Największe zwycięstwo Armenia 0-8 Portugalia (
17 września 2011) Portugalia 8-0 Mołdawia (

Większa porażka Niemcy 13-0 Portugalia (
Mistrzostwa Europy Etapy końcowe  :
1 1-ci  runda w 2017 roku

Koszulki

Zestaw lewe ramię portu18h.png Body kit portu18h.png Zestaw prawe ramię portu18h.png Krótkie spodenki portu18h.png Zestaw skarpet portu18h.png Dom Zestaw lewe ramię portugal18a.png Body kit portugal18a.png Zestaw prawe ramię portugal18a.png Zestaw szortów por18A.png Zestaw skarpetek por18A.png Na zewnątrz

Portugalia żeński zespół piłki nożnej reprezentuje Portugalię na szczeblu międzynarodowym futbolu kobiecego . Drużyna, kontrolowana przez Portugalską Federację Piłki Nożnej , nigdy nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata kobiet . Udało jej się zakwalifikować do Euro 2017 , po barażach z Rumunią i tym samym stała się „małym kciukiem” tych rozgrywek.

Historia

Drużyna powstała w 1981 roku i w następnym roku wystartowała w oficjalnych zawodach. W żadnym konkursie nie brała udziału przez dziesięć lat, aż do powrotu w 1993 roku . W przeciwieństwie do męskich odpowiedników selekcja samic nie odnosi znaczących sukcesów.

Portugalia grała w eliminacjach do Mistrzostw Europy 1997 i 2001, ale przegrywa. Zakwalifikowała się do tych z 2017 roku.

Oficjalne zawody

Mistrzostwa Świata

Portugalia nie wzięła udziału w pierwszych dwóch eliminacjach do mistrzostw świata.

Selekcja kobiet powraca do edycji 1999, która odbywa się w Stanach Zjednoczonych . Skończyła 4 th i przedostatni w swojej grupie wygrywając swoje dwa mecze przeciwko Belgii . Portugalczycy nie kwalifikują się do innych wersji, pomimo dobrego 3 th miejsce w kwalifikacjach w 2011 roku , w rankingu za fińskich i włoskich wyborów.

Zaszeregowanie
Ranga Zespół Pkt jot sol NIE P. Bp Pne Zróżn Wyniki (▼ dom., ► zew.)
1 Włochy 21 8 7 0 1 19 4 +15 Włochy 2-1 3-0 3-0 5-0
2 Belgia 19 8 6 1 1 28 6 +22 Belgia 2-1 3-2 1-1 12-0
3 Portugalia 11 8 3 2 3 22 8 +14 Portugalia 0-1 0-1 5-1 8-0
4 Rumunia 5 8 1 2 5 7 15 -8 Rumunia 0-1 0-1 1-1 3-1
5 Moldova 1 8 0 1 7 2 45 -43 Moldova 1-3 0-7 0-0 0-7
Szczegółowy harmonogram i wyniki
24 października 2017 r Portugalia 0 - 1 Belgia Estádio Municipal 25 de Abril  (en) , Penafiel
Mendes Gol zdobyty po 19 minutach19 e
Cuşinova Bramka zdobyta po 32 minutach32 e ( csc )
Costa Gol zdobyty po 47 minutach47 e Bramka zdobyta po 83 minutach 83 e
Di. Silva Gol zdobyty po 63 minutach63 e
Do. Silva Gol zdobyty po 72 minutach72 e ( pen. )
Malho Bramka zdobyta po 79 minutach79 e Bramka zdobyta po 90 + 2 minutach 90 + 2 n
( 2 - 0 ) Widzów: 3283 Sędzia
: Tanja Subotič
Raport
28 listopada 2017 r Portugalia 0 - 1 Włochy Stadion António Coimbra da Mota , Estoril
18:00 CET
( 0–1 ) Sabatino Gol zdobyty po 37 minutach37 tys Widzów: 817
Sędzia: Marta Huerta De Aza
Raport
6 kwietnia 2018 r Belgia 1 - 1 Portugalia Den Dreef , Leuven
19:30 CET
De Caigny Gol zdobyty po 90 + 1 minucie90 + 1 e Silva Bramka zdobyta po 90 + 4 minutach90 + 4 p ( pióra. ) Widzowie: 8000
12 czerwca 2018 r Rumunia 1 - 1 Portugalia Stadionul Municipal  (en) , Botoşani
Mihail Gol zdobyty po 34 minutach34 tys ( 1 - 1 ) Andreia Norton Gol zdobyty po 39 minutach39 th Arbitraż: Ewa Augustyn

Mistrzostwa Europy

Portugalczycy tylko raz zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy (2017), po barażach z drużyną Rumunii . To trzeci raz, kiedy Portugalia dotarła do zapór ( 1997 i 2001 ) i pierwszy, kiedy je zdobyła. Wygrałem w grupie D w towarzystwie Anglii , w Hiszpanii i Szkocji , kończą na 4 th miejsce i są eliminowane 1 st  rundę, ale był bliski zakwalifikowania się do finału w ćwierćfinale meczu finałowym przeciwko Anglii (1 -2 wąski porażka natomiast efekt był na tyle, aby zakończyć 2 th miejsce w grupie). Portugalczycy opuszczają zawody z jednym zwycięstwem (2: 1 ze Szkocją) i dwoma porażkami (0: 2 z Hiszpanią i 1: 2 z Anglikami).

4 Portugalia (-1) 3 3 1 0 2 3 5 -2

Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff  = różnica bramek.

1. W meczach head-to-head Hiszpania pokonała Portugalię 2-0, następnie Portugalia pokonała Szkocję 2-1, a na koniec Szkocja pokonała Hiszpanię 1-0. Ponieważ każda drużyna liczy jedną wygraną i jedną porażkę, Hiszpania wyprzedza Szkocję i Portugalię ze względu na ich największą różnicę bramek w stosunku do punktu numer 3 w zasadach rozstrzygania remisów .

23 lipca 2017 r
Cuthbert Gol zdobyty po 68 minutach68 tys ( 0–1 ) Gol zdobyty po 27 minutach27 e C. Mendes
20  godz.  45  CEST
C. Mendes Gol zdobyty po 17 minutach17 e ( 1 - 1 ) Gol zdobyty po 7 minutach7 th Duggan

Puchar Algarve

Reprezentacja Portugalii, gospodarza tego turnieju, brała udział we wszystkich edycjach, ale nigdy nie była w stanie zająć jednego z pierwszych czterech miejsc. Jego najlepszy ranking to historyczne trzecie miejsce zdobyte podczas ostatniego turnieju w 2018 roku.

Edycja 2018

Portugalczycy rywalizują z Australijczykami, zajmując nawet pierwsze miejsce w grupie, aż do ostatniej minuty meczu Australijczyków z Chińczykami.

1 Australia 7 3 2 1 0 6 3 +3 Australia 4-3 2-0
2 Portugalia 7 3 2 1 0 4 1 +3 Portugalia 0-0 2-0 2-1
3 Norwegia 3 2 1 0 2 5 6 -1 Norwegia
4 Chiny 0 3 0 0 3 1 6 -5 Chiny 0-2
  • Mecz o trzecie miejsce:
7 marca 2018 r Australia 1 - 2 Portugalia Estádio Municipal de Albufeira, Albufeira
15:00.
Caitlin Cooper Gol zdobyty po 45 + 3 minutach45 + 3 rd ( 1 - 1 ) Nádia Gomes Gol zdobyty po 38 minutach38 th
Vanessa Marques Gol zdobyty po 56 minutach56 th
Arbitraż: Ekaterina Koroleva
Raport

Ewolucja rankingu FIFA

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020
w stagnacji 34 w stagnacji 34 maleje 40 maleje 46 maleje 47 wzrastający 45 wzrastający 41 wzrastający 39 maleje 43 maleje 46 wzrastający 41 maleje 42 wzrastający 40 wzrastający 38 w stagnacji 38 wzrastający 32 wzrastający 31 maleje 32

Osobowości

Selektory

Statystyki na dzień 11 listopada 2019 r.