Sport | Piłka nożna |
---|---|
Redagowanie | 24 tys |
Miejsca) | Brazylia |
Przestarzały | 3 do 20 sierpnia 2016 r |
Uczestnicy |
Mężczyźni: 16 drużyn Kobiety: 12 drużyn |
Trials | 2 |
Posiadacz tytułu |
Mężczyźni: Meksyk Kobiety: Stany Zjednoczone |
---|---|
Zwycięzca |
Mężczyźni: Brazylia Kobiety: Niemcy |
Konkursy z piłki nożnej z 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Rio de Janeiro ( Brazylia ) odbędzie się w sześciu brazylijskich miastach od 3 do 20 sierpnia 2016 r.
Turniej mężczyzn jest zarezerwowany dla obiecujących drużyn narodowych (do 24 lat). W każdej drużynie może wziąć udział maksymalnie trzech zawodników powyżej 23 roku życia. O dwa tytuły rywalizować ma 504 piłkarzy.
W tych grach mężczyźni rywalizują w 16-drużynowym turnieju, a kobiety w 12-drużynowym.
W konkurencji męskiej, każdy zespół składa się z osiemnastu zawodników, z czego nie więcej niż trzech urodzonych przed 1 st stycznia 1993 w konkurencji damskiej, każdy zespół składa się z osiemnastu zawodników, a nie wiek ograniczenia n „narzuca.
Na siedmiu stadionach w sześciu brazylijskich miastach odbywają się mecze obu turniejów olimpijskich.
Brasilia | San Paulo | ||
---|---|---|---|
Estádio Nacional | Arena Corinthians | ||
Pojemność: 69.349 | Pojemność: 48.234 | ||
Belo Horizonte |
|
||
Mineirão | |||
Pojemność: 58170 | |||
Salvador | |||
Itaipava Arena Fonte Nova | |||
Pojemność: 51700 | |||
Manaus | Rio de Janeiro | ||
Arena da Amazônia | stadion Olimpijski | Stadion Maracanã | |
Pojemność: 40,549 | Pojemność: 60000 | Pojemność: 74738 | |
Każdy Narodowy Komitet Olimpijski może zgłosić do konkursu tylko jedną drużynę.
Turniej kwalifikacyjny | Przestarzały | Lokalizacja | Miejsca | Wykwalifikowany |
---|---|---|---|---|
Kraj organizujący | 1 | Brazylia | ||
Euro ma nadzieję 2015 | 17-30 czerwca 2015 | Czechy | 4 |
Niemcy Dania Portugalia Szwecja |
Puchar Narodów Afryki do lat 23 2015 | 28 listopada-12 grudnia 2015 | Senegal | 3 |
Algieria Nigeria Republika Południowej Afryki |
Mistrzostwa Azji U-23 w piłce nożnej | 12-30 stycznia 2016 r | Katar | 3 |
Korea Południowa Japonia Irak |
Turniej przedolimpijski CONCACAF | 1-13 października 2015 | Stany Zjednoczone | 2 |
Honduras Meksyk |
Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20 2015 | 14 stycznia - 7 lutego 2015 r | Urugwaj | 1 | Argentyna |
Igrzyska Pacyfiku 2015 (pl) | 3-17 lipca 2015 | Papua Nowa Gwinea | 1 | Fidżi |
CONCACAF Dam - CONMEBOL ( Stany Zjednoczone / Kolumbia ) | 21-29 marca 2016 r | Podróż w obie strony | 1 | Kolumbia |
Całkowity | 16 |
Każdy Narodowy Komitet Olimpijski może zgłosić do konkursu tylko jedną drużynę.
Turniej kwalifikacyjny | Przestarzały | Lokalizacja | Miejsca | Wykwalifikowany |
---|---|---|---|---|
Kraj organizujący | 1 | Brazylia | ||
Copa America 2014 kobiet | 11-28 września 2014 | Ekwador | 1 | Kolumbia |
( UEFA ) Mistrzostwa Świata 2015 | 6 czerwca - 5 lipca 2015 r | Kanada | 2 |
Niemcy Francja |
Przedolimpijski Turniej Kobiet 2016 UEFA | 2-9 marca 2016 r | Holandia | 1 | Szwecja |
Przedolimpijski turniej AFC kobiet 2015-2016 | 29 lutego - 9 marca 2016 r | Japonia | 2 |
Australia, Chiny |
Przedolimpijski turniej CAF kobiet 2015 | 2-18 października 2015 | Wędrowny | 2 |
Republika Południowej Afryki Zimbabwe |
Przedolimpijski turniej CONCACAF kobiet 2016 | 10-21 lutego 2016 r | Stany Zjednoczone | 2 |
Kanada Stany Zjednoczone |
OFC Przedolimpijski Turniej Kobiet 2016 | 23 stycznia 2016 r | Wędrowny | 1 | Nowa Zelandia |
Całkowity | 12 |
Wybory mężczyzn są rozdzielane przed losowaniem w czterech czapkach na podstawie ich wyników w ostatnich pięciu olimpijskich turniejach piłkarskich.
Kapelusz 1 | Kapelusz 2 | Kapelusz 3 | Kapelusz 4 |
---|---|---|---|
Brazylia | Nigeria | Szwecja | Algieria |
Losowanie odbyło się 14 kwietnia 2016 na stadionie Maracanã .
grupa A | Grupa B. | Grupa C | Grupa D |
---|---|---|---|
|
Pierwszych dwóch z każdej grupy awansuje do ćwierćfinału.
grupa ARanga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 5 | 3 | 0 | +4 |
2 | Dania | 4 | 3 | 1 | -3 |
3 | Irak | 3 | 3 | 0 | 0 |
4 | Afryka Południowa | 2 | 3 | 1 | -1 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Mecz 1 (mecz otwarcia) | Irak | 0 - 0 | Dania | Estádio Nacional , Brasilia | |
4 sierpnia 2016 |
Dopasuj 3 | Brazylia | 0 - 0 | Afryka Południowa | Estádio Nacional , Brasilia | |
4 sierpnia 2016 |
Mecz 14 | Dania | 1 - 0 | Afryka Południowa | Estádio Nacional , Brasilia | |
7 sierpnia 2016 |
Robert Skov 69 tys |
Dopasuj 16 | Brazylia | 0 - 0 | Irak | Estádio Nacional , Brasilia | |
7 sierpnia 2016 |
Mecz 23 | Dania | 0 - 4 | Brazylia | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
10 sierpnia 2016 |
26 i 80 e Gabriel Barbosa 40 e Gabriel Jesus 50 i Luan Garcia |
Mecz 24 | Afryka Południowa | 1 - 1 | Irak | Arena Corinthians , São Paulo | |
10 sierpnia 2016 |
Prezent Motupa 6 tys | 14 th Saad Luaibi |
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nigeria | 6 | 3 | 1 | 0 |
2 | Kolumbia | 5 | 3 | 0 | +2 |
3 | Japonia | 4 | 3 | 1 | 0 |
4 | Szwecja | 1 | 3 | 2 | -2 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Dopasuj 6 | Szwecja | 2 - 2 | Kolumbia | Arena da Amazônia , Manaus | |
4 sierpnia 2016 |
Mikael Ishak 43 e astrit ajdarević 62 e |
17 e Teófilo Gutiérrez 75 e dorlan pabón |
Dopasuj 8 | Nigeria | 5 - 4 | Japonia | Arena da Amazônia , Manaus | |
4 sierpnia 2016 |
Sadiqa Omar 6 th Oghenekaro Etebo 10 th 42 th 51 ul ( pióra. ) 66 th |
9 e Shinzo Koroki 12 e Takumi Minamino 70 e Takuma Asano 90 + 5 e Musashi Suzuki |
Mecz 13 | Szwecja | 0 - 1 | Nigeria | Arena da Amazônia , Manaus | |
7 sierpnia 2016 |
40 th Sadiqa Omar |
Dopasuj 15 | Japonia | 2 - 2 | Kolumbia | Arena da Amazônia , Manaus | |
7 sierpnia 2016 |
Takuma Asano 67 th Shoya Nakajima 74 th |
59 th Teofilo Gutierrez 65 th ( CSC ) Hiroki Fujiharu |
Mecz 21 | Kolumbia | 2 - 0 | Nigeria | Arena Corinthians , São Paulo | |
10 sierpnia 2016 |
Teofilo Gutierrez 4 e dorlan pabón 63 e ( Pen. ) |
Mecz 22 | Japonia | 1 - 0 | Szwecja | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
10 sierpnia 2016 |
Shinya Yajima 65 tys |
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | 7 | 3 | 0 | +9 |
2 | Niemcy | 5 | 3 | 0 | +10 |
3 | Meksyk | 4 | 3 | 1 | +3 |
4 | Fidżi | 0 | 3 | 3 | -22 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Dopasuj 4 | Fidżi | 0 - 8 | Korea Południowa | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
4 sierpnia 2016 |
32 e 63 e 90 + 3 e Ryu Seung-woo 62 e 63 e Kwon Chang-hoon 72 e ( Pen. ) Its Heung-min 77 e 90 e Suk Hyun-jun |
Dopasuj 7 | Niemcy | 2 - 2 | Meksyk | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
4 sierpnia 2016 |
Serge Gnabry 52 ND Matthias Ginter 60 th |
58 th Oribe Peralta 78 th Rodolfo Pizarro |
Dopasuj 9 | Fidżi | 1 - 5 | Meksyk | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
7 sierpnia 2016 |
Roy Krishna 10 th |
48 th 55 th 58 th 73 th Erick Gutierrez 67 th Carlos Salcedo |
Mecz 11 | Niemcy | 3 - 3 | Korea Południowa | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
7 sierpnia 2016 |
Serge Gnabry 33 e 90 + 2 e Davie Selke 55 e |
25- ty Hwang Hee-chan 57- ty Syn Heung-min 86- ty Suk Hyun-jun |
Mecz 19 | Niemcy | 10 - 0 | Fidżi | Mineirão , Belo Horizonte | |
10 sierpnia 2016 |
Serge Gnabry 8 e 45 e Nils Petersen 14 e 33 e 40 e 63 e ( Pen. ) Max Meyer 30 e 49 e 52 e |
Mecz 20 | Korea Południowa | 1 - 0 | Meksyk | Estádio Nacional , Brasilia | |
10 sierpnia 2016 |
Kwon Chang-hoon 77 tys |
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Portugalia | 7 | 3 | 0 | +3 |
2 | Honduras | 4 | 3 | 1 | 0 |
3 | Argentyna | 4 | 3 | 1 | -1 |
4 | Algieria | 1 | 3 | 2 | -2 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Dopasuj 2 | Honduras | 3 - 2 | Algieria | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
4 sierpnia 2016 |
Romell Quioto 13 th Marcelo Pereira, 33 th Anthony Lozano 79 th |
68 th Sofiane Bendebka 85 th Bagdadzie Bounedjah |
Dopasuj 5 | Portugalia | 2 - 0 | Argentyna | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
4 sierpnia 2016 |
Gonçalo Paciência 66 th Pity 84 th |
Dopasuj 10 | Honduras | 1 - 2 | Portugalia | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
7 sierpnia 2016 |
Alberth Elis 1 ul |
21 ul Tobias Figueiredo 36 th Gonçalo Paciência |
Dopasuj 12 | Argentyna | 2 - 1 | Algieria | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
7 sierpnia 2016 |
Ángel Correa 47 th Jonathan Calleri 70 th |
64 i Sofiane Bendebka |
Mecz 17 | Algieria | 1 - 1 | Portugalia | Mineirão , Belo Horizonte | |
10 sierpnia 2016 |
Mohamed Benkablia 30 tys | 25 e ( Pen. ) Gonçalo Paciência |
Mecz 18 | Argentyna | 1 - 1 | Honduras | Estádio Nacional , Brasilia | |
10 sierpnia 2016 |
Mauricio Martinez 90 + 3 rd | 75 E Anthony Lozano |
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
13 sierpnia , São Paulo | 17 sierpnia , Rio de Janeiro | 19 sierpnia , Rio de Janeiro | ||||||||
Brazylia | 2 | |||||||||
Kolumbia | 0 | |||||||||
Brazylia | 6 | |||||||||
13 sierpnia , Salvador | ||||||||||
Honduras | 0 | |||||||||
Korea Południowa | 0 | |||||||||
Honduras | 1 | |||||||||
Brazylia | 1 punkt (5) | |||||||||
13 sierpnia , Belo Horizonte | ||||||||||
Niemcy | 1 tabletka (4) | |||||||||
Nigeria | 2 | |||||||||
17 sierpnia , São Paulo | ||||||||||
Dania | 0 | |||||||||
Nigeria | 0 | |||||||||
13 sierpnia , Brasilia | Trzecie miejsce | |||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||
Portugalia | 0 | 19 sierpnia , Belo Horizonte | ||||||||
Niemcy | 4 | Honduras | 2 | |||||||
Nigeria | 3 | |||||||||
Wybory kobiet zostały podzielone na cztery czapki do losowania, zgodnie z rankingiem FIFA z 25 marca 2016 r .
Kapelusz 1 | Kapelusz 2 | Kapelusz 3 | Kapelusz 4 |
---|---|---|---|
Brazylia | Francja | Kanada | Kolumbia |
Losowanie odbyło się 14 kwietnia 2016 na stadionie Maracanã .
Grupa E | Grupa F | Grupa G |
---|---|---|
Dwie najlepsze z każdej grupy, a także dwie trzecie najlepszych kwalifikują się do ćwierćfinału.
Grupa ERanga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 7 | 3 | 0 | +7 |
2 | Chiny | 4 | 3 | 1 | -1 |
3 | Szwecja | 4 | 3 | 1 | -3 |
4 | Afryka Południowa | 1 | 3 | 2 | -3 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Mecz 1 (mecz otwarcia) | Szwecja | 1 - 0 | Afryka Południowa | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
3 sierpnia 2016 13:00. |
Nilla Fischer 76 tys |
Dopasuj 3 | Brazylia | 30 | Chiny | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
3 sierpnia 2016 16:00. |
Monica 36 th Andressa Alves 59 th Cristiane 90 th |
Dopasuj 10 | Afryka Południowa | 0 - 2 | Chiny | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
6 sierpnia 2016 19:00. |
45 + 1 i Gu Yasha 87 i Tan Ruyin |
Dopasuj 12 | Brazylia | 5 - 1 | Szwecja | Stadion Nilton-Santos , Rio de Janeiro | |
6 sierpnia 2016 22:00 |
Beatriz 21 e 86 e Cristiane 24 e Marta 44 e ( Pen. ) 80 e |
89 e Lotta Schelin |
Mecz 17 | Afryka Południowa | 0 - 0 | Brazylia | Arena da Amazônia , Manaus | |
9 sierpnia 2016 21:00. |
Mecz 18 | Chiny | 0 - 0 | Szwecja | Estádio Nacional , Brasilia | |
9 sierpnia 2016 22:00 |
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 9 | 3 | 0 | +5 |
2 | Niemcy | 4 | 3 | 1 | +4 |
3 | Australia | 4 | 3 | 1 | +3 |
4 | Zimbabwe | 0 | 3 | 3 | -12 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Dopasuj 2 | Kanada | 2 - 0 | Australia | Arena Corinthians , São Paulo | |
3 sierpnia 2016 15:00. |
Janine Beckie 1 ponownie
Christine Sinclair 80 tys |
Dopasuj 4 | Zimbabwe | 1 - 6 | Niemcy | Arena Corinthians , São Paulo | |
3 sierpnia 2016 18:00 |
Kudakwashe Bhasopo 50 tys |
22 e Sara Däbritz 36 e Alexandra Popp 53 e 78 e Melanie Behringer 83 e Melanie Leupolz 90 e ( csc ) Eunice Chibanda |
Dopasuj 7 | Kanada | 3 - 1 | Zimbabwe | Arena Corinthians , São Paulo | |
6 sierpnia 2016 15:00. |
Janine Beckie 7 e 35 e Christine Sinclair 19 e |
86 th Mavis Chirandu |
Dopasuj 9 | Niemcy | 2 - 2 | Australia | Arena Corinthians , São Paulo | |
6 sierpnia 2016 18:00 |
Sara Däbritz 45 + 2 ND Saskia Bartusiak 88 th |
6 th Samanto Kerr 45 th Caitlin Foord |
Mecz 13 | Australia | 6 - 1 | Zimbabwe | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
9 sierpnia 2016 16:00. |
Lisa De Vanna 2 e Clare Polkinghorne 15 e Alanna Kennedy 37 e Kyah Simon 50 e Michelle Heyman 55 e 66 e |
90 + 1 e Emmaculate Msipa |
Mecz 14 | Niemcy | 1 - 2 | Kanada | Estádio Nacional , Brasilia | |
9 sierpnia 2016 16:00. |
Melanie Behringer 13 th ( pióra. ) | 26 th 60 th Melissa Tancredi |
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone | 7 | 3 | 0 | +3 |
2 | Francja | 6 | 3 | 1 | +6 |
3 | Nowa Zelandia | 3 | 3 | 2 | -4 |
4 | Kolumbia | 1 | 3 | 2 | -5 |
Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff = różnica bramek.
Dopasuj 5 | Stany Zjednoczone | 2 - 0 | Nowa Zelandia | Mineirão , Belo Horizonte | |
3 sierpnia 2016 19:00. |
Carli Lloyd 9 th Alex Morgan 46 th |
Dopasuj 6 | Francja | 4 - 0 | Kolumbia | Mineirão , Belo Horizonte | |
3 sierpnia 2016 22:00 |
Carolina Arias 2 e ( csc ) Eugénie Le Sommer 14 e Camille Abily 42 e Amel Majri 82 e |
Dopasuj 8 | Stany Zjednoczone | 1 - 0 | Francja | Mineirão , Belo Horizonte | |
6 sierpnia 2016 17:00. |
Carli Lloyd 63 th |
Mecz 11 | Kolumbia | 0 - 1 | Nowa Zelandia | Mineirão , Belo Horizonte | |
6 sierpnia 2016 20:00. |
31 th Amber Hearn |
Dopasuj 15 | Kolumbia | 2 - 2 | Stany Zjednoczone | Arena da Amazônia , Manaus | |
9 sierpnia 2016 18:00 |
Catalina Usme 26 e 90 + 1 e |
41 i Crystal Dunn 59 i Mallory Pugh |
Dopasuj 16 | Nowa Zelandia | 0 - 3 | Francja | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
9 sierpnia 2016 19:00. |
38 e Eugénie Le Sommer 63 e 90 + 1 e ( Pen. ) Louisa Cadamuro |
Dwie trzecie najlepszych graczy dobiera się do stołu ćwierćfinałowego. W celu ich wyznaczenia ustala się ranking porównawczy wyników danych zespołów:
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 4 | 3 | 1 | +3 |
2 | Szwecja | 4 | 3 | 1 | -3 |
3 | Nowa Zelandia | 3 | 3 | 2 | -4 |
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
12 sierpnia , Belo Horizonte | 16 sierpnia , Rio de Janeiro | 19 sierpnia , Rio de Janeiro | ||||||||
Brazylia | 0 pkt (7) | |||||||||
Australia | Karta 0 (6) | |||||||||
Brazylia | 0 pkt (3) | |||||||||
12 sierpnia , Brasilia | ||||||||||
Szwecja | Karta 0 (4) | |||||||||
Stany Zjednoczone | 1 punkt (3) | |||||||||
Szwecja | 1 tabletka (4) | |||||||||
Szwecja | 1 | |||||||||
12 sierpnia , São Paulo | ||||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||
Kanada | 1 | |||||||||
16 sierpnia , Belo Horizonte | ||||||||||
Francja | 0 | |||||||||
Kanada | 0 | |||||||||
12 sierpnia , Salvador | Trzecie miejsce | |||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||
Chiny | 0 | 19 sierpnia , São Paulo | ||||||||
Niemcy | 1 | Brazylia | 1 | |||||||
Kanada | 2 | |||||||||
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Turniej mężczyzn | Brazylia | Niemcy | Nigeria |
Turniej kobiet | Niemcy | Szwecja | Kanada |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 1 | 1 | 0 | 2 |
2 | Brazylia | 1 | 0 | 0 | 1 |
3 | Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Nigeria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Całkowity | 2 | 2 | 2 | 6 |