Cele 75 (3,13 na mecz)
Najlepszy gracz Eugenie Le Sommer
Król strzelców Sofia Jakobsson (4 bramki)

Nawigacja

Algarve Cup 2015 to dwudziesta druga edycja Pucharu Algarve , międzynarodowej kobiecej konkurencji piłki nożnej , które odbywają się co roku w Algarve , Portugalia . Turniej trwa od 4 marca do godz11 marca 2015 r.

Format

Dwanaście zaproszonych drużyn jest podzielonych na trzy grupy.

Dwie najlepsze drużyny spośród tych, które zajmą pierwsze miejsce w puli, awansują do finału o tytuł.

Drużyny

Zastosowany ranking FIFA to ranking 1 st styczeń 2.015.

Sędziowie

Poniżej znajduje się lista trzynastu wybranych arbitrów.

Sędziowie

Asystenci sędziów

Grupy

Grupy zostały ogłoszone w dniu 18 grudnia 2014.

grupa A

Drużyny Pkt jot sol NIE P. Bp Pne Zróżn
Szwecja 6 3 2 0 1 7 4 +3
Niemcy 6 3 2 0 1 7 5 +2
Brazylia 4 3 1 1 1 3 3 0
Chiny 1 3 0 1 2 0 5 -5

Zakwalifikowany lub zwycięski zespół; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff  = różnica bramek

Przestarzały Lokalizacja Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
4 marca 2015 r Estádio Municipal, Albufeira Brazylia 0 - 0 Chiny
4 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Niemcy 2 - 4 Szwecja
6 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Niemcy 2 - 0 Chiny
6 marca 2015 r Estádio Municipal, Lagos Szwecja 0 - 2 Brazylia
9 marca 2015 r Stadion Bela Vista, Parchal Brazylia 1 - 3 Niemcy
9 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Szwecja 30 Chiny

Pierwszego dnia Brazylijczycy i Chińczycy wzajemnie się zneutralizowali, a wielką niespodzianką był drugi mecz tej grupy. Owszem, po sześciu minutach Niemcy prowadzili 2: 0, ale stracili 4 gole do Szwedów, dużo bardziej przedsiębiorczych i którzy nie poddawali się. 1 st i 3 rd  cele są od Caroline Seger (który gra w PSG ) i 2 nd i 4 th są od Sofii Jakobsson (z Montpellier ).

Drugi dzień zakończył się zwycięstwem nad brazylijskim Szwedów, którzy tracić szansę na udział w finale i Niemiec, po ich bardzo słabe wyniki w 1 st  rundzie odzyskać koloru twarzy bardzo słaby chińskiej.

Podczas tego ostatniego dnia kur przemówił niemiecki realizm, a Brazylijczycy, bardzo cicho, zapłacili cenę. Ze swojej strony Szwedzi zrobili wszystko, by się ulokować, ale remis USA skazuje ich na grę o honorowe miejsce. Ich pomyłka drugiego dnia była dla nich śmiertelna! Dla przypomnienia , 3 bramki Szwedów zdobyły zawodniczki z Mistrzostw Francji w piłce nożnej kobiet  : Kosovare Asllani (z PSG ), Lotta Schelin (z OL ) i Sofia Jakobsson (z Montpellier ).

Grupa B.

Stany Zjednoczone 7 3 2 1 0 5 1 +4
Norwegia 4 3 1 1 1 4 4 0
szwajcarski 4 3 1 1 1 4 5 -1
Islandia 1 3 0 1 2 0 3 -3

4 marca 2015 r Estádio Municipal, Lagos szwajcarski 2 - 0 Islandia
4 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Norwegia 1 - 2 Stany Zjednoczone
6 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Stany Zjednoczone 30 szwajcarski
6 marca 2015 r Estádio Municipal, Lagos Islandia 0 - 1 Norwegia
9 marca 2015 r Estádio Municipal, Lagos Stany Zjednoczone 0 - 0 Islandia
9 marca 2015 r Estádio Municipal, Albufeira Norwegia 2 –2 szwajcarski

W tej pierwszej rundzie zwyciężyli najlepsi w rankingu: USA z Norwegami i Szwajcarzy z Islandczykami.

Tego drugiego dnia Amerykanie dobrze wyszli ze szwajcarskiej pułapki, odnosząc wielkie zwycięstwo. Jeśli chodzi o Norwegów, to z łatwością pokonali Islandczyków z drużyną młodych ludzi.

W ten ostatni dzień grupowy Amerykanie bawili się z młodzieżą, aby oddać bramkę w finale! Stamtąd ich remis z najsłabszą drużyną turnieju! Norwegowie i Szwajcarzy liczyli na zwycięstwo Islandii, które pozwoliłoby zwycięskiej drużynie awansować. W tej grze zostali zneutralizowani przez remis, który przynosi im tylko mecze klasyfikacyjne!

9 marca 2015 r Stadion Bela Vista, Parchal Japonia 1 - 3 Francja
9 marca 2015 r Estádio Municipal, Vila Real de Santo António Portugalia 2 - 2 Dania

W tej grupie C Japończycy byli zaskoczeni zaangażowanymi Duńczykami. Ze swojej strony francuska drużyna, składająca się z wielu młodych ludzi w tym pierwszym meczu, wyjaśnia mały wynik 1-0, zwycięstwo nad pierwszym golem w wyborze Claire Lavogez na jej pierwszego właściciela.

W swoim drugim meczu, sędziowanym przez Czechę Jana Adámkovą , Francuzi nie poradzili sobie szczegółowo z nierozpoznawalnym Duńczykiem: 4-1 , przez 4 różnych strzelców: Eugénie Le Sommer (1 e , podanie od Thiney ); Camille Abily ( 6 e , hasło The Sommer ); Kenza Dali ( 13 e , hasło Laure Boulleau ) i Claire Lavogez ( 43 e , hasło Jessica Houara ). Duński uratować honor w 73 th przez Sanne Troelsgaard , z doskonałą lob z 30 metrów. Portugalczycy ze swojej strony nie przejdą do końca swojego turnieju, a ta druga porażka z Japończykami zostanie znaleziona.

Ostatniego dnia Francja utrzymała swoje miejsce w walce z Japonkami, które doskonale kontrolowały. I kwalifikują się do swojego pierwszego finału w tym turnieju. Jeśli chodzi o mecz Duńczyków z Portugalczykami, to jedna chciała spróbować zakończyć grę jako pierwsza, jeśli Francuzki zawiodły, a druga chciała zakończyć z punktami i wynikiem remisu!

Gol zdobyty po 39 minutach39 e Luís
Bramka zdobyta po 89 minutach89 e D. Silva (kara)

Dziewiąte miejsce

11 marca 2015 r Islandia 0 - 2 Japonia Estádio Municipal, Vila Real de Santo António
13:15
( 0 - 0 ) Gol zdobyty po 47 minutach47 th Bramka zdobyta po 60 minutach 60 th Miyama Arbitraż: Lucila Montes

Siódme miejsce

11 marca 2015 r szwajcarski 1 - 4 Brazylia Estádio Municipal, Albufeira
16:00
Wälti Gol zdobyty po 45 minutach45 tys ( 1 - 2 ) Bramka zdobyta po 31 minutach31 e Gol zdobyty po 77 minutach 77 e Marta
Gol zdobyty po 37 minutach37 e Daiane
Bramka zdobyta po 82 minutach82 e Andressa

Piąte miejsce

11 marca 2015 r Dania 2 - 5 Norwegia Estádio Municipal, Albufeira
19:00
Mosegaard-Harder Bramka zdobyta po 60 minutach60 th Bramka zdobyta po 74 minutach 74 TH ( 0–3 ) Gol zdobyty po 7 minutach7 e Gol zdobyty po 34 minutach 34 e Gol zdobyty po 45 minutach 45 e Gulbrandsen
Bramka zdobyta po 65 minutach65 e Dekkerhus
Bramka zdobyta po 71 minutach71 e Bjånesøy

Trzecie miejsce

11 marca 2015 r Szwecja 1 - 2 Niemcy Stadion Bela Vista, Parchal
13:00
Jakobsson Gol zdobyty po 63 minutach63 tys ( 0–1 ) Bramka zdobyta po 3 minutach3 rd Mittag
Gol zdobyty po 52 minutach52 ND Popp
Arbitraż: Qin Liang

Finał

11 marca 2015 r Francja 0 - 2 Stany Zjednoczone Estádio Municipal, Vila Real de Santo António

Uwagi i odniesienia

1. „  Algarve Cup 2015: ogólna prezentacja drużyn  ” , na voxstadium.fr ,25 lutego 2015 r
  2. „  Puchar Algarve 2015 z udziałem niezrównoważonych grup  ” , womens.soccerly.com ,18 grudnia 2014