Sport | lekkoatletyka |
---|---|
Wydania | 10 tys |
Miejsca) | Christchurch , Nowa Zelandia |
Przestarzały | 24 stycznia do 2 lutego 1974 |
Trials | 37 |
Witryny | Park Królowej Elżbiety II |
W 1974 brytyjski Commonwealth Games kolein i terenowych wydarzeń odbyły się 24 stycznia - 2 lutego 1974 roku w Queen Elizabeth II Park w Christchurch , Nowa Zelandia .
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
100 m |
Don Quarrie 10:38 |
John Mwebi 10:51 |
Ohene Karikari 10s 51 |
200 m |
Don Quarrie 20 sek. 73 |
George Kofi Daniels lata 20-te 97 |
Bevan Smith 21s 08 |
400 m |
Charles Asati 46s 04 |
Srebrny Ayoo 46s 07 |
Claver Kamanya 46s 16 |
800 m |
John Kipkurgat 1 min 43 s 91 |
Mike Boit 1 min 44 s 39 |
John George Walker 1:44:92 |
1500 m |
Filbert Bayi 3 min 32 s 16 |
John George Walker 3:32:52 |
Ben jipcho 3 min 33 s 16 |
5000 m |
Ben Jipcho 13:14 4 |
Brendan Foster 13:14:06 |
David Black 13:23:06 |
10000 m |
Dick Tayler 27:46 4 |
David Black 27:48 6 |
Richard Juma 27:57 0 |
Maraton |
Ian Thompson 2:09:12 |
Jack Foster 2:11:18 |
Richard Mabuza 2 godz. 12 min 54 s |
3000 m z przeszkodami |
Ben Jipcho 8:20 8 |
John Davies 8:24 8 |
Evans Mogaka 8:28 6 |
110 m przez płotki |
Fatwell Kimaiyo 13s 69 |
Berwyn Price 13 lat 84 |
Max Binnington 13s 88 |
400 m przez płotki |
Alan Pascoe 48s 83 |
Bruce Field 49s 32 |
Bill Koskei 49s 34 |
20 mil spacerem |
John Warhurst 2 godz. 35 min 23 s |
Roy Thorpe 2 godz. 39 min 02 s |
Peter Fullager 2 godz. 48:08 |
4 × 100 m |
Australia Andrew Ratcliffe Graham Haskell Greg Lewis Laurie D'Arcy 39 s 31 |
Ghana Albert Lomotey George Kofi Daniels Kofi Okyir Ohene Karikari 39 s 61 |
Nigeria Benedict Majekodunmi James Olakunle Kola Abdulai Timon Oyebami 39 s 70 |
4 × 400 m |
Kenia Charles Asati Francis Musyoki Julius Sang Bill Koskei 3 min 04 s 43 |
Anglia Alan Pascoe Andy Carter John Wilson Bill Hartley 3 min 06 s 66 |
Uganda Pius Olowu Samuel Kakonge Silver Ayoo William Dralu 3 min 07 s 45 |
Wysoki skok |
Gordona Windeyera 2,16 m |
Lawrie Peckham 2,14 m |
Claude Ferragne 2,12 m |
Skok o tyczce |
Donald Baird 5,05 m |
Michael Bull 5,00 m |
Brian Hooper 5,00 m |
Długi skok |
Alan Lerwill 7,94 m |
Christopher Commons 7,92 m |
Joshua Owusu 7,75 m |
Potrójny skok |
Joshua Owusu 16,50 m |
Mohinder Gill 16,44 m |
Moise Pomaney 16,23 m |
Pchnięcie kulą |
Geoffrey Capes 20,74 m |
Wciągarka Michael Winch 19,36 m |
Bruce Pirnie 18,68 m |
Rzut dyskiem |
Robin Tait 63,08 m |
Bill Tankred 59,48 m |
John Hillier 57,22 m |
Rzut młotem |
Ian Chipchase 69,56 m |
Howard Payne 68,02 m |
Peter John Farmer 67,48 m |
Rzut oszczepem |
Charles Clover 84,92 m |
David Travis 79,92 m |
John Mayaka 77,56 m |
Dziesięciobój |
Michael Bull 7,417 pkt |
Barry King 7277 pkt |
Bob Lethbridge 7270 pkt |
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
100 m |
Raelene Boyle 11 s 27 |
Andrea Lynch 11:31 |
Denise Boyd 11:50 |
200 m |
Raelene Boyle 22 lata 50 |
Denise Boyd 22 lata 73 |
Alice Annum 22 lata 90 |
400 m |
Yvonne Saunders 51 s 67 |
Verona Elder 51s 94 |
Charlene Rendina 52 s 08 |
800 m |
Charlene Rendina 2 min 01 s 11 |
Sue Haden 2:02:04 |
Sabina Chebichi 2 min 02 s 61 |
1500 m |
Glenda Reiser 4:07 78 |
Joan Allison 4:10:66 |
Thelma Wright 4 min 12 s 26 |
100 m przez płotki |
Judy Vernon 13:45 |
Dorota Dell 13s 54 |
Modupe Oshikoya 13s 69 |
4 × 100 m |
Australia Denise Boyd Jennifer LamyRaelene Boyle Robin Boak 43 s 51 |
Anglia Barbara Martin Andrea Lynch Judy Vernon Sonia Lannaman 44s 30 |
Ghana Alice Annum Hannah Afriyie Josephine Ocran Rose Asiedua 44 s 35 |
4 × 400 m |
Anglia Jannette Roscoe Ruth Kennedy Susan Pettett Verona Elder 3 min 29 s 2 |
Australia Charlene Rendina Judith Peckham Margaret Ramsay Terri Cater 3 min 30 s 7 |
Kanada Brenda Walsh Marg Stride Maureen Crowley Yvonne Saunders 3 min 33 s 9 |
Wysoki skok |
Barbara Lawton 1,84 m |
Louise Hanna 1,82 m |
Brigette Reid 1,80 m |
Długi skok |
Modupe Oshikoya 6,46 m |
Brenda Heisler 6,38 m |
Ruth Howell 6,38 m |
Pchnięcie kulą |
Jane Haist 16,12 m |
Valerie Young 15,29 m |
Jean Roberts 15,24 m |
Rzut dyskiem |
Jane Haist 55,52 m |
Christie Payne 53,94 m |
Carol Martin 53,16 m |
Rzut oszczepem |
Rzeki Petra 55,48 m |
Jennifer Symon 52,14 m |
Sharon Corbett 50,26 m |
Pięciobój |
Mary Peters 4,455 pkt |
Modupe Oshikoya 4423 pkt |
Ann Simmonds 4,236 pkt |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 10 | 13 | 5 | 28 |
2 | Australia | 8 | 7 | 7 | 22 |
3 | Kenia | 6 | 2 | 6 | 14 |
4 | MOGĄ | 4 | 2 | 6 | 12 |
5 | NZL | 2 | 4 | 2 | 8 |
6 | Irlandia północna | 2 | 1 | 0 | 3 |
7 | DŻEM | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | GHA | 1 | 2 | 5 | 8 |
9 | Nigeria | 1 | 1 | 2 | 4 |
10 | DĘBNIK | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Walia | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | UGA | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Indie | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | SCO | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Suazi | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rekord AR Kontynentalny ( rekord obszaru ) • Mistrzostwa CR Record ( rekord mistrzostw ) • DNF Nie ukończył ( nie ukończył ) • DNS Nie wystartował ( nie wystartował ) • DQ DQ ( dyskwalifikacja ) • Rekord spotkania MR ( rekord zawodów ) • Rekord krajowy NR ( rekord kraju ) • OR Rekord olimpijski ( rekord olimpijski ) • Rekord życiowy PB ( rekord życiowy ) • Najlepsze wyniki osobiste SB w sezonie ( najlepszy w sezonie ) • Najwyższy rekord świata w WL ( światowy lider ) • Rekord świata WJR Junior ( rekord świata juniorów ) • WR world record ( rekord świata )