32 th ceremonia Saturn Awards
The 32 th ceremonia Saturn Awards , nagradzanie filmów wydanych w 2005 i specjalistów, którzy wyróżniają-tego roku odbyło się2 maja 2006.
Nagrody
Zwycięzcy są wymienieni poniżej jako pierwsi w każdej kategorii.
Kino
Najlepszy film science fiction
-
Gwiezdne wojny, część III: Zemsta Sithów
Najlepszy film fantastyczny
-
Batman Początek
- Charlie i fabryka czekolady
- The Chronicles of Narnia: The Lion, the White Witch and the Wardrobe (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)
- Harry Potter i Czara Ognia
- King Kong
- Zathura: A Space Adventure ( Zathura: A Space Adventure )
Najlepszy horror
Najlepszy film akcji / przygodowy / thriller
Najlepszy film animowany
Najlepsze osiągnięcie
Najlepszy aktor
Najlepsza aktorka
Najlepszy aktor drugoplanowy
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Najlepszy młody aktor
Najlepszy scenariusz
Najlepsza muzyka
Najlepsze kostiumy
-
Isis Mussenden dla Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
Najlepszy makijaż
- Howard Berger, Nikki Gooley i Gregory Nicotero (2) dla Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
Lepsze efekty wizualne
-
Joe Letteri , Richard Taylor , Christian Rivers i Brian Van't Hul z King Kong
- Janek Sirrs, Dan Glass, Chris Corbould i Paul J. Franklin dla Batman Begins
- Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney i Scott Farrar dla Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
- Jim Mitchell, Tim Alexander, Timothy Webber i John Richardson w filmie Harry Potter i Czara Ognia
- John Knoll, Roger Guyett, Rob Coleman i Brian Gernand dla Gwiezdnych wojen, część III: Zemsta Sithów
-
Dennis Muren , Pablo Helman, Randy Dutra i Daniel Sudick w „ Wojnie światów”
Telewizja
Uwaga: symbol „♕” przypomina zwycięzcę z poprzedniego roku (jeśli został nominowany).
Najlepszy serial emitowany w sieciach ogólnopolskich
-
Lost: The Missing (Lost) ♕
Najlepszy serial emitowany w telewizji kablowej lub w dystrybucji
Najlepszy film telewizyjny
Najlepszy aktor
Najlepsza aktorka
Najlepszy aktor drugoplanowy
Najlepsza aktorka drugoplanowa
płyta DVD
Najlepsza edycja DVD
Najlepsze wydanie specjalne DVD
Najlepsze wydanie specjalne DVD klasyka
Najlepsza kolekcja DVD
-
Kolekcja Bela Lugosi, w tym Double Assassinat dans la rue Morgue (Murders in the Rue Morgue) , Le Chat noir (The Black Cat) , Le Corbeau (The Raven) , Le Rayon invisible (The Invisible Ray) i piątek 13 (Czarny piątek) )
-
Tajemniczy teatr naukowy 3000 Collection Vol. 7 i 8, w tym The Killer Shrews , Maciste contre les hommes de pierre (Maciste e la regina di Samar) , Planet Prince (遊 星 王子, Yūsei Ōji) , Monster A Go-Go , The Dead Talk Back , La Planète fantôme (The Phantom) Planet) i Hobgoblins oraz różne filmy krótkometrażowe
-
Kolekcja Harolda Lloyda, w tym Monte On It! (Safety Last!) , Pour le cœur de Jenny (An Eastern Westerner) , On n'entr pas ( Zapytaj ojca ), Ca t'la coupe (Girl Shy) , De la coupe aux lips (From Hand to Mouth) , Patte de chat ( Kocia łapa ), Zupa mleczna (Droga mleczna) , Nie powinno się martwić (Dlaczego się martwić?) , Le Petit Frère (The Kid Brother) , Love and Poetry ( Bumping Into Broadway ), Vive le sport! (The Freshman) , Coco de Chicago ( Billy Blazes, Esq. ), Doctor Jack , At the height (Feet First) , Le Petit à Grand-Maman (Babcia's Boy) , Pour l'Amour de Mary ( Teraz albo nigdy) , My Daughter is Sleepwalker (High and Dizzy) , En Speed (Speedy) , Journey to Heaven (Never Weaken) , The Haunted Mansion (Haunted Spooks) , A Rich Family ( Hot Water ), Silence, You're Turning! (Movie Crazy) , Och! Piękny samochód! (Wyjdź i zejdź pod ziemię) , Z miłości do nieba (ze względu na niebiosa) , o jaką liczbę pytasz? (Liczba, proszę?) , Marin mimo niego ( Żeglarz-człowiek ), La Chasse au renard (Wśród obecnych) i Ayez des gosses (I Do)
-
Hammer Horror Series, w tym Les Maîtres de Dracula (The Brides of Dracula) , La Nuit du loup-garou (The Curse of the Werewolf) , The Phantom of the Opera (The Phantom of the Opera) , Paranoiac , Le Baiser du vampire (The Kiss of the Vampire) , Murder by proxy (Nightmare) , The Fascinating Captain Clegg (Captain Clegg) , L'Empreinte de Frankenstein (The Evil of Frankenstein)
-
Kolekcja Batman , w tym Batman , Batman: The Challenge (Batman Returns) , Batman Forever oraz Batman and Robin (Batman and Robin)
-
Kolekcja Val Lewton, w tym The Cat (Cat People) , Curse of the Cat People (The Curse of the cat people) , Voodoo (I Walked with a Zombie) , odzyskiwanie ciał (The Body Snatcher) , The Island of dead ( Isle of the Dead) , Bedlam , Leopard Man (The Leopard Man) , Latający Holender (Statek Widmo) , Siódma ofiara (Siódma ofiara) oraz dokumentalny Shadows in the Dark: The Val Lewton Legacy
Najlepsze wydanie DVD programu telewizyjnego
-
Zagubieni: zniknęli (zagubieni) - sezon 1
Najlepsze wydanie DVD starego programu telewizyjnego
Specjalne ceny
Wschodząca Gwiazda
Nagroda Filmmakers Showcase Award
Uwagi i odniesienia
Zobacz też
Powiązane artykuły
Linki zewnętrzne