
8 | Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Całkowity | 29 | 29 | 29 | 87 |
Test | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Bezpłatne pływanie | |||
100 m wolna | Peter Nocke ( RFN ) | Vladimir Bure ( URS ) | Klaus Steinbach ( RFN ) |
200 m wolna | Peter Nocke ( RFN ) | Klaus Steinbach ( RFN ) | Aleksandr Samsonov ( URS ) |
400 m wolna | Aleksandr Samsonov ( URS ) | Bengt Gingsjö ( SWE ) | Andrey Krylov ( URS ) |
1500 m wolna | Frank Pfütze ( NRD ) | James Carter ( GBR ) | Igor Yevgrafov ( URS ) |
Z powrotem | |||
100 m wstecz | Roland Matthes ( NRD ) | Lutz Wanja ( NRD ) | Zoltan Verraszto ( HUN ) |
200 m stylem grzbietowym | Roland Matthes ( NRD ) | Zoltan Verraszto ( HUN ) | Robert Rudolf ( HUN ) |
Styl klasyczny | |||
100 m stylem klasycznym | Nikolay Pankin ( URS ) | Walter Kusch ( RFN ) | David Leigh ( GBR ) |
200 m stylem klasycznym | David Wilkie ( GBR ) | Nikolay Pankin ( URS ) | David Leigh ( GBR ) |
Motyl | |||
100 m motyl | Roger Pyttel ( NRD ) | Roland Matthes ( NRD ) | Folkert Meeuw ( RFN ) |
Motyl 200 m | Andras Hargitay ( HUN ) | Brian Brinkley ( GBR ) | Hartmut Flöckner ( NRD ) |
Cztery pływanie | |||
200m składanka | David Wilkie ( GBR ) | Christian Lietzmann ( NRD ) | Andras Hargitay ( HUN ) |
400m składanka | Andras Hargitay ( HUN ) | Christian Lietzmann ( NRD ) | Andrey Smirnov ( URS ) |
Przekaźnik | |||
4 × 100 m dowolne |
Niemcy Zachodnie Klaus Steinbach Gerhard Schiller Kersten Meier Peter Nocke |
Związek Radziecki Vladimir Bure Aleksandr Samsonov Anatoliy Rybakov Georgiy Kulikov |
Niemcy Wschodnie Roger Pyttel Roland Matthes Wilfried Hartung Lutz Wanja |
4 × 200 m dowolne |
Niemcy Zachodnie Klaus Steinbach Werner Lampa Folkert Meeuw Peter Nocke |
Związek Radziecki Aleksandr Samsonov Andrey Krylov Wiktor Aboymov Georgiy Kulikov |
Szwecja Bernt Zarnowiecki Anders Bellbring Peter Pettersson Bengt Gingsjö |
4 × 100 m Ścieżka |
Niemcy Zachodnie Klaus Steinbach Walter Kusch Folkert Meeuw Peter Nocke |
Wielka Brytania Colin Cunningham David Wilkie Stephen Nash Brian Brinkley |
Związek Radziecki Igor Potyakin Nikolay Pankin Viktor Sharygin Vladimir Bure |
Test | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
Mężczyźni | Węgry | ZSRR | Jugosławia |
Test | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
Mężczyźni | |||
Odskocznia 3 m | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Franco Cagnotto ( ITA ) | Wiaczesław Strakow ( URS ) |
Wysoki lot na 10 m | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Falk Hoffmann ( NRD ) | Aleksandr Gendrikson ( URS ) |
Kobiety | |||
Odskocznia 3 m | Ulrika Knape ( Szwecja ) | Irina Kalinina ( URS ) | Tamara Safonova-Fyedosova ( URS ) |
Wysoki lot na 10 m | Ulrika Knape ( Szwecja ) | Irina Kalinina ( URS ) | Yelena Vaytsekhovskaya ( URS ) |
Test | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
Solo | Jane Holland ( GBR ) | Angelika Honsbeek ( NED ) | Brigitte Serwonski ( RFN ) |
Duet |
Jane Holland ( GBR ) Jennifer Lane ( GBR ) |
Beate Mäckle ( RFN ) Brigitte Serwonski ( RFN ) |
Helma Giuvers ( NED ) Angelika Honsbeek ( NED ) |
Zespół | UK | Zachodnie Niemcy | Holandia |