Sport | Jazda na sankach |
---|---|
Organizator (e) | Międzynarodowa Federacja Wyścigów Sanekowych |
Redagowanie | 35 th |
Przestarzały |
z 26 listopada 2011 w 26 lutego 2012 |
Oficjalna strona internetowa | fil-luge.org |
Nawigacja
35 th edycja puchar świata w saneczkarstwie biegnie między26 listopada 2011 w 26 lutego 2012, przeplatane mistrzostwami świata 11 i 12 lutego 2012w Altenbergu .
Organizowane przez Międzynarodową Federację Wyścigów Sanitarnych , zawody te rozpoczynają się pod konieclistopad 2011przez wydarzenia organizowane w Igls w Austrii, które mają zakończyć się w Paramonovo pod koniecluty 2012.
Okres / Miejsce | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2011 | 100 | 85 | 70 | 60 | 55 | 50 | 46 | 42 | 39 | 36 | 34 | 32 | 30 | 28 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 |
Poz. | Sledger | IGL | WHI | KAL | KON | OBE | ZDOBYĆ | SMO | GIS | PRZEZ | Zwrotnica |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Felix loch | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 4 | 1 | 3 | 815 |
2 | Andi Langenhan | 6 | 4 | 1 | 19 | 3 | 4 | 1 | 5 | 1 | 617 |
3 | David Möller | 2 | 3 | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 12 | 5 | 612 |
4 | Armin Zöggeler | 3 | 13 | 4 | 2 | 4 | 18 | 6 | 2 | 2 | 548 |
5 | Johannes Ludwig | 4 | 2 | 6 | 3 | 7 | 5 | 3 | 4 | 11 | 530 |
6 | Ralf Palik | - | 6 | 11 | 9 | 5 | 2 | 7 | 23 | 9 | 366 |
7 | Manuela Pfistera | 7 | 11 | 5 | 17 | 16 | 7 | 10 | 6 | 7 | 362 |
8 | Albert Demczenko | 5 | 8 | 30 | 7 | 8 | 8 | 9 | - | 4 | 337 |
9 | Dominik fischnaller | 12 | 18 | 7 | 11 | 9 | 6 | 8 | - | 6 | 316 |
10 | Daniela Pfistera | 9 | 9 | 8 | 13 | 13 | 17 | 13 | 11 | 13 | 298 |
Poz. | Lugeuse | IGL | WHI | KAL | KON | OBE | ZDOBYĆ | SMO | GIS | PRZEZ | Zwrotnica |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tatjana Hüfner | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 10 | 2 | 761 |
2 | Natalie Geisenberger | 4 | 1 | 6 | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 | 710 |
3 | Anke Wischnewski | 2 | 5 | 5 | 5 | 3 | 4 | 3 | 2 | 7 | 581 |
4 | Corinna Martini | 5 | 48 | 4 | 4 | 5 | 1 | 4 | 7 | 3 | 548 |
5 | Alex gough | 3 | 4 | 1 | 3 | 4 | 5 | - | 9 | 5 | 509 |
6 | Erin Hamlin | 7 | 6 | 16 | 11 | 6 | 7 | 6 | 3 | 6 | 421 |
7 | Tatiana Iwanowa | 6 | 3 | 3 | 6 | - | - | 11 | - | 1 | 374 |
8 | Nina Reithmayer | 10 | 7 | 9 | 12 | 9 | 8 | 10 | 5 | 11 | 359 |
9 | Sandra Gasparini | 9 | 14 | 13 | 8 | 20 | 11 | 7 | 6 | 8 | 332 |
10 | Martina Kocher | 11 | 13 | 10 | 10 | 15 | 10 | 5 | 12 | 12 | 317 |
Poz. | saneczkarze | IGL | WHI | KAL | KON | OBE | ZDOBYĆ | SMO | GIS | PRZEZ | Zwrotnica |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Austria Andreas Linger Wolfgang Linger |
3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 1 | 6 | 730 |
2 |
Niemcy Tobias Wendl Tobias Arlt |
4 | 6 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 720 |
3 |
Niemcy Toni Eggert Sascha Benecken |
5 | 4 | 3 | 3 | 1 | 4 | 2 | 4 | 3 | 630 |
4 |
Austria Peter Penz Georg Fischler |
1 | 2 | 15 | 4 | 4 | - | 5 | 18 | 1 | 509 |
5 |
Włochy Christian Oberstolz Patrick Gruber |
10 | 3 | 7 | - | 5 | 2 | 4 | 2 | 4 | czterysta dziewięćdziesiąt siedem |
6 |
Rosja Władysław Jużakow Władimir Makhnutin Ma |
2 | 8 | 12 | 5 | 16 | 6 | 8 | - | 5 | 386 |
7 |
Stany Zjednoczone Christian Niccum Jayson Terdiman |
6 | - | 8 | 9 | 8 | 5 | 6 | 7 | 13 | 354 |
8 |
Rosja Iwan Nevmerzhitskiy Władimir Prochorow |
7 | 7 | 14 | 6 | 12 | 9 | 9 | - | 16 | 305 |
9 |
Stany Zjednoczone Matthew Mortensen Preston Griffall |
11 | 12 | 5 | - | 6 | 18 | 14 | 16 | 8 | 289 |
10 |
Kanada Tristan Walker Justin Snith |
9 | 10 | 6 | 8 | 18 | 15 | - | 15 | 9 | 281 |
Poz. | Zespół | IGL | WHI | KON | OBE | ZDOBYĆ | GIS | Zwrotnica |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 | 540 |
2 | Kanada | 1 | 2 | 6 | 4 | 8 | 5 | 392 |
3 | Rosja | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 385 |
4 | Austria | 4 | 4 | 4 | 6 | 4 | 2 | 375 |
5 | Stany Zjednoczone | 6 | 6 | 5 | 5 | 2 | 4 | 355 |
6 | Włochy | dsq | 5 | 1 | 2 | - | 1 | 340 |
7 | Łotwa | 5 | 8 | 7 | 7 | 3 | 7 | 305 |
8 | Rumunia | 8 | 7 | - | 9 | 6 | 9 | 216 |
9 | Słowacja | 7 | - | 9 | 8 | 7 | 8 | 215 |
10 | Polska | 9 | - | 10 | 10 | 10 | 10 | 183 |
1. Igl (26 listopada 2011 - 27 listopada 2011) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
26 listopada | Debel |
Austria
Peter Penz Georg Fischler |
Rosja
Władysław Jużakow Władimir Machnutin |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
26 listopada | Kobiety | Tatjana Hüfner | Anke Wischnewski | Alex gough |
27 listopada | Mężczyźni | Felix loch | David Möller | Armin Zöggeler |
27 listopada | Przekaźnik |
Kanada
Alex Gough Samuel Edney Tristan Walker / Justin Snith |
Niemcy
Tatjana Hüfner Andi Langenhan Tobias Wendl / Tobias Arlt |
Rosja
Tatiana Ivanova Albert Demchenko Vladislav Yuzhakov / Vladimir Makhnutin |
2. Gwizdek (9 grudnia 2011 - 10 grudnia 2011) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
9 grudnia | Debel |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
Austria
Peter Penz Georg Fischler |
Włochy
Christian Oberstolz Patrick Gruber |
10 grudnia | Kobiety | Natalie Geisenberger | Tatjana Hüfner | Tatiana Iwanowa |
9 grudnia | Mężczyźni | Felix loch | Johannes Ludwig | David Möller |
10 grudnia | Przekaźnik |
Niemcy
Natalie Geisenberger Felix Loch Ronny Pietrasik / Christian Weise |
Kanada
Alex Gough Samuel Edney Tristan Walker / Justin Snith |
Rosja
Tatiana Ivanova Albert Demchenko Vladislav Yuzhakov / Vladimir Makhnutin |
3. Calgary (16 grudnia 2011 - 17 grudnia 2011) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
17 grudnia | Debel |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
Niemcy
Toni Eggert Sascha Benecken |
16 grudnia | Kobiety | Alex gough | Tatjana Hüfner | Tatiana Iwanowa |
17 grudnia | Mężczyźni | Andi Langenhan | Felix loch | David Möller |
4. Königssee (5 stycznia 2012 - 6 stycznia 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
5 stycznia | Debel |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
Niemcy
Toni Eggert Sascha Benecken |
5 stycznia | Kobiety | Tatjana Hüfner | Natalie Geisenberger | Alex gough |
6 stycznia | Mężczyźni | Felix loch | Armin Zöggeler | Johannes Ludwig |
6 stycznia | Przekaźnik |
Włochy
Sandra Gasparini Dominik Fischnaller Christian Oberstolz / Patrick Gruber |
Niemcy
Tatjana Hüfner Felix Loch Tobias Wendl / Tobias Arlt |
Rosja
Tatiana Ivanova Albert Demchenko Vladislav Yuzhakov / Vladimir Makhnutin |
5. Oberhof (14 stycznia 2012 - 15 stycznia 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
14 stycznia | Debel |
Niemcy
Toni Eggert Sascha Benecken |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
14 stycznia | Kobiety | Natalie Geisenberger | Tatjana Hüfner | Anke Wischnewski |
15 stycznia | Mężczyźni | Felix loch | David Möller | Andi Langenhan |
15 stycznia | Przekaźnik |
Niemcy
Natalie Geisenberger Felix Loch Toni Eggert / Sascha Benecken |
Włochy
Sandra Gasparini David Mair Christian Oberstolz / Patrick Gruber |
Rosja
Aleksandra Rodionowa Wiktor Knejb Władysław Jużakow / Władimir Makhnutin |
6. Winterberg (21 stycznia 2012 - 22 stycznia 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
21 stycznia | Debel |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
Włochy
Christian Oberstolz Patrick Gruber |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
22 stycznia | Kobiety | Corinna Martini | Tatjana Hüfner | Natalie Geisenberger |
21 stycznia | Mężczyźni | Felix loch | Ralf Palik | David Möller |
22 stycznia | Przekaźnik |
Niemcy
Anke Wischnewski Felix Loch Tobias Wendl / Tobias Arlt |
Stany Zjednoczone
Erin Hamlin Chris Mazdzer Christian Niccum / Jayson Terdiman |
Łotwa
Maija Tiruma Inars Kivlenieks Andris Sics / Juris Sics |
7. St. Moritz (28 stycznia 2012 - 29 stycznia 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
28 stycznia | Debel |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
Niemcy
Toni Eggert Sascha Benecken |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
28 stycznia | Kobiety | Tatjana Hüfner | Natalie Geisenberger | Anke Wischnewski |
29 stycznia | Mężczyźni | Andi Langenhan | David Möller | Johannes Ludwig |
8. Sigulda (18 lutego 2012 - 19 lutego 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
18 lutego | Debel |
Austria
Andreas Linger Wolfgang Linger |
Włochy
Christian Oberstolz Patrick Gruber |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
19 lutego | Kobiety | Natalie Geisenberger | Anke Wischnewski | Erin Hamlin |
18 lutego | Mężczyźni | Felix loch | Armin Zöggeler | Inars Kivlenieks |
19 lutego | Przekaźnik |
Włochy
Sandra Gasparini Armin Zöggeler Christian Oberstolz / Patrick Gruber |
Austria
Nina Reithmayer Manuel Pfister Andreas Linger / Wolfgang Linger |
Niemcy
Natalie Geisenberger Felix Loch Tobias Wendl / Tobias Arlt |
9. Paramonowo (25 lutego 2012 - 26 lutego 2012) | ||||
Przestarzały | Test | Zwycięzca | druga | Trzeci |
25 lutego | Debel |
Austria
Peter Penz Georg Fischler |
Niemcy
Tobiasz Wendl Tobiasz Arlt |
Niemcy
Toni Eggert Sascha Benecken |
25 lutego | Kobiety | Tatiana Iwanowa | Tatjana Hüfner | Corinna Martini |
26 lutego | Mężczyźni | Andi Langenhan | Armin Zöggeler | Felix loch |