Trzeci Kanada
Cele 66 (2,54 na mecz)
Król strzelców Melanie Behringer (5)

Nawigacja

2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie turniej piłki nożnej kobiet odbywa się w siedmiu stadionach zlokalizowanych w sześciu brazylijskich miastach od 3 do19 sierpnia 2016.

Stadiony

Na siedmiu stadionach w sześciu brazylijskich miastach odbywają się mecze obu turniejów olimpijskich.

Brasilia San Paulo
Estádio Nacional Arena Corinthians
Pojemność: 69.349 Pojemność: 49205
Belo Horizonte
Brazylia lokalizacja map.svg Lokalizator miasta 5.svg Belo Horizonte Lokalizator miasta 5.svg Brasilia Lokalizator miasta 5.svg Manaus Lokalizator miasta 5.svg Salvador Lokalizator miasta 5.svg Rio de Janeiro Lokalizator miasta 5.svg San Paulo
Pojemność: 42,374 Pojemność: 60000 Pojemność: 74738
Amazonia Arena.jpg Rio2016 Gerais 030 8069 -c-2016 GabrielHeusi HeusiAction.jpg Stadion Maracana czerwiec 2013.jpg

Igrzyska Olimpijskie Aktorzy turnieju piłki nożnej kobiet

Wykwalifikowane zespoły

Każdy Narodowy Komitet Olimpijski może zgłosić do konkursu tylko jedną drużynę.

Eliminacje do olimpijskiego turnieju piłki nożnej kobiet odbywają się od godz 11 września 2014 w 9 marca 2016 r. Jako kraj gospodarz, Brazylia kwalifikuje się automatycznie, podczas gdy inne drużyny przechodzą przez tryb sporu w kwalifikacjach kontynentalnych.

Większość konfederacji używa formatu przedolimpijskiego do wyłonienia zakwalifikowanych drużyn, takich jak AFCCAFCONCACAF  i OFC . Są jednak dwa wyjątki: UEFA , która kwalifikuje trzy najlepsze europejskie drużyny do  Mistrzostw Świata 2015  i  CONMEBOL , która kwalifikuje finalistkę Pucharu Świata Kobiet w 2014 roku .

Turniej kwalifikacyjny Przestarzały Lokalizacja Miejsca Wykwalifikowany
Kraj organizujący 2 października 2009 Dania 1 Brazylia
Copa America 2014 kobiet 11-28 września 2014 Ekwador 1 Kolumbia
Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet 2015 (strefa UEFA ) 6 czerwca-5 lipca 2015 Kanada 2 Niemcy Francja
Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny CAF 2-18 października 2015 Wędrowny 2 Republika Południowej Afryki Zimbabwe
Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny OFC 23 stycznia 2016 r Papua Nowa Gwinea 1 Nowa Zelandia
Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny CONCACAF 10-21 lutego 2016 r Stany Zjednoczone 2 Kanada Stany Zjednoczone
Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny AFC 29 lutego-9 marca 2016 r Japonia 2 Australia, Chiny
Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich UEFA 2-9 marca 2016 r Holandia 1 Szwecja

Zawodniczki

Turniej kobiet to międzynarodowy turniej bez ograniczeń wiekowych. Każdy kraj musi przedstawić drużynę złożoną z 18 zwykłych graczy i 4 rezerwowych.

Remis

Składy kobiet zostały podzielone na cztery czapki, zgodnie z  rankingiem FIFA z 25 marca 2016 r .

Kraj przyjmujący Brazylia znajduje się w Hat 1 (nasiona).

Zimbabwe

Losowanie odbywa się w dniu 14 kwietnia 2016 ro 10 rano w Maracanã .

Grupa E Grupa F Grupa G

Pierwsza runda

Pierwszych dwóch z każdej grupy, a także dwie trzecie najlepszych kwalifikują się do ćwierćfinału.

Łamanie zasad

Każda drużyna otrzymuje trzy punkty za zwycięstwo i jeden za remis. W przypadku remisu punktowego w grupie pomiędzy zespołami, zasady rozstrzygania remisów są następujące:

1. najlepsza różnica bramek;
  2. najwyższa liczba strzelonych bramek;
  3. największą liczbę punktów uzyskanych w meczach grupowych między danymi drużynami;
  4. konkretna różnica bramek w meczach grupowych między zainteresowanymi drużynami;
  5. największą liczbę bramek strzelonych w meczach grupowych między danymi drużynami;

Grupa E

streszczenie

O godzinie 13:00 na stadionie olimpijskim Nilton-Santos rozpoczyna się mecz otwarcia między Szwecją , która pozostaje w dwóch kolejnych ćwierćfinałach igrzysk, z Republiką Południowej Afryki, która bierze udział po raz drugi w historii. Po kwalifikacjach cztery lata wcześniej na turnieju Londyn 2012 . Na pustym w trzech czwartych stadionie Szwecja pokazała swoją znaczącą przewagę fizyczną i techniczną, ale nie udało jej się zdobyć gola z powodu okrutnego braku precyzji na mecie. Dopiero w 76 th minut gry i podwójne kulkowe ręka w RPA bramkarz Roxanne Barkera w kącie, aby zobaczyć Nilla Fischer popchnąć piłkę do siatki i oferują zwycięstwo Szwedów na najniższej punktacji.

Drugi mecz grupy E, trzeci tego dnia, to początek startu drużyny gospodarza , niedawnych zwycięzców Copa América , przeciwko Chinom, które powracają do igrzysk po porażce w 2012 roku. Dzięki całkowitej przewadze nad jej przeciwniczka, szczególnie zilustrowana znacznym posiadaniem piłki, Brazylijczycy potraktowali swoje wejście zwycięstwem 3 bramkami do 0. Mônica otworzyła wynik głową po ryzykownym wyjściu chińskiego bramkarza Zhao Liny, po czym Andressa Alves podwoiła wynik. prowadzić na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z woleja po dośrodkowaniu brazylijskiej kapitan Marty . Ten ostatni wyjdzie z kontuzją kolana dziesięć minut przed końcem meczu. Na sam koniec spotkania Cristiane strzelił trzeciego gola Brazylijczyka, pokonując chińskiego bramkarza i odbierając piłkę głową z rzutu wolnego.

Drugi dzień zaczyna się od decydującego spotkania RPA i Chin, przegranych w pierwszym meczu. Pomimo rozpoczęcia meczu całkowicie na korzyść mieszkańców RPA, Chinom udało się zaokrąglić i zdobyć kilka okazji do zdobycia bramki, ale bez powodzenia. Dopiero w dogrywce i pośrednim rzucie wolnym RPA zobaczył, jak Chiny opracowują zwycięski kontratak zakończony golem Gu Yashy . W drugiej połowie tempo jest znacznie niższe, a show na tym cierpi. Na 87 th minutę, przywódca chiński gry Tan Ruyin widzi Roxanne Barker opiekuna RPA, jest zaawansowany i próbuje lob z 45 metrów, który kończy trafił w boczną siatkę do bramki, umożliwiając Chinom, aby zabezpieczyć swoje zwycięstwo. Dzięki temu wynikowi Chiny powracają do walki o awans do ćwierćfinału, a zadanie dla Republiki Południowej Afryki jest bardzo skomplikowane, które w ostatnim dniu będzie musiało pozbyć się Brazylii, aby go osiągnąć.

Zaszeregowanie

Ranga Zespół Pkt jot sol NIE P. Bp Pne Zróżn
1 Brazylia 7 3 2 1 0 8 1 +7
2 Chiny 4 3 1 1 1 2 3 -1
3 Szwecja 4 3 1 1 1 2 5 -3
4 Afryka Południowa 1 2 0 1 2 0 3 -3

Wykwalifikowane zespoły; Pts = punkty; J = grał; G = wygrane; N = zero; P = utracone;
Bp = gole dla; Bc = gole przeciwko; Diff  = różnica bramek.

mecze

Grupa F

Ponad 400  km od Rio na Arenie Corinthians w São Paulo , w pierwszym meczu grupy F zespół z Kanady , brązowy medalista w Londynie w 2012 roku, przeciwko Australii , wraca do Stanów Zjednoczonych. Igrzyska Olimpijskie po dwóch nieudanych edycjach . Pomimo rozpoczęcia przez Australijczyków, to Kanada otworzyła wynik w dwudziestej sekundzie dzięki odzyskaniu płaskiej stopy Janine Beckie na krzyżu z prawej strony kapitan Christine Sinclair . To najszybszy gol w historii igrzysk olimpijskich, rekord, który wcześniej miał Meksykanin Oribe Peralta, który strzelił gola w dwudziestej dziewiątej sekundzie gry w finale turnieju olimpijskiego w Londynie w 2012 r . Przeciwko Brazylii. Pomimo tego wczesnego dysząc dopasować down tempo i błędy są coraz liczniejsze spowodować wydalenie kanadyjskiej centralnego obrońcy Shelina Zadorsky 17 th minut, najszybsza czerwona kartka w historii igrzysk. Gra jest zatem odwrócona i widzi, że Australia dominuje w grze i ma wiele okazji do wyrównania. Jednak na atak przeciwko 80 -go minutę, Christine Sinclair opuszcza marmurowe drzwi australijski obrony i strzeli 2 gole do 0 i uszczelnień oraz zwycięstwie zespół.

Drugi plakat grupy F przedstawia neofitów z Zimbabwe , które po raz pierwszy rywalizują w światowym konkursie, z Niemcami , wyznaczonymi na głównego rywala Stanów Zjednoczonych, które pozostają po porażce na mundialu 2015 . Nic dziwnego, że Niemcy skandalicznie dominują w debatach, stwarzając sobie wiele okazji, nie udając się początkowo do znalezienia luki. W 19 th minutę, Simone Laudehr musiał zostać zastąpiony z powodu rozdarcia więzadła lewej kostki spowodowane przez dwa wstrząsy, które nie zostaną zatwierdzone przez malezyjskiego sędziego Rita Gani. Ta kontuzja nie zatrzymała niemieckiego rozpędu, ponieważ zaledwie trzy minuty po tym, jak Sara Däbritz otworzyła wynik, zanim Alexandra Popp zdobyła drugą bramkę dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Wracając z szatni napastnik Zimbabwe, Kudakwashe Bhasopo, wykorzystał słabą poprawę sytuacji od niemieckiego bramkarza Almutha Schulta, aby zniwelować lukę w stosunku do przebiegu meczu. Jednak ten gol był anegdotą, ponieważ Niemcy natychmiast wznowiły swój marsz naprzód i wpisały trzy nowe gole. do 53 -go , 78 th i 83 -go minutę przez Melanie Behringer dwukrotnie i Melanie Leupolz . Wreszcie, w doliczonym czasie, Niemcy wykorzystali samobójczą bramkę Eunice Chibandy przeciwko ich drużynie, doprowadzając wynik do 6 do 1 i tym samym zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Pierwsze spotkanie drugiego dnia stawia Kanadyjczyków przeciwko Zimbabwe. Jak w swoim pierwszym meczu przeciwko Australii, Kanadzie uruchamia idealnie pasuje z 7 th minutę z drugą bramkę w tym turnieju Janine Beckie krzyż z Christine Sinclair. Bardzo wpływowa w grze swojej drużyny, Sinclair przekształciła rzut karny otrzymany przez Dianę Matheson, a następnie strzelił dziesiątego gola na igrzyskach olimpijskich w swojej karierze. Dziesięć minut przed przerwą podopieczni Johna Herdmana umocnili swoją przewagę, strzelając trzeciego gola po dośrodkowaniu Josée Bélangera po dośrodkowaniu Janine Beckie . Podobnie jak w pierwszej części gry, Zimbabwe jest w duże kłopoty zbliża rzadko kanadyjski cel i mógł przyznać gola w 42 th minucie gry, gdy osiągnięcie Matheson nie zostały odrzucone na out -game. Druga połowa jest również zdominowana przez Amerykanów z Ameryki Północnej, którzy mogliby strzelić czwartego gola, gdyby Christine Sinclair nie dotknęła piłki ręką. Ostatecznie na sam koniec meczu Mavis Chirandu zdołał strzelić jedynego gola w meczu z Zimbabwe dzięki kiepskiemu rozmieszczeniu kanadyjskiej obrony.

Podsumowanie Francji-Kolumbii

O godzinie 19:00 w Mineirão de Belo Horizonte mistrzowie świata z 2015 roku i posiadacze trzech tytułów Amerykanów zmierzą się z Nową Zelandią, która po raz trzeci z rzędu bierze udział w turnieju olimpijskim. Amerykański Ulubiony najlepiej udać się do meczu z celem otwarcia na 9 th minutę przez wznowienie czele Carli Lloyd , który jest mały, Nowa Zelandia cel netto. Jednak Amerykanie walczą z agresywnością wobec nich i nie udaje im się zdobyć przewagi. Pomimo drugiego gola Amerykanów na początku drugiej połowy strzelonego przez Alexa Morgana , mecz był przerywany przez błędy i zdecydowanie pozbawiony rytmu. Stany Zjednoczone wygrały bez błysku z dzielnym zespołem z Nowej Zelandii, który jednak nie zmartwił przeciwnika.

Pod koniec pierwszego dnia zawodów, trzecia na świecie drużyna Francji , której celem jest zdobycie pierwszego międzynarodowego podium na tych Igrzyskach, pomimo osłabienia siły roboczej, zmierzy się z Kolumbią, która zdołała ją pokonać w pierwszej rundzie Pucharu. Świat 2015. niebieski stanowią idealną bazą w tym spotkaniu jak najszybciej 2 e środkowej minut Eugénie Le Sommer , kolumbijski obrońca Karolina Arias jest zmuszony włączyć piłkę do własnej bramki. W dużej mierze apodyktyczny i wykazujące agresję wyraźnie wyższą niż jej Ameryki Południowej przeciwnika, francuski oferowane sobie drugą bramkę w ciągu kwadransa gry na odzyskanie w bliskiej odległości od Eugenie Le Sommer po ataku ' Amandine Henry zepchnięte za poprzeczkę. Tuż przed przerwą Camille Abily strzelił gola z bezpośredniego rzutu wolnego, pozwalając Francuzom na prowadzenie 3 do 0 bramek do przerwy. Po przerwie, intensywne dominacja graczy z Philippe Bergeroo kontynuuje i przekłada się na czwartej bramce Amel Majri 80 th minut rzutu wolnego kiedykolwiek. Francja, bardzo mało zmartwiona defensywnie, przejmuje szefa grupy G przed szokiem następnego dnia przeciwko Stanom Zjednoczonym.

1 Stany Zjednoczone 7 3 2 1 0 5 2 +3
2 Francja 6 3 2 0 1 7 1 +6
3 Nowa Zelandia 3 3 1 0 2 1 5 -4
4 Kolumbia 1 3 0 1 2 2 7 -5

mecze

Ranking trzeciej grupy

Dwie najlepsze trzecie z grupy są wybierane do ćwierćfinału. W celu ich ustalenia przeprowadza się ranking porównawczy wyników danych zespołów:

1 Australia 4 3 1 1 1 8 5 +3
2 Szwecja 4 3 1 1 1 2 5 -3

Stolik finałowy

Mecze ćwierćfinałowe są pucharami. W przypadku remisu po zakończeniu regulaminowego czasu gry, rozgrywa się przedłużenie o dwa piętnaście minut (zwycięstwo po dogrywce jest oznaczone w tabeli symbolem (ap)). Jeśli po zakończeniu dogrywki obie drużyny nadal są remisowe, rzut karny (zakładka) umożliwia ich rozdzielenie.

Ćwierćfinały Półfinały Finał
 12 sierpnia , Belo Horizonte      16 sierpnia , Rio de Janeiro      19 sierpnia , Rio de Janeiro

13:00 ( UTC - 03:00 )
Alex Morgan Gol zdobyty po 77 minutach77 tys ( 0 - 0 , 1 - 1 , 1 - 1 ) Gol zdobyty po 63 minutach63 i Stina Blackstenius
19:00 ( UTC - 03:00 )
Zofia Schmidt Gol zdobyty po 56 minutach56 th ( 0 - 0 )

19 sierpnia 2016 Brazylia 1 - 2 Kanada Arena Corinthians , São Paulo
Beatriz Bramka zdobyta po 79 minutach79 tys Bramka zdobyta po 25 minutach25 th Deanne Rose
Gol zdobyty po 52 minutach52 th Christine Sinclair

Finał

19 sierpnia 2016 Szwecja 1 - 2 Niemcy Stadion Maracanã , Rio de Janeiro
17:30 ( UTC - 03:00 )
Stina Blackstenius Gol zdobyty po 67 minutach67 tys Gol zdobyty po 48 minutach48 th Dzsenifer Marozsan
Gol zdobyty po 62 minutach62 th ( CSC ) Linda Sembrant

Bilans

Podium

Zdobyte medale
Test Złoto Srebro Brązowy
Turniej kobiet Złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Niemcy Srebrny medal Igrzysk Olimpijskich Szwecja Brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich Kanada

Strzelcy

Niemiecka Melanie Behringer , zawodniczka Bayernu Monachium , zakończyła najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma bramkami.

5 bramek3 bramki2 bramki

1 gol

Przeciw swojemu zespołowi

Uwagi i odniesienia

Uwagi

Bibliografia

1. "  Turnieje olimpijskie będą rozgrywane na siedmiu stadionach w sześciu miastach  " , FIFA,16 marca 2015 r(dostęp 12 lipca 2015 )
  2. [PDF] Olimpijski Turniej Piłki Nożnej Kobiet 2016 - Lista urzędników
  3. "  Igrzyska Olimpijskie: Losowanie turniejów piłkarskich odbędzie się w Maracana  " , na www.lequipe.fr (dostęp 14 kwietnia 2016 )
  4. (en) „  Igrzyska Olimpijskie 2016: Szwecja-RPA otwiera Igrzyska na prawie pustym stadionie  ” , na sport24.lefigaro.fr ,3 sierpnia 2016
  5. (en) „  Igrzyska Olimpijskie 2016: Szwecja i RPA rozpoczynają turniej piłki nożnej kobiet  ” , na sportmagazine.levif.be ,3 sierpnia 2016
  6. (pl) „  JO-2016 / Kobieca piłka nożna : Szwecja pokonuje Republikę Południowej Afryki 1: 0, 1. wynik Igrzysk  ” , na fr.besoccer.com ,3 sierpnia 2016
  7. (en) „  Szwecja rozpoczyna Igrzyska od zwycięstwa nad Republiką Południowej Afryki  ” , na rds.ca ,3 sierpnia 2016
  8. (fr) „  Igrzyska Olimpijskie 2016. Piłka nożna kobiet: Brazylia zaczyna od deklasowania Chin (3: 0)  ” , na ouest-france.fr ,4 sierpnia 2016
  9. (fr) "  Rio2016 - Igrzyska Olimpijskie - Grupa E: CHINY Pułapki POŁUDNIOWA AFRYKA  " , na pieszoofeminin.fr ,7 sierpnia 2016
  10. (fr) „  Piłka nożna kobiet: najszybszy gol w historii igrzysk olimpijskich  ” , na huffingtonpost.fr ,3 sierpnia 2016
  11. (en) „  Igrzyska Olimpijskie 2016: Silni Kanadyjczycy przeciwko Australii  ” , na stronie francefootball.fr ,3 sierpnia 2016
  12. (en) „  Rio 2016: Dzień 1 - rekordy, kurtka i żart, który nie przechodzi  ” , na womens-soccer.fr ,4 sierpnia 2016
  13. (fr) „  Igrzyska Olimpijskie 2016: Kobieca piłka nożna: Stany Zjednoczone i reszta świata  ” , na www.eurosport.fr ,3 sierpnia 2016
  14. (en) „  Rio 2016 / Football (F): Zimbabwe uderzył 6-1 przez Niemcy  ” na africatopsports.com ,4 sierpnia 2016
  15. (w) "  Igrzyska Olimpijskie: Niemki miażdżą Zimbabwe tracą kluczowego gracza Laudehra  " na dw.com ,4 sierpnia 2016
  16. (w) „  Piłka nożna: Niemcy thrash Zimbabwe 6-1 w turnieju kobiet  ” na gdnonline.com ,5 sierpnia 2016
  17. (en) „  2016-08-06 - Kanada vs Zimbabwe  ” na canadasoccer.com ,6 sierpnia 2016
  18. (en) „  Rio 2016: Kanadyjczycy wygrywają z Zimbabwe  ” , na olympique.ca ,6 sierpnia 2016
  19. (w) „  Kanada 3, Zimbabwe 1  ” w witrynie mlssoccer.com ,6 sierpnia 2016
  20. (fr) „  Piłka nożna: Niemcy są hitem, Brazylia i Stany Zjednoczone odniosły sukces  ” na sport.francetvinfo.fr ,3 sierpnia 2016
  21. (en) "  Przed Francją - Kolumbią, Niebiescy będą mieli przeciwnika w oku i na podium  " , na eurosport.fr ,3 sierpnia 2016
  22. (en) „  Rio 2016: the Bleues du foot start with a fanfare  ” , on lemonde.fr ,4 sierpnia 2016
  23. (fr) „  Igrzyska Olimpijskie (f): drużyna francuska zwija Kolumbię za wejście na boisko  ” , na maxifoot.fr ,4 sierpnia 2016
  24. (en) „  JO-2016: Niebiescy dobrze startują, miażdżąc Kolumbię 4-0  ” , na ladepeche.fr ,4 sierpnia 2016