Trzeci Peru
Cele 18 (3 na grę)
Król strzelców Masantonio Maszyny (4)

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1935 piłka nożna jest trzynasta edycja mistrzostw Ameryki Południowej z piłkarskich narodów, znany jako Copa America od 1975 roku, która odbyła się w Limie w Peru od 6 do 27 stycznia 1935 r .

Po finale mistrzostw świata w piłce nożnej w 1930 roku, w którym Urugwaj pokonał Argentynę (4-2), ten ostatni zaprzestał wszelkiej współpracy piłkarskiej ze swoim sąsiadem, deklarując, że Urugwajczycy stworzyli zły klimat wokół tego finału. W rezultacie nie ma już Copa América od sześciu lat, przed nową edycją, która dla uspokojenia duchów nie przyznaje żadnego trofeum.

Kraje uczestniczące to Argentyna , Chile , Peru i Urugwaj .

Ta edycja służy również jako playoff do turnieju piłki nożnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1936 .

Wyniki

Ranking ostateczny

Cztery uczestniczące drużyny są zjednoczone w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się ze swoimi przeciwnikami. Pod koniec meczów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, wygrywa rywalizację.

mecze

6 stycznia 1935 Argentyna 4 - 1 Chile Estadio Nacional ( Lima )
Lauri Gol zdobyty po 28 minutach28 e
Arrieta Gol zdobyty po 49 minutach49 e
García Gol zdobyty po 57 minutach57 i
Masantonio Bramka zdobyta po 71 minutach71 e
( 1 - 1 ) Carmona Bramka zdobyta po 8 minutach8 lok Widzowie: 25 000
Sędziów: Miguel Serra Hurtado
Bello - Wilson , Scarcella - De Jonge , Minella , De Mare ( 45 e Pajoni ) - Lauri , Sastre , Masantonio , Zito ( 46 e García ), ArrietaWymienionyPrzyszedł po 45 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny R. Cortés - Welch , A. Cortés - Gornall , Riveros , Araneda - Aranda , Giudice , Carmona ( 46 e Sorrel ), Vidal , AvilésWymienionyPrzyszedł po 46 minutach
13 stycznia 1935 Urugwaj 1 - 0 Peru Estadio Nacional ( Lima )
H. Castro Bramka zdobyta po 80 minutach80 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 25 000
Sędziów: Humberto Reginatto
Ballestrero - Nasazzi , Muñiz - Zunino , L. Fernández , Denis - Píriz ( 46 e Taboada ), Ciocca , H. Castro , E. Fernández , B. CastroWymienionyPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny Valdivieso - León , A. Fernández - Denegri , Arce , D. García - Lavalle , Villanueva , T. Fernández , Tovar ( Nué ), MoralesWymienionypomiędzy
18 stycznia 1935 Urugwaj 2 - 1 Chile Estadio Nacional ( Lima )
Ciocca Gol zdobyty po 33 minutach33 th , Gol zdobyty po 55 minutach55 th ( 1 - 0 ) Giudice Gol zdobyty po 54 minutach54 tys Widzowie: 13 000
Sędziowie: José Artemio Serra
Ballestrero ( 35 e Macchiavello ) - Nasazzi ( 46 e Olivera ), Muñiz - Zunino , L. Fernández , Pérez ( 43 e Denis ) - Píriz ( 46 e Taboada ), Ciocca , H. Castro , E. Fernández , B. CastroWymienionyPrzyszedł po 35 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  WymienionyPrzyszedł po 43 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny R. Cortés ( Azzerman ) - Welch , A. Cortés - Gornall , Riveros ( Torres ), Araneda - Aranda , Giudice , Carmona , Vidal , AvendañoWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
20 stycznia 1935 Argentyna 4 - 1 Peru Estadio Nacional ( Lima )
Masantonio Bramka zdobyta po 10 minutach10 e , Gol zdobyty po 61 minutach61 e , Gol zdobyty po 81 minutach81 e
García Gol zdobyty po 50 minutach50 e
( 1 - 1 ) T. Fernández Bramka zdobyta po 2 minutach2 nd Widzowie: 21 000
Sędziowie: César Pioli
Bello - Wilson , Scarcella - De Jonge , Minella , De Mare - Lauri , Sastre , Masantonio , García , Arrieta Drużyny Valdivieso - León ( De las Casas ), A. Fernández - Denegri ( Rivero ), Arce , D. García - Lavalle , Villanueva , T. Fernández ( 13 e Góngora ), Alcalde , MoralesWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  WymienionyPrzyszedł po 13 minutach
26 stycznia 1935 Peru 1 - 0 Chile Estadio Nacional ( Lima )
Montellanos Bramka zdobyta po 5 minutach5 th ( 1 - 0 ) Widzowie: 12 000
sędziów: Eduardo Forte
Valdivieso - León , A. Fernández - Denegri , Arce ( E. García ), D. García - Lavalle ( Pacheco ), Villanueva , T. Fernández , Tovar ( Montellanos ), MoralesWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny R. Cortés - Welch ( Vargas ), A. Cortés - Gornall , Torres , Araneda - Aranda , Giudice , Carmona , Vidal , Avendaño ( Schneberger ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
27 stycznia 1935 Urugwaj 30 Argentyna Estadio Nacional ( Lima )
Castro Gol zdobyty po 18 minutach18 e
Taboada Gol zdobyty po 28 minutach28 e
Ciocca Gol zdobyty po 36 minutach36 e
( 3 - 0 ) Widzowie: 30000
Sędziowie: Humberto Reginatto
Ballestrero - Nasazzi , Muñiz - Zunino ( 75 th Denis ), L. Fernández , Pérez - Taboada , Ciocca , H. Castro , E. Fernández , B. CastroWymienionyPrzyszedł po 75 minutach  Drużyny Bello ( 25 th Gualco ) - Wilson , Scarcella - De Jonge , Minella , De Mare ( 31 th Sbarra ) - Lauri , Sastre , Masantonio , García ( 29 th Zito ), ArrietaWymienionyPrzyszedł po 25 minutach  WymienionyPrzyszedł po 31 minutach  WymienionyPrzyszedł po 29 minutach