1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).

Martin McGaughey to urodzony w Irlandii Północnej piłkarz 31 sierpnia 1960w Moneyreagh w County Down w Irlandii Północnej, który grał jako środkowy napastnik.

Większość swojej kariery spędził w Linfield FC w Belfaście . Jest znany ze swojej łatwości strzelania bramek i zyskuje przydomek „Buckets”.

Jego kariera klubowa

McGaughey podpisał kontrakt z klubem Linfied w 1977 i grał w drużynach młodzieżowych do 1980 roku . Zadebiutował w seniorkach w połowie sezonu 1980-1981 i zakończył swój pierwszy sezon z 14 golami we wszystkich rozgrywkach, w tym w finale Pucharu Hrabstwa Antrim w wygranym 4: 1 meczu z Glentoran .

W 1984 - 1985 roku zajął drugie miejsce w europejski złoty but klasyfikacji za FC Porto środkowy napastnik Fernando Gomes, zabicie 34 goli w zaledwie 26 meczach.

Następnie otrzymał wyrażenia zainteresowania od kilku większych klubów, głównie z Anglii ( Barnsley FC ). Ale McGaughey nigdy nie opuści Irlandii Północnej. Zakończył karierę w Ards FC w 1994 roku i przerwał z powodu powtarzających się problemów fizycznych.

W sumie McGaughey strzelił 317 goli w 533 oficjalnych meczach, a Linfield FC pomagał mu wygrać sześć mistrzostw Irlandii Północnej i jeden Puchar Irlandii Północnej.

Czterokrotnie był królem strzelców mistrzostw: w latach 1983-84 (15 bramek), 1984-85 (34), 1987-88 (18) i 1989-90 (19).

Jego międzynarodowa kariera

McGaughey został wybrany tylko raz do drużyny piłkarskiej Irlandii Północnej w 1984 roku . Wszedł jako następca ówczesnej gwiazdy Normana Whiteside'a w towarzyskim meczu z Izraelem.