Bieg indywidualny kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Zwycięzca Sarah Ulmer
druga Katie Mactier
Trzeci Leontien Zijlaard-van Moorsel

Nawigacja

The damska indywidualne dążenie jest jednym z dwunastu zawodów tor kolarski na Igrzyskach Olimpijskich 2004 . Składał się z serii pojedynków. Dwóch kolarzy wystartowało z przeciwnych stron toru i pokonało 12 okrążeń (3 kilometry), aby spróbować dosięgnąć przeciwnika. Jeśli nie dołączył żaden kolarz, jeźdźców dzielił czas. Z dwunastu meczów tej imprezy tylko jeden kolarz dołączył.

Te wydarzenia odbywały się od 21 do 22 sierpnia.

Dokumentacja

Przed tymi zawodami rekordy w tej dyscyplinie wyglądały następująco:

Rekord świata 3:30 min 604 Sarah Ulmer Nowa Zelandia 27 maja 2004 Okland
Rekord olimpijski 3:30 min 816 Leontien Zijlaard-van Moorsel Holandia 17 września 2000 Sydnej

Medaliści

Złoto Srebro Brązowy
Sarah Ulmer Katie Mactier Leontien Zijlaard-van Moorsel

Ulmer miała rekord przed tymi zawodami, podczas których poprawiła ten rekord o ponad sześć sekund.

Wyniki

Kwalifikacje

Uczestnicy mierzyli się w rękawach. Dla zwycięzców tych pojedynków kwalifikacja do kolejnej rundy nie była automatyczna. Zakwalifikowali się kolarze z ośmioma najlepszymi czasami. W pierwszych dwóch seriach wszyscy uczestnicy zostali wyeliminowani, podczas gdy wszyscy uczestnicy czterech ostatnich serii zakwalifikowali się do dalszej części zawodów.

Pierwsza runda

W tej pierwszej rundzie każdy zawodnik został umieszczony w szeregu na podstawie czasów uzyskanych podczas kwalifikacji. Zwycięzcy tych pojedynków zakwalifikowali się do finału, a przegrani otrzymali ranking według czasu uzyskanego w danej rundzie.

1 4 Katherine Bates Australia 03:34 743 Q
7 Elena Chalykh Rosja 3:36:44
2 3 Leontien Zijlaard-van Moorsel Holandia 3 min 28 s 747 Q
5 Karin Thürig szwajcarski 03:34 831
3 2 Katie Mactier Australia 3:28:09 Q
8 Emma Davies Brytania 3 min 38 s 015 (połączone)
4 1 Sarah Ulmer Nowa Zelandia 3:27:44 Q
6 Olga Slyusareva Rosja 3:36:26

Egzaminy końcowe

W tych finałach panująca mistrzyni świata i rekordzistka świata Sarah Ulmer pobiła swój rekord o sześć sekund w czasie 3:24:53 i sięgnęła po złoto. Był to pierwszy olimpijski tytuł w kolarstwie Nowej Zelandii. Australijka Katie MacTier (3 min 27 s 650) pokonała bardzo szybki pierwszy kilometr w 1 min 10 s 618 z jedną sekundą przed Ulmerem, który odzyskał przewagę na drugim kilometrze i zdobył tytuł o trzy sekundy.

W małym finale Leontien Ziljaard-van Moorsel zdobył brązowy medal, pokonując Katherine Bates.

1 1 Sarah Ulmer Nowa Zelandia 3:24:537 (RM)
2 Katie Mactier Australia 3:27 650