stadion Estadio Centenario
Lokalizacja Montevideo , Urugwaj
Zamożność 70 000
Arbitraż Alastair McKenzie

1971 Puchar Interkontynentalny to dwunasta edycja Intercontinental Football Cup. To doły przez Greków z Panathinaikosem , finaliści w Pucharze 1970-1971 Europy Mistrzów Krajowych , przeciwko Urugwajczycy z Club Nacional de Football , zwycięzca Copa Libertadores 1971, w meczu w obie strony . To pierwszy występ tych dwóch klubów w tych rozgrywkach. Ajax Amsterdam , mistrz Europy w 1971 roku, odmówił udziału ze względu na gwałtowną klimacie ostatnich edycjach.

Łączny wynik dwóch meczów określa zwycięzcę. W przypadku remisu mecz kibiców rozgrywany jest na neutralnym terenie.

Pierwszy etap odbywa się na Stadionie Karaiskaki w Pireusie , na15 grudnia 1971przed 45 000 widzów, a sędziuje go Brazylijczyk José Favilli Neto . Obie drużyny rozstały się po remisie 1: 1, po bramkach Tótisa Fylakoúrisa dla "Pana" i Luisa Artime dla Nacionalu. Runda powrotna odbędzie się na Estadio Centenario de Montevideo na28 grudnia 1971przed 70 000 widzów. Mecz sędziowany przez Szkota Alastaira McKenziego zakończył się zwycięstwem mistrzów Ameryki Południowej 2: 1, dzięki dwóm bramkarzowi Luisa Artime, Fylakoúris w ostatniej minucie zmniejszał lukę. Nacional wygrał z łącznym wynikiem 3-2 i tym samym zdobył swój pierwszy Puchar Interkontynentalny. W 2017 roku Rada FIFA oficjalnym dokumentem ( de iure ) przyznała wszystkim mistrzom Intercontinental Cup oficjalny tytuł mistrzów świata klubów piłkarskich, czyli tytuł mistrza świata. zwycięzcy Klubowych Mistrzostw Świata FIFA.

Arkusze meczowe

Pierwsza noga Panathinaikos 1 - 1 Krajowy Stadion Karaïskaki , Pireus
15 grudnia 1971
Fylakouris Gol zdobyty po 48 minutach48 tys ( 0 - 0 ) Gol zdobyty po 52 minutach52 ND Artime Widzowie: 45 000
Sędzia: José Favilli Neto
(Raport)
Zestaw lewe ramię.png Kit body.png Zestaw prawe ramię.png Kit shorts.png Zestaw socks.png Panathinaikos Zestaw lewe ramię.png Body collarred kit.png Zestaw prawe ramię.png Kit shorts.png Zestaw socks.png Klub Narodowy

21:30 UTC-3
Artime Gol zdobyty po 34 minutach34 th Bramka zdobyta po 75 minutach 75 th ( 1 - 0 ) Bramka zdobyta po 90 minutach90 th Fylakouris Widzowie: 70 000
Arbitraż: Alastair McKenzie