Białoruś na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Ten artykuł zawiera informacje na temat udziału i wyników Białorusi w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 , które odbyły się w Nagano , Japonia .
Medaliści
Wyniki
narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Sportowiec
|
Test
|
Wyścig 1
|
Wyścig 2
|
Całkowity
|
---|
Czas
|
Czas
|
Czas
|
Ranga
|
---|
Igor Judin
|
Super-G
|
|
1:45:92
|
36
|
Biatlon
Mężczyźni
Test
|
Sportowiec
|
Czas
|
Nieodebrane
|
Skorygowany czas 2 |
Ranga
|
---|
20 km
|
Aleksandr Popow
|
57 min 39 s 6
|
3
|
1 godz. 00 min 39 s 6
|
29
|
Wadim Saszurin
|
57:08:06
|
2
|
59:08:06
|
13
|
Oleg Ryżenkow
|
56 min 31 s 3
|
2
|
58:31:03
|
9
|
Aleksiej Ajdarowa
|
55:46
|
1
|
56:46
|
|
|
Sztafeta 4 × 7,5 km, mężczyźni
|
Kobiety
Test
|
Sportowiec
|
Nieodebrane 1 |
Czas
|
Ranga
|
---|
Sprint 7,5 km
|
Natalia Ryżenkowa
|
4
|
26:10
|
52
|
Natalia Moroz
|
0
|
25:04:07
|
28
|
Swietłana Paramygina
|
2
|
24 min 50 s 0
|
24
|
Irina Tananayko
|
0
|
24:42
|
22
|
Test
|
Sportowiec
|
Czas
|
Nieodebrane
|
Skorygowany czas 2 |
Ranga
|
---|
15 km
|
Natalia Permiakowa
|
58:33
|
3
|
1 godz 01 min 33 s 5
|
41
|
Irina Tananayko
|
57:25
|
1
|
58:25
|
22
|
Natalia Ryżenkowa
|
55:03 5
|
3
|
58:03:05
|
19
|
Swietłana Paramygina
|
54 min 53 s 4
|
2
|
56 min 53 s 4
|
12
|
|
Sztafeta 4 × 7,5 km kobiet
Sportowcy
|
Wyścigi
|
---|
Nieodebrane 1 |
Czas
|
Ranga
|
---|
Irina Tananayko Nataliya Ryzhenkova Natalia Moroz Svetlana Paramygina
|
0
|
1 godz 45 min 24 s 0
|
12
|
1 150-metrowa pętla karna musi być wykonana na nartach za każdy chybiony cel. 2 Za każdy chybiony cel dodawana jest jedna minuta.
|
Biegi narciarskie
Mężczyźni
Test
|
Sportowiec
|
Wyścigi
|
---|
Czas
|
Ranga
|
---|
10 km klasycznie
|
Siergiej Dolidowicz
|
Nie skończyłem
|
-
|
Nikołaj Semenyako
|
31:54 5
|
73
|
Aleksiej Tregubow
|
31:43
|
70
|
Aleksandr Sannikow
|
29:54
|
39
|
15 km wolny pościg
|
Aleksiej Tregubow
|
Nie skończyłem
|
-
|
Nikołaj Semenyako
|
49:31:03
|
60
|
Aleksandr Sannikow
|
43:16
|
26
|
30 km klasycznie
|
Nikołaj Semenyako
|
1 godz 47 min 32 s 5
|
54
|
Aleksandr Sannikow
|
1 godz 42 min 48 s 0
|
40
|
Siergiej Dolidowicz
|
1 godz 42 min 18 s 7
|
36
|
Aleksiej Tregubow
|
1 godz. 40 min 05 s 9
|
18
|
50 km za darmo
|
Wiaczesław Plaksunow
|
Nie skończyłem
|
-
|
Nikołaj Semenyako
|
Nie skończyłem
|
-
|
Siergiej Dolidowicz
|
2 godz 17 min 07 s 5
|
31
|
Aleksandr Sannikow
|
2 godz. 16 min 34 s 4
|
27
|
1 Opóźniony start jest przekazywany na wyniki 10 km .
|
Sztafeta 4 × 10 km, mężczyźni
Sportowcy
|
Wyścigi
|
---|
Czas
|
Ranga
|
---|
Sergey Dolidovich Aleksey Tregubov Aleksandr Sannikov Wiaczesław Plaksunow
|
1 godz 45 min 15 s 3
|
14
|
|
Kobiety
Test
|
Sportowiec
|
Wyścigi
|
---|
Czas
|
Ranga
|
---|
5 km klasycznie
|
Ludmiła Korolik
|
20:17
|
63
|
Irina Skripnik
|
19:44:02
|
55
|
Swietłana Kamotskaja
|
19:32
|
48
|
Jelena Sinkevich
|
18 min 50 s 2
|
23
|
10 km wolny pościg 2 |
Ludmiła Korolik
|
34 min 55 s 4
|
58
|
Irina Skripnik
|
34:15 8
|
55
|
Swietłana Kamotskaja
|
33:11:02
|
47
|
Jelena Sinkevich
|
30:42
|
21
|
15 km klasycznie
|
Irina Skripnik
|
52:26:02
|
43
|
Jekaterina Antoniuk
|
52:24
|
42
|
Swietłana Kamotskaja
|
51:59 0
|
39
|
Jelena Sinkevich
|
49:20:08
|
15
|
30 km za darmo
|
Irina Skripnik
|
1 godz 34 min 38 s 4
|
47
|
Ludmiła Korolik
|
1 godz 34 min 07 s 5
|
44
|
Swietłana Kamotskaja
|
1 godz 33 min 51 s 6
|
42
|
Jelena Sinkevich
|
1 godz 27 min 15 s 3
|
12
|
2 Opóźniony start bazuje na wynikach 5 km .
|
Sztafeta 4 × 5 km kobiet
Sportowcy
|
Wyścigi
|
---|
Czas
|
Ranga
|
---|
Swietłana Kamotskaja Jekateryna Antoniuk Jelena Sinkiewicz Ludmiła Korolik
|
59:56 9
|
14
|
|
Łyżwiarstwo figurowe
Taniec na lodzie
Sportowcy
|
Taniec obowiązkowy 1
|
Taniec obowiązkowy 2
|
Oryginalny taniec
|
Wolny taniec
|
Całkowity
|
Ranga
|
---|
Tatjana Navka Nikołaj Morozow
|
14
|
15
|
17
|
16
|
32,0
|
16
|
Freestyle na nartach
Mężczyźni
Sportowiec
|
Test
|
Kwalifikacja
|
Finał
|
---|
Czas
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
Czas
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
---|
Oleg Kuleszow
|
Uderzenia
|
34s 37
|
11.13
|
29
|
Niekwalifikowany
|
Aleksandr Tkaczenko
|
Skok
|
|
178,46
|
18
|
Niekwalifikowany
|
Wasilij Worobyow
|
|
199,29
|
13
|
Niekwalifikowany
|
Aleksiej grishin
|
|
217,84
|
9 Q
|
|
220,99
|
8
|
Dmitrij Daszczinski
|
|
249,04
|
1 Q
|
|
240,79
|
|
|
Kobiety
Sportowiec
|
Test
|
Kwalifikacja
|
Finał
|
---|
Czas
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
Czas
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
---|
Julia Milko-Chernemorets
|
Uderzenia
|
35s 91
|
20.20
|
19
|
Nie zakwalifikowany
|
|
Hokej na lodzie
Turniej mężczyzn
Białoruska drużyna hokejowa bierze udział w rundzie eliminacyjnej Igrzysk Olimpijskich. Zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, w skład której wchodzą Niemcy, Francja i Japonia, pokonując Francję 4-0 i Niemcy 8-2 i remisując z Japonią 2-2. Ich pierwsze miejsce pozwala im zagrać w turnieju finałowym. Są w grupie A i przegrywają 3 mecze z wynikiem 5-0 dla Kanady i 5-2 dla Szwecji i Stanów Zjednoczonych. Zajęli ostatnie miejsce w grupie A i zmierzyli się z pierwszą w grupie B, czyli z Rosją. Przegrywają 4-1 i odpadają z turnieju. Skończą turniej na 7 th Place
Runda eliminacyjna - Grupa B
Najlepsza drużyna (na zielono) kwalifikuje się do pierwszej rundy.
Wszystkie godziny są lokalne ( UTC-7 ).
Pierwsza runda - Grupa C
Wszystkie godziny są lokalne ( UTC-7 ).
Ćwierćfinał
Wszystkie godziny są lokalne ( UTC-7 ).
Gracze są Aleksander Aleksiejew, Aliaksandr Andryewski Vadim Bekboulatov Sergei Ierkovitch Aliaksandr Galtcheniouk, Aleksiej Kalyuzhny Wiktor Karachoun Oleg Khmyl Andrei Kovalyov, Aleksey Lojkine Igor Matoczkin, Andrei Mezin , Wasilij Pankov, Aleh Romanow Aleh Antonenka , Jewgienij Rochtchine, Rouslan Salei , Aliaksandr Choumidoub , Andrej Skabiełka , Siarhieï Stas, Ouladzimir Cyplakow , Edouard Zankavets i Aliaksandr Jourik.
kombinacja norweska
Indywidualni mężczyźni
Test:
- skocznia narciarska z normalną trampoliną
- 15 km narciarstwa biegowego (start rozłożony na podstawie wyników skoków narciarskich).
Sportowiec
|
Test
|
Skoki narciarskie
|
Czas na biegi narciarskie
|
Całkowita pozycja
|
---|
Zwrotnica
|
Ranga
|
---|
Siergiej Zacharenko
|
Indywidualny
|
158,0
|
48
|
51:12
|
43
|
Konstantin Kalinowski
|
181,0
|
45
|
49:38:02
|
42
|
Skoki narciarskie
Sportowiec
|
Test
|
Skocz 1
|
Skok 2
|
Całkowity
|
---|
Dystans
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
Dystans
|
Zwrotnica
|
Zwrotnica
|
Ranga
|
---|
Aleksandr Siniawski
|
Normalna trampolina
|
70,0 m²
|
71,5
|
50
|
Niekwalifikowany
|
Aleksiej Szibko
|
74,0 m²
|
80,0
|
40
|
Niekwalifikowany
|
Aleksiej Szibko
|
Duża trampolina
|
94,5 m²
|
65,1
|
55
|
Niekwalifikowany
|
Aleksandr Siniawski
|
109,0 m²
|
94,2
|
32
|
Niekwalifikowany
|
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Test
|
Sportowiec
|
Wyścigi
|
---|
Czas
|
Ranga
|
---|
5000 m²
|
Witalij Nowiczenko
|
7:19:76
|
32
|
|
Kobiety
Test
|
Sportowiec
|
Wyścig 1
|
Wyścig 2
|
Całkowity
|
---|
Czas
|
Ranga
|
Czas
|
Ranga
|
Czas
|
Ranga
|
---|
500 m²
|
Ludmiła Kostiukiewicz
|
41s 00
|
32
|
41s 43
|
34
|
82 s 43
|
31
|
Anzhelika Kotyuga
|
39 s 76
|
17
|
39 s 85
|
18
|
79 s 61
|
16
|
1000 m²
|
Ludmiła Kostiukiewicz
|
|
1:22:58
|
34
|
Anzhelika Kotyuga
|
|
1:21:35
|
25
|
3000 m²
|
Swietłana Czepelnikowa
|
|
4:36:97
|
29
|
|
Różnorodny
Bibliografia
Linki zewnętrzne