Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020
Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020
Nawigacja
Eliminacje Euro 2016 Eliminacje Euro 2024
W kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2020 Piłka odbywają się od21 marca 2019 r.i określić 24 zespoły zakwalifikowane do UEFA Euro 2020 . Etap grupowy zakończony dnia19 listopada 2019 r.nominowano 20 z 24 drużyn. Faza play-off o ostatnie cztery miejsca, a także finałowa faza zawodów, zostały przełożone na 2021 z powodu pandemii Covid-19 .
Pięćdziesiąt pięć drużyn narodowych z krajów członkowskich UEFA , podzielonych na pięć grup po pięć i pięć po sześć, walczy o 20 miejsc w finale. Pierwsze dwa z każdej grupy są bezpośrednio zakwalifikowane. Cztery ostatnie miejsca będą rywalizowane w play-offach organizowanych według wyników Ligi Narodów . Cztery najlepsze drużyny z każdej niekwalifikowanej ligi zmierzą się ze sobą w fazie play-off, czyli w sumie szesnaście drużyn.
Losowanie playoffów odbywa się w dniu 2 grudnia 2018Convention Center w Dublinie w Irlandii .
Formatuj i rysuj
Kosowa został przyjęty do UEFA The3 maja 2016 i dlatego bierze udział w play-offach.
Po raz pierwszy od czasu jego wprowadzenia w 2003 roku współczynnik UEFA nie jest wykorzystywany do określania limitów na losowanie. Drużyny zajmują czapki według klasyfikacji generalnej 4 lig Ligi Narodów 2018-2019 (wrzesień dolistopad 2018).
Ta klasyfikacja umożliwia rozłożenie pięćdziesięciu pięciu federacji w kilku czapkach. Rzut określa skład grup eliminacyjnych (od A do J) poprzez losowanie jednej drużyny z każdego kapelusza, zaczynając od rozstawionego kapelusza.
Skład kapeluszy .
Legenda
Ustalenia przed losowaniem
UEFA decyduje, że z powodów politycznych następujące pary nie mogą być wylosowane w tej samej grupie:
- Gibraltar / Hiszpania
- Kosowo / Bośnia i Hercegowina
- Kosowo / Serbia
(Dwie pary: Armenia/Azerbejdżan i Rosja/Ukraina również zostały zidentyfikowane jako zakazane starcia, ale wszystkie drużyny z tych par w losowaniu były w tym samym kapeluszu.)
Ze względu na warunki zimowe grupa może składać się maksymalnie z 2 następujących drużyn: Białoruś, Estonia, Finlandia*, Wyspy Owcze*, Islandia*, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Norwegia, Rosja, Szwecja, Ukraina.
Drużyny z gwiazdą są uważane za „surowych gospodarzy zimy” i nie organizują meczów w marcu i listopadzie.
Aby uniknąć nadmiernego podróżowania, grupa może zawierać maksymalnie jedną z następujących par:
- Kazachstan z Andorą, Anglią, Szkocją, Hiszpanią, Francją, Gibraltarem, Irlandią, Irlandią Północną, Islandią, Maltą, Portugalią, Walią
- Azerbejdżan z Islandią, Portugalią
- Islandia z Armenią, Cyprem, Gruzją, Izraelem
- Aby zespoły organizujące Euro 2020 mogły się zakwalifikować, grupa może zawierać maksymalnie 2 z następujących zespołów: Niemcy, Anglia, Azerbejdżan, Dania, Szkocja, Hiszpania, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Rumunia, Rosja.
- Aby nie konkurować z ostatnią czwórką Ligi Narodów, 4 uczestniczące drużyny (Szwajcaria, Portugalia, Anglia, Holandia) są losowane z pierwszych czterech grup po 5 drużyn (grupy AD).
Grupy
Faza kwalifikacyjna rozgrywana jest w grupach według systemu mistrzostw, gdzie każda drużyna spotyka wszystkich przeciwników z tej samej grupy w meczach u siebie i na wyjeździe. Zwycięstwo jest warte trzy punkty, remis jeden punkt, a przegrana zero punktów.
Kryteria
Kryteria klasyfikacji grup
W przypadku równej liczby punktów kilku drużyn na koniec meczów grupowych, do ustalenia ich klasyfikacji stosuje się następujące kryteria we wskazanej kolejności:
- większa liczba punktów uzyskanych w meczach grupowych rozgrywanych pomiędzy zainteresowanymi zespołami;
- lepsza różnica bramek w meczach grupowych pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- większa liczba bramek zdobytych w meczach grupowych rozgrywanych pomiędzy zainteresowanymi zespołami;
- większa liczba goli zdobytych na wyjeździe w meczach grupowych rozegranych pomiędzy zainteresowanymi zespołami.
- Jeżeli po zastosowaniu pierwszych czterech kryteriów do kilku zespołów, kilka zespołów nadal remisuje, obowiązują następujące kryteria:
- lepsza różnica bramek we wszystkich meczach grupowych;
- większa liczba zdobytych bramek we wszystkich meczach grupowych;
- większa liczba goli zdobytych na wyjeździe we wszystkich meczach grupowych;
- większa liczba zwycięstw we wszystkich meczach grupowych;
- większa liczba wygranych wyjazdowych we wszystkich meczach grupowych;
- punkty dyscyplinarne we wszystkich meczach grupowych (skala: -1 punkt za żółtą kartkę, -3 punkty za dwie żółte kartki prowadzące do czerwonej kartki, -3 punkty za bezpośrednią czerwoną kartkę);
- Miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów .
Kryteria klasyfikacji ogólnej
Przy ustalaniu klasyfikacji generalnej kwalifikatorów nie bierze się pod uwagę wyników z drużynami sklasyfikowanymi jako szóste, a następnie stosuje się następujące kryteria:
- Pozycja zespołów w każdej grupie;
- Większa liczba uzyskanych punktów;
- Lepsza ogólna różnica celów;
- Większa liczba zdobytych bramek;
- Większa liczba zdobytych bramek na wyjeździe;
- Większa liczba wygranych;
- Większa liczba wygranych wyjazdowych;
- Punkty dyscyplinarne we wszystkich meczach grupowych (-1 punkt za żółtą kartkę, -3 punkty za dwie żółte kartki prowadzące do czerwonej kartki, -3 punkty za bezpośrednią czerwoną kartkę);
- Miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów.
Legenda rankingów
( B ): Drużyny play-off
Legenda wyników
-
Zwycięstwo u siebie / przegrana na wyjeździe
-
Remis
-
Zwycięstwo na wyjeździe / przegrana u siebie
grupa A
Zaszeregowanie
Ranga
|
Zespół
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Różnić |
|
Wyniki (▼ dom., ► wew.) |
|
|
|
|
|
---|
1
|
Anglia
|
21
|
8
|
7
|
0
|
1
|
37
|
6 |
+31 |
|
Anglia |
|
5-0 |
5-3 |
4-0 |
7-0
|
2
|
Czechy
|
15
|
8
|
5
|
0
|
3
|
13
|
11 |
+2 |
|
Czechy |
2-1 |
|
2-1 |
2-1 |
3-0
|
3
|
Kosowo ( B )
|
11
|
8
|
3
|
2
|
3
|
13
|
16 |
-3 |
|
Kosowo ( B ) |
0-4 |
2-1 |
|
1-1 |
2-0
|
4
|
Bułgaria ( B )
|
6
|
8
|
1
|
3
|
4
|
6
|
17 |
-11 |
|
Bułgaria ( B ) |
0-6 |
1-0 |
2-3 |
|
1-1
|
5
|
Czarnogóra
|
3
|
8
|
0
|
3
|
5
|
3
|
22 |
-19 |
|
Czarnogóra |
1-5 |
0-3 |
1-1 |
0-0 |
|
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
Zaszeregowanie
Ranga
|
Zespół
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Różnić |
|
Wyniki (▼ dom., ► wew.) |
|
|
|
|
|
---|
1
|
Chorwacja
|
17
|
8
|
5
|
2
|
1
|
17
|
7 |
+10 |
|
Chorwacja |
|
2-1 |
3-1 |
3-0 |
2-1
|
2
|
Walia
|
14
|
8
|
4
|
2
|
2
|
10
|
6 |
+4 |
|
Walia |
1-1 |
|
1-0 |
2-0 |
2-1
|
3
|
Słowacja ( B )
|
13
|
8
|
4
|
1
|
3
|
13
|
11 |
+2 |
|
Słowacja ( B ) |
0-4 |
1-1 |
|
2-0 |
2-0
|
4
|
Węgry ( B )
|
12
|
8
|
4
|
0
|
4
|
8
|
11 |
-3 |
|
Węgry ( B ) |
2-1 |
1-0 |
1-2 |
|
1-0
|
5
|
Azerbejdżan
|
1
|
8
|
0
|
1
|
7
|
5
|
18 |
-13 |
|
Azerbejdżan |
1-1 |
0-2 |
1-5 |
1-3 |
|
Grupa F
Grupa G
Grupa H
Zaszeregowanie
Ranga
|
Zespół
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Różnić |
|
Wyniki (▼ dom., ► wew.) |
|
|
|
|
|
|
---|
1
|
Francja
|
25
|
10
|
8
|
1
|
1
|
25
|
6 |
+19 |
|
Francja |
|
1-1 |
4-0 |
4-1 |
3-0 |
2-1
|
2
|
indyk
|
23
|
10
|
7
|
2
|
1
|
18
|
3 |
+15 |
|
indyk |
2-0 |
|
0-0 |
1-0 |
1-0 |
4-0
|
3
|
Islandia ( B )
|
19
|
10
|
6
|
1
|
3
|
14
|
11 |
+3 |
|
Islandia ( B ) |
0-1 |
2-1 |
|
1-0 |
2-0 |
3-0
|
4
|
Albania
|
13
|
10
|
4
|
1
|
5
|
16
|
14 |
+2 |
|
Albania |
0-2 |
0-2 |
4-2 |
|
2-2 |
2-0
|
5
|
Andora
|
4
|
10
|
1
|
1
|
8
|
3
|
20 |
-17 |
|
Andora |
0-4 |
0-2 |
0-2 |
0-3 |
|
1-0
|
6
|
Moldova
|
3
|
10
|
1
|
0
|
9
|
4
|
26 |
-22 |
|
Moldova |
1-4 |
0-4 |
1-2 |
0-4 |
1-0 |
|
Grupa I
Zaszeregowanie
Ranga
|
Zespół
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Różnić |
|
Wyniki (▼ dom., ► wew.) |
|
|
|
|
|
|
---|
1
|
Belgia
|
30
|
10
|
10
|
0
|
0
|
40
|
3 |
+37 |
|
Belgia |
|
3-1 |
3-0 |
6-1 |
3-0 |
9-0
|
2
|
Rosja
|
24
|
10
|
8
|
0
|
2
|
33
|
8 |
+25 |
|
Rosja |
1-4 |
|
4-0 |
1-0 |
1-0 |
9-0
|
3
|
Szkocja ( B )
|
15
|
10
|
5
|
0
|
5
|
16
|
19 |
-3 |
|
Szkocja ( B ) |
0-4 |
1-2 |
|
2-1 |
3-1 |
6-0
|
4
|
Cypr
|
10
|
10
|
3
|
1
|
6
|
15
|
20 |
-5 |
|
Cypr |
0-2 |
0-5 |
1-2 |
|
1-1 |
5-0
|
5
|
Kazachstan
|
10
|
10
|
3
|
1
|
6
|
13
|
17 |
-4 |
|
Kazachstan |
0-2 |
0-4 |
3-0 |
1-2 |
|
4-0
|
6
|
San Marino
|
0
|
10
|
0
|
0
|
10
|
1
|
51 |
-50 |
|
San Marino |
0-4 |
0-5 |
0-2 |
0-4 |
1-3 |
|
Grupa J
Tamy
Format
Na zakończenie kwalifikacji do rozdysponowania są jeszcze cztery miejsca na Euro 2020. Ostatnie bilety zostaną rozegrane w marcu 2020 r. pomiędzy 16 najlepszymi niekwalifikowanymi selekcjami według wyników Ligi Narodów 2018-2019 . Play-offy stanowią zatem rundę repasaży dla drużyn, które przegrały kwalifikację. Losowanie odbywa się w dniu22 listopada 2019 r..
Każda grupa play-offów, po jednej na ligę (A, B, C, D), składa się z czterech drużyn i jest rozgrywana w trybie eliminacji bezpośredniej (z dwoma „półfinałami” i jednym „finałem”, rozgrywanymi w jednym meczu). Czterech zwycięzców tych grup wygra bilety na Euro 2020.
Wyniki kwalifikacyjne drużyn według tabeli Ligi Narodów 2019
-
V : zwycięzca grupy Ligi Narodów
-
H : Kraj gospodarza Euro 2020
-
Kwalifikowana selekcja
-
Wybór tamy
-
Eliminacja selekcji
Wybór
Zasady
Na podstawie wyników Ligi Narodów 2018-19 play-offy są wybierane według następujących kryteriów:
- Niezakwalifikowani zwycięzcy grup Ligi Narodów
- Jeśli zwycięzca grupy jest już zakwalifikowany (poprzez play-off), najwyżej sklasyfikowany kraj w swojej lidze jest wybierany spośród nie zakwalifikowanych
- W przypadku, gdy do danej ligi pozostało mniej niż cztery niezakwalifikowane drużyny, pozostałe miejsca dla tej ligi przydzielane są według klasyfikacji generalnej.
- Zwycięzca grupy (Liga Narodów) nie może zostać umieszczony w grupie play-off wyższej ligi niż jego własna
- Jeżeli w grupie play-off znajduje się co najmniej jeden zwycięzca grupy, który nie ma wystarczającej liczby drużyn z tej samej ligi, pozostałe miejsca przydzielane są drużynom z niższej ligi.
Drużyny
W ten sposób uzyskali swoje miejsce w play-off dzięki swojej klasyfikacji w Lidze Narodów:
- A) Islandia , jedyna drużyna ligi A, która nie zakwalifikowała się bezpośrednio;
- B) Bośnia i Hercegowina , która miała zagwarantowane miejsce jako zwycięzca grupy w Lidze B, a także trzy inne drużyny z Ligi B, które nie zakwalifikowały się ( Słowacja , Irlandia i Irlandia Północy );
- C) Szkocja , Norwegia i Serbia , które miały zagwarantowane miejsca jako zwycięzcy grup w Lidze C , a także Bułgaria , Izrael , Węgry i Rumunia inne najlepsze niekwalifikowane drużyny ligi C sklasyfikowane w Lidze Narodów.
- D) Gruzja The Macedonia Północna The Kosowo i Białorusi , którzy mieli zagwarantowane miejsce jako zwycięzcy grupy Ligi D .
Stół tamy
Opozycje grup matek określa się następująco:
- Najwyżej sklasyfikowana selekcja w każdej lidze staje przed czwartą klasyfikacją
- Selekcja zajmująca drugie miejsce w każdej lidze stoi przed selekcją zajmującą trzecie miejsce
- Dwie najwyżej sklasyfikowane selekcje otrzymają w meczu „półfinałowym”
- Gospodarzy „finałów” wyłaniają remisy.
Z powodu pandemii koronawirusa w marcu ostatecznie nie rozgrywa się tam. Po przesunięciu Euro 2020 zapory powinny odbyć się w październiku ilistopad 2020.
Ścieżka Ligi A
Ścieżka ligi B
liga C
liga D
Uwaga: W tabeli dla każdego toru powyżej, drużyna gospodarzy jest wyświetlana jako pierwsza
Lista 24 zakwalifikowanych do finału
|
Zespół
|
Powód
|
Data kwalifikacji
|
---|
1
|
Anglia
|
Kwalifikacyjne, grupa A - 1 st spot
|
14 listopada 2019 r. |
2
|
Czechy
|
Runda eliminacyjna, Grupa A - 2 e w górę
|
14 listopada 2019 r. |
3
|
Ukraina
|
Kwalifikacyjne, grupa B - 1 st spot
|
14 października 2019 r. |
4
|
Portugalia
|
Kwalifikacje, grupa B - 2 e zamiast
|
17 listopada 2019 r. |
5
|
Niemcy
|
Kwalifikacyjna Grupa C - 1 st miejscem
|
16 listopada 2019 r. |
6
|
Holandia
|
Ryzyku, grupy C - 2 ND miejscem
|
16 listopada 2019 r. |
7
|
szwajcarski
|
Kwalifikacje, Grupa D - 1 st spot
|
18 listopada 2019 r. |
8
|
Dania
|
Ryzyku, grupa D - 2 ND miejscem
|
18 listopada 2019 r. |
9
|
Chorwacja
|
Kwalifikacje Grupa E - 1 st spot
|
16 listopada 2019 r. |
10
|
Walia
|
Kwalifikacje, grupa E - 2 E zamiast
|
19 listopada 2019 r. |
11
|
Hiszpania
|
Kwalifikacyjne, grupa F - 1 st spot
|
15 października 2019 r. |
12
|
Szwecja
|
Runda eliminacyjna, grupa F - 2 e w górę
|
15 listopada 2019 r. |
13
|
Polska
|
Kwalifikacyjne, grupa G - 1 st miejscem
|
13 października 2019 r. |
14
|
Austria
|
Eliminacja Okrągłe, Grupa G - 2 E strona
|
16 listopada 2019 r. |
15
|
Francja
|
Kwalifikacyjne, Grupa H - 1 st miejscem
|
14 listopada 2019 r. |
16
|
indyk
|
Ryzyku, Grupa H - 2 ND miejscem
|
14 listopada 2019 r. |
17
|
Belgia
|
Kwalifikacje, Grupa I - 1 st spot
|
10 października 2019 r. |
18
|
Rosja
|
Kwalifikacyjna, grupa I - 2 II miejsce
|
13 października 2019 r. |
19
|
Włochy
|
Kwalifikacyjne, grupa J - 1 st miejscem
|
12 października 2019 r. |
20
|
Finlandia
|
Kwalifikatory, grupa J - 2 e zamiast
|
15 listopada 2019 r. |
21
|
Węgry
|
Play-offy ligi A
|
12 listopada 2020 r. |
22
|
Słowacja
|
Play-offy ligi B
|
12 listopada 2020 r. |
23
|
Szkocja
|
Play-offy ligi C
|
12 listopada 2020 r. |
24
|
Macedonia Północna
|
Play-offy ligi D
|
12 listopada 2020 r. |
Generalna klasyfikacja
Oto ogólny ranking kwalifikacyjny wykorzystany przez UEFA, aby postawić drużyny w kapeluszach na losowanie turnieju finałowego.
Uwaga: W przypadku pięciu grup eliminacyjnych składających się z sześciu drużyn (od F do J), wyniki przeciwko drużynom sklasyfikowanym jako szóste nie są brane pod uwagę.
Ranga
|
Gr
|
Naród
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Trasa
|
---|
1 |
ja |
Belgia |
24 |
8 |
8 |
0 |
0 |
27 |
3 |
Najpierw najlepsza grupa
|
2 |
jot |
Włochy |
24 |
8 |
8 |
0 |
0 |
26 |
4 |
2 II najlepiej grupę pierwszy
|
3 |
W |
Anglia |
21 |
8 |
7 |
0 |
1 |
37 |
6 |
3 rd najlepiej grupę pierwszy
|
4 |
VS |
Niemcy |
21 |
8 |
7 |
0 |
1 |
30 |
7 |
4 p najlepiej pierwszej grupie
|
5 |
fa |
Hiszpania |
20 |
8 |
6 |
2 |
0 |
22 |
5 |
5 th najlepsza pierwsza grupa
|
6 |
b |
Ukraina |
20 |
8 |
6 |
2 |
0 |
17 |
4 |
6 th najlepiej pierwszej grupie
|
7 |
H |
Francja |
19 |
8 |
6 |
1 |
1 |
19 |
4 |
7 th najlepsza pierwsza grupa
|
8 |
sol |
Polska |
19 |
8 |
6 |
1 |
1 |
13 |
5 |
8 th najlepsza pierwsza grupa
|
9 |
re |
szwajcarski |
17 |
8 |
5 |
2 |
1 |
19 |
6 |
9 th najlepiej grupę pierwszy
|
10 |
mi |
Chorwacja |
17 |
8 |
5 |
2 |
1 |
17 |
7 |
10 th najlepsza pierwsza grupa
|
11 |
VS |
Holandia |
19 |
8 |
6 |
1 |
1 |
24 |
7 |
Najlepsza grupa druga
|
12 |
ja |
Rosja |
18 |
8 |
6 |
0 |
2 |
19 |
8 |
2 p najlepiej grupę wspierania
|
13 |
b |
Portugalia |
17 |
8 |
5 |
2 |
1 |
22 |
6 |
3 rd najlepiej drugie miejsce
|
14 |
H |
indyk |
17 |
8 |
5 |
2 |
1 |
10 |
3 |
4 p najlepiej grupę wspierania
|
15 |
re |
Dania |
16 |
8 |
4 |
4 |
0 |
23 |
5 |
5 p najlepiej grupę wspierania
|
16 |
sol |
Austria |
16 |
8 |
5 |
1 |
2 |
13 |
8 |
6 th najlepiej grupę wspierania
|
17 |
fa |
Szwecja |
15 |
8 |
4 |
3 |
1 |
16 |
9 |
7 p najlepiej grupę wspierania
|
18 |
W |
Czechy |
15 |
8 |
5 |
0 |
3 |
13 |
12 |
8 th najlepiej grupę wspierania
|
19 |
mi |
Walia |
14 |
8 |
4 |
2 |
2 |
10 |
6 |
9 th najlepiej drugie miejsce w grupie
|
20 |
jot |
Finlandia |
12 |
8 |
3 |
2 |
3 |
11 |
10 |
10 th najlepiej grupę wspierania
|
21 |
b |
Serbia |
14 |
8 |
4 |
2 |
2 |
17 |
17 |
Najlepsza grupa 3
|
22 |
mi |
Słowacja |
13 |
8 |
4 |
1 |
3 |
13 |
11 |
2 II najlepiej trzeci w grupie
|
23 |
re |
Irlandia |
13 |
8 |
3 |
4 |
1 |
7 |
5 |
3 rd najlepiej trzeci w grupie
|
24 |
H |
Islandia |
13 |
8 |
4 |
1 |
3 |
9 |
10 |
4 p najlepiej trzeciej grupie
|
25 |
VS |
Irlandia północna |
13 |
8 |
4 |
1 |
3 |
9 |
13 |
5 p najlepiej trzeci w grupie
|
26 |
fa |
Norwegia |
11 |
8 |
2 |
5 |
1 |
17 |
10 |
6 th najlepiej trzeciej grupie
|
27 |
W |
Kosowo |
11 |
8 |
3 |
2 |
3 |
13 |
16 |
7 p najlepiej trzeciej grupie
|
28 |
jot |
Grecja |
10 |
8 |
3 |
1 |
4 |
9 |
13 |
8 th najlepiej trzeciej grupie
|
|
Ranga
|
Gr
|
Naród
|
Pts
|
jot
|
sol
|
NIE
|
P
|
Bp
|
Pne
|
Trasa
|
---|
29 |
ja |
Szkocja |
9 |
8 |
3 |
0 |
5 |
8 |
19 |
9 th najlepiej trzeci w grupie
|
30 |
sol |
Macedonia Północna |
8 |
8 |
2 |
2 |
4 |
7 |
12 |
10 th najlepiej trzeciej grupie
|
31 |
mi |
Węgry |
12 |
8 |
4 |
0 |
4 |
8 |
11 |
Najlepsza czwarta w grupie
|
32 |
sol |
Słowenia |
8 |
8 |
2 |
2 |
4 |
10 |
11 |
2 II najlepiej w grupie czwartej
|
33 |
fa |
Rumunia |
8 |
8 |
2 |
2 |
4 |
12 |
15 |
3 e najlepsza czwarta grupa
|
34 |
re |
Gruzja |
8 |
8 |
2 |
2 |
4 |
7 |
11 |
4 p najlepiej grupa czwarta
|
35 |
H |
Albania |
7 |
8 |
2 |
1 |
5 |
10 |
14 |
5 th najlepiej czwarte miejsce w grupie
|
36 |
jot |
Bośnia i Hercegowina |
7 |
8 |
2 |
1 |
5 |
12 |
17 |
6 th najlepiej grupa czwarta
|
37 |
W |
Bułgaria |
6 |
8 |
1 |
3 |
4 |
6 |
17 |
7 th najlepiej Czwarta grupa
|
38 |
VS |
Białoruś |
4 |
8 |
1 |
1 |
6 |
4 |
16 |
8 th najlepiej Czwarta grupa
|
39 |
b |
Luksemburg |
4 |
8 |
1 |
1 |
6 |
7 |
16 |
9 th najlepiej grupa czwarta
|
40 |
ja |
Cypr |
4 |
8 |
1 |
1 |
6 |
6 |
20 |
10 th najlepiej Czwarta grupa
|
41 |
jot |
Armenia |
6 |
8 |
2 |
0 |
6 |
10 |
24 |
Najlepsza piąta w grupie
|
42 |
sol |
Izrael |
5 |
8 |
1 |
2 |
5 |
10 |
16 |
2 p najlepiej piąta grupa
|
43 |
ja |
Kazachstan |
4 |
8 |
1 |
1 |
6 |
6 |
16 |
3 e najlepiej piąta grupa
|
44 |
W |
Czarnogóra |
3 |
8 |
0 |
3 |
5 |
3 |
22 |
4 p najlepiej piąta grupa
|
45 |
mi |
Azerbejdżan |
1 |
8 |
0 |
1 |
7 |
5 |
18 |
5 p najlepiej piąta grupa
|
46 |
H |
Andora |
1 |
8 |
0 |
1 |
7 |
2 |
19 |
6 th najlepiej piąta grupa
|
47 |
b |
Litwa |
1 |
8 |
0 |
1 |
7 |
5 |
25 |
7 p najlepiej piąta grupa
|
48 |
VS |
Estonia |
1 |
8 |
0 |
1 |
7 |
2 |
26 |
8 th najlepiej piąta grupa
|
49 |
fa |
Wyspy Owcze |
0 |
8 |
0 |
0 |
8 |
2 |
28 |
9 th najlepiej piąty w grupie
|
50 |
re |
Gibraltar |
0 |
8 |
0 |
0 |
8 |
3 |
31 |
10 th najlepiej piąta grupa
|
51 |
H |
Moldova |
3 |
10 |
1 |
0 |
9 |
4 |
26 |
Najlepsza szósta w grupie
|
52 |
fa |
Malta |
3 |
10 |
1 |
0 |
8 |
3 |
27 |
2 nd najlepiej szósty w grupie
|
53 |
sol |
Łotwa |
3 |
10 |
1 |
0 |
9 |
3 |
28 |
3 e najlepiej Szósta grupa
|
54 |
jot |
Liechtenstein |
2 |
10 |
0 |
2 |
8 |
2 |
31 |
4 th najlepiej Szósta grupa
|
55 |
ja |
San Marino |
0 |
10 |
0 |
0 |
10 |
1 |
51 |
5 th najlepiej szósty w grupie
|
|
Statystyka
Statystyki zbiorcze
Atak
Obrona
Różnica bramek
Większa luka w bramkach
Statystyki indywidualne
Uwagi i referencje
-
" Dublin gospodarzem losowania playoff " , na fr.uefa.com ,28 września 2017 r.(dostęp 28 września 2017 )
-
Euro 2020 - FootballSeding footballseeding.com, Dostęp 2 sierpnia 2017 r.
-
Ogólny ranking na koniec Ligi Narodów UEFA 2018/19 UEFA.com, dostęp 21 listopada 2018 r.
-
" Oto wszystkie kapelusze i wszystko , co musisz wiedzieć przed losowaniem kwalifikacji do Euro 2020 " , na francefootball.fr ,21 listopada 2018 r.
-
„ Teraz trwa losowanie Euro 2020: The Blues chronieni, z wyjątkiem Niemiec ” , na eurosport.fr ,2 grudnia 2018
-
„Kwalifikacje do UEFA EURO 2020: jak to działa? », UEFA.com, 19.06.2018
-
„UEFA EURO 2020: losowanie play-off”, uefa.com, 22.11.2018
-
„UEFA EURO 2020: wirtualne play-offy”, uefa.com, 9.08.2019
-
Losowanie zadecydowało o przydzieleniu tych ostatnich czterech drużyn: Izrael pozostaje na drodze do Ligi C, podczas gdy pozostałe 3 pójdą, aby ukończyć drogę do Ligi A.
-
Islandia to jedyna drużyna ligi A w tej grupie. Bułgaria, Węgry i Rumunia, które uzupełniają grupę, wszystkie pochodzą z ligi C.
-
Alexandre Braeckman, „ Harmonogram staje się coraz bardziej przejrzysty: oto, kiedy należy rozegrać tamy Euro 2020 ” , na RTL.be/sport ,11 kwietnia 2020 r.(dostęp 17 czerwca 2020 )