1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2021 r

Adolph Joseph DeLaGarza , urodzony dnia4 listopada 1987w Bryans Road, Maryland , to amerykańska piłka nożna gracz , Guamana międzynarodowy grając jako obrońca w rewolucji New England w MLS .

Biografia

Młodzież i edukacja

DeLaGarza urodził się w Bryans Road, Maryland , USA do Meksyku - Guamana ojca i Native American matki . W wieku 12 lat udał się do Paryża, aby rywalizować w Pucharze Narodów Danone z drużyną DC United U-12 . Grał w drużynie Casa Mia's Boys Baltimore, gdzie zdobył 2 mistrzostwa kraju USYSA. AJ DeLaGarza gra na Uniwersytecie Maryland . Po zwycięstwie Maryland Terrapins na mistrzostwach NCAA w 2005 roku został nazwany drugą drużyną College Soccer News All-Freshman Second Team ze względu na jego zaangażowanie w bieg swojej drużyny. Został również uznany za najbardziej wartościowego gracza defensywnego po dalszym sukcesie swojego zespołu w mistrzostwach NCAA w 2008 roku .

Profesjonalizm

DeLaGarza został wybrany w drugiej rundzie projektu pick w 2009 roku ( 19 th  odebrać) przez Los Angeles Galaxy . Tam zadebiutował zawodowo22 marca 2009w otwarciu sezonu MLS przeciwko DC United . Po kontuzji swojego kolegi z drużyny, Seana Franklina, stał się starterem i brał udział w licznych spotkaniach po prawej stronie obrony kalifornijskiej franczyzy, grając łącznie 1754 minuty w swoim pierwszym zawodowym sezonie. 1 st październik 2012 , Omar Cummings , gracz z Colorado Rapids , poważnie rani gracza LA na wślizg na 31 th  minut. Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 1-1.

Kariera międzynarodowa

DeLaGarza sprawia, że jego USA debiut w towarzyskiego meczu z Wenezuelą na21 stycznia 2012jako posiadacz. Według Pacific Daily News, opublikowanego na Guam , DeLaGarza kwalifikuje się do gry w selekcji Guam dzięki swojemu ojcowskiemu pochodzeniu. W końcu zgadza się nosić koszulkę tego wyboru. DeLaGarza rozegrał również 2 mecze w selekcji amerykańskiej, ale tylko na mecze towarzyskie, co nie jest sprzeczne z przepisami FIFA, ponieważ nie brał udziału w oficjalnych meczach związanych z rozgrywkami organizowanymi przez FIFA .

Plik 27 sierpnia 2013ubiega się o grę w drużynie Guam. On honoruje swoje pierwsze dwie selekcje w nowych barwach w połowielistopad 2013przeciwko Laosowi, potem Kambodży .

W 2015 roku wziął udział w swoim piątym międzynarodowym spotkaniu z Guamem przeciwko Tadżykistanowi w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 . Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Guam 1: 0, które było gospodarzem pierwszego spotkania kwalifikacyjnego na Mistrzostwach Świata z tej okazji, a także wygrał po raz pierwszy w tym ćwiczeniu.

Statystyka

Statystyki AJ DeLaGarza na dzień 7 stycznia 2021 r
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (e) narodowy Konkurencja (-e)
kontynent (y)
Seria Wybór Całkowity
Podział M b M b VS M b M b Zespół M b M b
2009 Los Angeles Galaxy MLS 22 1 1 0 - - - 2 0 - - - 25 1
2010 Los Angeles Galaxy MLS 17 1 2 0 LCC 1 0 3 0 - - - 23 1
2011 Los Angeles Galaxy MLS 30 0 2 0 LCC 6 0 4 0 - - - 42 0
2012 Los Angeles Galaxy MLS 30 0 0 0 LCC + LCC 2 + 1 0 + 0 0 0 Stany Zjednoczone 2 0 35 0

2. (w) AJ DeLaGarza , Los Angeles Galaxy
  3. (w) Adam Serrano, obrońca LA Galaxy AJ DeLaGarza zobowiązuje się do Guam, aby realizować swoje marzenie o międzynarodowej piłce nożnej , LA Galaxy Insider , 27 sierpnia 2013
  4. (w) Międzynarodowe podsumowanie: AJ DeLaGarza z LA Galaxy startuje w historycznym zwycięstwie Guam, Honduras przegrywa z Brazylią , Major League Soccer , 11 czerwca 2015