108 th Kongres USA
108 th Kongres USA
Stany Zjednoczone Capitol , tutaj w 2002 roku, gdzie
Kongres spotyka .
3 stycznia 2003-03 stycznia 2005
Sesje
1 Dotyczy : 7 stycznia 2003 r. - 8 grudnia 2003 r.
2 e : 20 stycznia 2004 r. - 9 grudnia 2004 r
Poprzedni Następny
108 th Kongres Stanów Zjednoczonych jest określenie federalny program , który spotyka się w Waszyngtonie z3 stycznia 2003 w 3 stycznia 2005, trzeci i czwarty rok prezydentury George'a W. Busha .
W dniu wybieranych jest 435 członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych5 listopada 2002. W Senacie Stanów Zjednoczonych , który jest odnawiany co dwa lata co dwa lata, 33 na 100 członków wybieranych jest tego samego dnia , a pozostali wybierani są w 1998 i 2000 roku . Partia Republikańska ma większość w obu zespołach. Ted Stevens jest pro tempore przewodniczący Senatu . Dennis Hastert jest przewodniczącym Izby Reprezentantów .
Liderzy
Senat
Izba Reprezentantów
Kompozycja
Skład polityczny
Senat
|
Lewo
|
Całkowity
|
---|
|
|
|
|
Republikanie
|
Demokraci
|
Niezależny
|
Ind. (MN)
|
---|
Koniec 107 -go Kongresu
|
50
|
48
|
1
|
1
|
100
|
---|
|
108- ty Kongres (3 stycznia 2003)
|
51
|
48
|
1
|
0
|
100
|
---|
|
Począwszy od 109 th Congress
|
55
|
44
|
1
|
0
|
100
|
---|
Izba Reprezentantów
|
Lewo
|
Całkowity
|
Pusty
|
---|
|
|
|
Republikanie
|
Demokraci
|
Niezależny
|
---|
Koniec 107 -go Kongresu
|
222
|
209
|
1
|
433
|
2
|
---|
|
Początek (3 stycznia 2003)
|
229
|
205
|
1
|
435
|
0
|
---|
31 maja 2003 |
228
|
434
|
1
|
---|
5 czerwca 2003 |
229
|
435
|
0
|
---|
9 grudnia 2003 |
228
|
434
|
1
|
---|
20 stycznia 2004 |
227
|
433
|
2
|
---|
17 lutego 2004 |
206
|
434
|
1
|
---|
1 st czerwiec 2004 |
207
|
435
|
0
|
---|
9 czerwca 2004 |
206
|
434
|
1
|
---|
20 lipca 2004 |
207
|
435
|
0
|
---|
31 sierpnia 2004 |
226
|
434
|
1
|
---|
23 września 2004 |
225
|
433
|
2
|
---|
Niegłosujący
|
1
|
4
|
0
|
5
|
0
|
---|
|
Począwszy od 109 th Congress
|
232
|
201
|
1
|
434
|
1
|
---|
Lista senatorów
W senatorowie są wybierani przez trzecie co dwa lata, w zależności od ich klasy. Są posortowane tutaj według stanu, a następnie według klasy (1, 2 lub 3).
Lista przedstawicieli
Alabama-
Jo Bonner ( prawy )
-
Terry Everett (R)
-
Mike Rogers (prawy)
-
Robert Aderholt ( prawy )
-
Robert E. Cramer (D)
-
Spencer Bachus (R)
-
Artur Davis (D)
Alaska-
Don Young (R)
Arizona-
Rick Renzi ( prawy )
-
Trent Franks (prawy)
-
John Shadegg ( prawy )
-
Ed Pastor (D)
-
JD Hayworth ( prawy )
-
Jeff Flake ( prawy )
-
Raúl Grijalva (D)
-
Jim Kolbe (prawy)
Arkansas-
Marion Berry (D)
-
Vic Snyder (D)
-
John Boozman ( prawy )
-
Mike Ross (D)
Kalifornia-
Mike Thompson (D)
-
Wally Herger (R)
-
Doug Ose ( prawy )
-
John T. Doolittle ( prawy )
-
Robert T. Matsui (D)
-
Lynn C. Woolsey (D)
-
George Miller (D)
-
Nancy Pelosi (D)
-
Barbara Lee (D)
-
Ellen O. Tauscher (D)
-
Richard W. Pombo ( prawy )
-
Tom Lantos (D)
-
Fortney Pete Stark (D)
-
Anna Eshoo (D)
-
Mike Honda (D)
-
Zoe Lofgren (D)
-
Sam Farr (D)
-
Dennis A. Cardoza (D)
-
George Radanovich ( prawy )
-
Calvin M. Dooley (D)
-
Devin Nunes ( prawy )
-
William M. Thomas (prawy)
-
Lois Capps (D)
-
Elton Gallegly ( prawy )
-
Buck McKeon ( prawy )
-
David Dreier ( prawy )
-
Brad Sherman (D)
-
Howard L. Berman (D)
-
Adam Schiff (Niemcy)
-
Henry Waxman (D)
-
Xavier Becerra (D)
-
Hilda Solis (D)
-
Diane E. Watson (D)
-
Lucille Roybal-Allard (D)
-
Maxine Waters (D)
-
Jane Harman (D)
-
Juanita Millender-McDonald (D)
-
Grace Napolitano (D)
-
Linda Sánchez (D)
-
Ed Royce (prawy)
-
Jerry Lewis (prawy)
-
Gary Miller (prawy)
-
Joe Baca (D)
-
Ken Calvert ( prawy )
-
Mary Bono (prawy)
-
Dana Rohrabacher ( prawy )
-
Loretta Sánchez (D)
-
Christopher Cox (prawy)
-
Darrell Issa ( prawy )
-
Duke Cunningham (R)
-
Bob Filner (D)
-
Duncan Hunter (R)
-
Susan Davis (D)
Karolina Północna-
GK Butterfield (D)
-
Bob Etheridge (D)
-
Walter B. Jones Jr. (prawy)
-
David Price (D)
-
Richard Burr (prawy)
-
Howard Coble ( prawy )
-
Mike McIntyre (D)
-
Robin Hayes (prawy)
-
Sue Wilkins Myrick (R)
-
Cass Ballenger (R)
-
Charles H. Taylor (w) (R)
-
Melvin L. Watt (D)
-
Brad Miller (D)
Caroline z południa-
Henry E. Brown, Jr. (R)
-
Joe Wilson (prawy)
-
Gresham Barrett (R)
-
Jim DeMint ( prawy )
-
John Spratt (D)
-
Jim Clyburn (D)
Kolorado-
Diana DeGette (D)
-
Mark Udall (D)
-
Scott McInnis ( prawy )
-
Marilyn Musgrave (R)
-
Joel Hefley ( prawy )
-
Tom Tancredo ( prawy )
-
Bob Beauprez ( prawy )
Connecticut-
John Larson (D)
-
Rob Simmons (prawy)
-
Rosa DeLauro (D)
-
Chris Shays ( prawy )
-
Nancy Johnson (prawy)
Północna Dakota-
Earl Pomeroy (D)
Południowa Dakota-
Stephanie Herseth Sandlin (D)
Delaware-
Michael Castle (R)
|
Floryda- Jeff Miller (prawy)
- Allen Boyd (D)
-
Corrine Brown (D)
- Ander Crenshaw (prawy)
- Ginny Brown-Waite (R)
- Cliff Stearns (R)
- John L. Mica (prawy)
- Ric Keller (prawy)
- Michael Bilirakis (prawy)
- CW Bill Young (R)
- Jim Davis (D)
- Adam H. Putnam (prawy)
- Katherine Harris (prawy)
- Porter J. Goss (prawy)
- Dave Weldon (prawy)
- Mark Foley (prawy)
-
Kendrick Meek (D)
-
Ileana Ros-Lehtinen (R)
- Robert Wexler (D)
- Peter Deutsch (D)
- Lincoln Diaz-Balart (prawy)
- E. Clay Shaw, Jr. (R)
- Alcee L. Hastings (D)
- Tom Feeney (prawy)
- Mario Diaz-Balart (prawy)
Gruzja- Jack Kingston (prawy)
- Sanford D. Bishop, Jr. (D)
- Jim Marshall (D)
- Denise L. Majette (D)
- John Lewis (D)
-
Johnny Isakson ( prawy )
- John Linder (prawy)
- Mac Collins (prawy)
- Charlie Norwood (prawy)
-
Umowa z Nathanem (R)
- Phil Gingrey (prawy)
- Max Burns (R)
- David Scott (D)
Hawaje-
Neil Abercrombie (D)
-
Ed Case (D)
Idaho-
Butch Wydra (R)
-
Mike Simpson (prawy)
Illinois-
Bobby Rush (D)
-
Jesse Jackson, Jr. (Niemcy)
-
Bill Lipinski (D)
-
Luis Gutiérrez (Niemcy)
-
Rahm Emanuel (D)
-
Henry Hyde (prawy)
-
Danny K. Davis (D)
-
Phil Crane (prawy)
-
Jan Schakowsky (D)
-
Mark Kirk (R)
-
Jerry Weller ( prawy )
-
Jerry Costello (D)
-
Judy Biggert ( prawy )
-
Dennis Hastert ( prawy )
-
Tim V. Johnson (prawy)
-
Donald Manzullo ( prawy )
-
Lane Evans (D)
-
Ray LaHood ( prawy )
-
John Shimkus ( prawy )
Indiana- Peter J. Visclosky (D)
- Chris Chocola (prawy)
- Mark E. Solder (R)
- Steve Buyer (R)
- Dan Burton (prawy)
-
Mike Pence (R)
- Julia Carson (D)
- John N. Hostettler (prawy)
-
Baron Hill (D)
Iowa- Jim Nussle (prawy)
- James A. Leach (prawy)
- Leonard L. Boswell (D)
- Tom Latham (prawy)
-
Steve King (prawy)
Kansas-
Jerry Moran (prawy)
- Jim Ryun (prawy)
- Dennis Moore (D)
- Todd Tiahrt (prawy)
Kentucky- Ed Whitfield (prawy)
- Ron Lewis (prawy)
- Anne M. Northup (prawy)
- Ken Lucas (D)
- Harold Rogers (prawy)
- Ben Chandler (D)
Luizjana-
David Vitter ( prawy )
- William J. Jefferson (D)
- WJ Billy Tauzin (prawy)
- Jim McCrery (prawy)
- Rodney Alexander (D)
- Richard H. Baker (prawy)
- Christopher John (D)
Maine- Thomas H. Allen (D)
-
Mike Michaud (D)
Maryland- Wayne T. Gilchrest (prawy)
- CA holenderski Ruppersberger (D)
-
Ben Cardin (D)
- Albert Russell Wynn (D)
-
Steny Hoyer (D)
- Roscoe G. Bartlett (prawy)
- Elijah E. Cummings (D)
-
Chris Van Hollen (D)
|
Massachusetts- John W. Olver (D)
- Richard E. Neal (D)
- James P. McGovern (D)
-
Barney Frank (D)
- Martin T. Meehan (D)
- John F. Tierney (D)
-
Ed Markey (D)
- Michael E. Capuano (D)
- Stephen F. Lynch (D)
- William D. Delahunt (D)
Michigan-
Bart Stupak (D)
-
Peter Hoekstra ( prawy )
-
Vernon Ehlers (R)
-
Dave Camp (R)
-
Dale Kildee (D)
-
Fred Upton (prawy)
-
Nick Smith (prawy)
-
Mike Rogers (prawy)
-
Joe Knollenberg ( prawy )
-
Candice Miller (R)
-
Thaddeus McCotter ( prawy )
-
Sander Levin (D)
-
Carolyn Kilpatrick (D)
-
John Conyers (D)
-
John Dingell (D)
Minnesota- Gil Gutknecht (R)
- John Kline (prawy)
- Jim Ramstad (prawy)
- Betty McCollum (D)
- Martin Olav Sabo (D)
- Mark R. Kennedy (prawy)
-
Collin Peterson (D)
- James L. Oberstar (D)
Mississippi- Roger F. Wicker (R)
- Bennie G. Thompson (D)
- Charles W. (Chip) Pickering (R)
- Gene Taylor (D)
Missouri- Wm. Lacy Clay (D)
-
Todd Akin ( prawy )
-
Dick Gephardt (D)
- Ike Skelton (D)
- Karen McCarthy (D)
- Sam Graves (prawy)
-
Roy Blunt (prawy)
- Jo Ann Emerson (prawy)
- Kenny C. Hulshof (prawy)
Montana-
Denny Rehberg ( prawy )
Nebraska-
Doug Bereuter ( prawy )
-
Lee Terry (prawy)
-
Tom Osborne (prawy)
Nevada-
Shelley Berkley (D)
-
Jim Gibbons ( prawy )
- Jon C. Porter (prawy)
New Hampshire- Jeb Bradley (prawy)
- Charles F. Bass (prawy)
New Jersey- Robert E. Andrews (D)
-
Frank LoBiondo ( prawy )
- Jim Saxton (prawy)
-
Chris Smith (prawy)
-
Scott Garrett (prawy)
- Frank Pallone, Jr. (D)
- Mike Ferguson (prawy)
- Bill Pascrell, Jr. (D)
- Steven R. Rothman (D)
- Donald M. Payne (D)
- Rodney P. Frelinghuysen (R)
- Rush D. Holt (D)
-
Bob Menendez (D)
Nowy Jork- Timothy H. Bishop (D)
-
Steve Israel (D)
-
Peter King (R)
- Carolyn McCarthy (D)
- Gary L. Ackerman (D)
- Gregory W. Meeks (D)
- Joseph Crowley (D)
- Jerrold Nadler (D)
-
Anthony Weiner (D)
- Edolphus Towns (D)
- Major R. Owens (D)
- Nydia M. Velázquez (D)
- Vito Fossella (prawy)
- Carolyn B. Maloney (D)
-
Charles Rangel (D)
- José E. Serrano (D)
- Eliot L. Engel (D)
- Nita M. Lowey (D)
- Sue W. Kelly (prawy)
- John E. Sweeney (prawy)
- Michael R. McNulty (D)
-
Maurice Hinchey (D)
- John M. McHugh (prawy)
- Sherwood Boehlert (prawy)
- James T. Walsh (prawy)
- Thomas M. Reynolds (prawy)
- Jack Quinn (prawy)
-
Louise McIntosh Slaughter (D)
- Amo Houghton (prawy)
Nowy Meksyk- Heather Wilson (prawy)
- Steve Pearce (prawy)
-
Tom Udall (D)
Ohio-
Steve Chabot ( prawy )
-
Rob Portman ( prawy )
- Michael R. Turner (prawy)
- Michael G. Oxley (prawy)
- Paul E. Gillmor (prawy)
-
Ted Strickland (D)
- David L. Hobson (prawy)
-
John Boehner ( prawy )
-
Marcy Kaptur (D)
-
Dennis Kucinich (D)
- Stephanie Tubbs Jones (D)
-
Pat Tiberi (R)
-
Sherrod Brown (D)
- Steven C. LaTourette (prawy)
- Deborah D. Pryce (prawy)
- Ralph S. Regula (R)
-
Tim Ryan (D)
- Robert W. Ney (prawy)
|
Oklahoma- John Sullivan (prawy)
- Brad Carson (D)
- Frank Lucas (prawy)
- Tom Cole (prawy)
- Ernest J. Istook, Jr. (R)
Oregon- David Wu (D)
-
Greg Walden (prawy)
-
Earl Blumenauer (Niemcy)
-
Peter DeFazio (D)
- Darlene Hooley (D)
Pensylwania-
Bob Brady (D)
- Chaka Fattah (D)
- Phil angielski (R)
- Melissa Hart (prawy)
- John E. Peterson (prawy)
-
Jim Gerlach (prawy)
- Curt Weldon (R)
- James C. Greenwood (prawy)
- Bill Shuster (prawy)
- Don Sherwood (prawy)
- Paul E. Kanjorski (D)
- John P. Murtha (D)
- Joseph M. Hoeffel (D)
- Michael F. Doyle (D)
-
Pat Toomey (R)
- Joseph R. Pitts (prawy)
- Tim Holden (D)
- Tim Murphy (prawy)
- Todd Russell Platts (prawy)
Rhode Island- Patrick J. Kennedy (D)
-
James Langevin (D)
Tennessee- William L. Jenkins (prawy)
- John J. Duncan, Jr. (R)
- Zach Wamp (prawy)
- Lincoln Davis (D)
- Jim Cooper (D)
- Bart Gordon (D)
- Marsha Blackburn (R)
- John S. Tanner (D)
- Harold E. Ford, Jr. (D)
Teksas- Max Sandlin (D)
- Jim Turner (D)
- Sam Johnson (prawy)
- Ralph M. Hall (prawy)
- Jeb Hensarling (R)
- Joe Barton (prawy)
- John Culberson (prawy)
- Kevin Brady (prawy)
- Nick Lampson (D)
- Lloyd Doggett (D)
- Chet Edwards (D)
- Kay Granger (R)
- Mac Thornberry (prawy)
-
Ron Paul (prawy)
- Rubén Hinojosa (D)
- Silvestre Reyes (D)
- Charles W. Stenholm (D)
- Sheila Jackson-Lee (D)
- Randy Neugebauer (prawy)
- Charlie Gonzalez (D)
- Lamar S. Smith (R)
-
Tom DeLay ( prawy )
- Henry Bonilla (prawy)
- Martin Frost (D)
- Chris Bell (D)
- Michael C. Burgess (prawy)
- Solomon P. Ortiz (D)
- Ciro D. Rodriguez (D)
- Gene Green (D)
- Eddie Bernice Johnson (D)
- John Carter (prawy)
- Sesje Pete'a (R)
Utah- Rob Bishop (R)
- Jim Matheson (D)
- Chris Cannon (R)
Vermont-
Bernie Sanders (I)
Virginia- Jo Ann Davis (prawy)
- Edward L. Schrock (prawy)
- Robert C. Scott (D)
-
Randy Forbes (R)
- Virgil H. Goode, Jr. (R)
- Bob Goodlatte (prawy)
-
Eric Cantor (R)
- James P. Moran (D)
- Rick Boucher (D)
- Frank R. Wolf (prawy)
- Tom Davis (prawy)
Wirginia Zachodnia- Alan B. Mollohan (D)
-
Shelley Moore Capito ( prawy )
- Nick J. Rahall II (D)
Waszyngton-
Jay Inslee (D)
- Rick Larsen (D)
- Brian Baird (D)
- Doc Hastings (prawy)
- George Nethercutt (prawy)
- Norman D. Dicks (Niemcy)
- Jim McDermott (D)
- Jennifer Dunn (prawy)
- Adam Smith (D)
Wisconsin-
Paul Ryan (prawy)
-
Tammy Baldwin (D)
-
Ron Kind (D)
- Gerald D. Kleczka (D)
-
Jim Sensenbrenner ( prawy )
- Thomas E. Petri (prawy)
- David R. Obey (D)
- Mark Green (R)
Wyoming-
Barbara Cubin (r)
|
Członkowie bez prawa głosu
-
Wyniki wyborów z 2002 r. Według okręgów.
-
Odsetek członków każdej partii według stanu (początek kadencji).
-
Ewolucja członków każdej ze stron według stanu w 3 stycznia 2003.
Zmiany w kompozycji pomieszczeń
-
Patsy Mink (D), co stanowi 2 e dzielnicę Hawajach, wybrany został pośmiertnie. Ed Case (D) został wybrany na jego następcę (od3 stycznia).
-
Larry Combest (R), reprezentujących 19 th District of Texas, rezygnuje31 maja 2003z powodów osobistych. Randy Neugebauer (R) zostaje wybrany w dniu3 czerwca 2003 być jego następcą (od 5 czerwca).
-
Ralph Hall (D) reprezentowanie 4 th District of Texas, partia wymiana5 stycznia 2004 i dołączył do Republikanów.
-
Ernie Fletcher (R), reprezentujących 6 th District of Kentucky, rezygnuje9 grudnia 2003po jego wyborze na gubernatora. Ben Chandler (D) zostaje wybrany na jego następcę17 lutego.
-
Przedstawiciel Dakoty Południowej Bill Janklow (R) rezygnuje ze stanowiska20 stycznia 2004po skazaniu go za wypadek drogowy. Stephanie Herseth Sandlin (R) zostaje wybrana na jej następcę1 st czerwiec 2004.
-
Frank Ballance (D) reprezentowanie 1 st dzielnicy North Carolina, rezygnuje9 czerwca 2004z powodu problemów zdrowotnych. GK Butterfield (D) zostaje wybrany na jego następcę20 lipca 2004.
-
Rodney Alexander (R), przedstawiciel 5 th District of Louisiana, partii wymiany9 sierpnia 2004 i dołączył do Republikanów.
-
Doug Bereuter (R) reprezentowanie 1 st powiatu Nebraska, rezygnuje31 sierpnia 2004kierować Fundacją Azja. Jej siedziba pozostaje nieobsadzona do końca Kongresu.
-
Porter Goss (R), reprezentujących 14 th dzielnicy Florida, rezygnuje23 września 2004objąć przywództwo w CIA . Jej siedziba pozostaje nieobsadzona do końca Kongresu.
-
Robert Matsui (D) reprezentowanie 5 th District of California, matryce1 st styczeń 2005. Jej siedziba pozostaje nieobsadzona do końca Kongresu.
Uwagi i odniesienia