Lokalizacja Düsseldorf ,
Niemcy Zachodnie
Zamożność 50 000
Arbitraż Alberto Michelotti

1978-1979 finału Pucharu UEFA jest 8 th  UEFA Cup końcowego , zorganizowanej przez UEFA . Przybiera formę podwójnej konfrontacji w obie strony, która ma miejsce9 maja i 23 maja 1979Odpowiednio na Stadion Crvena Zvezda w Belgradzie , Jugosławia i Rheinstadion w Düsseldorfie , Niemcy Zachodnie .

Stawia jugosłowiańską drużynę Czerwonej Gwiazdy Belgradu przeciwko Niemcom z Borussii Mönchengladbach . Pod koniec dwóch spotkań Mönchengladbachois wygrywa z wynikiem 2 do 1 (1: 1 w pierwszym meczu, 1: 0 w rewanżu), co stanowi ich drugą koronację w rozgrywkach po 1975 roku .

Trasa finalistów

Uwaga: w poniższych wynikach, wynik finału jest zawsze podawany jako pierwszy (D: gospodarze; E: goście).

Czerwona Gwiazda Belgradu Wieża Borussia Monchengladbach
Przeciwnik Całkowity Iść Powrót Faza końcowa Przeciwnik Całkowity Iść Powrót
Dynamo Berlin 6 th - 6 2 - 5 (E) 4 - 1 (D) Trzydziesta druga runda Sturm Graz 7 - 2 5 - 1 (D) 2 - 1 (E)
Sporting Gijón 2 - 1 1 - 0 (E) 1 - 1 (D) 1/8 finału SL Benfica 2 - 0 0 - 0 (E) 2 - 0 ap (D)
Arsenal FC 2 - 1 1 - 0 (D) 1 - 1 (E) 1/8 finału Śląsk Wrocław 5 - 3 1 - 1 (D) 4 - 2 (E)
West Bromwich Albion 2 - 1 1 - 0 (D) 1 - 1 (E) Ćwierćfinały Manchester 4 - 2 1 - 1 (E) 3 - 1 (D)
Hertha Berlin 2 II - 2 1 - 0 (D) 1 - 2 (E) Półfinały MSV Duisburg 6 - 3 2 - 2 (E) 4 - 1 (D)

mecze

9 maja 1979 Czerwona Gwiazda Belgradu 1 - 1 Borussia Monchengladbach Stadion Crvena Zvezda , Belgrad
20:00 CEST
Šestić Gol zdobyty po 21 minutach21 th ( 1 - 0 ) Bramka zdobyta po 60 minutach60 th ( CSC ) Jurišić  (w) Widzowie: 98 000
Sędziowie: Ian Foote
Miletović  (w) 59 tysOstrzeżony po 59 minutach Raport Ostrzeżony po 47 minutach 47 th Wohlers 74 th Simonsen
Ostrzeżony po 74 minutach

Red Star Belgrad vs Borussia Mönchengladbach 1979-05-09.svg
Zestaw lewe ramię red stripes.png Zestaw body red stripes.png Zestaw prawe ramię red stripes.png Krótkie spodenki białe paski.png Zestaw socks.png